Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2013., 20:12   #21
Quote:
mislim... kaže: Pogledaj post
Postovani, molim vas za misljenje:

netko ima obrt za usluge koji jedini prihod ostvaruje pruzanjem usluga inozemnoj firmi
- prvu godinu je bio van sustava pdv ali drugu godinu ulazi po sili zakona radi vecih prihoda

Strana firma koja je jedini izvor prihoda, sa sjedistem je u inozemstvu i ne moze placati pdv jer nije u sustavu pdv-a kakv funkcionira u hrv.
Znaci li to da obrtnik sada , pod pretpostavkom da ima isti prihod, placa sam pdv na taj prihod i uz to i dalje porez na dohodak ili što ?

Oprostite na neznanju , mozda brkam pojmove, molim vas za pojasnjenje situacije
Ako radiš samo s ino kupcem, njemu ispostavljaš račune bez PDV-a, izvoz...
a sve što kupiš za tvrtku (npr.papiri za printanje, toneri,...) tu imaš PDV koji si platio, što znači da ćeš na obračunima uvijek imati POVRAT PDV-a od države...
Vidiš ti države, natjeraju te u sistem gdje će oni tebi plaćati,
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 20:26   #22
troskovi printanja su zanemarivi i nece biti nikakve koristi od ulaznih troskova osim mozda pdv-a obracunatog na račune za internet vezu,
usluge za stranu firmu su ugl nematerijalne, nema izvoznog proizvoda, vise kao consulting. ako stranoj firmi ne mogu ispostaviti pdv onda ga plaćam sam ili što?
__________________
if i only had a heart
All is full of love

Zadnje uređivanje mislim... : 01.02.2013. at 20:57.
mislim... is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 23:00   #23
Quote:
mislim... kaže: Pogledaj post
troskovi printanja su zanemarivi i nece biti nikakve koristi od ulaznih troskova osim mozda pdv-a obracunatog na račune za internet vezu,
usluge za stranu firmu su ugl nematerijalne, nema izvoznog proizvoda, vise kao consulting. ako stranoj firmi ne mogu ispostaviti pdv onda ga plaćam sam ili što?
Ne, ne plaćaš ništa, jer kod ino računa ne računaš PDV (niti ga plaćaš), a sve što ovdje kupiš s PDV-om na tvrtku ćeš dobit od države natrag.

Znači u svakom slučaju zaradit ćeš još i više, jer ćeš osim prihoda dobiti nazad i PDV.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 22:36   #24
wow , pa to zvuci fenomenalno
hvala!!!
__________________
if i only had a heart
All is full of love
mislim... is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 14:25   #25
Pozdrav svima, trebam par savjeta.
Otvorio sam obrt, vezan je uz fizioterapiju.
Kredit od 200 000 kn je u procesu. Nisam u sustavu pdv-a i trebao bih 40 000 kn platiti samo pdv.
Jeli mi bolje ući u sustav pdv-a, pa u startu dobiti povrat poreza čime bi pokrio tih 40 000, ili mi se dugoročno tj. kroz prvu godinu više isplati platiti taj pdv i ne plaćati pdv na na izdane račune?? hvala
mdfizio87 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:40.