Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2017., 13:53   #481
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Eto, danas se otvorijo strit fud festival tu iza hazu na zrinjevcu....mali stross ili tak nekaj.
Od klope sam probao nekakav venezuelanski specijalitet. Izgleda kao debela (oko 3 cm) žemlja kaj se radi od kukuruznog brašna. Mislim da to drži bračni par iz venezuele s time da je zemskica naša. On tam mjesi i peće te žemljice a onda ih puni prema izboru. Ima 4 opcije koliko sam vidio: piletina- avokado- sir, tri sira, piletina- cheddar i četvrti sam zaboravio. Idu i prilozi, jedan od umaka je zelenkasti možda guacamoli
Ja sam uzeo cheddar a zena ovaj s avokadom. Fino je, porcija možda malo premala za mene. Fali mi možda luka i malo arome na umacima. Interesantan je okus tog peciva. Onak kao mlječno pecivo ali od kuruze. Cijena je 35 kn

Probali smo još i ham-steak, radi se zapravo o svinjetini. Krki ovo je za tebe i mene. Steak ima oko 700 grama jer su but narezali okomito tak da je ostao u sredini komad kosti. Fino je pečen, taman slan. Uz njega ide ona salata gdi je mrkva i zelje narezano na prutiće s majonezom i pol pečene lepinje. Za dvoje je dosta. Cijena 45 kouna.
Ima još i tzatziki janjetina, to su komadići janjetine (slično kao pulled pork) pomiješani s lukom i povrćem, pečeni i onda ih stave u pol somuna s tzatziki umakom. To nisam probao.
Ima i klasični hamburger. Komad mesa je solidan, prema mojoj procjeni oko 160-180 g. Velika žemlja. Frajer kaj peče jedino zakenja kaj je previše rastegnuo hamburger tak da dolazi do kraja peciva al je debljine oko 1 cm. Bolje da je manji a deblji. Zajedno s dodacima i pečenim krumpirom mislim da je cijena 35 ili 40 kn.
Pive...ima pan svoj štand. Točeni zlatni i normalni 12 kuna kao i u flaši. Ima i nekoliko vrsta craftova u frižideru od 0.33. Ima dost onog cidera i tak. Cuga se plaća na samom šanku a za klopu se uzme bon na blagajni.
Vidio sam i štand delimano s tavicama i loncima. Štandovi su onak po rubu a u sredini october-fest klupe pod suncobranima. Ima i ligeštula tam pod drvećem. Preporučam posjetiti ak ste u gradu
bio sam u blizini prije koji sat i nisam imao pojma, do kad traje
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 13:56   #482
Pa evo samo do nedjelje. Opet ću propustiti te Lukeove žemljice, nisam ih probala niti na Adventu.
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 16:07   #483
je, rikardo luke je rekel ovih dana po medijima da bu se tam vrtil s klopicom.

svirka niš, kubizma službeno nema već dulje, neg se okupe ovak tu i tam za spešl okejžn.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 19:44   #484
Festival izmedju Tomislavca i Zrinjevca je od danas do kraja tjedna...
A drugi je gore ba GGradu na platou... do 16.6.

Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
je, rikardo luke je rekel ovih dana po medijima da bu se tam vrtil s klopicom.

svirka niš, kubizma službeno nema već dulje, neg se okupe ovak tu i tam za spešl okejžn.
Svako malo imaju negdje svirku...
Veceras na Strossu na Mojito .... bla..evo link
https://www.facebook.com/events/368711490192703/?ti=cl

Od 6 radionice mojito ... od 8.30 cubismo itd.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 09:38   #485
Ipak sam uspjela probati Ricardove arepe, i ne mogu reći da sam oduševljena, premda mi se ideja jako sviđa (baš sam sad našla recept i zvuči jako fino) - samo po sebi to pecivo je bilo jako slano, osim toga mazali su ih (valjda iz propagandnih razloga) meggle maslacem pa je sve skupa bilo i premasno. Punjenje piletina avokado je fino, a i neki domaći umak s korijandrom koji daju uz to.
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 13:13   #486
Danas je od 12do20h u The Garden Brewery
Bazaar. Hrana cuga odjeca umjetnost i ne znam sto jos.

Samo cu navesti da su slastice Zle patke aka Gastrosadistice na iznimnoj razini.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 23:52   #487
Uhvatio predkraj na RTL-ovom Direktu, gastrodogađaj na Europskom Trgu se nude specijaliteti sa Kube, Venezuele, Libanona i dr.

https://www.zagrebacki.hr/2017/08/31...jelog-svijeta/
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 00:47   #488
Gužva, nisam uvatio cijene, ali ima skupih jela.
Specijaliteti s Venezuele, male lepinjice s skromnim umakom i meso, 30-40kn.
Nisam obišao sve detaljno , ali ima kako sam vidio Nizozemskih palačinki, Sushi štand, Kobasice štand.

Pored provizornog prolaza su poredani mini stolići s stolicama, i ne shvaćam kako ljudima želudac da jedu tamo. Dok tamo sjediš, tokom 10ak minuta koliko se sjedi, 20cm od tebe prođe barem 100 ljudi i polovica od njih baci pogled na tanjur. Bljak.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 01:29   #489
100 ljudi, 100 ćudi.

Bio baš večeras, jeli smo svašta pomalo: libanonske "gyoze" (ne zovu se tak, al na to mi sliče), arepu s junetinom iz Venezuele, Paneer Tikka Butter Masala iz Royal Indije, meksičke quesadille by Pani, a zasladili smo turskim baklavicama (Lokum). Kak to već ide, neke stvari su precijenjene, no meni je fora najest se od svega pomalo za relativno malo novaca i pri tome isprobati neka nepoznate okuse ili nove varijante već poznatih jela.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 05:48   #490
ide netko na festival sira?

https://www.facebook.com/FestivalSira/

http://www.tz-svetvincenat.hr/index....ogadanja&id=29
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 22:40   #491
Baš danas prolazio Europskim trgom i imao namjeru nešto probati no kad sam vidio gužvu odustao sam i produžio dalje.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 15:01   #492
Jučer sam na Europskom trgu pojeo Porchetta burger, 38 kuna. Zaboravljivo jelo i osjećaj da sam ga preplatio.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 22:11   #493
Sutra počinje ZegeVege.
još jedna prilika da se našopamo pod izlikom ajmo probati nešto novo.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 11:11   #494
Za koji sat idem na ZegeVege, molim preporuku što je najfinije za staviti pod zub.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 13:45   #495
Od 14.rujna burger festival u Zagrebu.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 14:40   #496
Standovi Kupujmo Hrvatsko na Jelacicevom.
Ja u prolazu kupio domaci jogurt i preukusan vocni raw bar.
Solidna ponuda, po meni bolja nego inace.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 22:15   #497
Ovu subotu u sklopu Zeljarijade u Viovcu Udruga kuhara Varaždinske županije je po 20ti put kuhala največu sarmu na svijetu koja je 2008 ušla u Guinesovu knjigu rekorda. od tada je svaku godinu još koji metar veća ali službeni rekord je taj iz 2008. ove godine bila je duga 1320 metara a za nju je trebalo 1300 glavica varaždinskog zelja , 750 kg mesa , 200 kg sušenog mesa i kobasica 150 kg riže ....
Postoji ideja župana da se sljedeću godinu kuha na Jelačić placu .
istovremeno s kuhanjem sarme odvijalo se i natjecanje u kuhanju kotlića sa zeljem, bilo je teško ocjeniti ih i izabrati pobjednika

ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 00:07   #498
Ne kužim kakve veze sa sarmom ima to na slici?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 03:43   #499
pa to je sarma. na početku kuhanja. dok se još nije dodala zaprška i rajčica
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 05:48   #500
Javljam dojmove

dakle, ovo je MUST za sve ljubitelje sira!
savršena ponuda ovčjih i kozjih sireva raznih OPG-ova, u predivnom gradiću.
zaista tople preporuke
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.