Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2013., 21:01   #21
Prije koji tjedan, radni dan oko 18:30, cekali smo klopu skoro 40 min.. svi stolovi su bili puni.. Dakle, ne cini se da ima neko pravilo koliko ces cekat, kako te potrefi.. Al' se isplatilo..
OpticaLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 02:15   #22
Ja kad dođem kod Srbina i vidim da je "situacija" (gužva), onda naručim što ću jesti, uzmem novine i jedno pivo dok čekam... ako budem ovdje navraćao onda ću po istoj proceduri
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 07:47   #23
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Aj nemoj sad, najbolje da je potrebno sat vremena.
Imaju spremno to (oblikovano), stavljaju na roštilj i u 20tak min je na stolu.
Je li bila taj tren gužva pa nije njegovo meso odmah išlo na ploču ili što već, to je druga stvar. Ali da se peče 50 min., ne. Više no upola manje.
Pa to sam i napisala- ako si tam u vrijeme ručka moraš čekati da ti meso dođe na red za pečenje.
Ta nisam mislila da faširaju,mijese meso i oblikuju pljeskavice.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 10:03   #24
Ja ću danas tamo pa javim kako je prošlo.
Sleepy Hollow is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 17:54   #25
Bili danas i vratit ćemo se opet
Rezervirali smo stol prekjučer iako je radni dan, al dobro da jesmo jer je sve bilo puno i ne bismo sigurno ulovili mjesto...
Prostor je malen, al uredan. Konobar spretan i tu kad ga trebaš.
Jeli smo ćevape, gurmanske pljeskavice, šopsku, kajmak, lepinje.
I sve je slasno i krasno
Pljeskavica dovoljno žestoka, a fino se osjete i sir i paprika (inače volim ljuto, al danas nisam bila nešto raspoložena pa su mi se više svidjeli ćevapi-dovoljno veliki, nit prepečeni nit premekani).
Šopska je jedna od boljih koje sam jela u zadnje vrijeme. Kajmak za prste polizat.
I možda najvažnije-nemam onaj osjećaj težine u želucu.
Ja bih, recimo, lepinje natopila onom mašću s roštilja gdje se peku ćevapi...al onda ne bih mogla napisat prethodnu rečenicu
Sleepy Hollow is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 18:59   #26
Jel lepinja suha u komadu ili je prerezana i nadimljena?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 19:58   #27
Lepinja je suha, u komadu, ali cini se kao malo "zarezana" da se lakse trga.. ako se ne varam, brzo je nestala..

Jedini misterij je zapeceni grah, cuo sam da je odlican ali nikako ga ulovit..
OpticaLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 20:37   #28
Lepinja točno ovakva kako kaže OpticaLL.
Nije nadimljena.
I ja drugi put planiram taj grah ili mućkalicu.
Sleepy Hollow is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 14:03   #29
zašto je lepinja suha? zar nije puno bolja nadimljena?

to je razlog zašto ne idem kod srbina, ista takva lepinja. mogu ćevapi bit dobri koliko hoćeš, kad nije dobra lepinja - ništa.
nix1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 14:43   #30
Mislim da bi se ova ekipa kaj stalno ima neke "fantazije" oko lepinja komotno mogla prebacit na topice o pekarnama, pekarnicama i pekarskim prozivodima..
OpticaLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 14:48   #31
A da prvo probate, a onda donosite sud o lepinji. Ako ti se ne svidi, više nećeš ići.
__________________
pijan
kukuriza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 14:50   #32
Quote:
OpticaLL kaže: Pogledaj post
ova ekipa kaj stalno ima neke "fantazije" oko lepinja
a čuj, lepinja se prereže i stavi na ćevape dok se peku tako da se malo nadimi i pokupi okus mesa, a tako se usput i malo "osvježi" ako nije baš friško pečena...
ima i onih koji prerežu lepinju i umoče ju u ulje :zabranjenismajli:
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 09:20   #33
Bila neki dan. Kao prvo preporučujem obavezno rezervirati inače piši kući propalo. Dok smo mi bili u restač su neprestano ulazili ljudi koje je konobar morao odbiti, ali stvarno nabrojala sam jedno 5 parova koji su ušli i izašli.

Jeli smo mali voz da probamo što više toga plus šopska salata i zapačeni grah te lepinje.
Znači idu 2 čavapa (osrednji), pljesakvica (vrlo dobra), 1/3 punjene vješalice (fantazija i topla preporuka) te jedan uštipak (odličan). Grah i salata su bili vrlo fini, ali stvarno te su porcije samo za 1 osobu. Da se ne zeznete pa pomislite kako ih možete dijeliti na dvoje.

Uglavnom bili smo vrlo zadovoljni i naravno da sad dolazi famozni ALI.
Od ulaska u restač do dolaska hrane za stol (tj. prvog slijeda) prošlo je 45 minuta. Znam da je samo 1 konobar i 1 kuhar/kuharica i da je prostor namijenjen za mali broj gostiju, ali 45 minuta je stvarno previše.
Ako planirate iči svakako uzmite čekanje u obzir da ne svisnete od gladi.
Mi zbog toliko čekanja više nečemo tamo ići. Ako se presele u veći prostor i zaposle više konobara i kuhara svakako. Do tada ima jednako dobrih roštilja gdje se puno manje čeka.
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 10:03   #34
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Bila neki dan. Kao prvo preporučujem obavezno rezervirati inače piši kući propalo. Dok smo mi bili u restač su neprestano ulazili ljudi koje je konobar morao odbiti, ali stvarno nabrojala sam jedno 5 parova koji su ušli i izašli.

Jeli smo mali voz da probamo što više toga plus šopska salata i zapačeni grah te lepinje.
Znači idu 2 čavapa (osrednji), pljesakvica (vrlo dobra), 1/3 punjene vješalice (fantazija i topla preporuka) te jedan uštipak (odličan). Grah i salata su bili vrlo fini, ali stvarno te su porcije samo za 1 osobu. Da se ne zeznete pa pomislite kako ih možete dijeliti na dvoje.

Uglavnom bili smo vrlo zadovoljni i naravno da sad dolazi famozni ALI.
Od ulaska u restač do dolaska hrane za stol (tj. prvog slijeda) prošlo je 45 minuta. Znam da je samo 1 konobar i 1 kuhar/kuharica i da je prostor namijenjen za mali broj gostiju, ali 45 minuta je stvarno previše.
Ako planirate iči svakako uzmite čekanje u obzir da ne svisnete od gladi.
Mi zbog toliko čekanja više nečemo tamo ići. Ako se presele u veći prostor i zaposle više konobara i kuhara svakako. Do tada ima jednako dobrih roštilja gdje se puno manje čeka.
U Zagrebu mislim da nema.
Jela sam donešene ćevape koji su bili mlaki i u Zagrebu nisam jela bolje.Blizu su im oni iz Islamskog centra.
I nije problem u kuharu ili konobaru nego je kapacitet roštilja ono što izaziva čekanje.
A meni tih 45 minuta i ne izgleda bogznakako puno.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 10:07   #35
Meni su čevapi iz "Srbina" bolji. Kažem meni. Svatko sam bira.
S druge strane vješalica im je san snova
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 11:52   #36
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
U Zagrebu mislim da nema.
Jela sam donešene ćevape koji su bili mlaki i u Zagrebu nisam jela bolje.Blizu su im oni iz Islamskog centra.
I nije problem u kuharu ili konobaru nego je kapacitet roštilja ono što izaziva čekanje.
A meni tih 45 minuta i ne izgleda bogznakako puno.

Ak su im blizu oni iz Islamskog centra onda ih ne bum ni probaval
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 15:51   #37
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
bili smo vrlo zadovoljni i naravno da sad dolazi famozni ALI.
Od ulaska u restač do dolaska hrane za stol (tj. prvog slijeda) prošlo je 45 minuta. Znam da je samo 1 konobar i 1 kuhar/kuharica i da je prostor namijenjen za mali broj gostiju, ali 45 minuta je stvarno previše.
Ako planirate iči svakako uzmite čekanje u obzir da ne svisnete od gladi.
Mi zbog toliko čekanja više nečemo tamo ići. Ako se presele u veći prostor i zaposle više konobara i kuhara svakako. Do tada ima jednako dobrih roštilja gdje se puno manje čeka.
E pa svašta.
Doći gladnjikav u prostor gdje je sve puno mirisa roštilja i gdje svi oko tebe jedu, i onda čekati 45 minuta je mučenje
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 08:54   #38
Primaju li kartice ili samo gotovina igra?
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 10:02   #39
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Primaju li kartice ili samo gotovina igra?
Primaju samo gotovinu. :tweeteerazbijakasicuprasicu
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 10:08   #40
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Primaju samo gotovinu. :tweeteerazbijakasicuprasicu
Tnx, to sam i pretpostavljala
Idem ondak sve razbit i počet brojat da stignem do navečer
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:45.