Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2016., 09:32   #41
Pelle, da se ubacim, da li bi ova dva koja si naveo mogla bez problema usitnjavati orašaste plodove (kikiriki, badem i sl)?
Imala sam zadnjih godina prosječni Plilips koji je riknuo nedavno, tijekom (treće) izrade kikiriki maslaca pa sam u potrazi za nečim boljim.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 10:58   #42
Hvala na preporuci Radila bi smoothie s vocem i mozda povrcem ali bitno mi je da moze miksat s malo tekucine. Znam da tekucina se mora stavit ali da nemoram puno. Kakav je oblik posude preporucljiv? Ispod koliko wata da "ne idem"?

Zapeo mi je za oko ovaj:
Grunding sm7280

Ili ovaj malo skuplji ali je "losija" marka - Daewoo DBL-910G
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 11:07   #43
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
Hvala na preporuci Radila bi smoothie s vocem i mozda povrcem ali bitno mi je da moze miksat s malo tekucine. Znam da tekucina se mora stavit ali da nemoram puno. Kakav je oblik posude preporucljiv? Ispod koliko wata da "ne idem"?
Ako želiš sa što manje tekućine onda ti je JB3060 idealan zbog trokutastog vrča. Izdignuti noževi i trokutasti oblik vrča najlakše povlače gušće sastojke na dole pa takav blender najrjeđe baca sastojke na stranice i radi na prazno.

Nikada ispod 500W.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 11:10   #44
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Pelle, da se ubacim, da li bi ova dva koja si naveo mogla bez problema usitnjavati orašaste plodove (kikiriki, badem i sl)?
Imala sam zadnjih godina prosječni Plilips koji je riknuo nedavno, tijekom (treće) izrade kikiriki maslaca pa sam u potrazi za nečim boljim.
Uz dovoljnu količinu tekućine bez problema će ih samljeti u homogenu pastu. Tekućine ćeš morati staviti toliko da krajnji rezultat bude konzistencije majoneze. Za gušće od toga trebaš model koji ima mali obratni vrčić. Npr. nešto ovakvo. Obrati pažnju na nastavak prikazan na 1.30

Zadnje uređivanje Pellaprat : 27.01.2016. at 11:26.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 11:34   #45
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post

Zapeo mi je za oko ovaj...
Daewoo nije loša marka. Ovaj blender je zbog konusnog vrča sigurno bolji od Grundingovog. Uvijek izbjegavaj blendere kojima je vrč pravilni valjak. Oni najčešće lijepe sastojke za stranice.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 15:47   #46
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Uz dovoljnu količinu tekućine bez problema će ih samljeti u homogenu pastu. Tekućine ćeš morati staviti toliko da krajnji rezultat bude konzistencije majoneze. Za gušće od toga trebaš model koji ima mali obratni vrčić. Npr. nešto ovakvo. Obrati pažnju na nastavak prikazan na 1.30
Hvala ti
Pretpostavljam da bi jedan od ovih onda bio dobar u tu svrhu, vidim da se isporučuju sa dodatnim nastavkom za suho sjeckanje?
Gorenje
Bosch
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 16:26   #47
@Pelle - nekako mi je to ipak malo preskupo :nezna: Daewo ima bolji oblik vrca ali manje brzina od Grundinga, koliko su te brzine vazne?

Edit: nasla sam ga i za 600njak kuna, to je ajde relativno okej ako je bas tako famozan koliko je velik?
A sad gledam ovo npr - http://www.pikabooshop.com/proizvod/...onalniblender/ sta pak taj radi?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 00:54   #48
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
@Pelle - nekako mi je to ipak malo preskupo :nezna: Daewo ima bolji oblik vrca ali manje brzina od Grundinga, koliko su te brzine vazne?

Edit: nasla sam ga i za 600njak kuna, to je ajde relativno okej ako je bas tako famozan koliko je velik?
A sad gledam ovo npr - http://www.pikabooshop.com/proizvod/...onalniblender/ sta pak taj radi?
Ovaj PioneerHome je nevjerovatan i nisam čuo za njega. Zapravo, nevjerovatna je cijena. Performanse tog blendera odgovaraju performansama najcjenjenijih i najskupljih Vitamixovih, Omniblend i RPM blendera kojima je cijena cca 4x veća. Sutra ću ih pokušati dobiti telefonski i ako je moguće vidjeti taj blender u živo pa ću biti pametniji.

Brzina je od najveće važnosti. Na 25000 do 27000 okretaja dolazi do razbijanja namirnica na staničnoj razini što doprinosi nutricionističkoj kvaliteti i okusu. Ja imam tri blendera od kojih je jedan profi s 27000 okretaja. Prva dva mi služe za pripremu namirnica za konačno blendanje u profi blenderu. Razlika u okusu i teksturi između blendanja od 1 minute na 10000 okretaja i 10 sekundi na 25000 je nebo i zemlja.

Glavno da znam tko će mi biti kriv za kupovinu četvrtog blendera.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 18:14   #49

Nadam se da imas mjesta za cetvrti blender Link sam nasla ovdje na forumu zapravo ali neznam vise na kojoj temi.
Ja sam danas zamutila u svoj jeftinom s plasticnim vrcem i nekih jako malo wata. Ok mi je zamutio pa kontam da ce i neki srednji cjenovni rang (300njak kuna?) a da ima stakleni vrc bit dobar
Sad me jos zanima kako znam koliko okretaja ima? jel to povezano sa watima ili ne?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 14:59   #50
Pozdrav, zanima me vaše mišljenje, koji od ova dva blendera biste odabrali i zašto? Planirala sam do 300kn, uglavnom za jednostave zadatke al dobro:
Russell Hobbs 18995-56 blender
ili
Gorenje B600W

Ako imate još neki prijedlog, feel free
Hvala!
Herethere is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 17:25   #51
Za tu razliku u cijeni uzmi RH. Ekstra snaga nekad dobro dođe, ima nastavak za mljevenje i generalno preferiram staklene posude
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 20:01   #52
Quote:
Herethere kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanima me vaše mišljenje,
Bez razmišljanja RH.

1. jači je
2. stakleni vrč
3. vrč na Gorenje blenderu oblika u dnu blago suženog valjka bez ikakvih skretnica unutar vrča je najgori mogući oblik vrča na tržištu. Dobar je isključivo za potpuno tekuće sastojke, maksimalno gustoće gustog soka. Sve malo gušće, npr. sadržaj gustoće majoneze odmah će lijepiti za stranice vrča i stalno će ih trebati skidati silikonskom lopaticom. Vrč kod RH modela također će imati sličnih problema ali znatno manje.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 03:53   #53
Vitamix TNC 5200

Moja cura je kupila Vitamix TNC 5200 blender. Cijena je malo viša, nego ove koje se ovdje spominju. Zasad radi ok. Evo dio specifikacija:

Objedinjuje funkcije 10 kuhinjskih uređaja
Kvalitetna izdržljiva posuda od 2,0 l načinjena od Eastman Tritan™ kopoliestera
Unikatni štap za obradu
Oštrice noževa od nerđajućega čelika
Regulator brzine okretaja od 1.000 do 37.000 okretaja, s turbobrzinom
Promenljiva brzina oštrice od 18 do 386 km/h
Pouzdana profesionalna kvaliteta uređaja s velikom snagom
Motor: 2 KS, 220 – 240 V, 50 Hz, 1 200 W
Pouzdano kućište
7 godina garancije
Više od 80 godina tradicije
Proizvodnja: SAD

Dimenzije uređaja:
Visina: 51 cm (komplet s posudom od 2.0 L)
Dubina: 21 cm
Širina: 18,5 cm
Težina: 5 kg

Nisam prije čuo za tu marku pa ako netko ima kakva iskustva o ovom konkretnom blenderu, slobodno nek napiše svoje mišljenje.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 07:38   #54
ovaj?

daj mi, molim te reci, jel ga kupila po ovoj cijeni s linka?
ako je našla jeftinije, molim te da mi napišeš gdje. hvala
Pepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 13:22   #55
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Ovaj PioneerHome je nevjerovatan i nisam čuo za njega. Zapravo, nevjerovatna je cijena. Performanse tog blendera odgovaraju performansama najcjenjenijih i najskupljih Vitamixovih, Omniblend i RPM blendera kojima je cijena cca 4x veća. Sutra ću ih pokušati dobiti telefonski i ako je moguće vidjeti taj blender u živo pa ću biti pametniji.

Brzina je od najveće važnosti. Na 25000 do 27000 okretaja dolazi do razbijanja namirnica na staničnoj razini što doprinosi nutricionističkoj kvaliteti i okusu. Ja imam tri blendera od kojih je jedan profi s 27000 okretaja. Prva dva mi služe za pripremu namirnica za konačno blendanje u profi blenderu. Razlika u okusu i teksturi između blendanja od 1 minute na 10000 okretaja i 10 sekundi na 25000 je nebo i zemlja.

Glavno da znam tko će mi biti kriv za kupovinu četvrtog blendera.
ima li informacija o tom blenderu? Kupujemo ga ili ne?
tihaluka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 13:58   #56
Kupila sam ovaj http://ecx.images-amazon.com/images/...L._SL1500_.jpg (Edelstahl-Universalmixer zum Pürieren, Schlagen, Zerkleinern, Shaken, Mixen; Inkl. Ice Crusher-Funktion; Kraftvoller 650-Watt-max.-Motor; 4-Stufen-Schalter (0-1-2-Impuls); Abnehmbarer Mixbehälter aus massivem Glas mit 1,5 Liter Fassungsvermögen (mit Skala)).

Ima stakleni vrc, oblika kakav se preporucao ovdje, 650W sto je navodno dovoljno. Pulsiranje i dvije brzine.
Stavim voce i malo vode/mlijeka i ne izmiska mi sve
Sta radim krivo?!
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 16:31   #57
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
Stavim voce i malo vode/mlijeka i ne izmiska mi sve
Sta radim krivo?!
Što se događa ?
Baci li sastojke na stijenke, a nož radi na prazno ?
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 17:04   #58
Quote:
tihaluka kaže: Pogledaj post
ima li informacija o tom blenderu? Kupujemo ga ili ne?
Apsolutno DA !!!
Provjeravao sam sve odlike ove po cijeni čudne naprave pa evo, malo kasnim.

Ovaj aparat je neki križanac i kopija VerVite i Vitamixa samo što se ne proizvodi u USA ili Australiji nego u Kini i zato je moguća takva cijena. Odlike su vrlo bliske spomenutim blenderima, čak je s Vitamixa kopirana ručna regulacija brzine okretaja. Firma koja ih prodaje ima svoj servis u Velikoj Gorici. Trenutno ih nemaju jer je prva serija rasprodana, a druga dolazi za 2-3 tjedna. Potrebna je predbilježba mailom. Ja jesam.
Lilit, Lilit, što mi učini...
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 17:18   #59
Quote:
zuni9 kaže: Pogledaj post
Moja cura je kupila Vitamix TNC 5200 blender. Cijena je malo viša, nego ove koje se ovdje spominju.

Nisam prije čuo za tu marku pa ako netko ima kakva iskustva o ovom konkretnom blenderu, slobodno nek napiše svoje mišljenje.
Ako nisi čuo za Vitamix onda ne znaš što je blender. To ti je kao da nisi čuo za Rolls-Royce među automobilima.

Izuzetno poštujem tvoju curu. Kupila je najbolji blender na svijetu. Tak se radi.
Sad može i tebe hitit unutra, a izvaditi će svilenkastu paštetu. CSI ti ni DNK neće naći.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 20:46   #60
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Apsolutno DA !!!
Provjeravao sam sve odlike ove po cijeni �udne naprave pa evo, malo kasnim.

Ovaj aparat je neki kri�anac i kopija VerVite i Vitamixa samo �to se ne proizvodi u USA ili Australiji nego u Kini i zato je mogu�a takva cijena. Odlike su vrlo bliske spomenutim blenderima, �ak je s Vitamixa kopirana ru�na regulacija brzine okretaja. Firma koja ih prodaje ima svoj servis u Velikoj Gorici. Trenutno ih nemaju jer je prva serija rasprodana, a druga dolazi za 2-3 tjedna. Potrebna je predbilje�ba mailom. Ja jesam.
Lilit, Lilit, �to mi u�ini...
Javi ovdje kakav je kad stigne, rado se ja strpim ak treba i ak se isplati a po opisu se jaaaako isplati.


Powered by LG G4
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:11.