Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Pogledaj rezultate ankete: Kod izjednačenog broja bodova kriterij za određivanje poretka treba biti:
Bjesomar jači od Točne Pozicije (po starom) 2 28.57%
Točne pozicije jače od Bjesomara (prošle godine) 2 28.57%
Potpuno izbaciti Bjesomara 3 42.86%
Glasovatelji: 7. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2015., 22:05   #21
Pa nije kljucno da znamo jer ako se i dalje igra prognoze, broj igraca nije presudan. A situacija bi bila poznata unaprijed: dalje idu dvoje najboljih po glavnim bodovima i opcionalno jos jedan igrac ako ima vise sporednih bodova od dvojice najboljih.
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 00:20   #22
Aha, tek sad sam skuzil da ti mislis izbacit duele! Nisam za to! Dueli su davali posebni car turniru i kao takve bi ih trebalo zadrzat!
I dueli se mogu igrati slanjem prognoza kao i u skupinama!
Moramo zadrzat formu turnira jer u protivnom bumo dobili paralelno prvenstvo!
__________________
Potpis: prvi dio, drugi dio
WayOut is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 14:38   #23
Jel trebam opet pojašnjavati zašto turnir nema smisla ni logike u dosadašnjem formatu igranja po skupinama?

Ali na svu sreću imam zamisao kako to napraviti poštenijim i boljim
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 14:56   #24
Quote:
maminho kaže: Pogledaj post
Ali na svu sreću imam zamisao kako to napraviti poštenijim i boljim
Veselim se pročitati.
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 17:19   #25
Quote:
Dorian.Gray kaže: Pogledaj post
Veselim se pročitati.
Drago mi je.
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 09:13   #26
Predlazem da se dueli nastave ali ne kroz pogadanje parova nego kao i u prijasnjem dijelu turnira postavljanjem prognoze kvalifikacija. Time nebi bili optereceni terminom slanja prognoze a mogla bi vrijediti i stara prognoza.
Naravno, u duelu bi pobijedil onaj s boljom prognozom.
__________________
Potpis: prvi dio, drugi dio
WayOut is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 17:10   #28
Za Turnir sam već objašnjavao da je ovaj način igranja po skupinama krajnje retardiran., nelogičan i nepošten

Nema smisla!!!


Zato sam doskočio tom problemu.

- samo JEDNA skupina
- 7 utrka pogađanje u skupini, preostale 3 utrke nokaut faza
- najboljih 10 dobiva bodove po F1 sistemu 25-18-15...
- prvih 6 ide u doigravanje za prvaka
- prva dvojica idu izravno u polufinale, 3. vs. 6 i 4. vs. 5. se bore za ulazak u krnjem četvrtfinalu


Eto!
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 17:38   #29
Quote:
maminho kaže: Pogledaj post
Za Turnir sam već objašnjavao da je ovaj način igranja po skupinama krajnje retardiran., nelogičan i nepošten

Nema smisla!!!


Zato sam doskočio tom problemu.

- samo JEDNA skupina
- 7 utrka pogađanje u skupini, preostale 3 utrke nokaut faza
- najboljih 10 dobiva bodove po F1 sistemu 25-18-15...
- prvih 6 ide u doigravanje za prvaka
- prva dvojica idu izravno u polufinale, 3. vs. 6 i 4. vs. 5. se bore za ulazak u krnjem četvrtfinalu


Eto!
Prijedlog nije loš mami, ali Way je već dobro primijetio da ćemo dobiti formu sličnu prvenstvu. Po meni je turnire potrebno igrati u skupinama (možemo uvesti i nositelje prema prošlogodišnjim rezultatima) i završiti knockout fazom. Mada bismo mogli napraviti kompromis pa imati samo dvije skupine i u svakoj neka vrijede ovi tvoji prijedlozi bodovanja. I prva četvorica iz svake skupine u četvrtfinale. A onda po Wayevom prijedlogu i dalje postavljati prognozu kvalifikacija.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 17:40   #30
Ajde da se i ja uključim. Meni su skupine neki zaštitni znak turnira. Općenito ako pogledamo, turnirska natjecanja su bazirana na skupinama i kasnijem razigravanjau između najboljih.
Ako izbacimo skupine, odnosno strpamo sve u isti koš, imaš situaciju ko i u prvenstvu gdje se boriš protiv svih, samo ovdje se boriš do određenog stadija.
Neko kaže nepravedno, retardirano i nelogično, ja kažem zanimljivo, dinamičnije i po meni bolje.
Recimo da skupina ima pet natjecatelja, šansa da osvojiš bodove su puno veće nego recimo u sustavu gdje se boriš protiv svih. Također desi se situacija gdje u zadnjem kolu možeš ispast i sa prve pozicije, možeš taktizirati i možeš proći sa zadnje...
Kažem meni je turnir puno bolji i zanimljiviji od prvenstva baš zbog tih skupina, a ako nas sve stavimo u đuture dobijemo tih sedam utrka ništa drugo nego prvenstvo gdje pogađamo prvih deset u kvalama.
Argument da je ovakav sustav nepravedan, ha većina tu gleda ligu prvaka, neka baci oko na prošlogodišnje grupe. Da li je pošteno da Zenit prođe sa 6 bodova, a Benifaca sa 10 ne, ili još bolje Napoli sa 12 također ne. I niko se ne buni jer sastavni dio turnira je tvoja grupa, a sad to što si ti ispao, a bolji si od nekih koji su prošli iz drugih grupa je samo dokaz recimo da si bio u "grupi smrti"...
Uglavnom svakako sam za ostavljanje grupne faze...
Drugi dio mi se sviđa recimo Wayoutov prijedlog
FilipR5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 18:41   #31
Natjecanja u sezoni 2015. - natjecanja, voditelji, pravila, prijedlozi...

Apsolutno se slazem sa Fortinom i Filipom da je bas zbog skupina turnir poseban i mnogima od bolji od prvenstva. Kako god da se bodovalo, volio bih da skupine ostanu.
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 18:49   #32
Također se slažem sa Filipom
Ukidanje skupina u turniru je svetogrđe
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 19:03   #33
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Prijedlog nije loš mami, ali Way je već dobro primijetio da ćemo dobiti formu sličnu prvenstvu. Po meni je turnire potrebno igrati u skupinama (možemo uvesti i nositelje prema prošlogodišnjim rezultatima) i završiti knockout fazom. Mada bismo mogli napraviti kompromis pa imati samo dvije skupine i u svakoj neka vrijede ovi tvoji prijedlozi bodovanja. I prva četvorica iz svake skupine u četvrtfinale. A onda po Wayevom prijedlogu i dalje postavljati prognozu kvalifikacija.
Nemam ja niš protiv skupina, ali imam protiv načinu bodovanja u skupinama. Krajnje imbecilno, retardirano i nepošteno. NEMA SMISLA!
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 19:08   #34
Quote:
FilipR5 kaže: Pogledaj post
Ajde da se i ja uključim. Meni su skupine neki zaštitni znak turnira. Općenito ako pogledamo, turnirska natjecanja su bazirana na skupinama i kasnijem razigravanjau između najboljih.
Ako izbacimo skupine, odnosno strpamo sve u isti koš, imaš situaciju ko i u prvenstvu gdje se boriš protiv svih, samo ovdje se boriš do određenog stadija.
Neko kaže nepravedno, retardirano i nelogično, ja kažem zanimljivo, dinamičnije i po meni bolje.
Recimo da skupina ima pet natjecatelja, šansa da osvojiš bodove su puno veće nego recimo u sustavu gdje se boriš protiv svih. Također desi se situacija gdje u zadnjem kolu možeš ispast i sa prve pozicije, možeš taktizirati i možeš proći sa zadnje...
Kažem meni je turnir puno bolji i zanimljiviji od prvenstva baš zbog tih skupina, a ako nas sve stavimo u đuture dobijemo tih sedam utrka ništa drugo nego prvenstvo gdje pogađamo prvih deset u kvalama.
Argument da je ovakav sustav nepravedan, ha većina tu gleda ligu prvaka, neka baci oko na prošlogodišnje grupe. Da li je pošteno da Zenit prođe sa 6 bodova, a Benifaca sa 10 ne, ili još bolje Napoli sa 12 također ne. I niko se ne buni jer sastavni dio turnira je tvoja grupa, a sad to što si ti ispao, a bolji si od nekih koji su prošli iz drugih grupa je samo dokaz recimo da si bio u "grupi smrti"...
Uglavnom svakako sam za ostavljanje grupne faze...
Drugi dio mi se sviđa recimo Wayoutov prijedlog
Problem sa skupinama je kaj svi daju prognozu za isto i onda se dobijaju bodovi ovisno o tome koja te skupina zapala, TO NEMA SMISLA.

Moguće je 4 najbolja rezultata imaju oni koji su istoj skupini, i sada ovaj 4. dobije samo 1 bod, a neko lošiji dobije 5 bodova zato kaj je u drugoj skupini.

Nemrem vjerovat da uopče treba pojašnjavat zakaj je ovaj dosadašnji način debilan

Skupine jedino imaju smisla ako svaka pogađa drugačije.
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 20:04   #35
Nikakvo pičkaranje tu neće pomoći dok god većina stalnih igrača preferira baš taj element, odnosno blagi faktor sreće i potrebu da se ostvari dobar rezultat u skupini, a ne bilo kako.
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 20:24   #36
Quote:
Dorian.Gray kaže: Pogledaj post
Nikakvo pičkaranje tu neće pomoći dok god većina stalnih igrača preferira baš taj element, odnosno blagi faktor sreće i potrebu da se ostvari dobar rezultat u skupini, a ne bilo kako.



Nije to nikakavo pičkaranje (obraćaj se ljepše), to je samo isticanje nerazumnosti i nelogičnosti ovoga što je bilo do sada.

Gdje si zaključio da sam ja protiv toga?

Ako svi pogađaju isto onda oni moraju biti svi u istopj skupini, sve ostalo NEMA SMISLA.
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 20:30   #37
Ne samo da ne moraju, nego i ne neće osim ako većina tako odluči. Imamo Prvenstvo gdje su svi u istom loncu i zapravo je super da je ovdje sasvim drugačije i da su igrači koncentrirani na manji broj suparnika.
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 20:40   #38
Znaci slazemo se da prvi dio u skupinama ne treba znatnije mijenjat.
Problem nastaje u duelima, stoga se fokusirajmo na pronalazenje sto boljeg modela istih uz naglasak na termine slanja prognoza uz pozeljnu neovisnost o svom duelisti. (ak me razmete kaj sam stel reci?)
__________________
Potpis: prvi dio, drugi dio
WayOut is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 04:40   #39
Ja nemrem verovati da vi ne vidite koliko je ovo nepošteno i nelogično, tipa NASCAR pravila.

Jebate ko da u F1 svi voze jednu te istu utrku i onda se dobivaju bodovi ovisno s kim si u skupini

Jedino kaj valja su dueli.

Tak bi recimo 7 mogel dobiti više bodova od 3
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 04:51   #40
Kad sam već ovdje onda ću spomenuti da će oba Tornea doživjeti neke preinake u bodovanju i određivanju tko je bolji u slučaju istog broja bodova.

Bit će manje parametara u određivanju.
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.