Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2012., 22:29   #1
Exclamation Teologija i religijska praksa, novi podforum Religije. Molim pročitati

Dakle, ovo je novi forum koji je zamišljen kao mjesto na kojem bi se vodili rezgovori o vjeri.

Forum je u fazi razvoja i tek treba poprimiti svoj konačni oblik. Molimo vas za suradnju i razumjevanje.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 22:43   #2
Dodavat ćemo novi sadržaj kako se stvari budu kristalizirale, tako da molimo da pratite stvari koje ćemo objavljivati u prvim postovima.

U nastavku slobodno možete komentirati i davati sugestije
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 23:09   #3
Može nekoliko najosnovnijih pojašnjenja o razlikama između dva dijela foruma?
Ujedno, zanima me i što je cilj, što želi postići razdvajanjem na dva dijela? Poz.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 00:02   #4
ja koliko sam razumio da ce se na ovom ppdf blasfemija malo vise sankcionisati nego inace (sto je inace haman pozeljna )

molio bih jos jednom da se pravila ppdf dobor razmotre i jos bolje primjenjuju ali bez stangi i ostalih karafeka
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 15:39   #5
Koliko sam ja skužio ovaj pdf je za vjernike, ateisti bi trebali ostali na Religiji.
Neće se ni ovdje tapšati po ramenu jer na svijetu ima oko 4500 raznih religija i sekti pa će svi dokazivati da je baš njihova ispravna.

http://www.ka-urbani.com/index.php?o...teri&Itemid=72
Ivan Ahilej is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 16:04   #6
Meni isto nije baš ovo najjasnije, ali bojim se da će biti kako musa kaže, blasfemija će se kažnjavati, a tko će odrediti šta je blasfemija...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 18:20   #7
Ja mislim da je po raspodjeli tema vrlo jasno za sta sluzi koji pdf.
Prvi za svjetovnije i opustenije rasprave,te pitanje religijskih stavova u odnosu na svijetovna opceljudska pitanja, a drugi za teološke rasprave.

Jedan za npr Ivana Ahileja da svaki dan otvara temu sa novim clankom iz novina,a drugi za nekoga koga zanimaju sluzbeni stavovi religija i argumentirane rasprave- a da ti argumenti nisu članci iz novima ili izjave''ja mislim da je to glupo i zato je to argument i to je moje pravo''.

btw ako nema vise top-tema cemu da bude jedna top tema u predvorju a ne radi se o pravilila pdf-a ?

Svakako pozdravljam promjene
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 21:57   #8
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Meni isto nije baš ovo najjasnije, ali bojim se da će biti kako musa kaže, blasfemija će se kažnjavati, a tko će odrediti šta je blasfemija...
Nemoguce je kaznit “blasfemiju“, jer u protivnom na Teoloskom ppdf-u morala bi biti ne samo jedna kofesija, nego i jedna jedina denominacija te konfesije, jer sve ostalo je “blasfemija“. Podjela je tematska, nekako u smislu kako kaze Agica u postu:

Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je po raspodjeli tema vrlo jasno za sta sluzi koji pdf.
Prvi za svjetovnije i opustenije rasprave,te pitanje religijskih stavova u odnosu na svijetovna opceljudska pitanja, a drugi za teološke rasprave.
Znaci, kakvog smisla ima ulaziti u raspravu kojoj je tema primjerice Trojstvo, ako se ima pozicija “gle, to je bedasto iz razloga sto je to covjek zmislio i nema nikakvog uporista u cinjenicama“, to je onda zapravo jedna post i vise se nema sto reci. Ali raspravljati teoloski moze i netko tko nije vjernik, ako ga ta materija zanima, ako je sklon metafizici ili ontologiji, mogu se davati primjerice primjedbe nekonzistentnosti unutar samog koncepta etc. Ali mos temu o Bogu/bogu/bogovima otvoriti i na Religiji&Drustvu.

Langzam, radovi u tijeku.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 22:30   #9
Question

ne razumijem zasto ne bi moglo kaznjavati blasfemiju? problem je samo sto se to nece. zar ne moze islam imati jednu temu (114) gdje ce biti miran od neumjesnih i malicioznih ubadanja? isto tako katolicanstvo...

i zasto sad teme o islamu, krscanstvu nisu vise sticky a tamo agnosticizam jeste?

antiteisticki duh se ipak nazire ili?
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 19:10   #10
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Meni isto nije baš ovo najjasnije, ali bojim se da će biti kako musa kaže, blasfemija će se kažnjavati, a tko će odrediti šta je blasfemija...
Blasfemija se neće kažnjavati, ne brini.

Ovo je forum za više unutarvjerske teološke rasprave, razmjenu iskustva, teme slične dosadašnjim top temama i općenito stvari koje su do sad bile preflafi da bi preživjele neku opakiju raspravu.

PS. Agice, kao što rekoh, forum je još u razvoju. Bit će sigurno još rošada s temama.
__________________
Zli zeleni kefir

Zadnje uređivanje Ego : 25.11.2012. at 19:29.
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 13:39   #11
Quote:
Ivan Ahilej kaže: Pogledaj post
Neće se ni ovdje tapšati po ramenu jer na svijetu ima oko 4500 raznih religija
...Od kojih je 99% kršćanskih. Samo bojim se da nije 4500 nego 45.000 a po menima i preko 50k.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 13:47   #12
Predložiobih da se tema "Ni džamija ni tekija, nego musafirhana"
prebaci sa ovog uštogljenog podforuma na onaj živi, ako se starter teme MukaFFa i ostali slažu.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 16:54   #13
Postavio bih pitanje:

zbog čega je na podforumu "Religija" ateizam sticky tema, a religije nisu?
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 17:17   #14
Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post
Postavio bih pitanje:

zbog čega je na podforumu "Religija" ateizam sticky tema, a religije nisu?
Ne znam da li to ja ne vidim dobro, drugacije mi prikazuje ili sto-vec ali meni je tema ateizam,agnosticizam itd obicna tema - nije sticky
__________________
Znaj, brate, covjek nije stvoren šale radi ili slučajno, već majstorski sazdan za cilj uzviseni (Ebu Hamid el Gazali)
i-s-l-a-m-i-c is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 20:18   #15
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Predložiobih da se tema "Ni džamija ni tekija, nego musafirhana"
prebaci sa ovog uštogljenog podforuma na onaj živi, ako se starter teme MukaFFa i ostali slažu.
Meni se čini da bi ju trebalo prebaciti na Druženje&kava, jer je iz naslova, a i po sadašnjih stotinjak postova očigledno da je zamišljena kao nekakav bosanski zavičajni klub. Od teologije nema ni T.
Vlasac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 02:58   #16
Quote:
Vlasac kaže: Pogledaj post
Meni se čini da bi ju trebalo prebaciti na Druženje&kava, jer je iz naslova, a i po sadašnjih stotinjak postova očigledno da je zamišljena kao nekakav bosanski zavičajni klub. Od teologije nema ni T.

Nemoj ih suditi prebrzo i preoštro, evo tek su počeli jatagane izvlačiti, a jatagani su poznati i efikasni simboli islamske teologije.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=169
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 00:29   #17
Quote:
Vlasac kaže: Pogledaj post
Meni se čini da bi ju trebalo prebaciti na Druženje&kava, jer je iz naslova, a i po sadašnjih stotinjak postova očigledno da je zamišljena kao nekakav bosanski zavičajni klub. Od teologije nema ni T.
a što onda predstavlja Piknik-brbljaonica ako ne isto samo u ledenom sjevernom moru?
i zašto je ona tamo a ovo vamo?

skroz nelogično
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 13:22   #18
Quote:
Vlasac kaže: Pogledaj post
Meni se čini da bi ju trebalo prebaciti na Druženje&kava, jer je iz naslova, a i po sadašnjih stotinjak postova očigledno da je zamišljena kao nekakav bosanski zavičajni klub. Od teologije nema ni T.
Od teologije doista ni “t“, predlozila sam modovima da se kontaktira otvarac teme pa ukoliko ne pristaje na premjestanje na pdf Off, gdje se nalaze slicne teme (jer chat vec imamo - “Piknik“) temu mozemo i zatvoriti, s ovakvim sadrzajem ne odgovara ppdf-u Teologija, a na pdf-u vec imamo, kao sto sam rekla, postojeci chat.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 18:41   #19
lud,zbunjen,normalan... od danas za sve ima mjesta
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 23:50   #20
blasfemiju (svetogrđe) je i nemoguće sankcionirati.
jer za onog kome je nešto 'blasfemija' drugome nije.

tako da ekipa koja zna boga 'kititi' raznim nakaradnim pridjevima, ima potpunu slobodu.

bitnije je od toga, sloboda/nesloboda tih 'blasfemičnih' likova da dođu ovdje na neku temu, i izjave kao..."vaš bog je zločinac, to stoji u bibliji, ali biblija je izmišljotina i samo potpuni kreten može vjerovati u takve bajke, jednake kao i vjerovanje u leteće špageti čudovište"

pošto je ovo do sada bila praksa svakome kome se sprdne, ne vidim mogućnost u pravilniku da u buduće ne smije biti, jer koga je u stvari uvrijedio taj koji bi izjavio tako nešto ?

koje pravilo je prekršio ?
teško da neki ateist/antiteist može nastupiti samo sa jednog vjerskog stajališta prema drugima, jer ga on u stvari i nema.
dakle ispada skoro da je njima 'zabranjeno' pisati, jer ne smiju nastupati sa stajališta da boga nema.
(baš me zanima koliko će trajati ateističko suzdržavanje od "slobode govora")
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:40.