Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2004., 11:27   #121
Quote:
Wasabi kaže:
Bolji su ti riplajevi od priča, šteta, a da probaš s e-pistolarnom prozom?
Razmišljao sam o tome. Možda se i okušam, tko će ga znat.
Pisao sam puno puta Nives C. , možda to objavim.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2004., 13:07   #122
Zdravka, tata jebe

Bio sam ove nedjelje s frendom na kavi. Bio je s djetetom. On je odvjetnik. Mlati puno para mjesečno. Oženio je jedinu ženu s kojom je bio u vezi. Ljubav na prvi pogled od prvog trenutka. Imaju i bebača starog godinu i po.
Pili smo kavu na jednoj terasi koja ima i malo igralište za bebače, da djetetu ne bude dosadno.
Kako se djevojke pale na očeve, to nije normalno. Znate one članke po ženskim časopisima, što prvo gledate na muškarcu? Pa vele: oči, obrve, nos, ramena, guzicu, noge. Ma kakvi, ne pije to vode. Prvo gledaju ima li dijete, a ukoliko nema, onda gledaju ima li barem prsten. Tek ako nema ni prstena, onda gledaju glavu. Ako uopće nastave gledati.
Načeli smo razgovor na tu temu. Isprva sam mislio da ih zanimaju muškarci s djecom zato što su odgovorni, zato što pokazuju osjećaje. Uh, kako mi se nasmijao. Kaže on, pa ti si još uvijek naivan kao što si i bio.
"Slušaj me dobro", reče on prislanjajući mi se bliže da nas ostali ne čuju, " Znaš li što je to što ženu zaista privlači na oženjenom muškarcu? Mogućnost da mu sjebe brak."
"Molim?" - rekoh. Skoro sam se zalio kavom.
"Žene mrze druge žene. To im je u prirodi. Misliš li da su im očevi bitni? E moj Zdravko (to sam ja), gadno si se zajebo."
"Odbijam u to vjerovati," rekao sam indignirano. "Ako kažeš još jednu lošu riječ o ženama, morat ću napustiti ovu kavu!"
I zaista, već sam se počeo ustajati, kad me primio za ruku i spustio.
"Slušaj, ispričat ću ti jednu priču.

Priča

Sjedio sam tako jedno jutro sa svojom Zdravkom (njegova bebica) ovdje, ispijajući kavu i odmarajući se na toplom jutarnjem suncu. Prišla mi je jedna djevojka, komad neviđen, i pitala jel to moje dijete. Naravno, rekoh, nije valjda rentano.
"A vi ste oženjeni?" - pitala je.
"Jesam, hvala, evo već tri godine."
Sjela je meni nasuprot.
"Neće vam smetati ako sjednem." - pitala je.
"Već si sjela." - odgovorio sam.
Naručila je kavu sa šlagom.
"Vi volite svoju ženu?"
"Više od bilo čega."
Uzela je žličicom malo šlaga i igrala se njime, prinoseći ga ustima.
"Postoji nešto jebozovno u oženjenim muškarcima koji imaju djecu." - rekla je koketno.
"Račun u banci to sigurno nije." - našalih se.
Zdravka je trkeljala okolo, igrala se na ljuljačkama, padala s klackalice i čupala se za kosu s ostalim djevojčicama.
"Ja sam Ana." - rekla je Zdravka.
"Ivan." - odgovorio sam, iako se zovem Zdravko.
"Moj Ivane..." - zapjevala je.
"Pobratime mio..." - zapjevao sam tercu niže.
Pogledala me dugo. U njenim očima vidio sam odsjaj svog kurca.
"Ovog je ljeta izuzetno vruće." - rekla je i raširila noge. Nije nosila gaćice.
"Ponekad zavidim ženama što smiju nositi haljine." - odgoovorio sam i turio joj ruku unutra. Odista, bilo joj je vruće, sva je preznojila.
U tom trenutku, Zdravku je udarila klackalica u glavu. Potekla joj je krv iz nosa. Otrčao sam do nje, i primio je onom rukom koju nisam turio.
"Oh, srce tatino, vidiš ti to, kako se lako sjebeš kad prolaziš ispod klackalice!"
Anu je to nasmijalo. Ali vidjevši moj ljutiti pogled, prestala se smijati i ispričala se očima.
"Bilo bi najbolje da odemo u vaš stan i naguramo joj nešto u nos da prestane krvariti." - predložila je.
"Može. Pohitajmo!" - rekao sam.
Sjeli smo u moj novi crveni đip. Odvezli smo se do mog četverosobnog dvoetažnog stana sa skupim namještajem kojeg sam kupio od honorara koje sam dobio braneći kriminalce, silovatelje i pedofile.
Ušli smo unutra. Upalio sam klimu. Ana je plakala. Ne, Ana je skinula jaknu, Zdravka je plakala. Da da, Zdravki je išla juha iz nosa.
Ana je otišla u kupaonicu, uzela tampon od moje žene (nov) i nagurala ga Zdravki u nozdrvu.
"Ovo će joj spriječiti krvarenje." - rekla je.
"Znam to, jer sam medicinska sestra."
"Hajdemo se onda igrati doktora." - predložio sam, jer mi je televizor bio na popravku, a i frižider, pa ju nisam mogao ponuditi hladnim pićem. Prihvatila je.
Pošto je već bila kod doktora, i kao radnik i kao mušterija, znala je da se treba skinuti.
"Gdje vas boli?" - upitao sam, imitirajući doktora.
"Posred pičke." - rekla je moja pacijentica.
"Onda daj ti uguram svoj stetoskop!" - rekao sam joj i ugurao joj svoj stetoskop. Počeli smo se jebati ko životinje. Dobro se jebala.
Tijekom jeba, negdje u dvadeset i osmoj minuti, izbeljila se mojoj Zdravki. Zdravka je počela cmizdriti.
"Utišaj to jebeno dijete, ne mogu se koncentrirati!" - rekla je bijesno.
"Zdravka, tata jebe, smiri se. Odi u drugu sobu."
Otišla je. Ana je dugo svršavala. Poslije toga smo se pozdravili i otišla je svojim putem. SA zdravkom je sve bilo u redu.
Vidiš kakve su to drolje, uopće ne misle na djecu.

Gotova priča

"Znači, ona se jebala s tobom samo da rasplače Zdravku?!" - pitao sam čudeći se ženskom iskonskom zlu.
"Samo zato, moj prijatelju, samo zato." - odgovorio je, ne prezirući, nego žaleći žene.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:43.