Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2016., 11:19   #1061
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
podjela nije na sirotinju i lovatore, nego na radnike i neradnike
Nije to samo tako.

Misliš li da ljudi ne rade jer tako žele i jer su svi po spisku lijeni, svih 20% stanovništva na burzi? Naravno da ne!

Uobičajen odgovor je: "Ima posla za onoga tko želi raditi."
Istina, uvijek se nađe bi nešto. Često su to slabo plaćeni poslovi i slabo plaćeni jednokratni poslovi za sitniš.
I tako bi imali ljude koji eto nisu neradnici nego nešto ipak zarade. Dobro za njih!

I onda se desi da moraju kod liječnika.
Dođu kod doktora, a zdravstvene usluge su iznad njihove mogućnosti plaćanja.
I eto, ipak se sve svodi na one koji imaju i one koji nemaju.

Zato postoji javno zdravstvo koje je sporo i usluga nije optimalna, ali je dostupna.

A za ljude koji žele vrhunsku i brzu uslugu, tu je privatno zdravstvo.

Ne vidim problem da postoji i jedno i drugo.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 11:39   #1062
Quote:
SwissChoco kaže: Pogledaj post
Ne. Ne slažem se. I nije mi jasno iz čega si to iščitao.



Ovo nije upereno protiv tebe, ali očigledno je da NEMAŠ POJMA te je s tobom besmisleno diskutirati o ovoj temi.

Ipak, samo za tvoju informaciju: u sadašnjem načinu plaćanja zdravstvenih usluga "ruke" su redovni NAJMANJA (evo ti još jednom: NAJMANJA) stavka.
Da ne kažem da u kompleksnijim procedurama u kojima sudjeluje više liječnika trenutno NE POSTOJI vrednovanje svakog para ruku.

Slijedeća informacija za tebe: svaki od zadnjih x ministara u jednom je periodu ZABRANIO novo zapošljavanje medicinskih djelatnika. Kao mjeru "štednje", ne vodeći računa o realnim kadrovskim potrebama ili sistematizacijama.
Istodobno su se u administraciji zapošljavali stranački uhljebi istog tog ministra/lokalnih župana/dodajpoželji....
Bizarno je da prateći svjetske trendove zdravstvo zahtijeva sve više (više ili manje smislene) birokracije i papirologije. Naš zdravsteni sustav I TO prebacuje na medicinsko osoblje. Hrpu toga što nema izravne veze sa medicinom vani rade administratori jer su im "ruke" jeftinije od onih medicinskog osoblja.
Sad se vrati na stavku 1. Kod nas su "ruke" najjeftinije pa ajmo ih uposliti i ovim.



Imaš li ideju koliko kod privatnika košta CT ili MR?
E pa otprilike 30-40% toga (možda sam puno i rekao), plaća HZZO za istu stvar bolnici. A tu je uključen i ISTI APARAT i isti specijalist.
Dakle "ruke" su u tome opet malim dijelom.
Da ne govorim koliko koštaju proteze, implantati razni, umjetni zalisci i sl.
Skupi su sami po sebi i da ih se ne preplaćuje.
Čuj, ili se praviš glup ili si istinski vjernik.
Knosos is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 12:19   #1063
Quote:
Knosos kaže: Pogledaj post
Čuj, ili se praviš glup ili si istinski vjernik.
Dvoljno mi je što radim u tom sustavu.
Ti očito ne pa lupetaš
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 12:57   #1064
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Nije to samo tako.

Misliš li da ljudi ne rade jer tako žele i jer su svi po spisku lijeni, svih 20% stanovništva na burzi? Naravno da ne!

Uobičajen odgovor je: "Ima posla za onoga tko želi raditi."
Istina, uvijek se nađe bi nešto. Često su to slabo plaćeni poslovi i slabo plaćeni jednokratni poslovi za sitniš.
I tako bi imali ljude koji eto nisu neradnici nego nešto ipak zarade. Dobro za njih!

I onda se desi da moraju kod liječnika.
Dođu kod doktora, a zdravstvene usluge su iznad njihove mogućnosti plaćanja.
I eto, ipak se sve svodi na one koji imaju i one koji nemaju.

Zato postoji javno zdravstvo koje je sporo i usluga nije optimalna, ali je dostupna.

A za ljude koji žele vrhunsku i brzu uslugu, tu je privatno zdravstvo.

Ne vidim problem da postoji i jedno i drugo.
ne radi se samo o ljudima na burzi nego i o 500 000 premladih umirovljenika i o 300 000 neprijavljenih na burzu... preko milion radno sposobnih ne radi.
i da, ja mislim da bi mogli radit, ali neće jer su plaće male.
ali ono što ljudi ne shvaćaju je da plaće jesu male jer prevelik broj ljudi ne radi.
jer kad jedan čovjek neće radit, onda se drugome uzima od plaće veće poreze da se pokriju sva prava za onog prvog.
a kad se plaće smanjuje drugom, onda i on u jednom trenu prestane raditi.

utuvite si tako jednostavnu stvar u glavu već jednom: što više ljudi radi, plaće su veće.. što manje ljudi radi, plaće su manje.
ja ne mogu vjerovat kako vam je prošli sistem do te mjere uništio mentalitet da vi uopće ne povezujete količinu rada u državi sa standardom kojim se živi.
ljudi bulje u mene ko telad kad im spomenem da samo 25% ukupnog stanovništva u hr. radi.
njima nije jasno zašto ja to uopće spominjem.
mogao sam reć 25%, 5% ili 1%.. oni bi i dalje u čudu buljili u mene i pitali se zašto je uopće bitno koliko ljudi radi...
splićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 12:58   #1065
Quote:
SwissChoco kaže: Pogledaj post
Dvoljno mi je što radim u tom sustavu.
Ti očito ne pa lupetaš
Dakle praviš se glup dok ti sustav ide na ruku. Potpuno razumljivo.
Knosos is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 13:09   #1066
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
To je tek prva razina razdvajanja. Uskoro bi uslijedilo još razina. Indija ima nešto slično.
Mi smo Indiji i Bangladešu i sličnim siromašnim državama tvrda konkurencija, pitanje je vremena, kad ćemo ih presišati
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 13:10   #1067
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
podjela nije na sirotinju i lovatore, nego na radnike i neradnike
znam da se čovjek tvog mentaliteta pita: zašto je sad rad bitan??
ali eto.. shvatit ćeš i ti jednom.
A oni koji rade, a ne primaju plaću, su to radnici ili neradnici?
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 13:11   #1068
http://www.dnevno.hr/humor/karikatur...du-nama-908983
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 13:13   #1069
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
i da, ja mislim da bi mogli radit
gdje? u kojem poduzeću?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 13:13   #1070
Quote:
Knosos kaže: Pogledaj post
Dakle praviš se glup dok ti sustav ide na ruku. Potpuno razumljivo.
Dakle nemaš pojma i lupetaš. A i čitanje sa razumijevanjem ti ne ide.
Razumljivo
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 14:08   #1071
Quote:
SwissChoco kaže: Pogledaj post
Dakle nemaš pojma i lupetaš. A i čitanje sa razumijevanjem ti ne ide.
Razumljivo
Imaš sreće što su mediji korumpirani, a narod glup i povodljiv, ali i to se mijenja.
Knosos is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 14:54   #1072
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
gdje? u kojem poduzeću?
naprimjer u onima di dođu i kažu da im ne treba posao nego samo potvrda za burzu da traže.
splićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 16:00   #1073
Quote:
Knosos kaže: Pogledaj post
Samo 5% bolničkih sredstava koristi se za pacijente. To je rak rana koja izjeda naš zdravstveni sustav.

Ako je zdravstvo u deficitu onda je to radi enormno visokih primanja liječnika. Budimo realni, struja za CT i potrošni materijal nisu stavke koje su doprinijele nagomilanim dugovima u zdravstvu.

Stvari su vrlo jednostavne. Postoje medicinski djelatnici koji imaju primanja kakva imaju i dijagnostička aparatura koja se ne troši tolikom brzinom. Postavlja se pitanje, što je to što zapravo košta? Nisu li to zapravo primanja liječnika, vozni park, simpoziji i seminari na koje se troše sredstva namijenjena za liječenje bolesnika?
Što su za tebe enormno visoka primanja? Znaš li koliko liječnika nedostaje u RH i koliko prosječni bolnički liječnik mora odraditi prekovremenih sati? A ovo za simpozije i seminare nije točno, ima dosta liječnika koji si to sami financiraju ili moraju tražiti sponzora, umjesto da im firma to plati. Za liječnika je vrlo važno da bude upoznat s najnovijim metodama liječenja, ako firmi u kojoj radi to nije važno, ljudi će se ići liječiti u druge ustanove.
__________________
Cijeni stablo po plodu a ne po lišću!
Jurica222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 17:23   #1074
Quote:
Jurica222 kaže: Pogledaj post
Što su za tebe enormno visoka primanja? Znaš li koliko liječnika nedostaje u RH i koliko prosječni bolnički liječnik mora odraditi prekovremenih sati? A ovo za simpozije i seminare nije točno, ima dosta liječnika koji si to sami financiraju ili moraju tražiti sponzora, umjesto da im firma to plati. Za liječnika je vrlo važno da bude upoznat s najnovijim metodama liječenja, ako firmi u kojoj radi to nije važno, ljudi će se ići liječiti u druge ustanove.
To je notorna laž, liječnika u Hrvatskoj NE fali. Po gustoći liječnika na 10000 stanovnika smo ispred SAD-a, Velike Britanije, Australije, Novog Zelanda itd. Širiš dezinformacije, a zna se sa kojom svrhom.

Ljudi rijetko kada dobivaju najnovije metode liječenja, a znanje samo sebi ne može biti svrhom.

Što se financiranja tiče znamo kako je to riješeno u primarnoj zdravstvenoj zaštiti. Recimo afera Farmal. Koliko je ono liječnika sankcionirano?
Knosos is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 18:32   #1075
Quote:
Knosos kaže: Pogledaj post

Ljudi rijetko kada dobivaju najnovije metode liječenja, a znanje samo sebi ne može biti svrhom
Lažeš na metre.
Ljudi itekako mogu dobiti najnovije metode liječenja, također i iznimno kompleksne. I to na uputnicu.

Good luck s tim u privatnom zdravstvu.

A afera Farmal je umjetno kreirana da ih se izbaci iz igre kao najjeftinije.
Ti su liječnici sustavu uštedili više nego što su sve skupa dobili "mita".
Veliki igrači to rade na isti način samo manjem broju ljudi i većim ciframa
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 19:19   #1076
Quote:
SwissChoco kaže: Pogledaj post
Lažeš na metre.
Ljudi itekako mogu dobiti najnovije metode liječenja, također i iznimno kompleksne. I to na uputnicu.

Good luck s tim u privatnom zdravstvu.

A afera Farmal je umjetno kreirana da ih se izbaci iz igre kao najjeftinije.
Ti su liječnici sustavu uštedili više nego što su sve skupa dobili "mita".
Veliki igrači to rade na isti način samo manjem broju ljudi i većim ciframa
Čujem da se po kuk od titana mora u Švicarsku.

Afera farmal ne bi bila aktualna da liječnici nisu primali mito. Zašto ih se pokrilo, ne znam. Inače, kriminalna aktivnost drugog ne abolira tebe od tvoje, čak niti ako je po opsegu manja. Ne možeš doći pred suca reći: "Joj gospon sudac ja sam zdipil samo 10000 kn, a taj i taj je zdipil 100 milijuna". Ne ide ti to baš tako.

Kazneno djelo je kazneno djelo i zakonski se odgovarati mora. Sine ira et studio.
Knosos is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 19:21   #1077
Ma kaj bi se moralo u Svicarsku? Od kud vam te price?
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 14:32   #1078
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
ne radi se samo o ljudima na burzi nego i o 500 000 premladih umirovljenika i o 300 000 neprijavljenih na burzu... preko milion radno sposobnih ne radi.
i da, ja mislim da bi mogli radit, ali neće jer su plaće male.
ali ono što ljudi ne shvaćaju je da plaće jesu male jer prevelik broj ljudi ne radi.
jer kad jedan čovjek neće radit, onda se drugome uzima od plaće veće poreze da se pokriju sva prava za onog prvog.
a kad se plaće smanjuje drugom, onda i on u jednom trenu prestane raditi.

utuvite si tako jednostavnu stvar u glavu već jednom: što više ljudi radi, plaće su veće.. što manje ljudi radi, plaće su manje.
ja ne mogu vjerovat kako vam je prošli sistem do te mjere uništio mentalitet da vi uopće ne povezujete količinu rada u državi sa standardom kojim se živi.
ljudi bulje u mene ko telad kad im spomenem da samo 25% ukupnog stanovništva u hr. radi.
njima nije jasno zašto ja to uopće spominjem.
mogao sam reć 25%, 5% ili 1%.. oni bi i dalje u čudu buljili u mene i pitali se zašto je uopće bitno koliko ljudi radi...
Točno, a s obzirom da su ljudi zapravo sistemski motivirani da ne rade (motivirani su na način da im se zakonski pretače od onog dijela koji radi) i da (sada već) većini odgovara ovakvo stanje - teško je da će se to u neko dogledno vrijeme promijeniti. Do promjene bi moglo doći jedino kod nekakve pobune ovog dijela koji radi (da nekako spriječe otimačinu) ili da i oni prestanu raditi i tako prekinu začarani krug.

Inače ovom dijelu koji ne radi sasvim je svejedno kolike su plaće onog drugog dijela, njima je važnije da se pretakanje održi u dovoljnoj mjeri tako da se osiguraju njihova 'stečena prava'. Ako i ne bude dovoljno sredstava iz tog pretakanja uvijek ostaje zaduživanje budućih generacija, kao sredstvo da se održi ovakvo stanje, bez obzira na posljedice sutra (posljedice po nekog drugog). Tako je to kada se razmišlja samo o sebi, danas sada odmah. To je logični razvoj stare priče u/se/na/se/poda/se.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 12:32   #1079
Quote:
Deere kaže: Pogledaj post
Točno, a s obzirom da su ljudi zapravo sistemski motivirani da ne rade (motivirani su na način da im se zakonski pretače od onog dijela koji radi) i da (sada već) većini odgovara ovakvo stanje - teško je da će se to u neko dogledno vrijeme promijeniti. Do promjene bi moglo doći jedino kod nekakve pobune ovog dijela koji radi (da nekako spriječe otimačinu) ili da i oni prestanu raditi i tako prekinu začarani krug.
ja sam predlagao na jednoj drugoj temi učlanjivanje što više ljudi u udrugu poreznih obveznika "Lipa".
udruga se zalaže prvenstveno za smanjivanje poreza.
to bi bilo slično nešto onome kako djeluju sindikati - vršenje javnog pritiska na politiku da radi određene promjene... samo u korist svih poreznih obveznika, ne samo javnog sektora na štetu privatnog.

Quote:
Deere kaže: Pogledaj post
Inače ovom dijelu koji ne radi sasvim je svejedno kolike su plaće onog drugog dijela, njima je važnije da se pretakanje održi u dovoljnoj mjeri tako da se osiguraju njihova 'stečena prava'. Ako i ne bude dovoljno sredstava iz tog pretakanja uvijek ostaje zaduživanje budućih generacija, kao sredstvo da se održi ovakvo stanje, bez obzira na posljedice sutra (posljedice po nekog drugog). Tako je to kada se razmišlja samo o sebi, danas sada odmah. To je logični razvoj stare priče u/se/na/se/poda/se.
to gaženje tuđih života, pa i vlastitog potomstva, ima uzroke u onom razmišljanju ljudi da im pripada sve po rođenju... bez da išta od toga moraju zaraditi.
taj mentalitet treba napdati što više dok se ne iskorijeni.
splićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 15:06   #1080
Quote:
Knosos kaže: Pogledaj post
To je notorna laž, liječnika u Hrvatskoj NE fali. Po gustoći liječnika na 10000 stanovnika smo ispred SAD-a, Velike Britanije, Australije, Novog Zelanda itd. Širiš dezinformacije, a zna se sa kojom svrhom.

Nije pitanje jel imamo liječnika, već koliko imamo KVALITETNIH liječnika.


Quote:
Što se financiranja tiče znamo kako je to riješeno u primarnoj zdravstvenoj zaštiti. Recimo afera Farmal. Koliko je ono liječnika sankcionirano?
A koliko ih nije sankcionirano? Što je sa onima koji su uništavali pacijente, ubijali ih? Ne samo da bi im trebalo oduzeti licencu, već bi ih trebalo strpati u zatvor. Neki bi trebali i u ludaru. I gdje su tu krupnije ribe? Što je sa upravama koje su preko noći pokrale milijune kuna iz bolnica?
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:15.