Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2016., 15:58   #181
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post

Nisi valjda iskočio iz MOST bandwagona?
Previse etatizma kod mosta i neimanje muda, a i manjak strucnjaka na listama.
Pametno je suradjivalo sa Petrovim u samim počecima i govorilo se o suradnji prije izbora do koje nazalost nije doslo jer Pametno za razliku od Mosta razumije ekonomiju i nije imalo redikula poput Lovrinovića.

Da mi je žao sto sam glasao za Most,niti najmanje. Veliku promjenu politicke mocvare u Hrvatskoj je donio most i najveci plus je taj što dva najveca kretena u Hrvatskoj karamrle i zokan nisu premijeri
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 16:03   #182
Quadzila, Pametno bi te razocaralo, imaju i oni guju u njedrima koja ne odgovara tvojem svjetonazoru .
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 16:07   #183
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
...Ti bi izašla i glasala da su ti ponuđene ove liste: HDZ, HRAST, HSP AS, HČSP, MOST, HSP? Za koga bi glasala?
Da su mi ovi ponuđeni, izašla bih i glasala za HDZ. Najmanje zlo. Zato kaj je etablirana stranka u kojoj ima manje nepoznanica nego u ostalima.

Pretjeruješ u ovoj svojoj gorčini. Situacija nije nikad ovako crno-bijela kako ju oslikavaš. Uvijek se ima dovoljno desnih i lijevih da se za nekog glasa.

Djetinjasto je to ponašanje, koje nas je i dovelo u ovu sad situaciju jer su ljudi očekivali od Mosta čudo. Posvemašnja nerealnost u prihvaćanju činjenice da su nam političari upravo onakvi kakva je većina ljudi. I da se promjene dešavaju sporo. A jedini način da se dešavaju jest da se barem ide na izbore svake 4 godine.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 16:10   #184
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Quadzila, Pametno bi te razocaralo, imaju i oni guju u njedrima koja ne odgovara tvojem svjetonazoru .
Znam na koga mislis a volio bi makar na PM da pročitam o cemu se radi, vec si prije pisala koja je to osoba al ne i zašto je uljez
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 18:56   #185
podijeli sa svekolikim pučanstvom
Avtomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 23:55   #186
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Previse etatizma kod mosta i neimanje muda, a i manjak strucnjaka na listama.
Pametno je suradjivalo sa Petrovim u samim počecima i govorilo se o suradnji prije izbora do koje nazalost nije doslo jer Pametno za razliku od Mosta razumije ekonomiju i nije imalo redikula poput Lovrinovića.
Da mi je žao sto sam glasao za Most,niti najmanje. Veliku promjenu politicke mocvare u Hrvatskoj je donio most i najveci plus je taj što dva najveca kretena u Hrvatskoj karamrle i zokan nisu premijeri
Garavi i Zokan sa strane neće nahraniti niti jedna gladna usta.
Mi smo u pevelikom glibu da bi se bilo tko mogao hvaliti tim dostignućem kao nečime strataški važnim za državu.
Pametno je jedina stranka koja je izašla sa konciznim dugoročnim programom mijenjanja države. Da li je taj program idealan? Vjerojatno nije, ali neka ga neka druga stranka osopori svojim programom. Pod programom ja ne smatram 5+ Prnjavor, Lovrinovićevu skriptu za Živi Zid prodanu MOSTU za fotelju ili nastavljamo s Planom 21. Nema te stranke koja im može replicirati svojim programom.
Nažalost, neće biti ništa od Pametnog ako se hitno ne počni ekipirati ljudima u svim IJ, a i kad se ekipiraju čeka ih jedan veliki problem. Te ljude građani percipiraju kao stručnjake, a između političara i stručnjaka uvijek će odabrati političare jer znaju da će prije ili kasnije svi zaglibiti u populizam i pogodovati širkom biračkom tijelu, dok kod stručnjaka znaju da će hladnokrvno provoditi sve mjere do zacrtanog cilja. A da dođemo tamo gdje Pametno misli da trebamo doći 2030, mnogi će morati propišati krv.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 00:27   #187
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Da su mi ovi ponuđeni, izašla bih i glasala za HDZ. Najmanje zlo. Zato kaj je etablirana stranka u kojoj ima manje nepoznanica nego u ostalima.
Dakle, svjesno bi dala glas lopovčinama jer lopovluk percipraš kao manje zlo. Svaka ti čast.

Quote:
Pretjeruješ u ovoj svojoj gorčini. Situacija nije nikad ovako crno-bijela kako ju oslikavaš. Uvijek se ima dovoljno desnih i lijevih da se za nekog glasa.
Naravno da nije crno-bijela. Situcija je poptuno jednobojna.
Irelevantno je tko je na vlasti između svih ovih ponuđenih.

Quote:
Djetinjasto je to ponašanje, koje nas je i dovelo u ovu sad situaciju jer su ljudi očekivali od Mosta čudo.
Da pogodim. Da se glasalo za neradnika Zokija, Jakvonu, Zmaju i kepi, sad bi bili u puno boljoj situcaiji?
Meni je potpuno nejasno kako netko može izaći na izbore i glasati za stranke čiji vođe ne rade apsolutno ništa. Temeljem čega Zoki zaslužuje glas na idućim izborima? Temeljam nedolska na posoa i aposlutnog nesudjelovanja u politici? Gdje je taj čovjek? Da li je on uopće živ? Pojaviti će se među živima 2 mjeseca prije izbora i početi sipati demgogiju. Netko je voljan pokloniti svoj glas takvome? Hvala, ali ja ću opet na lungo mare vaditi priljepke.

Quote:
Posvemašnja nerealnost u prihvaćanju činjenice da su nam političari upravo onakvi kakva je većina ljudi.
Nije istina. Većina ljudi rade kao psi. Ove koje poistovjećuješ s ljudima sa zasebna parazitska kasta koja uspješno upravlja ljudskim nagonima i emocijama.

Quote:
I da se promjene dešavaju sporo. A jedini način da se dešavaju jest da se barem ide na izbore svake 4 godine.
Spore promjene znače zadržavanje postojećeg stanja što je dulje moguće, a upravo će se parazitska kasta potruditi da uvjeri građane kako se sve promjene unutar društva moraju odvijati sporo, bez velikih šokova za građane jer šokovi neće ići u prilog tim istim građanima.
U stvarnosti, oni koji se najviše boje naglih promjena su upravo ti paraziti kojima odgovara status quo i koji će se prilagođavati sporim promjenama i preliti svoj parazitam na vlastite potomke koji će preuzati štafetu.
Cijelo to vrijeme, građani će raditi ko stoka za male pare.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 08:09   #188
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Garavi i Zokan sa strane neće nahraniti niti jedna gladna usta.
Mi smo u pevelikom glibu da bi se bilo tko mogao hvaliti tim dostignućem kao nečime strataški važnim za državu.
Pametno je jedina stranka koja je izašla sa konciznim dugoročnim programom mijenjanja države. Da li je taj program idealan? Vjerojatno nije, ali neka ga neka druga stranka osopori svojim programom. Pod programom ja ne smatram 5+ Prnjavor, Lovrinovićevu skriptu za Živi Zid prodanu MOSTU za fotelju ili nastavljamo s Planom 21. Nema te stranke koja im može replicirati svojim programom.
Nažalost, neće biti ništa od Pametnog ako se hitno ne počni ekipirati ljudima u svim IJ, a i kad se ekipiraju čeka ih jedan veliki problem. Te ljude građani percipiraju kao stručnjake, a između političara i stručnjaka uvijek će odabrati političare jer znaju da će prije ili kasnije svi zaglibiti u populizam i pogodovati širkom biračkom tijelu, dok kod stručnjaka znaju da će hladnokrvno provoditi sve mjere do zacrtanog cilja. A da dođemo tamo gdje Pametno misli da trebamo doći 2030, mnogi će morati propišati krv.
16.6. Novinarski dom, Perkovčeva 2, u 11 sati - Tribina za modernu i građansku Hrvatsku: kako doći do tog cilja?

Političari pogoduju samo sebi i svojima, a baza i široke mase dobiju mrvice i puše karu.
Papapapagenije is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 07:28   #189
Ti likovi imaju samo lokalnu, a ne nacionalnu snagu i izvan tog okvira se ne usude izaci.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 08:01   #190
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Quadzila, Pametno bi te razocaralo, imaju i oni guju u njedrima koja ne odgovara tvojem svjetonazoru .


Sto je komunjara ?


Sent from my iPhone 6S using Tapatalk
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 14:53   #191
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Ti likovi imaju samo lokalnu, a ne nacionalnu snagu i izvan tog okvira se ne usude izaci.
Ljudi su ti koji se ne usude izaći iz svojih okvira, jer bi mogli 'imati problema' kako se to nježno kaže, ali simpatizera ima sasvim dovoljno i na nacionalnoj razini.
Papapapagenije is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 20:59   #192
Quote:
Papapapagenije kaže: Pogledaj post
Ljudi su ti koji se ne usude izaći iz svojih okvira, jer bi mogli 'imati problema' kako se to nježno kaže, ali simpatizera ima sasvim dovoljno i na nacionalnoj razini.
Ne znam kakvih bi problema imali oni koji glasuju za njih, malo njih će baciti glas na stranku koja neće preći prag, a još manje na nekog za koga nisu čuli. Da je netko od tih likova bar izborio mjesto u saboru, da ga javnost vidi i prepozna, ovako izvan Splita malobrojni znaju za njih.
Ja sam pročitala jedan jedini intervju koji je bio kritičan, a ne konstruktivan i izgledao mi je kao "važno je da se što bolje i jače pljune na sve i svakog."
U principu me takvo ponašanje odbija.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 21:07   #193
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Ne znam kakvih bi problema imali oni koji glasuju za njih, malo njih će baciti glas na stranku koja neće preći prag, a još manje na nekog za koga nisu čuli. Da je netko od tih likova bar izborio mjesto u saboru, da ga javnost vidi i prepozna, ovako izvan Splita malobrojni znaju za njih.
Ja sam pročitala jedan jedini intervju koji je bio kritičan, a ne konstruktivan i izgledao mi je kao "važno je da se što bolje i jače pljune na sve i svakog."
U principu me takvo ponašanje odbija.
Zato će vjerojatno i na idućim izborima ostati ispod praga, bez obzira koliko visoko mišljenje imali o vlastitoj pameti.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 21:27   #194
ja ću na idućim izborima vjerojatno njih zaokružiti.

na prošlim sam se kolebala između njih i mosta - zaokružila sam most jer sam zaključila da imaju više šanse proći.

iako me most, sve u svemu, nije razočarao, ipak im neke stvari zamjeram. najviše im osobno zamjeram što nisu podržali kurikularnu reformu.

pametno je mačak u vreći - kakvi su doista, to ćemo vidjeti ako okuse vlast.

sviđaju mi se njihove ideje.

ali nikako mi se ne sviđa, kao što je netko gore napisao, njihova retorika pljuvanja i napadanja drugih, osobito mosta. to mi strahovito ide na živce i nadam se da će taj nastup izmijeniti.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 21:27   #195
Quote:
Papapapagenije kaže: Pogledaj post
16.6. Novinarski dom, Perkovčeva 2, u 11 sati - Tribina za modernu i građansku Hrvatsku: kako doći do tog cilja?

Političari pogoduju samo sebi i svojima, a baza i široke mase dobiju mrvice i puše karu.
Puše karu u nadi da će im smradovi baciti pokoju mrvicu sa stola. Na to se svodi naš politiočki sustav.
Gledaj ovu nasmijenonebo. Ona upozorava na nekakav svjetonazor nekog pojedinca iz pametno. To samo pokazuje svu mentalnu bijedu našeg naroda.
Rađe biti gol, bos, gladan i žedan u svojem svjetonazoru, nego sit i bogat ako ti to omogućuje netko sa "sumnjivim" svjetonazorom.
To je poanta svega. Jebeš gospodarsko-obrazovno-scocijalne programe. Bitno je da na vlasti nisu ili ustaše ili srbojugoslaveni. I korijenje ćemo jesti kao treba.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 21:36   #196
Najavila sam prije izbora da je prg trojanski konj, da ce okrenuti ledja mostu i da zato necu glasati. Napadalo me se na forumu sto to pisem, a ispalo je istina. I unutar Pametno imaju trojanskog konja..i zbog tog necu za njih.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 21:41   #197
@nasmijanonebo, je li ta osoba moralno sumnjiva, nepoštena, potencijalno korumpirana ili joj je jedini grijeh svjetonazor koji se tebi ne sviđa?
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 22:07   #198
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
ja ću na idućim izborima vjerojatno njih zaokružiti.

na prošlim sam se kolebala između njih i mosta - zaokružila sam most jer sam zaključila da imaju više šanse proći.

iako me most, sve u svemu, nije razočarao, ipak im neke stvari zamjeram. najviše im osobno zamjeram što nisu podržali kurikularnu reformu.
Nisu podržali?
Nisam upućen, koji su detalji?

Quote:
pametno je mačak u vreći - kakvi su doista, to ćemo vidjeti ako okuse vlast.

sviđaju mi se njihove ideje.

ali nikako mi se ne sviđa, kao što je netko gore napisao, njihova retorika pljuvanja i napadanja drugih, osobito mosta. to mi strahovito ide na živce i nadam se da će taj nastup izmijeniti.
+1


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 22:14   #199
Oćeš ti reć o kome se radi ili šta? Puna mi te kapa sa hintovima.
Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 22:20   #200
Bolje da ne znate što sam ja čuo o Nasmijanonebo.
Nadam se da se nije previše proširilo


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:25.