Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 15:46   #301
Pa da, varaju državu i u suštini nema razlike između Sanadera koji je pokrao pare i nekog ugostitelja koji izdaje račun svake prijestupne. Političari nam ne nastaju u vakuumu, kakav narod, takvi političari, tako da sad imamo što imamo.
BrokenEmpire is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:50   #302
Što se tiče varanja države, ovakvi dugoročno baš i ne mogu puno prevariti državu, koliko država sve nas pljačka kroz razne nepotrebne i prenapuhane namete, poreze i slično. Na tisuće ovakvih zajedno ne zakinu državu kao jedan kapitalac koji to često i radi u sprezi s državom. Ako baš nećemo gledati jednodimenzionalno, ovakvi slučajevi su posljedica a ne uzrok problema.

EDIT: Mislim naravno na ovaj slučaj rada na crno i slične slučajeve ''zaobilaženja zakona''.
__________________
Censorship is the first step to tyranny
deepwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 16:07   #303
Jesu li posljedice? Ja iskreno nisam u to baš uvjeren. Uzmimo ovo što si naveo: prenapuhane namete, poreze i slično. Ti nameti ne hrane neke realne programe, nego rođake, kumove, odnosno korupciju općenito, a taj stav da se pomaže svojima i da se glasa za svoje je dosta uvriježen u narodu, pogledajmo samo tko je na prošlim izborima pokupio 30% glasova. Sad, pitanje je dal je prvo bila kokoš (veliki državni nameti) ili jaje (varanje države i korupcija), ali ono što u svakome slučaju želim reći je da je iracionalno gledati na način "mene država krade i guši, pa ja zato varam." Ta država je sastavljena od ljudi i svake četiri godine imaš priliku promijeniti te ljude. Al se glasa za HDZ u nadi da će mene ili familiju uhljebiti, to se ne dešava jer nema dovoljno mjesta da se svi ti apetiti popune, al se raznorazni nameti redovno dižu da se osigura egzistencija uhljeba koji su već otprije tu i koji tek dolaze. I tu se ne radi o nekim stvarima koje se šuškaju, to su stvari o kojima se otvoreno piše u medijima, ali ono, nikome ništa. U takvoj situaciji uopće nema opravdanja da bilo koja iole normalna osoba zaokružuje HDZ, bar ne HDZ u ovakvome obliku u kakvome je od 90-ih nadalje, a s druge strane kuka kako jadan mora u Njemačku i da se nije za to borio.
BrokenEmpire is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 16:22   #304
Quote:
BrokenEmpire kaže: Pogledaj post
Hrvat opisao kako izgleda rad na crno u Njemačkoj: "Radije radim za Švabe nego za naše"

Znači frajer vara našu državu (uzima mirovinu) i njemačku državu (radi tamo na crno) i onda veli da će radije radit kod Nijemaca jer Hrvati u većini slučajeva prevare. Pitam se otkud im to, zli hrvatski poslodavci koji varaju poštenog hrvatskog radnika. Pitam se koga taj zaokružuje na izborima. Zna se!
Sram ga može biti.
Radim da debilu zaradim za (ne)zasluženu mirovinu, a kako on reagira?
Radi na crno i time nekome drugome uzima posao.
A Hrvatska je puna takvih.
Veliki dio tih "junačina" i vojnih "invalida" radi na crno.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 17:09   #305
Ajde, ne bi me uopće mučilo da ima opravdaniji razlog, tipa da stvarno nema posla ni izbora nego ode odradit to na crno da si malo pokrpa kućni proračun. I onda vidim ovu rečenicu:

Quote:
Iako je još relativno mlad, ne može preseliti u Njemačku i tražiti gore legalan posao jer je u mirovini pa ne bi ni smio raditi punu satnicu te bi tako mogao zaraditi maksimalno 1.000 eura.
Ja iz ovog iščitavam da ima mogućnosti otići raditi tamo, kao i da očito nema nikakvih većih zdravstvenih problema koji bi ga sprječavali da radi. Ali ljepše tako, parazitirati na proračunu, otić dva-tri puta godišnje umlatit neke pare na crno u Njemačku i to ti je high life.
BrokenEmpire is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 17:19   #306
Osudjuje se ovog tipa zbog rada na crno u DE, a poslodavca Svabu koji placa na crno ne?
Ili osudjivati obojicu ili nikog.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 17:20   #307
baš.
i otkud zdrav čovjek u mirovini?

nečuveno. parazit na proračunu, mamicu mu...
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 17:41   #308
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Osudjuje se ovog tipa zbog rada na crno u DE, a poslodavca Svabu koji placa na crno ne?
Ili osudjivati obojicu ili nikog.
Naravno da se osuđuje i Švabo, ali on je što se mene tiče njemački problem, a ne naš. Neće taj Švabo doći ovamo glasati i krojiti nam politiku koja nas je dovela tu gdje jesmo, zato ga nisam ni spominjao.
BrokenEmpire is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 19:59   #309
Quote:
BrokenEmpire kaže: Pogledaj post
Jesu li posljedice? Ja iskreno nisam u to baš uvjeren. Uzmimo ovo što si naveo: prenapuhane namete, poreze i slično. Ti nameti ne hrane neke realne programe, nego rođake, kumove, odnosno korupciju općenito, a taj stav da se pomaže svojima i da se glasa za svoje je dosta uvriježen u narodu, pogledajmo samo tko je na prošlim izborima pokupio 30% glasova. Sad, pitanje je dal je prvo bila kokoš (veliki državni nameti) ili jaje (varanje države i korupcija), ali ono što u svakome slučaju želim reći je da je iracionalno gledati na način "mene država krade i guši, pa ja zato varam." Ta država je sastavljena od ljudi i svake četiri godine imaš priliku promijeniti te ljude. Al se glasa za HDZ u nadi da će mene ili familiju uhljebiti, to se ne dešava jer nema dovoljno mjesta da se svi ti apetiti popune, al se raznorazni nameti redovno dižu da se osigura egzistencija uhljeba koji su već otprije tu i koji tek dolaze. I tu se ne radi o nekim stvarima koje se šuškaju, to su stvari o kojima se otvoreno piše u medijima, ali ono, nikome ništa. U takvoj situaciji uopće nema opravdanja da bilo koja iole normalna osoba zaokružuje HDZ, bar ne HDZ u ovakvome obliku u kakvome je od 90-ih nadalje, a s druge strane kuka kako jadan mora u Njemačku i da se nije za to borio.
Nisam se u svom komentaru referirao na ovo što spominješ i s čime se načelno slažem, već smatram da mnogi od onih koji rade na crno ne bi to činili u drugačijim društvenim okolnostima. Pa upravo ovo što spominješ su sve uzroci problema. Porezima se tovi uhljebski aparat koji je sve glomazniji i nezasitniji i samim time tjera one koji nisu dio tog aparata da se snalaze na alternativne načine uključujući rad na crno itd. Pa zar nije stvaranje armije beskorisnih uhljeba na teret onih koji pune državni proračun puno gori oblik varanja? Tako da ostajem pri tvrdnji da je varanje države kroz rad na crno dugoročno znatno manje štetno od onoga što sama država čini svojim vlastitim građanima kroz svojevrsni porezni fašizam kojeg konkretno naša politička elita godinama sprovodi. A nema države imune na sivu ekonomiju i kao što vidimo ni prepoštena Njemačka nije iznimka.

Što se pak izbora i glasanja tiče nemam primjedbi na tvoje opaske. To je jedan prekompleksan problem, a mi smo jedna mala, neslobodna i duboko korumpirana država čije poluge moći domaći političari u znatnoj mjeri niti ne kontroliraju. I osobno na žalost ne vidim izlaz iz tog labirinta.
__________________
Censorship is the first step to tyranny
deepwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 23:43   #310
Ma naravno da ne bi, to je čista cost benefit analiza. Doduše, čak i u najsavršenijim situacijama sigurno bi opet postojali ekstremi koji bi na crno radili unatoč svemu. Što ja želim reći je da ti pojedini problemi nisu u vakuumu. Uzmimo primjer iz članka: čovjek je iz Imotskog. Pogledom na rezultate prošlih parlamentarnih izbora, HDZ je jedna od tri liste koja je tamo prošla (68%), slijede Most (14) i SDP-ova koalicija (9), tako da smatram da je sasvim opravdano pretpostaviti da je taj čovjek najvjerojatnije isto zaokružio HDZ, koji ima politiku prema uhljebima znamo kakvu. Nadalje, čisto tehnički gledano, i taj čovjek je uhljeb. Zakida njemačku državu za porez, a od naše prima mirovinu s 46 godina, iako je očito u dobrom fizičkom stanju za raditi (bauštela ipak nije fizički lagan posao). Tako da je taj čovjek dio razloga zašto se taj porezni fašizam provodi, da bi hranio njega i njemu slične, a zauzvrat će on zaokružiti i poslikati listić na sljedećim izborima, što sve lijepo funkcionira kratkoročno i na mikrorazini, a kako će biti sutra i kako će biti njegovoj djeci i unucima, jebeš takvo dugoročno razmišljanje.
BrokenEmpire is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 06:16   #311
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Osudjuje se ovog tipa zbog rada na crno u DE, a poslodavca Svabu koji placa na crno ne?
Ili osudjivati obojicu ili nikog.
Trenutno me boli ona stvar za njemačkog poslodavca koji zapošljava radnika na crno.
Znaš li zašto?
Zato jer je to problem Njemačke i njezinih poreznih obveznika koji su uskraćeni za doprinose.
No, zdravi gnoj koji je u mirovini sa 40 godina, za kojeg moram raditi da bi dobio penziju i koji radi na crno moj je problem. I problem moje države.
Zato ga osuđujem.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 13:55   #312
Dali je to fizički mogiuće?

Kada pročitate ovaj članak pitate se kako je fizički tako nešto moguće?

https://www.24sata.hr/news/slucajno-...901-put-551599

Citiram:

"Stečajni upravitelj Ivan Gjurašić je rekorder sa 1312 stečajeva u zadnje dvije godine, slijede Jelenko Lehki s 913 stečajeva, zatim upravitelji sa 813 stečajeva, 681 stečajem, 661 stečajem i 521 stečajem."

Godina ima 365 dana od toga radnih kada se odbiju subote i nedjelje te praznici ima oko 250.

Koji je to stečaj ako u dvije godine koje imaju ukupno 500 radnih dana ovi svi nabrojani su dobili više od 500 stečajnih postupaka u svoje ruke, pa ne stigneš niti pročitati ragistraciju tvrtke i sve papire koji idu u stečajnom postupku kroz to vrijeme, a kamoli da se to odradi kako treba. 1312 stečajeva ima jedan stečajni upravitelj što raditi cijeli radni vijek a kamoli da to stigne napraviti u dvije godine, bez da ide na bolovanje zbog teških uvjeta u kojima radi!:klap:

Dok se državni uhljebi žale na to kako ne mogu obaviti posao koji rade jer se puno mora raditi pa ne stignu, ovi opet višestruko prebacuju normu, a to onda samo govori o kvaliteti posla kojeg su obavili.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 13:34   #313
Kad bi se objavio samo manji dio informacija kako se u RH krade i razbacuje, izbila bi pobuna nezadovoljnih gradjana. RH je cudoviste koje jede samog sebe. Gradjani tu nisu vazni, uzivaju nevidjeno politicki i kriminalni uhljebi koji nisu mogli u najludjim snovima mislit da ce skoro 30 godina ovako moci zivjeti i nekaznjeno krasti i zajebavat sve oko sebe.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 14:56   #314
Kojih građana? Onih u javnim i državnim poduzećima? Umirovljenika? Studenata? Školaraca? Branitelja? Mislim, ajmo se ne lagati, većina države nam je na neki način naslonjena na proračun i očekivat od bilo koga u toj poziciji da će kratkoročno sebe dovesti u lošiju poziciju da bi dugoročno država prosperirala je jako nerealno. Čak i ako čisto izuzmemo činjenicu koliko ljudi je neopravdano naslonjeno na proračun, da netko pokuša to raščistiti, odmah bi se takvi oglasili floskulama o zlom kapitalizmu, MMF-u i ne znam čemu, sa sobom u mulj povukli i ove koji su opravdano na proračunu i onda ne možeš ništa napraviti.
BrokenEmpire is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 15:41   #315
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Kad bi se objavio samo manji dio informacija kako se u RH krade i razbacuje, izbila bi pobuna nezadovoljnih gradjana.
Ti se šališ. U Hrvatskoj uopće ne postoji kapacitet za "pobunu" bilo koje vrste. Bilo bi gunđanja da se jedan dio odfikari sa državne sise ali ni tada ne bi bilo pobune. Sad smo u EU i onima kojima tu ne paše (mladi), jednostavno spakiraju kofere i odu. Na osobnoj razini, to je puno racionalnije od nekakvih pobuna. To je pomalo tužno ali tako je.
medonaodmoru is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 16:04   #316
Meni je apsurd da su najveci nacionalisti bivsi komunisti , a najveci sovinisti bivsi udbini dousnici
martip is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 08:35   #317
Quote:
martip kaže: Pogledaj post
Meni je apsurd da su najveci nacionalisti bivsi komunisti , a najveci sovinisti bivsi udbini dousnici
Samo na prvi pogled. Komunisti su počeli naglo nestajati još tamo šezdesetih godina. U osamdesetima, jedva da je još koji ostao. Nije više bilo komunista ali je ostala komunistička partija kao koruptivno i nepotističko leglo. Svi koji su se mislili baviti javnim poslom bili su tamo a i svi oni koji su se nastojali na neki način "ogrebati" tako da se tamo skupilo i puno amoralnog šljama. Sve naše političke stranke i praktički kompletna društvena elita formirana je od nekadašnjih članova partije. U principu, koruptivno nepotistička hobotnica ostala je potpuno funkcionalna samo u drugom, višestranačkom, okviru. Promijenila se samo forma, sadržaj nije mogao. Hoće li netko biti glasan nacionalist ili glasan bilo što drugo, ovisi o tome u kojoj političkoj niši se zatekao i kako je procijenio da će maksimalizirati osobnu korist. U principu, gotovo svi ti ljudi su praktičari, manipulanti bez osobnog političkog stava. Treba shvatiti da ideologija i čvrst osobni politički stav danas predstavlja hendikep. Toga se valja riješiti kao i žohara.
medonaodmoru is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 12:04   #318
Članovi obitelji koji ne vode brigu o svojim starijim članovima (65+) biti će kažnjeni sa 10 tisuća kuna. Drugim riječima, želi se dati do znanja radno sposobnima da državu nije briga što njihovi starci ne mogu živjeti od mirovine pa ako gladuju neka ih njihova djeca i unuci održavaju na životu. A naravno, mirovine su tako male jer su se neki drugi financijski osigurali za deset života ne vodeći brigu o tome da i oni koji su pošteno zaradili mirovinu imaju pravo na život dostojan čovjeka i u tom poljednjem razdoblju života
BeerMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 12:09   #319
Quote:
medonaodmoru kaže: Pogledaj post
Ti se šališ. U Hrvatskoj uopće ne postoji kapacitet za "pobunu" bilo koje vrste. Bilo bi gunđanja da se jedan dio odfikari sa državne sise ali ni tada ne bi bilo pobune. Sad smo u EU i onima kojima tu ne paše (mladi), jednostavno spakiraju kofere i odu. Na osobnoj razini, to je puno racionalnije od nekakvih pobuna. To je pomalo tužno ali tako je.
Za ideale ginu budale. Pobrineš se za sebe, i problem riješen, neka drugi sami kusaju što su skuhali.

Ili kako bi Rozga rekla:"ovo nije odnos, da mi je na ponos, bolje da od nevolje se maknem".
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 21:12   #320
Gledam ovih dana kako se naše političke perjanice jedva zakopčavaju u svojim veštitima oliti odjelima. Nisu Šekš i Šunker jediei debeljuce, a ni ministrica Žalac se nije prestala rumenit od kada je u tronu. Naš gradonačelnik je već dva puta mijenja sakoe i odijela, više ni oči ne može otvorit koliko se udeblja a očito mu je idol predsjednik vlade Plenković koji se toliko raširio da jedva i diše. Sinoć ga slušam na dnevniku, čovjek jedva diše između rečenica, došlo mi priključit ga na kisik naročito kad na njega nalete nounari TVNove ili N1. Sako uspjeva,jedva zakopčati samo sa jednim gumbom. No najveće zaobljenje trbuha i podbradaka zasigurno ima naša HBK ekipa. Biskupi sve pajcek do pajceka, sve rumeniji i obliji. Baš ono na Kristovu putu, skrušene poniznosti i siromaštva. Mašala.
Pa sad neka netko kaže da se loše živi u ovoj njihovoj.
Oj radosti naše, sunca naša sposobna, poštena ,marljiva.
Uh, opet ćemo glasati za njih, mašala.
Dole dezerteri,i svi oni što su bili dezertirali prije i nakon 91.
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:46.