Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2017., 22:35   #7081
Što se tiče komplikacija u trudnoći, evo fotke s vrata ordinacije moje ginekologinje. Koji se ginekolog toga drži? Većina ih je propisivala komplikacije šakom i kapom; ajde, unazad godinu-dvije su malo srezali zbog pojačanih kontrola iz HZZO-a.



Ja nemam apsolutno ništa protiv kad žena čije je zdravlje i zdravlje fetusa doista ugroženo nekim stanjem ili uvjetima radnog mjesta ode na bolovanje, dapače. Ali izloženost virusima i bakterijama kod npr. učiteljica kao indikacija za bolovanje? Ma dajte molim vas, onda nijedna od njih do poroda ne bi kročila nogom u trgovački centar, tramvaj itd. Meni je to osobito zabavno zbog radnog mjesta na kojem jesam, gdje sam radila cijelu prvu trudnoću do 45 dana prije poroda i gdje radim i sada. Ne bih pisala zbog zaštite svoje privatnosti, ali ajmo reći da sam ja onda trebala na bolovanje onog dana kad sam razmišljala o tome da napravim test na trudnoću.

Moja je šogorica pričala kako će na bolovanje i prije nego je ostala trudna, većina žena koje znam u stvarnom životu tako razmišlja. Mene su cijelu prvu trudnoću ispitivali malo-malo "A ti JOŠ radiš?2, ljudi na ulici, tramvaju, u bolnici čim vide trbuščić pretpostave da si na komplikacijama pa kao imaš vremena, možeš doći u bilo koje vrijeme.

Evo, ja ne znam trudnicu/rodilju u stvarnom životu koja je radila dulje od polovice trudnoće, bilo rodbina, bilo prijatelji, bilo poznanici i susjedi. Gdje su te žene koje rade? Samo na forumu.


Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post

Vidiš ovo je velika zabluda. Privatno te košta isto kao i kod socijalca i u bolnici, samo što to pokriva HZZO. Odnosno, već si to platila. Nije besplatno.

Isto kao što je cijena carskog skoro 30 tisuća kuna. Ista cifra je u Podobniku. I to je razlog zašto ga doktori u bolnicama izbjegavaju dok nije život majke i bebe već skoro ugrožen. Jer je skupo.

Moja socijalna ginekologica u prvoj trudnoći je bila fantastična i nisam imala potrebe ići privatno jer je bila i bolja od nekih privatnika.

Ne, ne mislim da je super što ja sve idem privatno niti mislim da bi svi trebali tako, samo govorim o zabludi da je socijalno besplatno....
Pa to je jedan od glavnih razloga zašto uvijek prvo pokušavam sve riješiti u državnim bolnicama i domovima zdravlja. Zašto bih dodatno plaćala nešto što sam kroz poreze, prireze, doprinose i ne znam što već višestruko platila?

Kad ljudi kažu da je zdravstveno osiguranje besplatno, obično misle na to da uglavnom ne trebaju u tom trenu neku veliku dodatnu cifru platiti, ne da je doista besplatno.

Evo, vidim sad da je i ludo_malo slično napisala.

Zadnje uređivanje For My Pain : 14.11.2017. at 22:46.
For My Pain is offline  
Old 14.11.2017., 22:43   #7082
Quote:
MammaM1a kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja javim. Nakon onog mesarskog pregleda doktora koji me pokušao otvoriti, danas sam dobila nježnu mladu doktoricu koja me uvjerila da je sve s bebom savršeno u redu al da jednostavno iz nekog razloga neće van. Danas sam 40 tjedana i 4 dana. Otvorena i dalje samo jedan prst.
Mislim da mi indukcija ne gine. I čak mi postaje svejedno, samo da više izađe van. Nisam ni uzbuđena oko bebe više
Bravo! Imas pp od mene,posto si iz Ri predpostavljam da te je pregledala mlada doktorica Milanovic,koja je btw jako fina i strucna(i ona i njezin muz oboje ginekolozi) neke zene kazu da indukcija nije toliko strasna. Bitno da se bebica rodi kad ona odluci i da bude ziva i zdrava puno srece ti zelim,nadam se da cu i ja na tamo na vrijeme
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Old 14.11.2017., 22:53   #7083
Quote:
ludo_malo kaže: Pogledaj post
Pa al u tome i je poanta. Ako zdravstveno i ovako i onako plaćaš. I onda još ideš privatno :nezna:

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
evo ja imam izrazito lošu socijalnu ginekologinju, koja me nije ni pogledala, pregledala, savjetovala niti jednu riječ progovorila sa mnom nakon spontanog što i kako dalje. naravno da je logičan sljedeći korak promijeniti doktora, ali to u zg nije baš pothvat za napraviti u par dana, zbog pretrpanosti, i jednostavno nisam stigla, jer sam srećom ubrzo opet zatrudnila, a tad nije imalo smisla tražiti nekog novog.

Quote:
Slugterra kaže: Pogledaj post

Da se nadovežem na temu, najbliža sam Scissors po razmišljanju da je ne citiram sad, slažem se da ne treba generalizirati, a pogotovo sam protiv svake osude onih mama koje se ranije vraćaju na posao, pritom sebe uzdižući jer si mogu priuštiti nepovratak na posao.
eto, nažalost, nisam jedina koja se susrela s tim osudama. nerijetko sam čula osude, da su žene koje dijete ''napuste'' prije isteka od godine dana sebične i misle samo na sebe i novac, a ne na dijete koje je premalo...pa onda isto tako osude mama koje dijete daju u vrtić s godinu dana

ja trenutno financijski dobro stojim, ali ne pada mi na pamet svijet gledati isključivo iz svojih cipela, i ne pokušati zamisliti da ne mogu svi živjeti od jedne plaće (od muža) i da se moraju, jednostavno moraju ranije vratiti na posao. i da nemaju svi baka servis i da su jaslice jedina moguća opcija jer radit i zaradit se mora.

i to bez iznimke skoro, uvijek ide od žena koje si zbog tipa posla (privatni biznis) ili drugih prihoda (muž ili starci) to mogu priuštiti. mislim da sam nedavno čitala intervju od Vande Winter gdje je isto malo s visoka komentirala kako joj nisu jasne žene koje se nakon 6 mjeseci vraćaju na posao, da je to sebično trčanje za karijerom...a onda u odlomku poslije spomene kako se i ona nakon toliko vremena vratila u kazalište, samo eto, ima takav posao pa si sama može prilagoditi radno vrijeme i ima tko čuvati malog. onak, malo smo licemjerni

Quote:
For My Pain kaže: Pogledaj post

Moja je šogorica pričala kako će na bolovanje i prije nego je ostala trudna, većina žena koje znam u stvarnom životu tako razmišlja. Mene su cijelu prvu trudnoću ispitivali malo-malo "A ti JOŠ radiš?2, ljudi na ulici, tramvaju, u bolnici čim vide trbuščić pretpostave da si na komplikacijama pa kao imaš vremena, možeš doći u bilo koje vrijeme.

Evo, ja ne znam trudnicu/rodilju u stvarnom životu koja je radila dulje od polovice trudnoće, bilo rodbina, bilo prijatelji, bilo poznanici i susjedi. Gdje su te žene koje rade? Samo na forumu.
ovo tvoje sa šogoricom me podsjeća na priču koju sam pročitala na jednoj temi na forumu, gdje je neka vonabijuša nakon prvog seksa u plodne dane već polako počela najavljivati na poslu kako je uskoro neće biti

što se tiče duljine do kad trudne žene rade u praksi; pa evo do prije bolovanja sam radila po 12 sati dnevno. ne znam koliko je to zdravo za ženu u višem stupnju trudnoće.

isto tako, radila sam em u većoj firmi em u privatništvu gdje ovisiš o sebi. u većim firmama i uređenim sustavima žene u pravilu raniju odu jer su donekle sigurne u svoj povratak i da će ih radno mjesto dočekati, dok sam u ovom privatništvu doslovno viđala žene kako do tjedan dana pred porod još hodaju okolo i rade. mislim da jako ovisi o tipu posla i (ne)izvjesnosti toga čeka li te izvor prihoda kada odeš ili ne.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Old 14.11.2017., 22:57   #7084
Općenito je gadno što se žene toliko osuđuju. Žena je ženi vuk.
BitterSweet is offline  
Old 14.11.2017., 23:10   #7085
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
eto, nažalost, nisam jedina koja se susrela s tim osudama. nerijetko sam čula osude, da su žene koje dijete ''napuste'' prije isteka od godine dana sebične i misle samo na sebe i novac, a ne na dijete koje je premalo...pa onda isto tako osude mama koje dijete daju u vrtić s godinu dana

ja trenutno financijski dobro stojim, ali ne pada mi na pamet svijet gledati isključivo iz svojih cipela, i ne pokušati zamisliti da ne mogu svi živjeti od jedne plaće (od muža) i da se moraju, jednostavno moraju ranije vratiti na posao. i da nemaju svi baka servis i da su jaslice jedina moguća opcija jer radit i zaradit se mora.

i to bez iznimke skoro, uvijek ide od žena koje si zbog tipa posla (privatni biznis) ili drugih prihoda (muž ili starci) to mogu priuštiti. mislim da sam nedavno čitala intervju od Vande Winter gdje je isto malo s visoka komentirala kako joj nisu jasne žene koje se nakon 6 mjeseci vraćaju na posao, da je to sebično trčanje za karijerom...a onda u odlomku poslije spomene kako se i ona nakon toliko vremena vratila u kazalište, samo eto, ima takav posao pa si sama može prilagoditi radno vrijeme i ima tko čuvati malog. onak, malo smo licemjerni
Da malo...

I kod mene financije nisu problem, dobra plaća i siguran posao koji će me čekati, pa mi svejedno ne pada na pamet osuđivati, a pogotovo ne majke koje će se prije vratiti na posao, kao da one same ne bi ostale sa svojom djecom što duže mogu, samo da im okolnosti to dopuste.
Stvarno si svašta dopuštamo...
Slugterra is offline  
Old 14.11.2017., 23:43   #7086
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
evo ja imam izrazito lošu socijalnu ginekologinju, koja me nije ni pogledala, pregledala, savjetovala niti jednu riječ progovorila sa mnom nakon spontanog što i kako dalje. naravno da je logičan sljedeći korak promijeniti doktora, ali to u zg nije baš pothvat za napraviti u par dana, zbog pretrpanosti, i jednostavno nisam stigla, jer sam srećom ubrzo opet zatrudnila, a tad nije imalo smisla tražiti nekog novog.

Koza.
Ali iskreno najgori su mi oni liječnici koji su najveći šljam i grozno se odnose prema pacijentima u bolnicama, a onda odu u privatnu praksu ili je sami otvore i tamo su ajme fini, med medeni. Samo daj pare, sve se može kupiti, ljubaznost najviše.


Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
eto, nažalost, nisam jedina koja se susrela s tim osudama. nerijetko sam čula osude, da su žene koje dijete ''napuste'' prije isteka od godine dana sebične i misle samo na sebe i novac, a ne na dijete koje je premalo...pa onda isto tako osude mama koje dijete daju u vrtić s godinu dana

ja trenutno financijski dobro stojim, ali ne pada mi na pamet svijet gledati isključivo iz svojih cipela, i ne pokušati zamisliti da ne mogu svi živjeti od jedne plaće (od muža) i da se moraju, jednostavno moraju ranije vratiti na posao. i da nemaju svi baka servis i da su jaslice jedina moguća opcija jer radit i zaradit se mora.

i to bez iznimke skoro, uvijek ide od žena koje si zbog tipa posla (privatni biznis) ili drugih prihoda (muž ili starci) to mogu priuštiti. mislim da sam nedavno čitala intervju od Vande Winter gdje je isto malo s visoka komentirala kako joj nisu jasne žene koje se nakon 6 mjeseci vraćaju na posao, da je to sebično trčanje za karijerom...a onda u odlomku poslije spomene kako se i ona nakon toliko vremena vratila u kazalište, samo eto, ima takav posao pa si sama može prilagoditi radno vrijeme i ima tko čuvati malog. onak, malo smo licemjerni
Ja imam ugovor o stručnom osposobljavanju na godinu dana - 6 mjeseci odradila sam u prvoj trudnoći, raskinula ugovor 45 dana prije termina poroda i otišla na "porodiljni", vratila se i sad ću tu biti ukupno opet 6 mjeseci, opet jedan dio trudna. Nakon toga sumnjam da ću s trbuščićem naći posao pa se mm i ja šalimo i drugima govorimo da ne mogu ja dulje od pola godine raditi u komadu. Bit će nam malo stiska ovih 4-5 mjeseci kad ja neću (vjerojatno) imati baš nikakvih primanja između isteka ugovora i rođenja djeteta, ali onda će biti okej jer je porodiljna naknada za nezaposlene jednaka mojoj sadašnjoj "plaći" tj. novčanoj pomoći i bit ćemo na istom.

Uglavnom, također sam naišla na osude što jadno dijete tako maleno, krhko i nemoćno dajem u jaslice i vraćam se raditi, a ne moram. Ono, živjet ćemo od zraka, a pripravnički staž i stručni ispit da konačno imam priliku dobiti "pravi" posao odradit će mi netko treći.

Znači bila sam doma punih 16 mjeseci, zatim sam počela raditi, taman je bilo ljeto i 2 mjeseca čuvala ga je moja mama, a krenuo je u jaslice sa 18 mjeseci. Prilagodio se za 3 dana, sad se doma ne da. Stvarno jadan pati. Ali ne... To prava majka ne radi, prava majka je doma sa svojim djetetom barem do puberteta, a u najnajnajgorem slučaju ostavlja ga baka servisu ili dadilji. Samo ljudi zaborave činjenicu da nisu sve bake u mirovini (moja mama koristila se godišnjim da ga pričuva) niti žive u istom gradu, a da dadilja mjesečno košta kao moja plaća.

Evo, ako će imati posljedice u odrasloj dobi, priznajem krivnju.


Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
što se tiče duljine do kad trudne žene rade u praksi; pa evo do prije bolovanja sam radila po 12 sati dnevno. ne znam koliko je to zdravo za ženu u višem stupnju trudnoće.
Mislim da dugoročno to ni za koga nije zdravo.
For My Pain is offline  
Old 14.11.2017., 23:46   #7087
Trudnice zbor vol. 43

Ja sam malo u izolaciji ali nije da sam bas nailazila na osude mama koje se iz bilo kog razloga vrate brzo na posao. Verovatno iz svojih cipela, nailazim na one kontra:
- ti ćeš, naravno, da počneš da radis uskoro?
- dete mora da ide u vrtic. Bice asocijalno i divlje ako ne ide. (Karikiram, ali znate tu priču).

U svakom slučaju, kao prava feministkinja, podrzavam pravo izbora svakoj ženi da sa svojim telom, životom, karijerom, porodicom radi ono sto zeli. I da joj pri tome nista nije nametnuto - mora da se vrati na posao da ga ne izgubi i sl. To je sad malo utopijski, ali moramo nečemu višem stremiti da bi se stvari za mrvicu pomakle.
I tu se nadovezujem na ovo sto FMP piše.
Varamo državu gde god nam se može (Siguran posao pa mogu na komplikacije), a onda nam je krivo kad država vara nas.
A vara i otima na svakom koraku. I tako u krug. Jer svi vi koji radite, i trudni, plaćate iz svog džepa one koji su na komplikacijama zato jer im se može.

Disklejmer: ugrožena trudnica, trudnoca i plod su izuzeti.



A da se vratim na ono gore, zadrzavam pravo da se pitam kako zena može da se vrati na posao i ostavi nekom na brigu bebu od par meseci svojim izborom. Ne mogu se staviti u tu poziciju nikako iako dajem svakom za pravo.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Old 15.11.2017., 00:05   #7088
Helena, ali kako svojim izborom? Financijska nužnost nije baš izbor.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Old 15.11.2017., 00:11   #7089
U petak vjerojatno imam indukciju a jos radim. Beat that!
Blackie is online now  
Old 15.11.2017., 00:16   #7090
Quote:
Blackie kaže: Pogledaj post
U petak vjerojatno imam indukciju a jos radim. Beat that!
Ti si isto nežena i nemajka.
For My Pain is offline  
Old 15.11.2017., 00:51   #7091
Cure, imam pitanjce... ja sam tek na 6.tjednu nemam jos staza kao vi koje citam redovno

Kad sam saznala da sam trudna, isla sam se naruciti za pregled, za nekih 10ak dana sam na redu. Receno mi je da folnu pijem odmah, a ove prenatalne mogu i ne moram odmah, da cemo o tome na pregledu. Pijem folnu od solgara. Uzela sam poslije i elevit, i sad ne znam dal mogu pit istovremeno i folnu i elevit (s obzirom da i on ima folne)?

Unaprijed zahvaljujem
luckygirl2207 is offline  
Old 15.11.2017., 00:55   #7092
Nije ti potrebno. Prvih 12 tj mozes piti samo folnu,a onda se prebaci na elevit
Snow Fairy is offline  
Old 15.11.2017., 01:12   #7093
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
Helena, ali kako svojim izborom? Financijska nužnost nije baš izbor.


Finansijska nuznost definitivno nije izbor. Zato i kažem - utopija. Mada, ima i uređenih zemalja.

Mislila sam na ono: imam bebu od 4 meseca i bas zelim da pocnem da radim, a nije mi nuzda. Opet, i tu je bitan faktor da li radis od 9-17 ili su neke druge opcije u igri. Pola radnog vremena, manje od 5 radnih dana, rad od kuce, fleksibilan posao...
Eto, u stvari je tesko svesti pod jedno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Old 15.11.2017., 01:12   #7094
Quote:
Blackie kaže: Pogledaj post
U petak vjerojatno imam indukciju a jos radim. Beat that!


Zar vec?!

Moj M je danas rekao da ce beba za 3 dana.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Old 15.11.2017., 02:42   #7095
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
Helena, ali kako svojim izborom? Financijska nužnost nije baš izbor.
Neznam al ja sam od jaaaako puno zena sto osobno znam sto po fejsu cula da se vracaju jer sta ce one godinu dana doma, valjda i one imaju pravo na zivot i odrasle stvari i da bi popizdile da moraju ostat doma godinu dana. I sad sta rec... Jasno mi je da ima onih koje bas moraju radi novca ic radit, al opet sad uz ove povecane porodiljne se nemre nekako stisnut tih drugih pola godine? Mislim nije da ostaju bez lipe pa se mora ic radit vec ostaju sa manje love. A nitko im ne garantira da rdi djeteta u jaslicama nece svako malo bit na bolovanju i opet ce im placa bit minimalna. Ali kao sto Helena kaze svakom svoj izbor dopustam...mogu se cudit i pitat i ne mora mi bit jasno al ne osudjujem.
__________________
Don’t let those horns confuse you, people, they are there to keep the halo on straight.
dana69 is offline  
Old 15.11.2017., 04:01   #7096
Ja sam u prvoj t bila na komplikacijama od pocetka jer sam imala komplikacije i jer je bila umjetna. I kad se beba rodila odgulila sam 12mj potodiljnog plus jos sam uzela 10 dana starog godisnjeg.
Kad sam se vratila na posao beba je krenula u jaslice.
Moja se cura tak brzo priviknula na jaslice da sam ja bila uznenadjena.
Sad kad gledam jako mi je drago da ide u jaslice jer mislim da se mi doma ne bi sjetila hrpe stvari proci s njom sto kni rade.

U ovoj drugoj trudnoci uredno ju saljem u vrtic mada sam ja doma od 25.tt.
Ona se ne buni, a ne zelim da skuzi da moze ostat doka jer tek cu onda imati problem... muz ju vozi ujutro kada ide na posao (ako se probudi do tad, ako ne onda ju ja odvezem kad se probudi).
ancy_20 is offline  
Old 15.11.2017., 06:47   #7097
jel ima ovde frikova ko ja koji su od od 4 budni jucer sam bila potpuno skrsena i zaspala u valjda osam. i lagano od cetiri citam forum jasno mi je ko dan da je normalno budit se na kraju trudnoce i lose spavat al ja sam jos prvo tromjesecje

jel ima ovde splitskih trudnica? imam pitanje vezano za socijane ginice, a nova sam pa nemam bas prijateljica splicanki koje bih mogla pitat...
__________________
nije nebo ovo sto vam nude, nije sunce od zlata i moci,kad bi mogli prodali bi Boga njima niko ne moze pomoci
koal@ is offline  
Old 15.11.2017., 07:50   #7098
Evo ja sam budna od 10 do 5... trudila sam se pol sata zaspat... ali onda su krenuli potresi i nebi Bogu vise zaspala... izuzetqn strah imam od toga,a zadnjih dana stalno trese. Nike nikako vezano za teme,ali da se malo pojadam
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Old 15.11.2017., 08:29   #7099
Quote:
dana69 kaže: Pogledaj post
Neznam al ja sam od jaaaako puno zena sto osobno znam sto po fejsu cula da se vracaju jer sta ce one godinu dana doma, valjda i one imaju pravo na zivot i odrasle stvari i da bi popizdile da moraju ostat doma godinu dana. I sad sta rec... Jasno mi je da ima onih koje bas moraju radi novca ic radit, al opet sad uz ove povecane porodiljne se nemre nekako stisnut tih drugih pola godine? Mislim nije da ostaju bez lipe pa se mora ic radit vec ostaju sa manje love. A nitko im ne garantira da rdi djeteta u jaslicama nece svako malo bit na bolovanju i opet ce im placa bit minimalna. Ali kao sto Helena kaze svakom svoj izbor dopustam...mogu se cudit i pitat i ne mora mi bit jasno al ne osudjujem.
a eto, tak i ja od žena koje osuđuju vraćanje na posao ranije, čujem redovito upravo te argumente-- kako ima hrpa žena koja se vraća ne zato jer mora, nego zato jer im se vraća, fali im posao i ne da im se biti zatvoren doma. uvijek taj argument, a u stvarnosti ne znam niti jednu jedinu ženu koja se vratila samo radi toga. ne kažem da su mitska bića i da ne postoje, ali nije baš da ih ima na svakom koraku, u debeloj su manjini.

i mislim da je nezahvalno prosuđivati koliko kome treba za život, i kako sada kada su naknade povećane (3.900 kn) da bi to svakome trebalo biti dovoljno za život i da se da izgurati s tim do kraja. npr netko tko je imao plaću 12.000, i shodno tome uzeo kredit od npr 7.000; taj mu kredit jednako puno iznosi i dalje, i ne može ga servisirati s ovom malom naknadom. (iznose bubam, ali upravo takve priče najčešće znam zašto se žene ranije vraćaju s porodiljnog, zbog vraćanja kredita koji je uzet shodno većim primanjima od prije, a za koje naknada od manje od 4.000 kn nije dovoljna).

ostale slučajeve za koje znam zašto se žene vraćaju ranije- nažalost gori im pod nogama da će posao izgubiti, neizravno im se prijeti time, a ne mogu si priuštiti taj gubitak. da, zakon nas žene majke kraljice načelno štiti, ali praksa je drugačija, ne u javnim službama, nego kod privatnika. znam također iz prve ruke kakvo je stanje u jednoj firmi gdje se zbog financijskih problema dijele otkazi, a najlakše je staviti na listu za otpis žene na porodiljnom i u roku od 15 dana nakon povratka im uručiti pismo sreće, pa se žene ranije vrate ne bi li izbjegle takvu listu. realnost.

treće situacije kad znam da se netko ranije vratio, je taj kad je ženi dok je bila na porodiljnom poslodavac najavio da ju posao ne čeka kad se vrati, pa se žena počela javljati na oglase za posao, upalilo joj, a recimo prošlo 10 mjeseci od poroda. pa ipak ne otkantava sigurnu priliku, nego prihvaća taj posao makar to znači 2 mjeseca manje s bebom doma.

eto, to su primjeri koje ja znam. ne kažem da nema i drugih, ali su u debeloj deeeebeloj manjini. na stranu to što žene pišu po fejsu. žene svašta pišu ponekad samo u želji da zvuče kul i emancipirano i drugačije, a to nema veze s njihovim stvarnim postupanjem.

a to što žene pričaju kako se ne mogu zamisliti doma zatvorene, otupit će, fali im posao, mozak, ovo ono...svašta žene pričaju, ali jako rijetko je isključivo to razlog povratka, obično je praćen puno ozbiljnijim razlozima (financije, strah od gubitka posla). (btw znam i takvih slučajeva da su žene pričale da će se vratiti ranije dok su još bile trudne, ali na kraju ipak nisu. svašta ljudi kažu, ne treba ih hvatati za svaku riječ da to doista i naprave)

ponavljam, ne kažem da nema i takvih žena, ali su itekako u manjini, a ako znaš neku takvu iz prve ruke (ne preko fejsa ili susjede), vjerojatno si ju baš zato zapamtila jer je manjina. a istovremeno oko sebe imaš 20 drugih mama koje se ne vraćaju ranije, štoviše spajaju i stari godišnji ne bi li si porodiljni produljile, ali na to više nitko ne obraća pažnju.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Old 15.11.2017., 08:43   #7100
Kod nas u školi u zadnje dvije godine sve (4 nas je) odu 28 dana prije termina i vrate se nakon 6 mj. Sve su se vratile na puno radno vrijeme, ja cu se vratiti na pola. I sve smo se vratile iz želje da se vratimo.

Volim biti i trudna i želim imati još djece i stvarno kvaliterno provodim vrijeme s kceri, ali ne bih nikad ostala godinu dana dana doma ili više.
Neka ispadnem sebična, al ja nisam taj tip.
I opet mislim da je bolje mom djetetu koje će ostati s tatom ili bakom od 6-12 mj samo na par sati dnevno nego nekom kome će mama upaliti crtiće da se ona odmori.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:42.