Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2006., 22:37   #41
sta je bilo receno za putovnice? jel ju moram mjenjati ako sam promjenila prezime nakon udaje? ili ona vrijedi dok mi ne izadje rok za novu?
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 09:02   #42
Za one koji su se vjencali u crkvi:
da li ste vjencani list dobili od svecenika ili ste morali ici u opcinu?
Kako to funkcionira? Meni nitko nista nije ni rekao ni poslao!
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 09:18   #43
Vjenčani list moraš podići u općini kod matičarke.U crkvi potpisuješ tri primjerka, jedan ostaje u crkvi a dva oni šalju u općinu, tamo matičar jedan zadržava za sebe a po drgui ti moraš otići.
Sa njime naravno možeš ići u 'pohod' na dokumente, to sigurno znaš, zakonski rok za promjenu dokumenata je 6 mjeseci.
__________________
11.07. došao nam je najveći dar, naš Jan
iva11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 09:30   #44
Quote:
lolita11 kaže:
Za one koji su se vjencali u crkvi:
da li ste vjencani list dobili od svecenika ili ste morali ici u opcinu?
Kako to funkcionira? Meni nitko nista nije ni rekao ni poslao!
Ako ti ga nisu poslali najbolje je da odeš u općinu gdje ste prijavili vjenčanje i tražiš svoj vjenčani list ili još bolje uštedi vrijeme i nazovi, možda ti pošalju i poštom. Nama je matičarka rekla da će nam naš primjerak poslati poštom i tražila je adresu na koju treba poslati.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 10:04   #45
hvala cure!
Ja srecom nista ne trebam mijenjati jer niti sam promijenila mjesto boravista niti prezime
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 12:48   #46
Quote:
Magg kaže:
Ima li neki rok do kad kad se mora/moze/smije u crkvi rezervirat termin za vjencanje??
Nase vjencanje je 11.08.2007. pa sam htjela za 10tak dana kad dodjem u ZG otic u crkvu da zakazem termin al mi neki govore da je to rano, da nece kao htjet tako rano..... Mislim valjda moze samo zapisat Magg i Mrs. Magg se vjencaju 11.08. u 19 sati a papire dam onda na vrijeme..
Ne znam da li ti ovo još išta znači, ali ja sam prije mjesec dana rezervirala termin u crkvi. Rekli su mi da samo poslije Nove godine dođem sa zaručnikom vezano uz zaručnički tečaj i da usput potvrdimo termin. Rekli su i meni da je rano, ali da će me zapisati svejedno!!!
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 13:06   #47
Super, Mala. Znaci znaci, jos nisam stigla to obavit. Necu ni ovaj vikend kad budem u ZG-u mogla. Mozda posaljem tetku da nas ona upise (i tecaj obavi )
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 14:32   #48
Quote:
Magg kaže:
Super, Mala. Znaci znaci, jos nisam stigla to obavit. Necu ni ovaj vikend kad budem u ZG-u mogla. Mozda posaljem tetku da nas ona upise (i tecaj obavi )
Nisam ni ja išla, samo sam nazvala župni ured i rezervirala termin, tak da ti to možeš i iz Njemačke, to ti uopće nije bed. Hm... da bilo bi dobro da netko može odslušat taj tečaj ha
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 14:39   #49
Quote:
Magg kaže:
Super, Mala. Znaci znaci, jos nisam stigla to obavit. Necu ni ovaj vikend kad budem u ZG-u mogla. Mozda posaljem tetku da nas ona upise (i tecaj obavi )
Tecaj mozes obaviti i u Njemackoj. Neke zupe dozvole u takvim slucjevima cak da jedan od vas samo poslusa tecaj, sto hoce reci da to dragi moze bez tebe obaviti . Ali to treba provjeriti u zupi da ne bude problema slucajno. Obicno izadju u susret ako ljudi ne zive u Hrvatskoj.
Sretno sa svime
MTT is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 14:51   #50
Mala - Ovo je dobra informacija Onda cu nazvat ovi dana i rijesit to.

MTT - Za to znam, to su moji neki radili. Mom dragom bi bilo najradje da ja to sama obavim. Al to cemo skupa obavit. Sta se mora nije tesko
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 15:05   #51
Quote:
Magg kaže:
Mala - Ovo je dobra informacija Onda cu nazvat ovi dana i rijesit to.

MTT - Za to znam, to su moji neki radili. Mom dragom bi bilo najradje da ja to sama obavim. Al to cemo skupa obavit. Sta se mora nije tesko
MTT is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 15:06   #52
Quote:
Magg kaže:
MTT - Za to znam, to su moji neki radili. Mom dragom bi bilo najradje da ja to sama obavim. Al to cemo skupa obavit. Sta se mora nije tesko
tecaj ce moj dragi sam obavit
jos mi taman to fali da moram ca. 6puta ic na tecaj.
a sta ikako radi se na tecaju? isla sam 4god. na kat.sastanak mladi svaki mjesec dana, valjda vridi i to
__________________
[
Mrs B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 15:09   #53
Ma pita te o braku,djeci,čita o braku itd...stvarni život.
Mai is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 15:15   #54
Quote:
MTT kaže:
Tecaj mozes obaviti i u Njemackoj. Neke zupe dozvole u takvim slucjevima cak da jedan od vas samo poslusa tecaj, sto hoce reci da to dragi moze bez tebe obaviti . Ali to treba provjeriti u zupi da ne bude problema slucajno. Obicno izadju u susret ako ljudi ne zive u Hrvatskoj.
Sretno sa svime
moj muz je isao na tecaj u italiji, ja u hrvatskoj-to je sve kompatibilno!
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 15:22   #55
Quote:
Mai kaže:
Ma pita te o braku,djeci,čita o braku itd...stvarni život.
Pita Ja sam mislila da on samo PRICA... hm.. A dobro, proci cemo i to
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 17:30   #56
Quote:
lolita11 kaže:
moj muz je isao na tecaj u italiji, ja u hrvatskoj-to je sve kompatibilno!
Naravno da je, ono sto ja velim je da u nekim zupama dozvole da samo jedna osoba bude prisutna na tecaju. Hoce reci da se jedan ne mora pojaviti niti u Hrvatskoj niti u Italiji niti u Njemackoj na tecaju.
MTT is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 19:10   #57
Quote:
MTT kaže:
Naravno da je, ono sto ja velim je da u nekim zupama dozvole da samo jedna osoba bude prisutna na tecaju. Hoce reci da se jedan ne mora pojaviti niti u Hrvatskoj niti u Italiji niti u Njemackoj na tecaju.
ako je to tako moguce da jedno u jednoj drzavi, a drugo u drugoj.
ja sam uvjek misla da se to bas mora skupa obavit.
__________________
[
Mrs B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 19:37   #58
Quote:
Mrs B. kaže:
ako je to tako moguce da jedno u jednoj drzavi, a drugo u drugoj.
ja sam uvjek misla da se to bas mora skupa obavit.
U principu je predvidjeno da se ide zajedno, ali ako se ne zivi u istom gradu ili istoj drzavi, onda naravno da to razumiju.
Najbolje se razgovarati sa svecenikom koji ce vas vjencati i sve mu objasniti.
MTT is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 22:54   #59
Joj jel neko zna šta ako kuma nije iz HR? Valjda to nije problem!
Može onda možda kopija putovnice ili ???
Ako neko ima takvo iskustvo čekam odgovor.
Hvala.
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 10:14   #60
Moja kuma je bila iz Austrije, ali HR drzavljanin.
Kopija putovnice je bila dovoljna.
Paulina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:11.