Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2009., 21:57   #221
joj,nek te uopce ne brine to "mnogo"! meni je isto pisalo da imam mnogo bakterija i onda kad sam otisla odnijet urin u mikrobioloski laboratorij u petrovoj,dosao je nalaz da uopce nemam nikakvu bakteriju! a na tom prvom nalazu je pisalo-mnogo! zato ne brini,sigurno nije nista strasno!

slikice
lana1313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 22:01   #222
i kod mene ista situacija prvo u običnom urinu mnogo, a kad sam dala na mikrobilologiju došao nalaz sterilan

ali i ako imaš urinarnu infekciju ništa bebi ne šteti dat će ti antibiotik koje smiješ pit i to ćeš riješit

ne brini nije veliki problem
Old 29.03.2009., 10:44   #223
Quote:
lily8 kaže: Pogledaj post
sada trebam u ponedeljak ici na urinokulturu, da se ustanovi koja je to bakterija. Ja cu umrijeti do ponedeljka od brige. i jos 3 dana treba cekati nalaz. Sada pijem sok od brusnice i puno caja od brusnice.
nemoj se bojati....bebici neće biti ništa...

ali problem je ako se ti sad napuniš brusnicom a radi se npr o e.coli smanjit ćeš možda malo konc, pa neće ništa dokazati u urinu.....

baš glupa situacija.....
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 16:13   #224
joj hvala vam puno cure. Smirile ste me malo.
Jedva cekam ponedeljak da odem to srediti.
Ali ja cu i dalje nastaviti sopati se brusnicom, uglavnom stetiti mi nista ne moze.
Hvala jos jedanput svima sto ste mi odgovorile.
Pusa
lily8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 17:29   #225
najvjerovatnije ti se desila slijedeća stvar...

dakle, kad daješ urin, mlaz ti ne bi smio niti dotaknuti bilo koji dio tijela. dakle trebao bi ići ravno u čašicu. to je nemoguće napraviti ako daješ urin u domu zdravlja, u onim njihovim malim WC-ima. pogotovo kad te trbica dodatno ometa u poslu

vjerovatno mlaz nije išao ravno i pokupio je epitel i bakterije s kože.

zatoti je najbolje, kupiti sterilnu čašicu s poklopcem u apoteci (košta par kuna), ujutro, čim se probudiš, opereš se i onda u kadi obaviš svoje. naravno sklupljaš samo "srednji" mlaz.

nemoj brinuti, sigurno je sve o.k.

a i ako ti nađu nešto, ima dobrih lijekova koji neće štetiti bebi. meni je u 20. tjednu izoliran strptokok u urinu, popila sam kuru penbritina i on je riješio sstvar. kasnije sam još 2x radila konrolu i nije ga više bilo...
Old 31.03.2009., 18:28   #226
Povišeni leukociti

Drage moje, javljam vam se u potpunoj panici. Eto, sad sam došla od svoje dr sa nalazom gdje su mi leukociti u krvi jako visoki- 20.5. A u 26.sam tjednu trudnoće te su mi svi dosadašnji nalazi bili u redu. Moram ići na pretrage u bolnicu koje se grozim zbog neugodnih iskustava. No sve je to ok, preživjet ću, no tamo idem tek za 4 dana. Zanima me može li ta razina leukocita upućivati na nešto štetno za bebu, to mi nitko nije htio odgovoriti ... Eh čeka me sada puno neprospavanih noći dok se ti nalazi ne naprave...
ashatanay is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 19:44   #227
Khm...meni je moja ginićka rekla da su povišeni leukociti normalna stvar. E sad...koliko su tvoji povišeni u odnosu na normalnu, ne znam...
znam samo da mi je rekla da ako KS pokaže povišene leukocite da ne paničarim
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 19:59   #228
Poviseni leukociti mogu biti razlog neke alergije,upale i sl.Uglavnom,stvar uopce ne mora biti ozbiljna ni za tebe ni za bebu a buduci da ides tek za 4 dana vjerojatno nije nista,ides samo da vide o cemu se radi...jer da postoji mogucnost da je opasno za tebe ili bebu vec bi ti bila i gotova s pretragama.Zato se opusti i smiri,beba osjeca tvoj strah!
Old 02.04.2009., 15:09   #229
Meni se to isto desilo, jos u kombinaciji s bakterijama, pa sam bila van sebe, ali ponovljeni nalazi u bolnici su ispali super. Bez brige!
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 19:36   #230
I ja imam povišene, rekao gin da je to normalno u trudnoći!
amfibija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 23:21   #231
Prošli tjedan sam radila redovnu pretragu urina, koja je pokazala 25-30 leukocita i mnogo bakterija. Međutim, urinokultura je sterilna.

Koji razlog tom prvom lošem nalazu urina može biti? Trudna sam 13 tjedana i u prvoj trudnoći sam vukla i esherihiju i streptokok. I odkud te bakterije u urinu ako je urinokultura sterilna?? Neki razlog tome valjda mora biti ???
babe2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 23:25   #232
sori, cure, ja sam prvo napisala post pa onda pročitala vaše postove gore
babe2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 11:03   #233
i nitko ne napiše koliko povišene moji su 18-20 a normalno je 0-2 prema nalazu. dobila sam antibiotik no čekam ponedjeljak da ga počnem piti da dam urin, da dobijemo točan nalaz urinokulture jer na običnom lab. nalazu pišu da su me napale brojne bakterije. i sad se ja čudim otkud jer sam urinokulturu radila i 2 puta prije u trudnooći, u 7. tjednu bila je sterilna, u 20. je bilo ešerihije ali samo 10 na 3 što nije dovoljno puno za lijek i sad u 34. odjednom brojne
Old 15.08.2009., 11:08   #234
Quote:
zaručena kaže: Pogledaj post
u 20. je bilo ešerihije ali samo 10 na 3 što nije dovoljno puno za lijek i sad u 34. odjednom brojne
pa od 20 do 34 je 14 tjedana odnosno 3 i pol mjeseca... sada ti je ešerihija brat bratu negdje na 5 ili na 6.
nisi ju tretirala i gamad se nakotila u mjehuru
Old 15.08.2009., 11:12   #235
nisam ju tretirala lijekom, ali cijelo ljeto pijem 2-3l tekućine dnevno, nije se samo zbog toga mogla nakotiti imam osjećaj da sam negdje na nekakvim zahodima pokupila nešto. da mi je bar da se javi netko tko je imao približnu količinu leukocita, svi koji otvaraju temu napišu da imaju 1-2 leukocite, ne znam koliko su onda ovi moji 18-20 visoki, katastrofa ili šta? i zašto nikakvih naznaka nisam imala?
Old 15.08.2009., 11:14   #236
moji su 12, a na nalazu isto piše da je normalno oko 0-2.. ali meni je gin rekla da je to normalno u trudnoći
*jeja* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 11:25   #237
zaručena.. ja pijem 5-6 litara dnevno pa mi je e.colii sa 3 skočila na 6 i to u mjesec i pol dana (u prvoj trudnoći)
ja ne znam tko ti je rekao da tekućina rješava problem. Uz antibiotik DA ali sama za sebe NE

ali viditi ćeš nalaze urinokulture za koji dan.. pa ćeš biti pametnija
Old 15.08.2009., 11:27   #238
Da li se leukociti označavaju sa L???
Ako je to to, meni u otpusnom pismu piše L 10,7, znači isto je povišeno, a nisu mi ništa rekli i operirali su me unatoč tome
A nalaz urinokulture piše da imam gram negativne bakterije, oko 1000/ml
i to su mi rekli da je ok, da nije puno.
Lois is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 11:31   #239
ginićka mi je rekla da ta količina vjerojatno označava da mi upala prolazi i nek ne pijem lijek jer je nema puno. tekućinom i brisnicom da ispirem mjehur. a možda je mislila i da nisam kako treba dala uzorak urinokulture pa da se pokupilo malo ešerijhije iz anusa (bljak) ali nije, znam ja kako dati uzorak
a to si u pravu, u idući ponedjeljak ću znati o kojoj / kojima bakterijama je bila riječ-
Old 15.08.2009., 11:31   #240
stanite malo svi...
ovdje se miješaju dvije stvari....

Pokretačica teme piše o leukocitima u KRVI - oni su u referentnim intervalima do 9.4 (mislim u normalnim nalazima). Ako su 10 Lois to je normalno.. Tolerira se do 15. Sve ostalo je za pretragu ali uz obevezan CRP jer leukociti samo za sebe ne znače ništa. Negdje šalju i na jetrene probe.

Zaručena piše o leukocitima u URINU. Oni su puno manji i ukazuju na neki urinoinfekt.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:48.