Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2011., 17:20   #1
Relacija Zagreb-Beograd-Niš!!??

Ljudi, trebam savjet!!
Znači zanima me na koji način doći do Niša i nazad...sve opcije dolaze u obzir..autobus, vlak, avion...automobilom mi je jasno (mislim da je autocesta cijelim putem)!
Viđam po forumima neke autobuse na relaciji Niš-Beograd-Zagreb ali na stranicama Niš Expressa nema te relacije!!
Koji je način najbolji??
Zip is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 21:31   #2
pa linija zagreb - beograd ti je od niš express i u produžetku prolazi preko niša do bujanovca ili vranja.
imaš je 3-4 puta dnevno. samo sjedneš u bus i ne izlaziš do niša, a kupiš na busnom kolodvoru u zg
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 12:41   #3
Ako si u Zg-u, ne košta te puno otići na autobusni kolodvor i iz prve ruke saznati. Otiđi do autobusa (crvene su boje i piše Zg-Bujanovac) i pitaj šofere. Bez brige reći će ti sve šta znaju a to će tebi biti više nego dovoljno. Ponesi i malo brlje možda dobiješ i specijalno mjesto u busu.. Bilo kako bilo, pripremi se na koncert Halida Bešlića (n puta dok ne stigneš do odredišta) i bus u kojem se puši do besvijesti... Nije baš ko u ko to tamo peva, ali nije ni daleko..
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 12:45   #4


hahahha, bio si samnom u busu? iza/ispred halida je išo oliver?
nije baš tako tragično svaki put, jednom sam odgledo dva filma iz zadnje holivudske produkcije. btw, niš je prije bujanovca i to je ta linija. definitly. može se i na netu nać kad udreš u www.akz.hr zagreb - niš
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 12:59   #5
Neznam dal smo bili u istom busu, ali brijem da to uvijek puštaju... Najžešći mi je ipak dio kad vozač trubi svakom Srbinu kojeg sretne na ceste.. U Zg-u je na Slavonskoj s nekim kamiondžiom (iz Kuršumlije) pričao. Fino otvorio prozor i odri na razgovor. Došlo zeleno, ništa oni ne mare fino stoje i pričaju u dvije trake.. Auti iza pizde, trube, samo sam čekao da netko izađe van ili baci kamen na bus, nebi me previše iznenadilo, ali eto srećom uspjeli su sve dogovoriti ne dočekavši iduće crveno...
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 16:05   #6
Quote:
jure.motovilec kaže: Pogledaj post


hahahha, bio si samnom u busu? iza/ispred halida je išo oliver?
nije baš tako tragično svaki put, jednom sam odgledo dva filma iz zadnje holivudske produkcije. btw, niš je prije bujanovca i to je ta linija. definitly. može se i na netu nać kad udreš u www.akz.hr zagreb - niš
Dosta mi je pomogao ovaj ljink.....autobusi od Zagreba ne staju do graničnog prijelaza Bajakovo!! To mi je veoma bitna informacija jer ima nas više koji bi se trebali ukrcavati na relaciji zagreb-Bajakovo, a ovako će morati ili u ZG ili ga dočekati na Bajakovu!!!
Zip is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 19:33   #7
odite vlakom.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 19:47   #8
najbolji način je da krenete autostopom, fino natpis NIŠ (SRBIJA), čekajte tamo kod Laništa. To preko Bosne idite, čak je najbolje da presjedate negdje tamo u Bosni, oko Kaknja.
big_konj85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 20:00   #9
Quote:
big_konj85 kaže: Pogledaj post
najbolji način je da krenete autostopom, fino natpis NIŠ (SRBIJA), čekajte tamo kod Laništa. To preko Bosne idite, čak je najbolje da presjedate negdje tamo u Bosni, oko Kaknja.
uff ova opcija ne dolazi u obzir...radi se o prtljagi i zadržavanju u Nišu oko tjedan dana...posao je u pitanju....
Zip is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 20:01   #10
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
odite vlakom.

razmišljam i o tome, jedino me zanima koliko ima premještanja i koliko traje??
Zip is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 20:18   #11
traje predugo.
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 21:03   #12
Quote:
Zip kaže: Pogledaj post
uff ova opcija ne dolazi u obzir...radi se o prtljagi i zadržavanju u Nišu oko tjedan dana...posao je u pitanju....
ostat ćeš ti bez posla dok stigneš do Niša
big_konj85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 22:24   #13
Quote:
jure.motovilec kaže: Pogledaj post
traje predugo.
ne slušaj da traje predugo jer ako i je dulje od busa, udobnije je. presjed jedan u Beogradu.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 23:58   #14
traje cca 4 sata više. šta je tu udobnije?
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 23:59   #15
Quote:
big_konj85 kaže: Pogledaj post
ostat ćeš ti bez posla dok stigneš do Niša
ma kakvi..unaprijed ja pipam teren...

posao je zajamčen...jedino ako u srbiji ne bude državni udar....
Zip is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 11:50   #16
Quote:
traje cca 4 sata više. šta je tu udobnije?
Nije udobnije, ali je avantura gotovo zagarantirana... čak i nije potrebna neka izvanredna situacija (tipa da se Delije vračaju s utakmice u Bg-u doma pa pripiti traže šiptare i ustaše po vlaku), već s ''običnim ljudima'' u kupeu.. samo čekaj da razgovor počne...

Quote:
ma kakvi..unaprijed ja pipam teren...

posao je zajamčen...jedino ako u srbiji ne bude državni udar....
Znaći gastarbajt u Srbiji.. Ekstra!
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 18:54   #17
Quote:
trotter kaže: Pogledaj post
Nije udobnije, ali je avantura gotovo zagarantirana... čak i nije potrebna neka izvanredna situacija (tipa da se Delije vračaju s utakmice u Bg-u doma pa pripiti traže šiptare i ustaše po vlaku), već s ''običnim ljudima'' u kupeu.. samo čekaj da razgovor počne...

Znaći gastarbajt u Srbiji.. Ekstra!

1. U pravu si...to sam već pokušao objasniti nekim ljudima...

2. Nebi se to baš moglo nazvat gastarbajterstvom, više usmjeravanjem...
Zip is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 19:09   #18
Quote:
jure.motovilec kaže: Pogledaj post
traje cca 4 sata više. šta je tu udobnije?
erghhh... npr neusporedivo je udobnije kliziti po tračnisama neko po asfaltu? više mjesta za noge? šetaš po vlaku kad hoćeš? udobnija i šira sjedala? možeš popiti kavu u bifeu?

i nije 4 sata više.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 19:40   #19
I ja preporučujem od Zg do Bg voz, tj. vlak Jeste da vožnja traje oko 6.5 h ali ne mora se sedeti u onim kupeima u kojima saputnici žele da se "druže". Postoje i novi vagoni gde se sedi kao u busu, ali su mnogo udobniji. I nije 4 sata duže od busa nego oko 1.5 sat.
Soma is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 21:24   #20
nije do bg nego do niša 4 sata više
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:07.