Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2017., 15:41   #1701
U mogučnosti sam na jednoj web stranici iznajmiti reklamu.

Dali mi netko može objasniti kako? Na koji bi to ugovor mogao napraviti?

U stalnom sam radnom odnosu i ova web stranica nema veze s mojim poslom, nastala je iz hobia, a dovoljno je narasla da sam u mogučnosti stavljati reklame od određenih firmi.
Hrvoje_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 21:54   #1702
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Bok. Da probam ovdje pitat. Izguglati ne uspijevam a bas me zaintrigiralo.

U banci imam stednju kojoj je istekao rok. A za dignuti novce ili kamatu "potreban je" moj primjerak ugovora. Kazu, ukoliko ga nemam, trebam ih zatraziti kopiju ugovora sto naravno, naplacuju.

Meni uopce ne treba kopija ugovora. Ja samo trebam sredstva koja mi po tom ugovoru pripadaju.

Zamisljam da npr dodjem podignuti diplomu o nekom skolovanju pa mi ne daju diplomu dok ne donesem ugovor ili mi naplate izradu kopijeDa li je to postupanje od strane banke okej? Da li sam ja kao privatna osoba obavezna cuvati raznorazne ugovore? Da li banka od klijenata ima pravo traziti da oni uscuvaju svoje ugovore?


Sent from my SM-G928F using Tapatalk
Naravno da bi trebala moci dici svoje novce uz predocenje osobne.

Traženje ugovora je neka bankarska izmišljotina - ugovor si sklopila s bankom, pa nek si pogledaju svoj primjerak

Ali jedno je što bi oni trebali, a drugo što će tebi biti jednostavnije - natezati se s njima ili napraviti kako ti kažu, nažalost.
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 22:02   #1703
Vrlo jednostavno - nek ti pokaže gdje u zakonu piše da ti za podizanje oročenoh sredstava trebaš primjerak ugovora, a nije dovoljna samo osobna.
Po njihovoj logici lovu može dobiti tko god dođe s tvojim ugovorom
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 07:48   #1704
Imam pitanje:

Da li u pravnom smislu mail ima istu tezinu kao i dopis?
Radi se o tome da bi htio poslati dopis/mail kako bi htio sporazumno rijesiti odredjeni 'spor’ u koji namjeravam uci, pa mi je savjetovano da prvo obavijestim stranu o tome, i pokusam to rijesiti dogovorom.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 07:53   #1705
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Imam pitanje:

Da li u pravnom smislu mail ima istu tezinu kao i dopis?
Radi se o tome da bi htio poslati dopis/mail kako bi htio sporazumno rijesiti odredjeni 'spor’ u koji namjeravam uci, pa mi je savjetovano da prvo obavijestim stranu o tome, i pokusam to rijesiti dogovorom.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Ako druga strana nema sluha za pokušaj vašeg dogovora da se riješi "spor" nikakav dopis nema pravnog smisla.
Jedino pisana stvar sa preporučenom povratnicom ima nekog smisla.
Napiši pismo što predlažeš i pošalji ga preporučeno sa povratnicom. Onda si siguran da druga strana ima informaciju o vašem zahtjevu za dogovorno rješavanje nekog spora. Drugu stranu to u principu ništa ne obavezuje.
Ja sam pokušao u 2 navrata obavijestiti bivšeg podstanara da nije platio 1200 kuna struje. Ali on se nije na to oglasio. Čak nije ni podigao papirić preporuke poslane na njegovi OIB adresu boravka.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 21:12   #1706
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Imam pitanje:

Da li u pravnom smislu mail ima istu tezinu kao i dopis?
Radi se o tome da bi htio poslati dopis/mail kako bi htio sporazumno rijesiti odredjeni 'spor’ u koji namjeravam uci, pa mi je savjetovano da prvo obavijestim stranu o tome, i pokusam to rijesiti dogovorom.
Naravno da ima. Odvjetnički uredi dogovaraju uvjete nagodbe putem maila.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 10:07   #1707
.

Zadnje uređivanje mucalo55 : 23.11.2017. at 10:27.
mucalo55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 18:04   #1708
Kako je regulirano slanje dodatnih promotivnih materijala uz račun. Čistoća Split uredno šalje promotivne materijale zajedno s računom. Obično to bude jedan papir vezan uz njihovo poslovanje ili unicef, a sad su poslali čak dva. Da li postoji pravni lijek protiv takvog oblika spama ili ih se samo može prozvati za licemjerje jer stvaraju toliko otpada?
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 12:55   #1709
Vjerojatno možeš poslat zahtjev na mail da ti ne šalju, ali čisto sumnjam da će te doživit i izdvajat tvoju kuvertu pri pakovanju... Ja jednostavno odmah bacim u Pan papir kutiju kraj sandučića i to je sve. Mislim da ne postoji pravilnik o tome što će ti netko ili neće slati u pismu.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 11:24   #1710
Koliki je rok na odgovor na žalbu koja je upućena nakon završenog natječaja za neko određeno radno mjesto? 30 ili 60 dana?
wawrinka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 02:49   #1711
Ovako, imam jedno pitanjce. Naime, imam spor s jednom kladionicom koja mi ne priznaje dobitni listić pozivajući se na svoja pravila i regule koja po svima sudeći nisu jasno definirana.

Jel ima neka udruga za zaštitu potrošaća, agencija koja je usmjerena baš na te kladionice da se njoj obratim...

Dakle ne radi se o klasičnoj kupljenoj stvari i reklamaciji proizvoda već klađenju/igri na sreću..

Što je s pravnom klinikom u zgb- Mogu li se njoj obratiti? Jel može ona dopis napisati, to je najjeftinije?
Serengeti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 16:55   #1712
Quote:
Serengeti kaže: Pogledaj post
Ovako, imam jedno pitanjce. Naime, imam spor s jednom kladionicom koja mi ne priznaje dobitni listić pozivajući se na svoja pravila i regule koja po svima sudeći nisu jasno definirana.

Jel ima neka udruga za zaštitu potrošaća, agencija koja je usmjerena baš na te kladionice da se njoj obratim...

Dakle ne radi se o klasičnoj kupljenoj stvari i reklamaciji proizvoda već klađenju/igri na sreću..

Što je s pravnom klinikom u zgb- Mogu li se njoj obratiti? Jel može ona dopis napisati, to je najjeftinije?
tuži kladionicu ako si toliko siguran da je listić dobitan. pravila priređivača igara na sreću odobrava ministarstvo financija tako da sigurno nisu neusklađeni sa zakonom. ako se baš voliš kladiti, kladi se da ćeš dobit sudski spor pa podnesi tužbu
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 20:58   #1713
Pozdrav,

Zagrebačka Banka u općim uvjetima poslovanja ima sljedeće: "3.4.4. Korisnik računa odriče se bilo kakvih prigovora u vezi s ukidanjem ili smanjenjem visine iznosa dopuštenog prekoračenja."

Mene zanima legalnost takvog stavka? Napomena: Ne radi se o tome da želim vratiti prekoračenje ili sl, ali se nešto zakompliciralo i nisu to napravili na propisani način.... Nebitno. Tražio sam po zakonu o zaštiti potrošača, ništa ne piše da se smije takvo nešto oduzeti potrošaču, ali ne piše ni da se ne smije. Šaljem prigovor na poslovanje, pa me zanima drži li ovaj njihov članak vodu i mogu li me jednostavno odj zbog toga. Hvala!
mavuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 08:43   #1714
Drži. Dopušteno prekoračenje je gotovinski kredit dan iz čiste njihove "dobre volje" na temelju projekcija tvoje sposobnosti vraćanja uz nekakve kamate. U bilo kojem trenutku ako dođe do promjene tvojih primanja, padanja u nedozvoljeni minus makar i zbog zaboravljenog automatskog naplaćivanja kamata ili naknada za vođenje računa, oni imaju pravo ukinuti taj kredit i tražiti isplatu novca jednokratno ili, uz dogovor s osobnim bankarom, na rate. Možeš se žaliti, ali bojim se da ćeš se boriti s vjetrenjačama.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 12:54   #1715
Čini mi se da još u onim Linićevim izmjenama zakona o
potrošačkom kreditiranju stoji da jedino što moraju je-
ponuditi zatvaranje tog kredita na (min) 12 rata...
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 12:03   #1716
Quote:
Čini mi se da još u onim Linićevim izmjenama zakona o
potrošačkom kreditiranju stoji da jedino što moraju je-
ponuditi zatvaranje tog kredita na (min) 12 rata...
Quote:
Drži. Dopušteno prekoračenje je gotovinski kredit dan iz čiste njihove "dobre volje" na temelju projekcija tvoje sposobnosti vraćanja uz nekakve kamate. U bilo kojem trenutku ako dođe do promjene tvojih primanja, padanja u nedozvoljeni minus makar i zbog zaboravljenog automatskog naplaćivanja kamata ili naknada za vođenje računa, oni imaju pravo ukinuti taj kredit i tražiti isplatu novca jednokratno ili, uz dogovor s osobnim bankarom, na rate. Možeš se žaliti, ali bojim se da ćeš se boriti s vjetrenjačama.
Puno Vam hvala! Ne pokušavam vratiti prekoračenje niti slati žalbu direktno vezano za njega - meni se dogodilo da su mi na isti dan (datum na pismu) poslali poziv na plaćanje pred opoziv u kojemu je stajalo da imam 34. dana da platim jednokratno (par desetaka kuna naknada) da se ne opozove prekoračenje uz mogućnost kredita, i isti dan su mi poslali obavijest otvaranja kredita (po većoj kamatnoj stopi) odnosno opoziv prekoračenja.

Ja i dalje mislim da oni nisu ispoštovali sami svoje uvjete, te otvoranje kredita bez mog pristanka mi je malo.... klimavo? Mislim da su me time stavili u nepovoljniju situaciju. Tako da budem probao poslati svejedno prigovor na poslovanje - nije mi u interesu niti cilju niti zahtjevu da se išta od toga ponovno otvori/vrati/oporavi. Nisam više klijent ZABA.

Sada ulazim već u bankarstvo, pa nije potrebno razglabanje. Ako imate nešto za nadodati iz iskustva/prakse, pošaljite mi poruku da ne ulazimo u dubioze. Hvala Vam na odgovorima!
mavuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 17:06   #1717
Jel normalno da me netko prijavi za svjedoka i da ja moram doći na suđenje bez ikakve naknade i ako ne dođem da mogu dobiti kaznu, meni to izgleda nebulozno.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 17:30   #1718
Imaš pravo na naknadu troška dolaska, eventualno izgubljena zarada.

Naknađuje strana koja te pozvala za svjedoka.
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 17:38   #1719
Quote:
Ro_ kaže: Pogledaj post
Imaš pravo na naknadu troška dolaska, eventualno izgubljena zarada.

Naknađuje strana koja te pozvala za svjedoka.
Ne radi se o meni, al meni to nema veze s mozgom, tamo se dva lika stalno sude i zovu ljude za svjedoke da kažu da nisu niš čuli ni vidjeli, a ja ih moram vozit jer nemaju prijevoz i još su punici rekli da nema pravo na naknadu troškova jer je 30 km preblizu.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 17:43   #1720
Imaju pravo na trošak - onaj koji im je nastao.

Sudu se moraš odazvati makar da kažeš da ne znaš ništa o predmetu.
Iako naravno nije jasno zašto bi itko predlagao svjedoka koji ništa ne zna i neće potvrditi, ali eto, ljudi to rade non stop
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:24.