Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2004., 00:13   #1
Ljeto nam se vratilo...

I eto...ljeto nam je partilo, pomalo je zahladilo pa bi se moglo ponovo štogod napisat. Stvarno preko ljeta nemam neke volje pisat. Puno ljudi mi kaže da po ljeti, od vrućine ne mogu jest. Ja znam da mene tek po ljeti uvati glad pa jedem kao lud. Najviše volim zaroštiljat po srdeli. Samo da je friška i da se dobro ispeče. Najbolje je na lozi samo teško je do loze doći. Zapravo, korijen od loze je taj što daje posebnu aromu. . Po ljeti volim piti pive. Svaki dan popijem pivo -dva i to navečer, kada sjednem ispred TV-a. Klima radi i malo me nervira jer nekako uvijek puše u mene. Sjedio bi ja na terasi kad bi mogo izdržat od komaraca. Imam prekrasnu terasu okruženu zelenilom na kojoj sam ovog ljeta sjedio možda jednu ili dvije noći. Eto, a ni kupao se nisam baš nešto previše. 5 - 6 puta, ne više. Valjda je to tako kad ti je more 150 metara od kuće. Ono što imam mi nije više toliko zanimljivo, ja hoću dalje, hoću ono što nemam pod nosom I tako ode još jedno ljeto, provedeno kulirajući, u kućnom okruženju. Razmišljam se kako sam se provodio u mlađim danima kada je bila akcija svako veče tutnjat po gradu i okolici. Cugat i vatat mufove Sada mi se više neda. Dosadilo mi. Tu i tamo negdje i zbrišem al sve nešto lagano. Izi rajder kon la fjaka, otprilike. Moram se prebacit sa vina na pivo, definitivno. Dva deca crnog su lijek, jebeš pivo, samo pišam i napuhavam se. Sada kad je malo zalad'lo, morat ću opet počet malo vježbat, vozit biciklu, koji sklek, neki utezi možda. Moram malo ispumpat mješinu od ljeta. Ja bar ne ispumpavam djecu kao pojedine strankinje u mlađim danima. Fora je svršit u strankinju - turistkinju. Ode jedan Hrvat u tuzemstvo, nabijem one koji izmišljaju takve riječi. I mijenjaju imena ulicama svako malo. Pa još ni ne promijene ulicu nego je samo premijeste. Biff, sve polako odlazi u *****, kao i ovo ljeto, stalno mi je u glavi ona pjesma # Ljeto nam se vratilo # u o u o u o, …. Što reći da rezimiramo ljeto ? Lijepo je okupati se 6 puta po ljeti, komarci su dosadni i moram se prebacit sa piva na vino. O, da, i početi vježbati, to uvijek zaboravljam jer mi je najveća tlaka. Ali ćemo ćemo, sve pomalo, jedan dan ćemo i u uniju. Svi ljudi na svijetu će se ujediniti i organizirati tako da svi imaju onoliko koliko žele. Svijetom će vladati ljubav i otvorene granice uz rad dva puta tjedno po 3 sata. Cijeli će se svijet 20.08. 2020 . uhvatiti za rukice pa ćemo svi zajedno otplesati svjetsko kolo…Tko zna dal bi to bilo moguće ? Džinovsko kolo ? Trebalo bi probat…šta kažete za petak ? Taj mi dan nekako najviše paše….ono kad skinem oblejku od dela i ubacim se u kućnu robu….prolijem se po kauču ili krevetu da malo iskuliram, roje se planovi u glavi za vikend ali iz hlača se čuje krckanje, puca mi qrac za sve…sve će doći na svoje…i nek su moji vršnjaci direktori i predsjednici, jebe mi se, ja znam da je najvažniji duševni mir i kockice u mojoj glavi. Jebo pare, lijepo je putovat a to se da iskombinirat …barem 15 dana godišnje…za to se živi…kada punim plućima izazivam hipovolemiju negdje u austrijskim brdima gdje su ojrovci postavili tablu - čuvaj se međeda - i ja gledam medvjeđe tragove i jebe mi se…važno da je čist zrak, druga klima, snijeg, planine. Pun mi je kua mora…ali poludim ako ga ne vidim koji dan.
# Ljeto nam se vratilo # uououo
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2004., 12:15   #2
Eh, da nam se samo ljeto vratilo..
Važnije je da se Da Kang vratio!

Je li majstore, misliš se ti zadržat na malo duže, ili par dana pa opet hibernacija?
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2004., 16:27   #3
Hej,

Uzeo sam ljetnu pauzu ali vratio sam se...
ako voliš - izvoli

Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:47.