Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2009., 20:42   #81
E to je pravi blagdanski duh, bez obzira što si ateist!

Da nas je barem više takvih "božićnih ovisnika"...
router is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 20:48   #82
Quote:
router kaže: Pogledaj post
E to je pravi blagdanski duh, bez obzira što si ateist!

Da nas je barem više takvih "božićnih ovisnika"...

Da osnujemo grupu na forumu za podizanje božićne atmosfere.
cold one is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 20:58   #83
Royal Jelly djete drago sto ti se bozic toliko zamjerio da otvaras temu u kojem ga nazivas "sranjem"... ljudi su ti lijepo objasnili u cemu je bit i zasto da uzivas a ti ne kuzis... i ne znam zasto nadlezni ne promjene naslov ove teme jer je uvredljiv za vjernike, ja nisam bas neki ali valjda ih ima i tu..

Zadnje uređivanje all eyez on me : 03.12.2009. at 21:07.
all eyez on me is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 21:15   #84
Mrzim Božić apsolutno mrzim i hoću preskočiti taj dan jer već unaprijed znam što će biti jer tako nadliježe tradicija. Dan je badnjaka. Probudim se i mislim što je lijep ugođaj dan pred Božić. Mama je već u kuhinji, tata još spava, a brat gleda na televiziji crtić, mada crtić, ono odrto perverzno krme od djeda božičnjaka što maše debelom guzicom i nosi poklone maloj djeci, kroz dimnjak. Svake godine ista stvar. Svake godine tu guzicu gledam.
Podne je. Odlazim u kuhinju. U kuhinji se rade kolači od kojih ću već znam sljedeći dan bljuvat jer ću se prežderat, al to je jače od mene. To što ću opet bit ko svinja nakon uspješne godine vježbanja i održavanja kakvog takvog izgleda nije bitno jer je Božić dan kad se jede.
Odlazim van i svi se nešto vani smješkaju, zagrljeni sretni parovi, one retardirane lampice od kojih oslijepiš, užaš
Vračam se doma i treba, kako je u duhu naše obitelji, kitit ono bodljikavo drvo koju ćemo i tako kroz tjedne hitit van i zaboravit do iduće godine. Svi nasmješeni vauu.
Večer je i sprema se za polnoćku. Na polnoćki slušam popa kako priča svoje priče, prošvrljam pogledom kog sve ima od poznatih, a onda kasnije poslije mise najodvratniji dio - čestitanje božić drugima i pravljenje umjetnog smješka kao sve je super.
Također, i za sam Božić otvaranje darova, a ja ni pribijene lipe za poklon, a mora se jer je u duhu, starcima nešto, burazu, curi, PA BANKROTIRAT ĆU JEBOTE, obiteljski ručak - po preciznom planu žderem ko krme i želim u hrani naći neku utjehu. Kasnije se zatvaram u 4 zida i isključujem telefon da ne slušam one redaradi poslane poruke.
mR.h4k3r is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 21:29   #85
Quote:
mR.h4k3r kaže: Pogledaj post
Mrzim Božić apsolutno mrzim i hoću preskočiti taj dan jer već unaprijed znam što će biti jer tako nadliježe tradicija. Dan je badnjaka. Probudim se i mislim što je lijep ugođaj dan pred Božić. Mama je već u kuhinji, tata još spava, a brat gleda na televiziji crtić, mada crtić, ono odrto perverzno krme od djeda božičnjaka što maše debelom guzicom i nosi poklone maloj djeci, kroz dimnjak. Svake godine ista stvar. Svake godine tu guzicu gledam.
Podne je. Odlazim u kuhinju. U kuhinji se rade kolači od kojih ću već znam sljedeći dan bljuvat jer ću se prežderat, al to je jače od mene. To što ću opet bit ko svinja nakon uspješne godine vježbanja i održavanja kakvog takvog izgleda nije bitno jer je Božić dan kad se jede.
Odlazim van i svi se nešto vani smješkaju, zagrljeni sretni parovi, one retardirane lampice od kojih oslijepiš, užaš
Vračam se doma i treba, kako je u duhu naše obitelji, kitit ono bodljikavo drvo koju ćemo i tako kroz tjedne hitit van i zaboravit do iduće godine. Svi nasmješeni vauu.
Večer je i sprema se za polnoćku. Na polnoćki slušam popa kako priča svoje priče, prošvrljam pogledom kog sve ima od poznatih, a onda kasnije poslije mise najodvratniji dio - čestitanje božić drugima i pravljenje umjetnog smješka kao sve je super.
Također, i za sam Božić otvaranje darova, a ja ni pribijene lipe za poklon, a mora se jer je u duhu, starcima nešto, burazu, curi, PA BANKROTIRAT ĆU JEBOTE, obiteljski ručak - po preciznom planu žderem ko krme i želim u hrani naći neku utjehu. Kasnije se zatvaram u 4 zida i isključujem telefon da ne slušam one redaradi poslane poruke.
joooj, savršen opis.
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 21:37   #86
Svi se žale na božić, pa nitko te ne sili da slaviš onako kako ne želiš, jednostavno ga proslavi kako tebi odgovara.
Govore kako je grozno i sve im je odvratno, a ništa ne poduzimaju da im se svidi i pljuju po načinu slavlja nekih ljudi.
cold one is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 21:46   #87
Nemam problema s blagdanima. Ali ne mogu, a da se ne zapitam: zašto je to jedino doba godina kada mi je malko bed što sam sama? Onako, zapitam se oko toga zašto mi se nije desilo da se uparim...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 21:53   #88
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Nemam problema s blagdanima. Ali ne mogu, a da se ne zapitam: zašto je to jedino doba godina kada mi je malko bed što sam sama? Onako, zapitam se oko toga zašto mi se nije desilo da se uparim...
Zato što svi govore kako je to tužno ako nemaš nekoga, tužno bi bilo da si s "budalom", a to što si sam nije tužno.
cold one is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 22:00   #89
Sve to stoji. Meni je lijepo samoj. Uživam u svom životu koji je savršeno ispunjen kvalitetnim sadržajima, ne nužno očekivanim sadržajima. Samo eto. Primjećujem da se za blagdane... zapitam. Ne zabrinem. Zapitam. I po tome vidim da cijela priča - htjeli/ne htjeli - djeluje na nas. Tako nekako.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 23:18   #90
Mene su blagdani opterećivali dok sam imala nekakva očekivanja i osjećala pritisak od tih dana.
Zadnjih nekoliko godina mi je ok, odnosno više uživam što se manje opterećujem
Pa nema nekih pravila da se moraju sva ispoštovati. Ne kužim zašto si ljudi kompliciraju život s tim.
Osobno sam to maksimalno pojednostavnila.
Sam Božić provedem s obitelji, a navečer obavezno s prijateljima.
I sve ludosti oko kupovanja, nakuhavanja, prežderavanja , opijanja sam svela u neku mjeru.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 01:35   #91
Ne mogu spavat pa slušam ovo...najljepša božićna pjesma, ne živcira me kao većina ostalih
__________________
morning chaos...noon chaos...midnight chaos...eternity chaos
firestarter_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 20:44   #92
Quote:
decko_25_zg kaže: Pogledaj post

Bozic ocrtava samo trenutno vase stanje duha .

Nije Bozic kriv sto ste vi nesretni i depresivni pa ga mrzite.

Bozic je super dan, i uopce nisu bitni pokloni, cestitarenje ili kicenje,
vec Božić treba shvatiti kao jedan dan u godini koji nam pruža i otvara mjesto u srcu za zadovoljstvo i druzenje sa svojim najdrazima.

Problem je jedino ako si sama i nemas drage ljude oko sebe..


a onda se zapitaj zasto si sama.

I opet dolazis do cinjenice da je vjerojatno problem u tebi, a ne u Bozicu .

Svatko ima barem nekoga tko mu je drag. Nije moguce mrziti bas sve ljude oko sebe.

Na kraju krajeva, odmori se taj dan, posveti se samo sebi i uzivaj u odmoru ako ti je vec sve to tlaka.

Lijepo si to rekao, ali ne može baš uvijek biti do osobe,


-postoje i objektivne okolnosti

-postoji i manjak sreće...


kada sam polazio na studij,
stariji studoši su mi govorili da je bolje biti bez ku*ca nego bez sreće...

tako je i u životu, hebiga, fortuna nekoga miluje a nekoga ne...
__________________
All characters and events in my posts are fictional!
Ian Anderson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 21:30   #93
Božić je imao duh dok nije postao komercijalan tj do 90-ih.Ne znam jel netko voli pucanje tada (bilo je toga kod mojih susjeda),petarde etc.Eto to je ubilo božićni duh.Pa išli su i onda ljudi na Polnoćku i drugo .
sexy_ciccolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 21:38   #94
Mene samo veseli to što ću biti sa obitelji, a rijetkooo smo svi zajedno. Meni baš naprotiv, to poklanjanje poklona ide nekako uz Božić, valjda zato što sam od rođenja tako navikao. Jedino što sam u krizi s novcima, ali skrpat ću nekako...
__________________
Let the beat control your body.
InDaHaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 23:20   #95
Meni su ti blagdani skroz bez veze. Za Božić nas bombardiraju bezveznim prepotopnim filmovima. Tr4ebao bi se veseliti,samo ne znam čemu.
Sva sreća što nismo više dobri sa ostatkom rodbine, pa ne moram glumiti nekakvo obiteljsko zajedništvo i odmatati bezvezne poklone,koji će i onako završiti u košu za smeće.
Pa to nakuhavanje,opet ću se prežderati,pa ću dobiti žgaravicu .Katastrofa-
A o Novoj Godini da ne pričam. Čemu se trebam veeseliti. Svaka godina je sve gora i gora. Najbolje se je napiti i leći. To je tako stupidno. Svi očekuju da moraš negdje izaći i s nekim slaviti. Bljak.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 23:05   #96
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Meni su ti blagdani skroz bez veze. Za Božić nas bombardiraju bezveznim prepotopnim filmovima. Tr4ebao bi se veseliti,samo ne znam čemu.
Sva sreća što nismo više dobri sa ostatkom rodbine, pa ne moram glumiti nekakvo obiteljsko zajedništvo i odmatati bezvezne poklone,koji će i onako završiti u košu za smeće.
Pa to nakuhavanje,opet ću se prežderati,pa ću dobiti žgaravicu .Katastrofa-
A o Novoj Godini da ne pričam. Čemu se trebam veeseliti. Svaka godina je sve gora i gora. Najbolje se je napiti i leći. To je tako stupidno. Svi očekuju da moraš negdje izaći i s nekim slaviti. Bljak.
za vrijeme božića i nove ima najviše samoubojstava. mislim da je to baš zbog toga- SVI se druže, SVI su dobro, SVI su veseli, pa moram i ja, a ne mogu. pa onda gledam mamu kako nakuhava jer to tako mora biti, stari čita novine il gleda tv i onda glumimo obitelj za stolom. zato ove godine smišljam kako to sve izbjeći ili rasteretiti. ja volim lampice, srebrne boriće, ali ovo ostalo, miči mi s očiju, glumatanja, a iznutra vrištiš!i sad, ak mami kupim kolače, napravim sarmu i sve to donesem, to neće biti tak fino kak ona napravi pa bu prigovora posebno od strane tate koji ne mrdne s guzicom! a i vidi se na njemu!popiti sanvale i prespavati praznike, eto.mislim, ne previše, da se ne probudiš 2010.!
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 23:12   #97
oni koji se zaista iz srca vesele te dane, blago njima! tko nam kriv kaj doživljavamo stvari na drugi način, zar ne?

ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 23:14   #98
samo za zeusa

jel bi ti ovo bilo ljepše, ha?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 23:19   #99
Quote:
decko_25_zg kaže: Pogledaj post
Bozic octrava samo trenutno vase stanje duha . Nije Bozic kriv sto ste vi nesretni i depresivni pa ga mrzite.

Bozic je super dan, i uopce nisu bitni pokloni, cestitarenje ili kicenje, vec Božić treba shvatiti kao jedan dan u godini koji nam pruža i otvara mjesto u srcu za zadovoljstvo i druzenje sa svojim najdrazima. Problem je jedino ako si sama i nemas drage ljude oko sebe..a onda se zapitaj zasto si sama. I opet dolazis do cinjenice da je vjerojatno problem u tebi, a ne u Bozicu . Svatko ima barem nekoga tko mu je drag. Nije moguce mrziti bas sve ljude oko sebe.
Na kraju krajeva, odmori se taj dan, posveti se samo sebi i uzivaj u odmoru ako ti je vec sve to tlaka.
da, u pravu si, svatko ima neke svoje razloge. zato zavidim zadovoljnim i pravim obiteljima kojih vjerojatno ima još vrlo malo.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 23:25   #100
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
Normalno da bi.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:02.