Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2016., 08:08   #1141
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Kako ćeš nemisleću, ali siromašniju većinu navoć kod privatnika, nego da mu sjebeš solidarno zdravstvo?

Stvar se svodi na to, da li da bogatije više uplaćuju i da svi imamo jednako ako zatreba ili da bogatiji dobe bolju uslugu, a sirotinja kurac od ovce.

Dakle, ponavljam, pitanje je, da li će i zdravlje ljudi postati roba i raditi po tržišnim načelima, ili ćemo na zdravlje gledati kao na temeljno ljudsko pravo.


Da bi zdravlje bilo temeljno ljudsko pravo, i da bi većina manje platežne moće, ali ne baš bistra, imala koliko toliko dobru zdravstvenu skrb, trebalo bi eliminirati uopće pomisao na prelaz na tržišne odnose, jer će se već dobro uhodanim metodama, uništavati državno i mic po mic uvoditi novo osiromašivanje.
Koliko znam trenutno postoje tri kategorije prema kojoj se izdvaja za zdravstveno 16% 18% i 25%
Što više zarađuješ neto više uplaćuješ u zdravstveno tako da onaj tko je "bogatiji" već uplaćuje više u zdravstveno, a kad dođeš u bolnicu dobiješ istu uslugu kao neki koji nisu kune uplatili cijeli svoj život.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 14:45   #1142
Talking

Zabava ide dalje:

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...9-bolnica.html

Znaci ako si hitan slucaj:
Ubuduce se prvo moras javiti liječniku obiteljske medicine ili ako on ne radi mogu se javiti u izvanbolničku hitnu. Ako ni to ne radi, onda prvo odgovarati na norveska pitanja da se procijeni jeli si hitan slucaj.

i za umrijet treba cekati u Hrvatskoj, ja cu se raniti! :klap:
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 15:08   #1143
Quote:
Blank Page kaže: Pogledaj post
Pa postoji i mogućnost za osnovnu zdravstv.skrb za sve uz moguću nadogradnju. Zapravo, ovo kaj sad imamo samo bi trebalo raščistit zrak i posložit to kak spada.

Gle, ja sam već nekolko puta pisala tu da opcije da netko crkne u jarku ili ne nauči čitat zbog siromaštva nije prihvatljiva. U k jesmo ali tolko nismo.

Ono kaj sam te pitala, o kolikom broju tih "bogatih" govorimo, je bitno zbog konkretnog udjela istih u trenutnom sustavu. To je pitanje svih pitanja.
Koliko bi sustav izgubio kada ne bi bilo razmjernih doprinosa onih koji imaju plaće 4 ili 5x veće od prosjeka (čak nisam išla na tvojih 10x jer takvih stvarno ima jako malo)? U postotku i broju.
Jer iskreno govoreć, bez nekih ozbiljnih podataka, ovo je sve najobičnije naklapanje bez smisla i svrhe.
Mogućnost nadgradnje je upravo zdravstvo tipa alanford, nadgradnju može plaćati samo onaj tko ima veću plaću, privatnika zanima apsolutna cifra, a ne postotak.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 15:12   #1144
Quote:
PrinceVegeta kaže: Pogledaj post
Nije ovako, ali ti tupiš li ga tupiš. 5 ljudi ti je objasnilo da privatno može biti i bolje, mnogo osiguravajućih kuća, nema monopola, i svatko dobije ono što plaća što je na kraju i pravedno.

Državno zdravstvo je loše i jako skupo. Ja jesam za dobro državno zdravstvo, ali mi je dobro privatno zdravstvo uvijek draže od lošeg državnog.
Može biti bolje, ako imaš mogućnosti za platiti, a taj privatnik neće opskrbljivati kronične bolesnike koji su usput i radno nesposobni.

Dakle, zdravlje postaje roba.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 15:14   #1145
Quote:
Zajedničar kaže: Pogledaj post
Vidim da neki misle da je bolje da svi imaju jednako lošu zdravstvenu skrb nego da oni koji mogu sebi priušte bolju skrb, a ne vide da oni imućniji već sad mogu otići u recimo Švicarsku u najbolju privatnu bolnicu na kontinentu i imati 50 puta bolju skrb nego u Hrvatskoj.
Ma meni je najvažnije da bogati imaju sve što im treba, ko hebe sirotinju, da imaju mozga u glavi bi se bunili

Meni kaže beskućnik, da je dao glas SDPeu

Pa ja da sam beskućnik bi sa plinskom bocom išao na glasovanje
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 15:16   #1146
Quote:
Zajedničar kaže: Pogledaj post
Nije ovo Švicarska, na referendumu bi narod izglasao minimalnu plaću od 30.000 kuna, zabranu rada privatnim liječnicima i spuštanje stope izdvajanja za zdravstvo na 0%.
Ma neeeeee!

Sirotinja daje glas za lopine, nisu im bili dovoljni hrvatski lopovi, pa su htjeli u EU.

Skoro da sam i ja kad malo bolje promislim, protiv zdravstvene skrbi za sirotinju, neka budu glupi!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 15:21   #1147
Quote:
zamantana kaže: Pogledaj post
Meni je fascinantno kako neki ljudi misle da ce vjecno biti mladi i zdravi i da smo za bolest sami krivi. Mozda ne znaju da se neke bolesti genetski nasljeduju ili da se zbog komplikacija pri porodu mogu roditi bolesna djeca. Molim pojasnjenje sto cemo se mentalnim bolesnicima, ljudima koji nakon neke nesrece (mozda ne svojom krivnjom) ostanu u invalidskim kolicima ili im se poslodavac nije pobrinuo za adekvatnu zastitu na radu pa su oboljeli od neke kancerogene bolesti? Lijepo se bojim odgovora.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
U americi navodno 60 posto bankrota je zbog bolesti.

Već vidim kako privatne zdravstvene kuće staraju o kroničnim bolesnicima, koji nemaju prihoda!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 15:23   #1148
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Koliko znam trenutno postoje tri kategorije prema kojoj se izdvaja za zdravstveno 16% 18% i 25%
Što više zarađuješ neto više uplaćuješ u zdravstveno tako da onaj tko je "bogatiji" već uplaćuje više u zdravstveno, a kad dođeš u bolnicu dobiješ istu uslugu kao neki koji nisu kune uplatili cijeli svoj život.
To je u skladu s politikom da je zdravstvo javno dobro.

Nikad ne znaš, kome će tvoj novac spasiti život!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 15:28   #1149
samo znas kome nece: tebi
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 15:31   #1150
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Može biti bolje, ako imaš mogućnosti za platiti, a taj privatnik neće opskrbljivati kronične bolesnike koji su usput i radno nesposobni.

Dakle, zdravlje postaje roba.
Zdravlje je već odavno roba, od kada je zdravstva još, pa mi nije jasno, čega se toliko bojiš i na što točno misliš? Nemamo ionako što za izgubiti, jer nam je zdravstvo ionako teško sranje, u kojemu ima svega samo kvalitetnih stručnjaka ne.

Uostalom, zašto ne bi za novce koje plaćaš dobio:
-nova radna mjesta u zdravstvu
-dobro plaćene liječnike i financijski stabilne bolnice
-vrhunske uvjete po međunarodnim standardima
-kvalitetnije i jeftine lijekove
-ljubazno osoblje
-bolnice na više lokacija

klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 16:35   #1151
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Mogućnost nadgradnje je upravo zdravstvo tipa alanford, nadgradnju može plaćati samo onaj tko ima veću plaću, privatnika zanima apsolutna cifra, a ne postotak.
Pa da, to je ovo kaj imamo.

Ti i sada u praksi imaš da radnom stanovništvu kelji porez za zdravstvo i onda opet odu kod privatnika jer ne žele čekat 20 godina za pregled.
I za kaj se onda plaća taj porez?
I nadalje, jel to uopće u redu? Država te globi kao za nešto a nemaš niš. E pa jbg.

I opet te pitam: ko su ti "bogati"?
Svi sa iznadprosječnom plaćom? Svi iz obitelji sa 2 ili više primanja?
Kolko je tih "bogataša" u Hr?
Blank Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 17:31   #1152
Imas simptome mozdanog udara ili infarkta i jasno pozoves hitnu jer si u smrtnom strahu.
I dodju po tebe - odvezu ili ne odvezu u bolnicu i ustanovi ce da te ipak nije pogodilo, a ti kvarnjak jedan pozvao si hitnu. I za to te kazne sa 150 kuna, a 70 ces platiti ako te ipak lupio mozdani ili infarkt.
Pa to je strasno, kao da se ljudi zajebavaju sa tim stvarima.
Najgore da si cijeli zivot placao zdravstveno i najveci dio zivota nista od toga nisi koristio.
18% od place 35 godina je super suma, a na kraju ti odbijaju dati lijek jer je skup.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 18:19   #1153
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Zdravlje je već odavno roba, od kada je zdravstva još, pa mi nije jasno, čega se toliko bojiš i na što točno misliš? Nemamo ionako što za izgubiti, jer nam je zdravstvo ionako teško sranje, u kojemu ima svega samo kvalitetnih stručnjaka ne.

Uostalom, zašto ne bi za novce koje plaćaš dobio:
-nova radna mjesta u zdravstvu
-dobro plaćene liječnike i financijski stabilne bolnice
-vrhunske uvjete po međunarodnim standardima
-kvalitetnije i jeftine lijekove
-ljubazno osoblje
-bolnice na više lokacija

Pa da plaćamo 500 kn mjesečno dopunsko osiguranje ništa se ne bi promjenilo.Ostalo bi potpuno ista usluga samo što bi nas koštala 500 kn više mjesečno.
Pobogu živimo u Hrvatskoj ,a ne u nekoj normalnoj zemlji.
__________________
Promeniću svet do kraja pesme.EKV
hrvatina_i_po is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 19:58   #1154
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Zdravlje je već odavno roba, od kada je zdravstva još, pa mi nije jasno, čega se toliko bojiš i na što točno misliš? Nemamo ionako što za izgubiti, jer nam je zdravstvo ionako teško sranje, u kojemu ima svega samo kvalitetnih stručnjaka ne.

Uostalom, zašto ne bi za novce koje plaćaš dobio:
-nova radna mjesta u zdravstvu
-dobro plaćene liječnike i financijski stabilne bolnice
-vrhunske uvjete po međunarodnim standardima
-kvalitetnije i jeftine lijekove
-ljubazno osoblje
-bolnice na više lokacija

Bojim se u prvom redu uništavanja državnog zdravstva, kako bi se raju uvjerilo da će kojekavi privatnici iz svog džepa plaćati (neznam) inzulin šećerašima...

Osim toga, uvjerili smo se što svjetske elite žele od Hrvatske.

Kao da ništa nismo naučili od pradeje plive, ine, banaka, telekoma... zato i jesmo sad bez mlijeka, jer smo prodali krave muzare.

Prodani subjekti znače, da će glava krave jesti naše novce, a mlijeko će davati strancima i onda se pitamo zašto smo prezaduženi - ja se ne pitam zašto smo u krizi, ja sam očekivao još veću krizu, očito smo dugom izbjegli krizu rasprodaje, jer i najgrublja računica pokazuje da se krava nesmije prodati za par litara mlijeka!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 20:00   #1155
Quote:
Blank Page kaže: Pogledaj post
Pa da, to je ovo kaj imamo.

Ti i sada u praksi imaš da radnom stanovništvu kelji porez za zdravstvo i onda opet odu kod privatnika jer ne žele čekat 20 godina za pregled.
I za kaj se onda plaća taj porez?
I nadalje, jel to uopće u redu? Država te globi kao za nešto a nemaš niš. E pa jbg.

I opet te pitam: ko su ti "bogati"?
Svi sa iznadprosječnom plaćom? Svi iz obitelji sa 2 ili više primanja?
Kolko je tih "bogataša" u Hr?
Sto puta sam reko, lista čekanja je interes privatnika.

Ovo je kao da nastavnik u državnoj školi poziva svoje učenike na privatne instrukcije - užas!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 20:30   #1156
pa ok, radije cu platiti i dobiti urednu uslugu, nego da mi otimaju, a da na npr. pregled za naocale budem narucen za 9 mjeseci
i isto vrijedi i za sve ostale kolektivisticke, drustvene, solidarne i slicne socijalisticke pizdarije, ilitiga, nacin kako bez motike do (tudeg) kruha
mars van iz mog depa gadovi parazitski
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 20:45   #1157
Nije problem u socijalizmu, nego balkanskom neradničkom mentalitetu.
U danskoj svi građani imaju zdravstvenu zaštitu i to vrhunsku.

Problem je što smo zajeban narod kojeg ne zanima bolji život (oni koje zanima bolji život su odselili u inozemstvo)
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 21:20   #1158
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Nije problem u socijalizmu, nego balkanskom neradničkom mentalitetu.
U danskoj svi građani imaju zdravstvenu zaštitu i to vrhunsku.

Problem je što smo zajeban narod kojeg ne zanima bolji život (oni koje zanima bolji život su odselili u inozemstvo)
Ma gle, jedno je danski socijalizam a drugo ovaj tu.
Ovo zapravo ni nije socijalizam nego k jer najranjiviji članovi društva nemaju odgovarajuću skrb.
Na kaj liče dječji domovi, domovi za djecu s posebnim potrebama, ustanove za odrasle s posebnim potrebama, skrb za djecu i osobe s posebnim potrebama koje su na kućnoj njezi ili su "ipak dovoljno ok" da bi bili kod kuće itd itd. Ništa, jedno veliko 0. Jer to su kategorije za koje je društvo DUŽNO skrbiti se.

Ovo kaj se tu događa je borba za vječito bauljanje po doktorima i pretragama. Za takvo stanje su krive i država i struka. I morat će skupa smislit kak će to raščistit.

Ovo nije borba za socijalizam nego za parazitiranje na sustavu koji bi trebao svakome ispunjavat sve muzičke, kak se kome sprdne. Oš zdravstvo, oš mirovinsko, oš socijalu, oš kredite, oš stanove, oš poslove, aute, vikendice. Daj mi, ja nemam, ja imam pravo na neki k. Daj, daj, daj.

E pa jbg.
Blank Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 21:37   #1159
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
pa ok, radije cu platiti i dobiti urednu uslugu, nego da mi otimaju, a da na npr. pregled za naocale budem narucen za 9 mjeseci
i isto vrijedi i za sve ostale kolektivisticke, drustvene, solidarne i slicne socijalisticke pizdarije, ilitiga, nacin kako bez motike do (tudeg) kruha
mars van iz mog depa gadovi parazitski
a sta je sa onima koji nemaju za platiti? oni koji su ostali bez posla, cije firme su propale, a oni zavrsili na ulici, trudnice koje dobiju otkaz jer su trudne, nezaposleni, studenti ili svi ljudi koji jedva prezivljavaju i jedva imaju za kruh. obitelji gdje po 4 ili 5 clanova zive od jedne place. u drzavi takvih nije bas malo.

ili zamisli npr sebe da nemas. ne znam razlog, jednostavno nemas. ostao bez posla i ti i supruga, firma propala, krediti ili npr sve to i ti ili dijete ti onda mora platiti, a nemas. jel bi tad isto razmisljao?
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 21:44   #1160
castanea, ako gledas drustvo, moras sve skupa gledati kao jedan sistem
u sistemu gdje sve osiromasujes da nekima pomognes, uskoro se nades u situaciji da nitko vise ne moze nikome pomoci
ako pogledas oko sebe, mozda uocis neke slicnosti s gore napisanim

istovremeno, molim te, baci oko na strukturu naseg "javnog i besplatnog" zdravstva, pa uoci koliki dio je medicinksi, a koliki birokratski
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:14.