Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2016., 12:13   #561
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Na koji način točno? Čim bi izašli iz svog mišjeg rovera - crkli bi (ako bi uopće preživjeli put), rover ih spali.
A ma,cilj svega je da možemo mi otići u svemir i istraživati,a ne puko slanje životinja.
Životinje su se slale u prošlosti.(npr pas ako se sjećam dobro)
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 13:38   #562
Quote:
blackdragons kaže: Pogledaj post
A ma,cilj svega je da možemo mi otići u svemir i istraživati,a ne puko slanje životinja.
Životinje su se slale u prošlosti.(npr pas ako se sjećam dobro)
Nekoliko pasa i majmuna poslano je u svemir, a partizani su lansirali raketu sa svinjom, no raketa nije okrznula ni stratosferu, pa je pala blizu talijanske obale. Svinja je preživila, kasnije su je okrenuli na ražnju i pojeli, vjerojatno.

Naime, miševi, radi krhke konstitucije tijela vjerojatno bi crkli prije postizanja 1G. Treba poslati nešto veće. Još jedan majmun(pošto je najsličniji čovjeku) treba žrtvovati život za prosperitet svojih rođaka.

Slati ljude na Mars(sada ili kroz 10 godina), a prije toga ne poslati nikakvu životinju, suluda je, sadistička i suicidalna ideja.

Životinje vjerojatno neće biti poslane, no ja postavljam pitanje: ZAŠTO nkada nisu(više od 50 godina) i ZAŠTO nikada neće biti poslane? To je, u najmanju ruku - čudno.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 13:50   #563
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Nekoliko pasa i majmuna poslano je u svemir, a partizani su lansirali raketu sa svinjom, no raketa nije okrznula ni stratosferu, pa je pala blizu talijanske obale. Svinja je preživila, kasnije su je okrenuli na ražnju i pojeli, vjerojatno.

Naime, miševi, radi krhke konstitucije tijela vjerojatno bi crkli prije postizanja 1G. Treba poslati nešto veće. Još jedan majmun(pošto je najsličniji čovjeku) treba žrtvovati život za prosperitet svojih rođaka.

Slati ljude na Mars(sada ili kroz 10 godina), a prije toga ne poslati nikakvu životinju, suluda je, sadistička i suicidalna ideja.

Životinje vjerojatno neće biti poslane, no ja postavljam pitanje: ZAŠTO nkada nisu(više od 50 godina) i ZAŠTO nikada neće biti poslane? To je, u najmanju ruku - čudno.
Propagande svemirskog turizma,pokusni kunići za taj turizam i sl.
Znači imaju veće planove od tebe,a ono što ti kažeš je već napravljeno i nepotrebno.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 13:57   #564
Quote:
blackdragons kaže: Pogledaj post
Propagande svemirskog turizma,pokusni kunići za taj turizam i sl.
Znači imaju veće planove od tebe,a ono što ti kažeš je već napravljeno i nepotrebno.
Lansirati cucka/majmuna u svemir i vratiti ga na Zemlju, nije isto što i lansirati nepovratno cucka/majmuna u svemir, prema drugom planetu. To pod jedan. Pod dva, na koji način moje pitanje, moj prijedlog, i moje čuđenje što nisu poslali nikakvu živinu zadnjih pola stoljeća prema Marsu, remeti planove moćnika?

Opet te pitam, zašto nije bar pokušano? Meni je to - čudno.

EDIT: Želim još samo nadodati, tj. nadovezati se na boldano. Peruvjet za čovjeka u svemiru bile su životinje, što je preduvjet za čovjeka na Marsu? Roveri? Da, ali nije tu stvar spuštanja Mars i obivanja na Marsu, nego put do istog (u prijevodu: medicinska i psihološka praćenja funkcioniranja tijela i psihe, to je možda jedini problem koji nas dijeli od kolonizacije Marsa - u svrhu tog ispitivanja, služe pokusni kunići u međunarodnoj svemirskoj postaji).

Zadnje uređivanje tabanšaban : 03.05.2016. at 14:19. Reason: EDIT:
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 14:23   #565
Čemu to? Što bi dobio time? Troškovi su ogromni.

Ne vjerujem da će čovjek ići na Mars prije nego se tamo napravi neka baza. Roboti će se slat u space exploration, a ne ljudi.
A i šta će čovjek tamo?
__________________
"Ne može se razumom uvjeriti ljude da se odreknu stavova koje nisu razumom stekli."

"Toliko sam propao u zivotu da sam odlucio otvoriti temu na forum.hr-u o tome" - n00e
CelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 14:27   #566
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Lansirati cucka/majmuna u svemir i vratiti ga na Zemlju, nije isto što i lansirati nepovratno cucka/majmuna u svemir, prema drugom planetu. To pod jedan. Pod dva, na koji način moje pitanje, moj prijedlog, i moje čuđenje što nisu poslali nikakvu živinu zadnjih pola stoljeća prema Marsu, remeti planove moćnika?

Opet te pitam, zašto nije bar pokušano? Meni je to - čudno.

EDIT: Želim još samo nadodati, tj. nadovezati se na boldano. Peruvjet za čovjeka u svemiru bile su životinje, što je preduvjet za čovjeka na Marsu? Roveri? Da, ali nije tu stvar spuštanja Mars i obivanja na Marsu, nego put do istog (u prijevodu: medicinska i psihološka praćenja funkcioniranja tijela i psihe, to je možda jedini problem koji nas dijeli od kolonizacije Marsa - u svrhu tog ispitivanja, služe pokusni kunići u međunarodnoj svemirskoj postaji).
Vjerojatno postoje razlozi,a vjerujem da je slanje čovjeka,robota i sl. korak dalje.
Znači dvije muhe jednim udarcem.
Remeti planove svih onih koji žele stvoriti svemirski turizam jer se želi poslati poruku kako se može ljude slati bez problema tamo i nazad i sl.
A uostalom troškovi izgradnje raketa,slanje u svemir i nazad su ogromni zbog čega se jednostavno ne može priuštiti slanje životinja koje je vjerojatno teško kontrolirati u svemiru.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 14:33   #567
Quote:
CelMar kaže: Pogledaj post
Čemu to? Što bi dobio time? Troškovi su ogromni.

Ne vjerujem da će čovjek ići na Mars prije nego se tamo napravi neka baza. Roboti će se slat u space exploration, a ne ljudi.
A i šta će čovjek tamo?
Troškovi su najmanji problem u ovoj priči, jer misija na Mars postaje playground za bogate (Space X, Virgin,...).

Kako šta bi postigao s time? To je kao da kažeš; šta je cucak UOPĆE imao radit u svemiru, a upravo je on znanstvenicima dao do znanja kada su zaključili: "OK, čovjek može ići u svemir."

Misliš da se ne bi dobili nikakvi medicinski rezultati od npr. majmuna koji se nalazi na:
  • 500.000 km od Zemlje
  • 1.000.000 km od Zemlje
  • 1.500.000 km od Zemlje
  • 2.000.000 km od Zemlje
  • ...
  • 9.000.000 km od Zemlje
  • itd...

Quote:
blackdragons kaže: Pogledaj post
Vjerojatno postoje razlozi,a vjerujem da je slanje čovjeka,robota i sl. korak dalje.
Znači dvije muhe jednim udarcem.
Remeti planove svih onih koji žele stvoriti svemirski turizam jer se želi poslati poruku kako se može ljude slati bez problema tamo i nazad i sl.
A uostalom troškovi izgradnje raketa,slanje u svemir i nazad su ogromni zbog čega se jednostavno ne može priuštiti slanje životinja koje je vjerojatno teško kontrolirati u svemiru.
Pa koji su to razlozi, da nitko nije poslao životinju u smjeru Marsa? Nigdje nema podataka o takvom nečem. Niti ikakvog stručnog objašnjenja. Riječ je o preko 50 godina istraživanja tog planeta.

Već sam rekao, troškovi su najmanji problem. Nisam siguran da ti mene razumiješ, iskreno.

Edit: Mislio sam da ste odavno shvatili da je riječ TROŠAK izmišljena riječ za siromašne. Lova je fikcija. "Love" za ratove i ovakva istraživanja uvijek će biti, samo, eto, naš tehnološki stadij još uvijek nije na razini.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 23:26   #568
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Troškovi su najmanji problem u ovoj priči, jer misija na Mars postaje playground za bogate (Space X, Virgin,...).

Kako šta bi postigao s time? To je kao da kažeš; šta je cucak UOPĆE imao radit u svemiru, a upravo je on znanstvenicima dao do znanja kada su zaključili: "OK, čovjek može ići u svemir."

Misliš da se ne bi dobili nikakvi medicinski rezultati od npr. majmuna koji se nalazi na:
  • 500.000 km od Zemlje
  • 1.000.000 km od Zemlje
  • 1.500.000 km od Zemlje
  • 2.000.000 km od Zemlje
  • ...
  • 9.000.000 km od Zemlje
  • itd...


Pa koji su to razlozi, da nitko nije poslao životinju u smjeru Marsa? Nigdje nema podataka o takvom nečem. Niti ikakvog stručnog objašnjenja. Riječ je o preko 50 godina istraživanja tog planeta.

Već sam rekao, troškovi su najmanji problem. Nisam siguran da ti mene razumiješ, iskreno.

Edit: Mislio sam da ste odavno shvatili da je riječ TROŠAK izmišljena riječ za siromašne. Lova je fikcija. "Love" za ratove i ovakva istraživanja uvijek će biti, samo, eto, naš tehnološki stadij još uvijek nije na razini.
Jeste love ima pa zato mi hrvati isto lansirani rakete na Mars.-_-
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 21:26   #569
Trenutno se ljudi mogu fokusirati samo na jednu stvar.
Kako bi se to moglo promijeniti i kako bi to utjecalo na društvo?
Mislite li da naš mozak to zapravo i radi samo na drukčiji način?
Recimo kada nešto gledaš ti vidiš ono na što se fokusiraš,ali isto tako tvoje oči vide i sve ostalo.
Pa se ta cijela slika sprema u tvoju memoriju,nakon toga samo je problem rekreirati tu memoriju točno i uspjeti se sjetiti nečega što si vidio podsvjesno.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 10:28   #570
Da li postoje aditivi koji mogu povecati plamiste recimo benzina? Dakle da se plamiste poveca na npr. 200 stupnjeva
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 14:56   #571
Ako životinja pokupi neku bolest a nije ju naslijedila nego se radi o utjecaju vanjskog faktora,može li tu istu bolest dobiti njezin nasljednik?
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 18:20   #572
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Ako životinja pokupi neku bolest a nije ju naslijedila nego se radi o utjecaju vanjskog faktora,može li tu istu bolest dobiti njezin nasljednik?
Moze, ako je bolest uzrokovana genetickim ili epigenetickim promjenama i ako su se te promjeme dogodile i na gametama. Ako mislis na neki patogen, onda ne. Jedinp, hipotetski, neki retrovirus koji se ugradio u genom gamete. Ali za to jos nisam cula.
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 10:41   #573
Crveni pomak zakon očuvanja energije

Kako se objašnjava gubitak energije fotona
kod crvrnog pomaka (veća valjna duljina manja energija),
ili je nešto drugo očuvano?
Jakov J is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 21:21   #574
Zašto ulje gori a vode ne?
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 10:05   #575
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Zašto ulje gori a vode ne?
anyone?
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 20:10   #576
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
anyone?
Pretpostavljam zato jer su napravljeni od biljaka.
Znači sastav.
Voda je H2O.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 20:28   #577
Quote:
blackdragons kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam zato jer su napravljeni od biljaka.
Znači sastav.
Voda je H2O.
da, dobra ideja

thanks
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 18:21   #578
Evo pitanje, imamo kompresor koji stvara pritisak recimo 20 bara.

I uzmimo cijev od 20m i kasnije od 200m i spojimo na kompresor.

Koliko su gubitci stlačenog zraka u cijevima na izlazu?

Mislim jel i na 200m cijevi bude tlak 20 bara ili ima gubitaka?

Hvala!
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 00:12   #579
Tlak ostaje isti, a ako je promjena visine znatna onda je tlak veći tamo gdje je niži dio sustava. Za zrak to je praktički zanemarivo.
__________________
"Ne može se razumom uvjeriti ljude da se odreknu stavova koje nisu razumom stekli."

"Toliko sam propao u zivotu da sam odlucio otvoriti temu na forum.hr-u o tome" - n00e
CelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 07:55   #580
Ako nema protoka, jel... Ako ima prica postaje slozenija...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:53.