Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2010., 20:35   #3741
Ja sam iz Zagreba i imam 3 prijateljice koje su također iz Zagreba i davne 1980god. bile smo u bolnici i tamo se upoznale i sve imamo lupus i danas se viđamo.S jednom Nadicom koja nije u Zagrebu redovito se godinama dopisujem uglavnom si čestitamo Božić i Novu godinu ,te Uskrs to je nešto posebno tolike godine su prošle.To je zato što nas je sve spojila ista bolest i to su prava prijateljstva.Zato ako ima netko iz Zagreba možemo se dogovoriti i vidjeti.Poz svima.
goga52 is offline  
Old 19.02.2010., 14:05   #3742
Pozdrav ekipo, kako ste mi? Evo mene opet s vama, morala sam učiti za ispit pa nisam visila na netu. Jeste mi svi dobro?
leeloo27 is offline  
Old 19.02.2010., 14:13   #3743
Quote:
jeanluc picard kaže: Pogledaj post
pozdrav svima
nakon dugo vremena opet se javljam.zaboravio sam kako sam prije bio registriran pa sam se opet morao registrirati.dakle i ja imam SLE,ito 7 godina.imao sam više manje klasičan put bolesti.kortikosteroidi,imurani,rezohin itd.zglobovi,crvenilo,sunce,debljina... zadnjih 4-5 godina prolazim kroz malo mirniji tok bolesti.trenutno sam na 4 mg medrola i tableti quensila.tu i tamo imam blaže bolove u zglobovima.u zadnjih mjesec dana osjaćam neobičnu bol u vrhovima prstiju ruku.to jest u vrhovima palčeva.danas sam osjetio i da me lagano bolucka i vrh kažiprsta.mislim,nije neki big deal,ali je glupavo jer ne mogu ništa normalno hvatati rukama.pa ne znam... možda je netko imao sličnih problema i zna što bi to moglo biti.
Tako je meni krenuo moj Raynauldov sindrom. Prvo mi je počeo trnuti i bijeliti kažiprst, pa mi prešlo na ostale prste i sada mi bijele svi prsti kompletno i i na nogama cijeli tabani.

A jesi primjetio da ti reagira na hladnoću tj. jel ti trnu i mijenjaju boju prsti na hladno?
Ja ti sad po ovakvom vremenu ne idem nigdje van osim ako me netko ne vozi jer mi na nogama ne pomažu ni troje čarapa kad ih obućem, za 5 minuta meni trnu cijeli tabani.
leeloo27 is offline  
Old 20.02.2010., 17:28   #3744
Quote:
Pero Gmaz kaže: Pogledaj post
Malo sam bio neaktivan, jer sam imao dosta posla, ali sada sam našao malo vremena za čitanje. Uhvatio sam se malo čitanja o prehrani, tako da sam našao par zanimljivih stvari. Dakle za Zizu (tu piše o bolesti, mada problem s vašim crijevima je živciranje) "veza ishrane i porasti bolesti crijeva često je istraživana, a jedno od polazišta su i žitelji s područja mediteranske prehrane... U odnosu na vrijeme prije 50 godina danas u organizam unosimo dvostruko više rafiniranih šećera, a značajno manje koristimo orašaste plodove, smanjuje se unos voća i povrća a što je neobično, danas ljudi u organizam unose manje masti nego ranije. To je prilično paradoksalno u odnosu na ono što se tvrdi, a to je da koristimo previše masnoća u prehrani. Naša prehrana ima masnoća ali ne kao ranije. Naime, po mediteranskom prototipu dijete nekada se unosilo mnogo više maslinovog ulja. Danas se unosi više životinjskih prerađevina i mesa kao i mliječnih proizvoda koji imaju velike koncentracije masnoća a one mogu biti izvor velikih nutritivnih problema. Pritom napuštanje meditaeranske dijete može se promatrati kao razlog porasta upalnih bolesti crijeva. To dokazuju i istraživanja pri čemu bolesti znatno više ima geografski sjever od juga, što se također dovodi u vezu s prehranom."
Za Ivu sam našao malo olakšanja za KOPB - Kronična Opstruktivna Plućna Bolest (prijašnji kronični bronhitis, emfizem) u vidu prehrane. Maslinovo ulje je prirodni lijek za artritis i KOPB (barem po skupini liječnika koja se bavi tim problemima) i to na 3 načina:
Protuuplano djelovanje oleokantala
Smatra se da je centralni događaj KOPB-a upala. U maslinovom ulju prisutan je oleokantal, sastojak koji je u drugim bolestima dokazao protuupalni učinak iste jačine kao klasična farmakoterapijska protuupalna molekula ibuprofena. Kada se unose dovoljne količine oleokantala iz maslinovog ulja u bolesnika s KOPB, djeluje se protuupalno, te se s tim djeluje povoljno na usporavanje progresije i čitav tijek te kronične bolesti.
Smanjivanje oksidativnog stresa E vitaminom
Kod KOPB-a, to su horde toksina, proteaza, u plućima kojima nedostaju oni dobri policajci, antiproteaze. Duhanski dim donosi u pluća golem broj štetnih slobodnih kisikovih radikala, čineći oksidativni stres cijelom organizmu. Unošenjem velikih količina vitamina E kojeg također ima u maslinovom ulju, smanjuje se oksidativni stres koji se stvara u organizmu. Na taj način čuvaju se antiproetaze. Prisutnost antiproteaza spriječava aktivnost opasnih proteaza te struktura pluća ostaje očuvana. Vitamin E iz maslinovog ulja ima 100 puta jače djelovanje nego vitamin E iz tableta.
Biofenoli poticajni zaimunitet
U konačnici, s velikom količinom biofenola iz maslinovog ulja ojačavaju se blagotvorni i imunološki čindbenici domaćina, koji tada drže pod kontrolom sve, pa i popravljaju one negativne mehanizme koji nastaju u našem organizmu.

To je sve prepisano iz mjesečnog priloga Novog Lista (riječke dnevne novine) "Živjeti zdravo", a kao zaključak se može samo reći:
"upalne procese treba liječiti, a najprirodniji način zaštite od upala je zdrava prehrana", dakle po onom antičkom: Neka lijek bude hrana tvoja, neka hrana bude lijek tvoj.

Živi i veseli bili
Super Bas sam dobila na dar maslinova ulja pa cu vise koristit u prehrani
sudoku22 is offline  
Old 26.02.2010., 00:18   #3745
bok svima!
moja mama ima sistemski lupus vec nekih 18 godina (ove godine će navršiti 48 godina), lupus kao glavna bolest je u remisiji, ali zato ima dug popis popratnih stanja i bolesti,takodjer ima ugrađen i pacemaker odprije 7 godina. simptome lupusa je imala kad je bila trudna sa mnom i trebalo je 4 godine da ga dijagnosticiraju.
ja sam unazad 8-10 god. počela imati iste simptome, postepeno i svake godine neku ugalvnom zaraznu ali prolaznu bolest. sada se kontroliram na rebru gdje se mama otpočetka liječi od lupusa.
rađena je hla tipizacija i u nalazu pise ovako HLA A1:3 B8 DR3:4 DQ2 :3 , dolje podebljano B8 i DR3+ pozitivan, ANA je također pozitivan, točkasto a DsDna negativan. Zanima me dali mi netko može reći s kojim se bolestima povezuje taj antigen? samo sa lupusom ili postoje i druge bolesti, i koje? ja skroz imam neke simptome, i svaki simptom traje krače vrijeme i onda krene drugi , ali poliarthralgija je konstantna u malim zglobovima šake, posebice zglob palca.
Pozdrav svima
plavusa_777 is offline  
Old 26.02.2010., 16:05   #3746
Quote:
plavusa_777 kaže: Pogledaj post
... ja skroz imam neke simptome, i svaki simptom traje krače vrijeme i onda krene drugi , ali poliarthralgija je konstantna u malim zglobovima šake, posebice zglob palca.
Pozdrav svima
Aloha plavusa. Možda može biti lupus, ali provjeri, opet ako nije, sigurno neka autoimuna je. Bolesti s zglobovima (za sada mi izgleda tako) je bolest ljudi koji su kruti u stavovima, te im se iz tog razloga i tijelo ukrućuje. Dakle možda bi trebala pokušati malo "olabaviti", druga točka koja mi to potrđuje je palac koji djelomično simbolizira pluća (po kineskoj medicini), a dio (iz razne literature) krvožilje. Javlja se zbog "stezanja", kontrole i sl., (opet). Pokušaj olabaviti malo, uživaj u životu, mani se brige. Prije par postova sam pisao o maslinovom ulju, pa bi ti to možda pomoglo. Zaključak svega napisanog: mijenjaj se, jer jedino sebe možeš mjenjati, a kad promjeniš sebe, mjenja se i svijet oko tebe.

Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Old 26.02.2010., 19:07   #3747
hello
hvala na odgovoru, sto se tice simptoma on onih 14 ja ih imam pola..... pa nisam bas tako ukocena , jedino preozbiljna i (istina) prebrizna....al tu si nemogu pomoci, jednostavno ova kriza me ubije u pojam, iako sam uvijek bila optimisticna sad sve vise razbijam glavu. Bila sam i kod kardiologa na pregledu pa dok mi je radio UZV srca pitao me sto se toliko sekiram, ne znam sto je vidio, al istina, sekiram se dosta i pokusam bit ravnodusnija al to nikak nejde....mozda jednog dana. No hvala na savjetu
plavusa_777 is offline  
Old 27.02.2010., 09:13   #3748
Quote:
plavusa_777 kaže: Pogledaj post
nisam bas tako ukocena , jedino preozbiljna i (istina) prebrizna....al tu si nemogu pomoci, jednostavno ova kriza me ubije u pojam, iako sam uvijek bila optimisticna sad sve vise razbijam glavu.
Kako ti stvari teku: briga (problemi s koncentracijom, loš apetit) rađa strah, strah (prvenstveno problemi s bubrezima i urogenitalnim traktom, te zaboravljanje) rađa kontrolu, kontrola (problemi s plućima i crijevima, kuća autoimunih bolesti) rađa bijes (ljutnja ide kroz jetru), a sve se rješava s ljubavlju (veliko srce i dont worry be happy, uvijek te netko čuva i voli).

Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Old 27.02.2010., 19:15   #3749
pozdrav drustvo vidim da nas ima i novih, plavusa iskreno bih volila da nam se ne pridruzuju novi da su svi zdravi ali sta je tu je, u svakom slucaju dobro dosla i bila zdravo. znam kako se osjecas i ja sam nekada bila na pocetku ali ako si procitala ovaj forum vecina nas je u remisiji i nemoj se previse sekirati da ne dozoves nove bolesti. ja ti sto se tice tvog opisa jedino mogu reci da s lupusom moras biti oprezna i uraditi sve analize krvi kao i urina jer ti se dosta toga moze vidjeti upravo preko njega. i ja sam otprilike kao tvoja mama s vise dijagnoza izazvanih lupusom ali lupus mi je u remisiji zadnjih skoro 15 godina. sto je i pero napisao i ja mislim da ti se radi o nekoj imunoloskoj bolesti ali znam da ti je tesko i ne mozes si pomoci ali vjeruj mi ne pomazes si ni brigom nista. i ja sam dosta bila sekirljiva ali sam sada poravnila sto se tice bolesti jedino si ne mogu pomoci ako mi se radi o djetetu onda se stvarno brinem. bit ce to sve dobro probaj uvijek pozitivno razmisljati a ne dao bog gore sve se ovo moze drzati pod kontrolom uz pomoc lijekova naravno. zelim ti svaku srecu i tebi i tvojoj mami i sto vise pozitivne energije jer ti je stvarno to najbolji pomagac kao i svima nama.

vidim ni vi mi ostali bas niste bili nesto aktivni iskreno se nadam da ste svi dobro bar onako kako je bilo zadnji put kad smo se tipkali. ja bila malo u kopenhagenu kod sestre isli njenoj mladjoj djevojcici na rodjendan pa mi je to malo skrenulo misli sa problema a ona je sad napunila tek godinu, a starija je u januaru napunila 4 pa sam stvarno malo napunila baterije kod njih i nadam se da ce biti dobro i na dalje.

svima veliki pozdrav i puno zdravlja zelim
Ziza Kovacevic is offline  
Old 28.02.2010., 14:47   #3750
Pero hvala na odgovoru
Draga Ziza hvala i tebi, malo sam sad citala unazad par stranica i postova od svih vas i citajuci tvoje/vase sam primjetila da si slicna dosta mojoj mami sto u bolesti sto kao osoba, njoj je lupus isto u remisiji vec skoro 15 god ali ove druge dijagnoze su strasne a najgore mi je od svega sto sam ja fizioterapeut i sad i studiram i idem s njom svim doktorima i specijalistima, medjutim nikako da napravim neki savrseni program za vjezbanje uz sve te dijagnoze.... a nije da vrijedjam doktore i fizijatre ali bila je prosle godine u Krapinskim toplicama, jer s obzirom na pacemaker su rekli da je tamo najbolje i to odobrili, i tamo joj je fizijatar prepisao neke struje sto ona naravno ne bi smjela-opet zbog pacemakera....i tako da joj se pogorsalo i s koljenima i s kraljeznicom. bili smo i u osijeku i zagrebu kod neurokiruga i kazu da nema indikacije za operaciju, vec samo vjezbe i lijecenje u toplicama, sto joj sad lijecnicko povjerenstvo nije odobrilo jer im skroz fali nesto pa je sad neurok. iz osijeka napisao cijelu citablu i detaljno objasnio pa se nadam da ce sad odobrit iako je to sad slato u zgb zbog prigovora. medju ostalim ima i osteopeniju, ali sad je naveci problem makulopatija, do prije pola godine jos je mogla i auto vozit normalno i ic kod doktora sama , pisati poreznu prijavu (banalan primjer ali istinit) i u tako kratkom vremenu se vid poceo pogorsavat , sto isto tako kazu da nema lijeka i nema operacije jedino teleskopske naocale koje dodju valjda 20 000 kn a i to je upitno dali bi pomoglo......
Ziza isto tako mi je bilo drago kad sam procitala da imas muza i mamu koji ti pomognu, medjutim kod nas i ta situcija nije bas dobra, ja i sestra studiramo, fala bogu jos malo pa gotove, sestra ima malog od tri god i zive s nama, i ta situacija je isto komplicirana od pocetka, al mama je to dobro i podnjela , bolje nego sto sam ocekivala, a tata ne zivi s nama isto neke dvije godine. nisu rastavljeni samo nisu bas u nekim odnosima vec godinama tako da je on s bakom i dodje svaki dan, mislim.....tesko mi je sve to objasnit i da ne zamaram one kojima se bude dalo i ovo procitat, ima toga jako puno, nadam se da sad netko vise moze shvatit sto se toliko sekiram, i jedva cekam da pocnem radit i da i ja nesto zaradim, ....vec mi je stvarno muka od svega.....
hvala na lijepim zeljama draga Ziza
pozdrav svima
plavusa_777 is offline  
Old 28.02.2010., 19:12   #3751
Draga Ziza nisam se javljala evo bila sam i ja na putu vidim neko zatišje jedino je Pero aktivan sa svojim dobrim savjetima.Također pozdrav novima plavuša dobro nam došla sve će se to posložiti prvo završi fakultet pa će onda biti lakše sve je riješivo,a najvažnije je zdravlje.Meni je lupus dijagnosticiran kad sam imala 17 godina ,a sad 7.3. ću navršiti 53 godine.Uz sve probleme tokom ovih godina uspjela sam lupus smiriti ,diplomirala sam udala se rodila sina sada ću još malo biti i baka ,a koliko puta mi je bilo teško koliko pretraga bolnica tableta ,ali postoji nada da se lupus smiri uđe u remisiju.Na ovom forumu ima dobrih savjeta što se tiče prehrane , vježbi i iskustava dobro je malo pregledati i početi primjenjivati na sebi.Eto da vas ne zamaram pozdrav starim i novim lupusićima.
goga52 is offline  
Old 28.02.2010., 20:41   #3752
Quote:
goga52 kaže: Pogledaj post
Draga Ziza nisam se javljala evo bila sam i ja na putu vidim neko zatišje jedino je Pero aktivan sa svojim dobrim savjetima.Također pozdrav novima plavuša dobro nam došla sve će se to posložiti prvo završi fakultet pa će onda biti lakše sve je riješivo,a najvažnije je zdravlje.Meni je lupus dijagnosticiran kad sam imala 17 godina ,a sad 7.3. ću navršiti 53 godine.Uz sve probleme tokom ovih godina uspjela sam lupus smiriti ,diplomirala sam udala se rodila sina sada ću još malo biti i baka ,a koliko puta mi je bilo teško koliko pretraga bolnica tableta ,ali postoji nada da se lupus smiri uđe u remisiju.Na ovom forumu ima dobrih savjeta što se tiče prehrane , vježbi i iskustava dobro je malo pregledati i početi primjenjivati na sebi.Eto da vas ne zamaram pozdrav starim i novim lupusićima.
drage moje evo i mene goga svaka čast na tolikim godinama s lupusom ja sam 16 god.s lupusom.nego da vam kažem da sam bila u groznoj situaciji otac mi se razbolio prije Božića leđa ga zabolila išao doktoru kažu nije ti ništa zatim ga ruka počme bolit daa skratim ode jedva u bolnicu tamo ima šta vidit katastrofa metastaza na plućima na kostima tumor na debelom crijevu ma grozno neznam kako sam to preživila prije 6 dana je umro ljudi moji u šoku sam bila mislila sam da će mi se lupus vratit od brige i tuge .nije mu bilo lijeka nikad prije nije bio bolestan što je naj gore.eto tako vam ga je to .pozdrav svim novim i starim .
renchi01 is offline  
Old 01.03.2010., 01:57   #3753
Quote:
renchi01 kaže: Pogledaj post
drage moje evo i mene goga svaka čast na tolikim godinama s lupusom ja sam 16 god.s lupusom.nego da vam kažem da sam bila u groznoj situaciji otac mi se razbolio prije Božića leđa ga zabolila išao doktoru kažu nije ti ništa zatim ga ruka počme bolit daa skratim ode jedva u bolnicu tamo ima šta vidit katastrofa metastaza na plućima na kostima tumor na debelom crijevu ma grozno neznam kako sam to preživila prije 6 dana je umro ljudi moji u šoku sam bila mislila sam da će mi se lupus vratit od brige i tuge .nije mu bilo lijeka nikad prije nije bio bolestan što je naj gore.eto tako vam ga je to .pozdrav svim novim i starim .
draga renci zao mi je zbog tvog tate potpuno te razumijem kako ti je tako sam i ja svog tatu izgubila za cetiri mjeseca, doduse bilo je prije nepunih deset godina ali bol je uvijek isti. njemu su na njegov rodjendan 13.03 ustanovili da ima rak prostate i debelog crijeva, zatim mu odstranili dobar dio crijeva i taman kad smo mislili da se izvukao ljekari nam rekli da je metastazirao na jetru i zbog toga nije bilo lijeka, tako da smo se osjecali isto kao da nam ga je neko ukrao. umro je 12.06 ali sam sretna da ni jednog dana nije imao bolova jer smo mu kupovali neke lijekove od ajkuline kosti i one su mu pomogle. i sada ponekad cujem njegov kasalj i kao njegove korake i ako smo stan u medjuvremenu promijenili toliko je to duboko ostalo u meni. znam da ti je tesko ali probaj naci neki nacin da sebe malo sacuvas. ja sam naprimjer zamislila da je on samo fizicki odsutan i svakodnevno pricamo o njemu jer je bio jako duhovit covjek i pun optimizma, dosta sam ja njegovog pokupila sto se tice naravi ali fizicki licim na mamu. i on je volio da se sali na svoj racun i bio mi je najveci oslonac u zivotu ali moja renci svi ce mo mi jednog dana otici trebamo se cuvati da budemo sto zdraviji do tada.
izvini sto sam te mozda malo i zamorila ovim postom ali prosto znam kako ti je i probam ti otvoriti malo oci da moras razmisljati o svojoj bolesti.

pusa i puno zdravlja ti zelim.
Ziza Kovacevic is offline  
Old 01.03.2010., 02:11   #3754
draga plavusa potpuno razumijem kako ti je ali ti moras razmisljati i o sebi. znam da je majka poslije djece najvaznija osoba u zivotu ali nista ne mozes promijeniti probaj i njoj unijeti sto vise pozitivne energije. jeli mama mozda pila rezohin od toga joj je mogao otici vid ali ako je od toga meni su ovdje rekli da se dobar dio vida moze i vratiti kad se prekine ta terapija. ma jeste grozno ti je naci prave fizioterapije ili toplice za mamu zbog pecamekera ali pomogla bi joj i manuelna masaza koju moze raditi svaki strucni fizioterapeut. meni to pravo koristi cini mi se da me to i drzi svo ovo vrijeme. ja imam dva puta sedmicno ali doduse pomaze mi i pomisao da sam potrebna svom sinu sa posebnim potrebama, ne znam jesi li procitala da imam sina autistu koji je star 23 godine ali je po razmisljanju na nivou djeteta i dosta zavisi od nase pomoci. nista o sebi ne moze sam odluciti a mi ti se sad borimo za starateljstvo nad njim jer zivimo u danskoj i ovdje su takva pravila. izvini sto te mozda malo zamaram ali hocu da ti kazem da trebas prvenstveno razmisljati o svom zdravlju da bi pomogla i svojoj majci jer ce i ona biti sretnija kad vas vidi zdrave. ovo sam ti napisala da vidis da svi imamo nekih problema ali nam sekiracija i ne pomaze puno mila moja zato glavu gore i pozitivno razmisljaj a dat ce dragi bog pa ce i tvojoj mami i tebi biti lakse i mozda i ostale mamine dijagnoze dodju u remisiju kao i lupus.

puno pozdrava i tebi i tvojoj mami i neka vam dragi bog bude uvijek u pomoci.
Ziza Kovacevic is offline  
Old 01.03.2010., 11:46   #3755
Quote:
plavusa_777 kaže: Pogledaj post
medjutim nikako da napravim neki savrseni program za vjezbanje uz sve te dijagnoze....
Plavusa, drago mi je da ti moje pisaje malo pomaže. Savršensto je iluzija. Dakle uhvati se onog što bi joj olakšalo muke uz minimalno truda. Po ovome što izgleda iz ovog što si napisala je veza bubreg-jetra. Reako bi da sve dolazi od pluća/debelog crijeva. Dakle majka ti slaže osjećaje unutar sebe, što je onda destabiliizira po principu šalji dalje (prebacuje s organa na organ, tako da izjednači "pritisak" u tijelu). Steže se, vjerojatno i teže diše. Neka se pokuša opustiti s vježbama disanja. Vjerujem da nosi tamniju odjeću (crno, tamno plavo, tamno smeđe). Pogledati ću ti malo vježbe za mamu, pa ću ti poslati na pp.

Iva kako je kod vas?

Ziza opet previse razmisljate i ne mozete spavati?

Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.

Zadnje uređivanje Pero Gmaz : 01.03.2010. at 11:52.
Pero Gmaz is offline  
Old 01.03.2010., 12:39   #3756
Draga Ziza,
mama je pila rezohin i sad vise ni ja neznam sto sve pije, sto tableta dnevno....istina od toga joj je otisao vid, a zbog lijkova i ima tih drugih problema-pacemaker, a tako je dobila i trombozu od nekog lijeka . pokusavam ali nekad uz i financijske i obiteljske probleme bude mi dosta svega i ne bi se ni probudila a kamoli digla iz kreveta taj dan. napravim joj masazu vise joj na vratu pomaze a i vjezbe kako radi joj je bolje i ojacala je malo misice posto se ne moze bas puno kretat zbog kkoljena i kraljeznice. da procitala sam nesto u vezi sa sinom,ali nisam shvatili. autisti su zapravo predivne osobe , tu gdje ja studiram ima skola za djecu s posebnim potrebama i ima dosta autista pa cu sad ovaj tjedan otici malo ih posjetiti shvatiti vise o njima. zelim vam puno srece sa borbom i da ostvarite sto zelite naravno. da to je istina sretna je zato sto smo zdrave, skolujemo se i vec smo pri kraju i sve smo redovno odradile uz velike prepreke na putu, to je i drzi definitvno.
Dragi Pero,
pokusavam ja to skroz nekim drugim nacinima pa eto nekako ide skroz guramo.... to sto si nabrojao, eto s time nicime hvala bogu nema problema pa cak ni s disanjem najvise s kraljeznicom i koljenima jer ima vise dijagnoza unutar tih podrucja. uz vjezbe koje sam joj pokazala i koje radi kombiniram i vj disanja tako da mozda zato to i nije toliko lose, ali moglo bi biti losije(nedaj boze) jer je nakon 9 godina nepusenja od svih silnih problema pocela pusiti i svakim danom sve vise.....al je odlucna u tome i ne zeli prestati, tako da neznam sta da radim, jer nisam doma skoro cijeli tjedan i nemogu je ni nadzirati ni bacati te cigarete. pa nosi tamnije ali, vecinom kad si nesto kupuje voli vesele boje, zive i sarene ....
ok, hvala i puno pozdrava saljem
plavusa_777 is offline  
Old 01.03.2010., 13:55   #3757
draga ziza ti me ne možeš zamoriti svojim podržkama hvalla ti puno ,kad je neko prošao kroz to može me razumit,moja ziza i moj ti je bio šalđžija svag ga je volio uvijek se zezao,smijao svakom je bio drag.a štaćeš mora se ići daljee pozdrav!
renchi01 is offline  
Old 01.03.2010., 21:24   #3758
Quote:
renchi01 kaže: Pogledaj post
draga ziza ti me ne možeš zamoriti svojim podržkama hvalla ti puno ,kad je neko prošao kroz to može me razumit,moja ziza i moj ti je bio šalđžija svag ga je volio uvijek se zezao,smijao svakom je bio drag.a štaćeš mora se ići daljee pozdrav!
upravo tako draga renchi moramo ici naprijed a dat ce dragi bog da i nama olaksa nase zdravstveno stanje odnosno to i radi vec jer da nije toga ja neznam kako bi se iznijela svo ovo vrijeme sa svim ovim problemima. zelim ti sto vise pozitivne energije i zdravlja.
Ziza Kovacevic is offline  
Old 01.03.2010., 21:26   #3759
Quote:
Pero Gmaz kaže: Pogledaj post
Plavusa, drago mi je da ti moje pisaje malo pomaže. Savršensto je iluzija. Dakle uhvati se onog što bi joj olakšalo muke uz minimalno truda. Po ovome što izgleda iz ovog što si napisala je veza bubreg-jetra. Reako bi da sve dolazi od pluća/debelog crijeva. Dakle majka ti slaže osjećaje unutar sebe, što je onda destabiliizira po principu šalji dalje (prebacuje s organa na organ, tako da izjednači "pritisak" u tijelu). Steže se, vjerojatno i teže diše. Neka se pokuša opustiti s vježbama disanja. Vjerujem da nosi tamniju odjeću (crno, tamno plavo, tamno smeđe). Pogledati ću ti malo vježbe za mamu, pa ću ti poslati na pp.

Iva kako je kod vas?

Ziza opet previse razmisljate i ne mozete spavati?

Živi i veseli bili
pero potpuno si u pravu ali jednostavno si ne mogu pomoci i ako pokusavam, cak i popijem tabletu za spavanje ali ne pomaze a pijem i ostalo prirodno naravno sta mi neko savjetuje ali bez uspjeha. nadam se kad budem imala manje razloga za brigu da ce i to doci na svoje mjesto.

u svakom slucaju hvala
Ziza Kovacevic is offline  
Old 01.03.2010., 21:34   #3760
Quote:
plavusa_777 kaže: Pogledaj post
Draga Ziza,
mama je pila rezohin i sad vise ni ja neznam sto sve pije, sto tableta dnevno....istina od toga joj je otisao vid, a zbog lijkova i ima tih drugih problema-pacemaker, a tako je dobila i trombozu od nekog lijeka . pokusavam ali nekad uz i financijske i obiteljske probleme bude mi dosta svega i ne bi se ni probudila a kamoli digla iz kreveta taj dan. napravim joj masazu vise joj na vratu pomaze a i vjezbe kako radi joj je bolje i ojacala je malo misice posto se ne moze bas puno kretat zbog kkoljena i kraljeznice. da procitala sam nesto u vezi sa sinom,ali nisam shvatili. autisti su zapravo predivne osobe , tu gdje ja studiram ima skola za djecu s posebnim potrebama i ima dosta autista pa cu sad ovaj tjedan otici malo ih posjetiti shvatiti vise o njima. zelim vam puno srece sa borbom i da ostvarite sto zelite naravno. da to je istina sretna je zato sto smo zdrave, skolujemo se i vec smo pri kraju i sve smo redovno odradile uz velike prepreke na putu, to je i drzi definitvno.
Dragi Pero,
pokusavam ja to skroz nekim drugim nacinima pa eto nekako ide skroz guramo.... to sto si nabrojao, eto s time nicime hvala bogu nema problema pa cak ni s disanjem najvise s kraljeznicom i koljenima jer ima vise dijagnoza unutar tih podrucja. uz vjezbe koje sam joj pokazala i koje radi kombiniram i vj disanja tako da mozda zato to i nije toliko lose, ali moglo bi biti losije(nedaj boze) jer je nakon 9 godina nepusenja od svih silnih problema pocela pusiti i svakim danom sve vise.....al je odlucna u tome i ne zeli prestati, tako da neznam sta da radim, jer nisam doma skoro cijeli tjedan i nemogu je ni nadzirati ni bacati te cigarete. pa nosi tamnije ali, vecinom kad si nesto kupuje voli vesele boje, zive i sarene ....
ok, hvala i puno pozdrava saljem
draga plavusa hvala ti na ovome da su autisti predivne osobe, slazem se jesu i posebno osjecajne i drage i prosto privlace paznju na sebe ali ponekad i mom sinu dodje zuta minuta pa je agresivniji i onda mu ni mi ne mozemo doprijeti do njegovih misli a kamoli ga smiriti ali i to prodje i uvijek se nadam samo boljem jer vjerujem u dragog boga i samo nam on moze pomoci. jako sam optimisticna osoba i to mi je drago sto na meni s vana niko ne moze primijetiti da imam nekih problema. jedino se vama na forumu otvorim o svemu jer mi ovaj forum zaista puno znaci a i cilj nam je da jedni drugima pomognemo ako nista ono bar probamo dobiti ili dati neki savjet.

svako dobro i tebi i tvojoj mami i drago mi je da ste ti i sestra pri kraju sa studijama pri tim problemima, samo naprijed i optimisticno gledati na zivot.
Ziza Kovacevic is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:47.