Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2012., 22:15   #2841
Quote:
CROnino kaže: Pogledaj post
Uzea san Optima TVsurf O3... Znaci dobio sam onaj novi panasonicov telefon i televiziju sa vise od 75 programa. I vidim da mi tu piše HBO/CINEMAX paket za 1 kunu prva 3 mjeseca ako potpisem ugovor do ...Evo citiram : Svi novi korisnici koji do 31.03.2012. potpišu ugovor na 24 mjeseca za 1 KUNU dobivaju ........... PANASONIC bežični telefon

Uz to prva 3 mjeseca uživajte uz:

HBO Cinemax programski paket za 1kn/mj.**
Besplatna Snimalica 30
Ja neman taj filmski paket, kako da mi ga posalju ili sta triban napravit da ga iman?
Zar si dobio taj telefon u samoinstalacijskom paketu ili je dosao posebno, ? ja ga nisam dobio, zvao sam ih pa su mi rekli da to salju posebno, ili vise nemaju???
A i kako cu saznati kad mi tcom pusti signal za optitv???
jbg
oliowwe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 15:04   #2842
Imam O2 surf,naravno preko T-com infrastrukture_koristio sam sx763 od T-coma i brzina mi je bila nesto manja nego prije.,
Sada sam stavio TP Link koji sam dobio od Optime i njihov spliter,brzina je sad oko 4.25 Mbps download i to je sasvim ok-.
Ali upload ne ide preko 0.25(na t-comu,ista brzina imao skoro duplo)pa me zanima kakav upload imate vi koji koristite O2 I O3 pakete preko T -com infr.?
Znaci radi se o 4/256 brzini.
Jean Paul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 17:40   #2843
Quote:
Jean Paul Gault kaže: Pogledaj post
Imam O2 surf,naravno preko T-com infrastrukture_koristio sam sx763 od T-coma i brzina mi je bila nesto manja nego prije.,
Sada sam stavio TP Link koji sam dobio od Optime i njihov spliter,brzina je sad oko 4.25 Mbps download i to je sasvim ok-.
Ali upload ne ide preko 0.25(na t-comu,ista brzina imao skoro duplo)pa me zanima kakav upload imate vi koji koristite O2 I O3 pakete preko T -com infr.?
Znaci radi se o 4/256 brzini.
pa ako je paket 256 tada će mjerenje pokazati 0,25 tako da imaš ok brzinu.
UltraDelux is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 12:31   #2844
Quote:
UltraDelux kaže: Pogledaj post
Neće ti pomoći da proradi iptv, problem kod stream najčešće je što HT nije sa njihove strane propustio i napravio rutu za iptv i postavkama na modemu ne možeš to popraviti.
točne posstavke za PVC 1 0/40 i bridge mode.
Dakle evo jos uvjek ne radi postavio sam i u bridge mode i dynamic ima neke razlike evo i slika za provjeru, ma neda slike uploadat kasnije cu, no kad je bridge mode ukljucen u statusu pise N/A. a kad je dynamic mode ip onda lijepo pise sve ip adrese. gatawey, i sve ostalo dakle ostaje mi jos cekat
oliowwe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 12:07   #2845
Quote:
oliowwe kaže: Pogledaj post
Zar si dobio taj telefon u samoinstalacijskom paketu ili je dosao posebno, ? ja ga nisam dobio, zvao sam ih pa su mi rekli da to salju posebno, ili vise nemaju???
A i kako cu saznati kad mi tcom pusti signal za optitv???
jbg
Dobio sam ga posebno, poslali su mi ga poštom...
Ovo drugo ne znam...
__________________
Kasnije cu ti napisat nesto pametno
CROnino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 13:47   #2846
dali bi mi netko znao reći zašto mi u zadnja dva dana na optiminom adsl-u redovito pukne veza nakon sata surfanja... i jedini način da mi opet proradi je da resetiram modem. što se to događa?
kikec is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 18:49   #2847
Jesi probao preko korisničkih stranica resetirat vezu? Ili nazvat SZK?
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 19:14   #2848
čini mi se da je problem u samom modemu... jednostavno crkne veza nakon otprilike sat vremena. i pomaže samo ručni reset modema. modem crkava sam od sebe, i kada računalo nije uključeno... evo, nakon tri sata ugašenog računala i modema kojega obično ostavim da uvijek radi opet ista stvar kada upalim računalo, nema veze, niti logiranja na internet sve modem ručno ne resetiram.

ali sve žaruljice na modemu uredno svijetle.

što da radim?
kikec is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 20:13   #2849
Quote:
kikec kaže: Pogledaj post
čini mi se da je problem u samom modemu... jednostavno crkne veza nakon otprilike sat vremena. i pomaže samo ručni reset modema. modem crkava sam od sebe, i kada računalo nije uključeno... evo, nakon tri sata ugašenog računala i modema kojega obično ostavim da uvijek radi opet ista stvar kada upalim računalo, nema veze, niti logiranja na internet sve modem ručno ne resetiram.

ali sve žaruljice na modemu uredno svijetle.

što da radim?
Javi se na SZK da pogledaju ili pošalji ima na mail podrške pa da provjere što se događa.
UltraDelux is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 21:05   #2850
l

imam od t-coma flat internet i max tv već 3 godine i plaćam 165 kn za njih i još telefonski račun od 135 kn kao mjesečnu naknadu i naknadu za adsl promet sve zajedno oko 300 kn.
prešao bi na optimu O2TVsurf (dakle internet i tv) bez telefona (uopoće nemam aparat) ali nisam siguran dal je u njihovih 222 kn uključen i taj telefonski račun ili ću opet plaćat 135 kn kao naknadu za internet promet
farmall is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 21:22   #2851
U taj iznos je sve uključeno, ne plaćaš ništa dodatno.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 21:30   #2852
č

Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
U taj iznos je sve uključeno, ne plaćaš ništa dodatno.
ok, thnx
farmall is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 21:38   #2853
Na Optiminoj Internet stranici su navedene pune cijene s PDV-om. Jedino šta nigdje nisu naveli je cijena opreme; 140 kuna s PDV-om (modem itd.), možeš platit odmah, ali daju ti opciju da to rastaviš na 24 mjeseca ugovora.

Dakle, ako ne uzimaš telefon, ne plaćaš telefon. I ima još... Idući mjesec uvode mogućnost promjene brzine Interneta. Za 8 MB traže dodatnih 50 kuna, dok T-Com trenutno traži dodatnih 100!!! (Nek se T-Com nosi kvragu!)

*Osobno sam se raspitivao za O2surf i O2TVsurf. Sve je informacije potvrdila služba za korisnike.
DOWNSIDEUP_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 23:53   #2854
Dobar dan (bio je dan kad sam počeo čitati ovo) cjenjeni forumaši i forumašice.

Imam par upita što se tiče Optime kao operatera.Trenutačno koristim usluge T-coma i odlučio sam se na Optimu koja mi izgleda bolja i jeftinija.
Trenutačno koristim Optimu kao predbroj i htio bih odmah dvije muhe jednim udarcem, da riješim sve jednim računom i da prođem jetinije.
Odlučio sam se za O3 TVsurf paket pa me zanima:
1):Primjetio sam dva jako slična paketa O3 TVsurf i O3 TV surf+, koja je razlika osim u tome što mi O3 TVsurf izgleda mnogo bolji?
2):Što dolazi od opreme (homebox,router...) i dal se nešto od tog posebno plaća?
3):Instalacija opreme, jel to dođe neko instalirat jer ja baš nisam neki ekspert?
4):Što sa starom opremom, jel se mora vratiti T-comu i dal se može iskoristiti za Optimu?
5):Živim u vuko*ebini pa me zanima kako izračunati brzinu?
6):Jel 24 mj. ugovor ima neke pogodnosti u odnosu na 12 mj. ugovor?
7)oliko treba Optimi da osposobi internet nakon sklapanja ugovora?
8):Inače svi ugovori s telekomunikacijskim tvrtkama mi glase na djeda pa će i ovaj, no u međuvremenu je moj djed postao invalid i kad je nazvala osoba iz Optime i reklamirala pakete onda je i spomenula manje račune za invalidnost, pa me zanima jel to istina?

Nadam se da nisam dosadan sa pitanjima, pročitao sam skoro cijelu temu pa sam sad više zbunjen nego prije.

Hvala!
miles1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 00:21   #2855
Idem ja odma odgovorit na ono kaj znam!

2) Oprema se plaća zasebno. Traže oko 140 kuna (s PDV-om) prilikom uključenja za svu opremu, ali nude mogućnost rastavljanja te cijene na broj mjeseci ugovora. (140 kuna na 24 mjeseca je oko 6 kuna mjesečno.)
3) Ako bi htio da netko iz Optime dođe to sve skopčat, platit ćeš dodatnih 562.30 kuna jednokratno. (Pozovi nekoga na kavicu pa da ti usput pomogne. )
5) Misliš na ovo?
6) Svakako. Ugovorom na 24 mjeseca naknada za uključenje iznosi 1 kunu za svaku uslugu pojedinačno.
7) Maksimalno do 30 dana. Ali sigurno neće trajati toliko dugo. (Još nemam iskustva, ali više mi je puta rečeno da aktivacije obično traju do 7 dana.)
DOWNSIDEUP_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 00:33   #2856
Quote:
miles1991 kaže: Pogledaj post
1):Primjetio sam dva jako slična paketa O3 TVsurf i O3 TV surf+, koja je razlika osim u tome što mi O3 TVsurf izgleda mnogo bolji?
O3TVsurf je dostupan samo na Optiminoj infrastrukturi, O3TVsurf+ na T-Comovoj.

Quote:
DOWNSIDEUP_ kaže: Pogledaj post
2) Oprema se plaća zasebno. Traže oko 140 kuna (s PDV-om) prilikom uključenja za svu opremu, ali nude mogućnost rastavljanja te cijene na broj mjeseci ugovora. (140 kuna na 24 mjeseca je oko 6 kuna mjesečno.)
Ne, to vrijedi za pakete bez televizije. U paketima koji sadrže televiziju cijena je 1,03 kn jednokratno uz ugovor na 24 mj., odnosno 111,69 kn jednokratno uz ugovor na 12 mj.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 00:35   #2857
[QUOTE=DOWNSIDEUP_;38629086]
5) Misliš na ovo?

Mislio sam na udaljenost od njihovog centra do mene?

Evo da obajavim sada rezultat pa kasnije sa optmom rezultat:

http://www.speedtest.net/result/1852332648.png

[QUOTE=Mephisto;38629220]O3TVsurf je dostupan samo na Optiminoj infrastrukturi, O3TVsurf+ na T-Comovoj.

Kako znati koja je koja infrastruktura?

Zadnje uređivanje scripta elegans fe : 24.03.2012. at 15:16. Reason: spajanje postova
miles1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 00:41   #2858
Nazoveš 0800 0088 i pitaš. Ali ako si izvan većeg grada, najvjerojatnije nisi na njihovoj infrastrukturi.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 01:31   #2859
Vidin da je optima sad nešto minjala po korisničkim stranicama pa ne mogu pronaći di mogu pogledat ostvareni promet u ovom misecu,ako ko zna di se sad to gleda...
zagortenei is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 10:40   #2860
pa nije ništa mjenjano, odeš na korisničke stranice, odabereš dsl promet i da li želiš popis po broju spajanja ili po mjesecima.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:33.