Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2009., 17:48   #1
Post Astrološki pogled u 2010.

Natjeran stalnom eskalacijom stanja u Hrvatskoj pokušat ću sintetizirat sve što sam čitao zadnjih mjeseci. Bavit ću se samo Hrvatskom ako neko želi proširiti topik neka slobodno učini. Napominjem da sam u mundanoj astrologiji početnik.

Dakle: da li već nekoliko godina slušamo da smo jako izloženi svim ekonomskim potresima koji stižu preko granica i dali slušamo godinama kako rapidno raste vanjski dug Hrvatske? Da, najčešće od guvernera Rohatinskog i oporbe. Upravo zahvaljujući mudrom guverneru izbjegli smo prvi udar financijske krize na kraju 2008 i spasili stabilnost gospodarstva. Djelomično su aktiviriana sredstva koja su banke položile u HNB kao obveznu pričuvu. Međutim ta sredstva su sada potrošena i bilo kakav udar nove krize bit će fatalan.
Treba odmah reći da ću u mundanoj astro. gledati najviše Sunce koje predstavlja vladara države, što je kod nas izvršna vlast odnosno premijer/ka i Vlada RH. Drugi pokazatelj vlasti je vladar 10-te kuće.
Odmah što se vidi u karti za solarni povratak za 2009 je opozicija tranzitnog plutona na rx Sunce. Pluton simbolizira u mundanoj astro. (između ostalog) organiziran krim. i drastične događaje “odnikuda”, ponekad nasilne koji ostave trajan pečat. Inače Pluton vlada osmom kućom koja označava potporu koju dobijamo, uključujući i novčanu. U natalu Hrv osma kuća je drastično istaknuta a pitanje je samo na što smo potrošili velike dobivene novce.

Dalje kad gledamo kartu solarnog povratka za 2010 vidimo gomilu teških konstelacija u kojima sudjeluju Saturn, Jupiter i tri “generacijska” planeta. Svi napadaju rx Sunce Hrvatske u 7 kući. Po meni ovo govori najviše o narušavanju financijskih odnosa s drugim državama. Venera (vlada 10-tom kućom) je u Lavu (8 kuća) i oštećena od Plutona što po meni znači daljnja nastojanja političke elite da preko korupcije ostvari svoje prljave ciljeve, kao i druga strana isto preko političke elite... Utješno je da Suncu pomaže Mars (vojska, štrajkovi (!)...) i Merkur, pa pretpostavljam da će mediji biti do zadnjeg trenutka uz vladajuću kliku i širiti poluinformacije (Me120Ne!). Slijedeće što me zabrinjava u ovom solaru je napet odnos Sunca i Merkura s Uranom, Uran u mundanoj stoji za desničarske skupine i nacizam pa pretpostavljam da će slične skupine pokušati blokirati put prema EU, općenito rasplamsat će se ekstremne i pomaknute ideje... Uran dolazi u napad još od sredine Svibnja. Saturn je u malo širem orbisu a kako označava generalno starije osobe i poljoprivrednike moglo bi doći do verbalnog negodovanja istih prema vlasti, ne očekujem tu neke velike nerede. Tranzitni Saturn prolazi kroz 9-tu kuću, koja prema zapadnoj astro. obuhvaća školstvo, pravni sustav, sudstvo, religijske vođe, komunikaciju sa inozemstvom. Ono što je dobro, je Mjesec u lijepim aspketima prema natalnoj karti.
Odmah sutradan na 26 lipnja (subota) događa se djelomična pomrčina mjeseca u Jarcu? Posebno su zabrinjavajući tranziti od 25 srpnja do 7 kolovoza 2010 (subota) kada će se u kvadrat prema plutonu namjestiti venera, mars i jupiter. To su sve aspekti koje Hrvatska ima u svome natalu za Dan nezavisnosti. Uz to, gotovo svi planeti biti će raspoređeni u velikom kardinalnom križu.

Zadnje uređivanje manaus : 21.12.2009. at 18:02.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 17:56   #2
Thumbs down

Gdje bi bila poveznica svjetskih neprilika sa Hrv sitacijom? Lako je moguće u opasnim potezima ministra Šukera od kraja listopada 2009. Tih je dana u Sj. Americi plasirano 1.5 milijardi Hrv obveznica u dolarima. Ako Dolar otkliže prema Kuni možemo biti u velikim problemima o čemu možete nešto više saznati od dr. Branka Grčića. Potvrdu za ovakve sumnje možemo naći u natalu SAD, u kojoj je rx Venera (predstavlja uvijek vrijednost) na 3 stupnja raka, napadnuta od prethodno opisanih aspekata. Kulminacija što se sada događa je rezultat američke valutne politike koja počinje od 1947.
Stanje u idućoj godini je takvo da smo ostavljeni sami na olujnom moru u barci koja pušta na sto rupa a veliki i moćni biti će zabavljeni gašenjem požara u vlastitom dvorištu. Morat ćemo pokrenuti zemlju svojim znanjem i svojim radom. Dali to sve znači nove parlamentarne izbore, Vladu nacionalnog spasa ili novo koaliranje (bez izbora) u Saboru ovaj put pod vodstvom SDP-a, nemogu reći. Uglavnom smatram da ovakav žestok napad na rx Sunce znači slabu i nemoćnu Vladu kojom upravljaju vanjski autoriteti i događaji, što posljedično daje ogorčenost širokih slojeva društva na vlast koja nemože puno pomoći svojim građanima.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 23:26   #3
Pod istim aspektom ( Pl So ) je i Sanader otišao... a aspekt još traje upravo sad ... izgleda da i Kalmeta odlazi, no mislim da tu neće biti kraj... neznam koliko je još minstara ostalo od Sanaderove vlade, ali mi se čini da čistki još nije kraj, s obzirom da je to cijeli proces koji je trajao od proljeća 2009 pa negdje do kraja iduće godine, otprilike...

Osobno mislim da je netko izvršio pritisak na Sanadera i da je to razlog odlaska, uostalom i u njegovom horoskopu je vidljiv pritisak na njega ( Sa So ) ili u najmanju ruku bijeg od odgovornosti.

Pošto je trenutno aspekt (Pl So) u punoj snazi mislim da bi mogli očekivati iznenađujuće vijesti vezano za vladu, nalik na one kad je Sanader podnio ostavku. Da li će zaista biti tako ili je aspekt glavninu odradio odlaskom Sanadera znat ćemo uskoro...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 02:31   #4
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Pod istim aspektom ( Pl So ) je i Sanader otišao... a aspekt još traje upravo sad ... izgleda da i Kalmeta odlazi, no mislim da tu neće biti kraj... neznam koliko je još minstara ostalo od Sanaderove vlade, ali mi se čini da čistki još nije kraj, s obzirom da je to cijeli proces koji je trajao od proljeća 2009 pa negdje do kraja iduće godine, otprilike...

Osobno mislim da je netko izvršio pritisak na Sanadera i da je to razlog odlaska, uostalom i u njegovom horoskopu je vidljiv pritisak na njega ( Sa So ) ili u najmanju ruku bijeg od odgovornosti.

Pošto je trenutno aspekt (Pl So) u punoj snazi mislim da bi mogli očekivati iznenađujuće vijesti vezano za vladu, nalik na one kad je Sanader podnio ostavku. Da li će zaista biti tako ili je aspekt glavninu odradio odlaskom Sanadera znat ćemo uskoro...
Nazalost,pratim politiku i moram reci da je ovaj topic super ideja jer otvara i drugu perspektivu sagledavanja nase politicke realnosti.
Moje osobno misljenje jest da se glavnina plutona je isfurala sa sanaderovim odlaskom,ali ono sto je preostalo od plutonove energije je samo cistka preostalih sanaderovih "pristasa"...roncevic,polancec,sad eventualno kalmeta...ministri padaju svi redom...
Slazem se s tvojim misljenjem da netko izvrsio pritisak na sanadera i zao mi je sto trenutno nisam u mogucnosti postaviti link jednog zanimljivog sadrzaja u kojem jasno stoji da je pritisak na sanaderovu ostavku "odraden" iz Bruxelles-a...a ako se i podsijetimo nedavne proslosti,sanader i je dao ostavku neposredno nakon odrzanog sastanka u Bruxellles-u...mislim da bi se tu i savrseno uklopilo upravo i to sunce koje si spomenuo...simbolika autoriteta(EU) nad sanaderom...iskreno,nisam sklona misljenju da odredni antikorupcijski postupci i odredene sankcije proizlaze samo od Kosorice,prije bih rekla da je i to utjecaj EU...ali generalno po mom misljenju,ono sto je dobro jest da sve ipak dobro ispada za ovaj narod na "brdovitom Balkanu" koji je vise iscrpljen i gospodarski i politicki i financijski zbog bazicnog principa djelovanja "svoj svome" ili "sto vise u moj dzep"...Ovaj tranzitni pluton,bez obzira koliko je trenutno tesko i zabrinjavajuce stanje u HR-om gospodarstvu je zapravo melem za rane i pesimizam koji vlada Hrvatskom de facto od uspostave nase drzave...
Osobno smatram da se manifestacija plutona u bliskijoj buducnosti moze sasvim konkretno ogledati u "padu glava" svih onih koji su bili upleteni odredene spletke...odmah nakon sanaderove ostavke sam na mail dobila informaciju o pravim razlozima odlaska sanadera(namjerno mu prezime pisem malim slovom) a to je upletenost u spletke,tj. pranje love preko Hypo banke ...da bi se tek nekoliko mjeseci nakon njegovog odlaska pocelo govoriti o tome i u medijima...u tom mailu se navodi i Karamarko kao zapravo i svojevrsni sef mafije u HR...vidjet cemo dalje...

Zadnje uređivanje vixen27 : 22.12.2009. at 03:40.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 03:15   #5
Evo,copy-paste-ala sam sadrzaj maila-a...
Sve nadalje je sadrzaj tog maila...mozda to pomogne astroloskoj procjeni,ili obrnuto...sadrzaj mail-a je totalno dug i kad sam ga dobila samo sam gledala gdje mu je kraj,ali isplati ga se procitati...i voljela bih naglasiti da to nisam postavila zbog politickih razloga nego prvenstveno da bi mozda pomoglo astroloskom konkretnijem sagledavanju stvari(pod uvjetom da u istom i uspije pomoci)...

"Clanak o Sanaderovoj ostavci
Pritisak Bruxellesa i Karamarkova ucjena: Zasto je Sanader morao dati ostavku?
Jul 02, 2009 at 04:50 AM
Nakon sto je jucer podnio ostavku na mjesto premijera i predsjednika stranke, te izjavio kako se nece kandidirati za Predsjednika Republike,Ivo Sanader tocno i kada bi se predomislio, jer neki nagadaju da je upravo to njegova navodna predizborna strategija, ne bi mogao vise biti ozbiljan predsjednicki kandidat. Gotovo preko noci Sanader je od politickog pobjednika postao gubitnik.

Javnost se, naravno, pita koji su stvarni razlozi premijerove ostavke,mediji spekuliraju o Sanaderovim motivima. Istovremeno, nitko jos javnosti nije priznao kako su nastupile okolnosti ozbiljne institucionalne i krize sustava, te kako je Hrvatska pred potpunim financijskim slomom Državnog proracuna, dakle da su nastupile sve okolnosti financijsko ekonomske krize.

U tom smislu Sanaderovu se ostavku nije shvatilo kao indikator krize sustava, niti država u ovom trenutku ima bilo kakav plan kriznog postupanja i upravljanja. Niti trenutna vlast, koja je preuzela mandat od Sanadera
nekom vrstom barsunastog državnog udara, a niti oporba nemaju politicke hrabrosti i ljudskog postenja priznati gradanima Hrvatske da smo se nasli najvjerojatnije u najtežoj krizi od osamostaljenja Hrvatske.

Medutim, sto je prethodilo Sanaderovoj ostavci?
Prije desetak dana objavili smo vijest o Sanaderovim razgovorima sa predstavnicima institucija Europske unije tijekom njegova boravka u Bruxellesu, te o zahtjevima predstavnika Europske komisije za potpunom reformom sustava državne administracije u Hrvatskoj, te izravnim zahtjevima za rekonstrukciju Sanaderove Vlade.

U Bruxellesu su tada Sanaderu postavili nekoliko kljucnih uvjeta, a u smislu rekonstrukcije Vlade, kljucni su bili smjena Tomislava Karamarka s mjesta ministra unutarnjih poslova, i to zbog povezanosti s organiziranim kriminalom i medunarodnim kriminalnim organizacijama, prije svega kriminalnim klanom Osmani, ciji su pripadnici pocetkom godine osudeni zbog organiziranog kriminala i pranja novca pred njemackim saveznim sudom, nakon cega su uz karamarkovu pomoc pobjegli iz Njemacke i sakrili se u Hrvatskoj;smjena Ivana Sukera s mjesta ministra financija, i to prije svega zbog Sukerovog izravnog mijesanja u medunarodnu istragu o pranju novca preko tajnih racuna u Hypo banci, Raiffeisenbank Zagreb, te nekim drugim stranim bankama; te smjena potpredsjednika Vlade Damira Polanceca zbog navodne umijesanosti u medunarodnu aferu pranja novca preko Raiffeisen banke u tzv. aferi Brodosplit.

Tijekom tog, sada vidimo njegovog posljednjeg posjeta Bruxellesu u funkciji hrvatskog premijera, Sanader je dobio jasno upozorenje kako Europska unija vise nece tolerirati postojanje i funkcioniranje netransparentnih paralelnih centara moci u Hrvatskoj, koji su zapravo dio krimogene strukture usko povezane s medunarodnim organiziranim kriminalom.

U Bruxellesu su, navodno, ponovno tom prilikom upozorili (sada vec bivseg)hrvatskog premijera kako sva izvjesca nadležnih služba Europske komisije upucuju na zakljucke kako Hrvatska služi kao utociste medunarodnog organiziranog kriminala i kako hrvatski financijski i bankarski sustav, uz znanje i pokrivanje vlasti, služi kao sustav za pranje novca medunarodnog organiziranog kriminala.

Iako je u javnosti upravo zbog tih razloga, u ožujku ove godine Moneyval odbor Vijeca Europe ponovno je negativno ocijenio stanje u Hrvatskoj vezano za suzbijanje pranja novca.

Osim toga, izravno odbijanje hrvatske Vlade da na zahtjeve austrijskog pravosuda pomogne u rasvjetljavanju afere pranja novca preko tajnih racuna kod Hypo Alpe Adria Bank AG Klagenfurt, a koje su se operacije glavninom odvijale upravo preko Hrvatske, uz sudjelovanje premijera Ive Sanadera u tim kriminalnim operacijama, zbog cega se u Austriji, ali i u Hrvatskoj o
tome provodi kaznena istraga, uzrokovala je krizu u odnosima Beca i Zagreba, pogotovo nakon sto je Austrija o cijelom slucaju diskretno izvijestila institucije Europske unije, pokusavajuci tako prije svega sa sebe otkloniti odgovornost za Aferu Hypo i prebaciti je iskljucivo na Sanadera.

U slucaju Hypo, Sanader medutim nije mogao popustiti.
Iz Hypo banke su ga jednostavno ucijenili podacima i dokumentima o njegovim tajnim racunima kod te banke i to od 90.-ih godina do danas, te financijskim operacijama preko tajnih racuna u Hypo banci u kojima je osobno sudjelovao.

Afera Hypo, iako se o njoj u Hrvatskoj sutjelo, iako mediji nisu prenosili detalje o pranju novca u Hypo banci, niti su pisali o dvije istrage koje usporedno vode austrijsko i hrvatsko DrĹžavno odvjetnistvo, postala je jedan od najvecih utega drugog mandata Ive Sanadera na dužnosti predsjednika hrvatske Vlade.

Sanaderova osobna umijesanost u aferu Hypo svakako je onemogucila i bilo kakvo poduzimanje akcija protiv njegovog ministra financija Ivana Sukera, a prema kojem su iz Bruxellesa zatražili sankcije, odnosno njegovu smjenu,upravo zbog otvorenog prikrivanja operacija pranja novca preko banaka kceri Hypo banke u Hrvatskoj, Hypo Alpe Adria Banke Zagreb i Slavonske banke d.d.Osijek.

Upravo zbog afere Hypo Sanader je poceo gubiti povjerenje svojih stratekih partnera u procesu pridruživanja Hrvatske Europskoj uniji: Njemacke i Austrije, koje su se zbog Afere Hypo morale diskretno u diplomatskim krugovima u Bruxellesu distancirati od Sanadera.

Ilustracije radi, treba reci da je u nezakonitim financijskom operacijama pranja novca preko Hypo banke, i to operacijama provedenim preko Hypo banke u Hrvatskoj i Slavonske banke d.d. Osijek, ukupno oprano milijardu 701 milijun eura nepoznatog, a pretpostavlja se kriminalnog porijekla.

Sanader i Suker prva su izvjesca i dokumente o ovoj aferi primili vec u ožujku 2001. godine, kada je tu dokumentaciju primio i Andrija Hebrang(dokumentaciju sam mu predao osobno na njegov zahtjev kao potpredsjedniku Vlade, nakon sto sam pisao o aferi, a Hebrang me pozvao da mu dostavim dokaze).

Kako su ove operacije ozbiljno ugrozile stabilnost austrijskog financijskog i bankarskog sustava, a prikrivane su, izmedu ostalog, i krivotvorenjem bilanca Hypo banke Klagenfurt i njenih banaka kceri u Hrvatskoj, austrijsko ministarstvo financija tada je pokrenulo sveobuhavtnu istragu, koja je istražitelje navela na trag koji je vodio prema Hrvatskoj, tocnije prema Hypo Alpe Adria Banci d.d. Zagreb, Slavonskoj banci d.d. Osijek, Vladi Republike Hrvatske, hrvatskom Ministarstvu financija i Hrvatskoj narodnoj
banci.

Cinjenica da je Vlada, odnosno osobno Sanader i Suker, skrivala od austrijskih vlasti tajni Dossier Hypo, cije su unistavanje na kraju naredili Sanader i Suker, a provela Slavica Pezer, Sukerova pomocnica i sefica Deviznog inspektorata, samo je pogorsala situaciju.
Prikrivanjem ovih dokumenata, Sanader je zapravo pokusavao zastititi svojeg prijatelja i partnera u operacijama preko Hypo banke Guntera Stridingera,bivseg celnika Hypo banke Klagenfurt, koji se u Austriji nasao pod istragom državnog odvjetnistva zbog organiziranog kriminala i pranja novca u Hypo banci.
Stridinger i Sanader prijatelji su i partneri od 1990.-ih godina, a Stridinger je cesto u privatnom krugu suradnika i prijatelja naglasavao kako je Sanader njegov osobni prijatelj.
Sanadera je uz Stridingera vezalo zapravo puno vise; tajna porijekla Sanaderove financijske imovine.
Tajna koju je Stridinger cuvao, a Sanader mu uzvracao lojalnoscu i u trenucima pokretanja istrage protiv Stridingera i Hypo banke, prikrivajuci od austrijskih vlasti dokaze o organiziranom kriminalu i pranju novca u Hypo banci.

Ta je austrijska tajna Ive Sanadera, postala njegova najveca politicka hipoteka, koja je na kraju dosla na ovrhu i u konacnici jednim dijelom uzrokovala Sanaderov politicki i osobni pad.
Nakon sto je Europski ured za kontrolu financijskih transakcija, odnosno ured koji se bavi suzbijanjem pranja novca, preuzeo istragu o pranju novca u austrijskoj Hypo banci, tocnije u banci u Austriji i njihovoj ,,kceri banci" u Hrvatskoj, pocetkom sijecnja 2007. godine u Hrvatsku je pristiglo ostro prosvjedno pismo koje se odnosi na prikrivanje dokumentacije o pranju novca u poslovnom sustavu Hypo Alpe Adria banke u Hrvatskoj, a europska institucija za sprijecavanje pranja novca, jednako kao i austrijsko Ministarstvo financija smatrala je kako je hrvatska Vlada izravno umijesana u prikrivanje pranja novca u Hypo banci.

Austrijski strucnjaci za sprijecavanje pranja novca smatrajli su tada kako je operacija pranja novca i financijskih malverzacija u Hypo Alpe Adria banci najuže povezano sa samim vrhom Vlade RH, a veliki dio sumnjivih transakcija odnosi se upravo na tajne financijske ugovore Ministarstva financija sa Hypo bankom.

Prema podatcima kojima raspolažu Austrijanci, hrvatsko Ministarstvo financija služilo se na netransparentan nacin prekonocnim kreditima i kratkorocnim pozajmicama koje su ugovarali sa Hypo bankom, a te su ugovore uglavnom proglasavali ,,strogo povjerljivima", kako bi sprijecili njihovo,,curenje" u javnost.
Ipak, nije se mogao prikriti financijski tijek desetaka milijuna ,,crnih" eura koje je vodstvo Hypo banke ,,pralo" u financijskim operacijama sa hrvatskom Vladom.

Sanaderova, pak, veza sa tom financijskom kucom seže u davne devedesete godine, kada je upravo Sanader bio jedan od povjerenika Hypo banke za Hrvatsku i prema ovlastenju Hypo banke raspolagao je desetcima milijuna
njemackih maraka sredstava za plasiranje kredita po Hrvatskoj.

Sanader bi nalazio ,,projekte" u koje bi se ,,investiralo", a zauzvrat je dobivao u gotovini pozamasne iznose kao proviziju ,, na ruke" od Uprave Hypo banke u Austriji.
Upravo Sanaderova veza sa Hypo bankom i celnim ljudima te novcarske kuce, otkriva tajnu premijerova ,,poslovnog uspjeha" u Austriji, koji mu je onda omogucio nezanemarivu financijsku ustedevinu u devizama.Ne radi se o zakonitom poslu.
Nego o poslovanju koje bi se po hrvatskim zakonima moglo nazvati ,,kamatarenjem" ili lihvarstvom. Jednostavnim rijecnikom: Ivo Sanader kamatario je za Hypo banku.Na tragu dokumentacije kojom raspolažu i podataka o Sanaderovim poslovnim vezama sa Upravom Hypo banke austrijski su istražitelji tada pokrenuli diskretnu istragu o poreznim utajama u takvom poslovanju Hypo banke u Austriji, u koje je bio ukljucen i sada vec bivsi hrvatski premijer.

Ukoliko se utvrdi da je pocinio takvo kazneno djelo u Austriji, Sanader ce sasvim sigurno biti pozvan pred austrijskog istražnog sudca koji preuzme istragu o cijelom slucaju.Tadasnji nalazi austrijskih istražitelja, kako se to kasnije pokazalo, bili su samo indikator Sanaderove duboke umijesanosti u tzv. aferu Hypo i njegove povezanosti sa operacijama pranja novca i krivotvorenja bilanca i financijskih podataka i izvjesca Hypo banke Klagenfurt te njezinih banaka kceri u Hrvatskoj.

Danas pranje novca u Hypo banci istražuje Državno odvjetnistvo Republike Hrvatske, koje je spis ustupilo Zupanijskom državnom odvjetnistvu u Osijeku, ali istragu nastavlja i pokrajinsko državno odvjetnistvo Austrije u Klagenfurtu.

Drugi razlog Sanaderove ostavke je svakako zahtjev Bruxellesa za rekonstrukcijom njegove Vlade, odnosno izriciti zahtjev za smjenu ministarskog trojca Karamarko, Suker, Polancec.Osim sto je razlog za traženje Sukerove smjene njegova umijesanost u Aferu Hypo, on i Polancec umijesani su i u aferu Brodosplit, odnosno pranje 40 milijuna americkih dolara, kroz nezakonite operacije preko Brodosplita u dogovoru sa Raiffeisenbank Austria.
Nakon sto su austrijske vlasti pokrenule istragu o sumnji na pranje novca nekim poslovima preko Brodosplita, usli su u trag operacijama, kojima su rukovodili Sanaderov potpredsjednik Vlade Damir Polancec i ministar financija Ivan Suker.
Sanader, medutim, takvu rekonstrukciju Vlade nije mogao provesti.

Polancec i Suker bili su, jednostavno, preblizu njemu i njihova smjena bila bi prevelik rizik za otkrivanje umijesanosti samog premijera Sanadera u pranje novca preko poslovnih banaka u Hrvatskoj i austrijskih banaka,medutim, smjenom ravnatelja policije Vladimira Fabera, Sanader je pokusao Bruxellesu poslati signal kako je voljan ispuniti neke od zahtjeva.

Karamarka, naime, nije smio dirati zbog odnosa unutar korumpirane politicke elite i upravo zbog uske povezanosti Karamarka s organiziranim kriminalom,odnosno bio je svjestan da je Karamarko preveliki zalogaj cak i za njega;Ivu Sanadera.

Naime, Sanader se uplasio mogucih posljedica smjene Tomislava Karamarka,odnosno onoga sto bi nakon smjene Karamarko mogao poduzeti protiv Sanadera i njegovih suradnika, a možda i clanova njegove obitelji.
Mislio je ukoliko smijeni Fabera, zadovoljiti ce na neko vrijeme europske partnere.
Medutim, smjena Fabera cini se bila je okidac Tomislavu Karamarku i Stjepanu Mesicu da krenu u akciju.

Naime, poklopilo se nekoliko stvari: kraj Mesiceva mandata i njegova namjera da preuzme vodstvo Vlade, Sanaderov pokusaj da ukloni Karamarka kao parkticki sefa sigurnosnog aparata u Hrvatskoj, smjena Vladimira Fabera s dužnosti ravnatelja policije.
Situacija u kojoj je Karamarko ocito odlucio reagirati pokazala se idealnom, ne samo za preuzimanje Vlade u dogledno vrijeme, nego i za diskvalifikaciju Ive Sanadera iz izborne utrke za Predsjednika Republike krajem godine.

U tom trenutku, suocen s mogucom smjenom, te s opasnoscu da im sigurnosni sustav potpuno izmakne iz kontrole, a sto
bi ih izravno ugrozilo i njihove veze sa organiziranim kriminalnim grupama, s kojima je Karamarko usko povezan, ministar unutarnjih poslova Tomislav Karamarko ocito je ucijenio Ivu Sanadera i izveo nesto sto se može protumaciti barsunastim državnim udarom.

Naime, podsjetimo, jedna od svjedokinja u slucaju ubojstva Ive Pukanica,Ružica Balen Milojevic, koja je u svojem iskazu o zadnjem susretu s Ivom Pukanicem jasno ukazala na dvoje stvari koje joj je Pukanic rekao.
Prva je ta da je otkrio da su isti koji su organizirali ubojstvo kceri Zvonimira Hodaka, prijetili i ubojstvom kceri Ive Sanadera, i drugo da se u istrazi o ubojstvu Ivane Hodak ne smije vjerovati Tomislavu Karamarku.
Prilikom podnosenja ostavke, Sanader je sam rekao kako se radi o osobnim razlozima, ne navodeci o kojim se tocno osobnim razlozima radi.

Medutim, uzmemo li u obzir iskaz kojeg je policiji u slucaju Pukanicevog ubojstva dala Ružica Balen Milojevic, a koji povezuje Tomislava Karamarka s ubojstvom Ivane Hodak i prijetnjama ubojstvom Sanaderove kceri, te uzmemo li u obzir da je policija taj iskaz proslijedila Karamarku, koji vise od pola godine iskaz Balen Milojevica nije proslijedio premijeru Ivi Sanaderu,niti ga je upozorio na to da postoje indikatori o ugroženoj sigurnosti premijerove obitelji, slika okolnosti pod kojima je Sanader dao ostavku
puno je jasnija.

Osim navedenog, postoji i informacija visokopozicioniranog djelatnika Sigurnosno obavjestajne agencije, s kojim sam razgovarao prije nekoliko dana i koji mi je tada dao informaciju, koja mi se, priznajem ucinila nevjerojatnom, zbog cega je nisam niti detaljnije istražio niti objavio.
Naime, taj djelatnik SOA-e s kojim redovito komuniciram i koji mi do sada niti jednom nije dao nevjerodostojnu ili neistinitu informaciju, medutim informacija koju mi je dao prilikom naseg zadnjeg susreta, prije pet dana,bila mi je jednostavno nevjerojatna i to je razlog zbog kojeg je nisam objavio.
Sada, nakon Sanaderove ostavke, ta informacija baca potpuno drugacije svjetlo na okolnosti pod kojima je Sanader podnio ostavku na sve politicke dužnosti i povukao se, gotovo preko noci, iz politickog života.

Uhvatili smo komunikaciju Felixa Osmanija sa Karamarkom i sa pripadnicima kriminalnog podzemlja u Hrvatskoj i operativnim smo nadzorom utvrdili kako Osmani prijeti atentatom ili na premijera Sanadera ili na nekog od clanova Sanaderove obitelji, kako bi izazvali krizu vlasti i kako bi Karamarko lakse zadržao kontrolu nad sustavom, tvrdio mi je u subotu moj sugovornik
iz Sigurnosno obavjestajne agencije (SOA).

Oni prijete ubojstvom premijera ili clanova njegove obitelji. To im je plan. Tako preuzeti institucije, odnosno zadrzati kontrolu nad institucijama i otvoriti put za svoje ljude, tvrdio mi je prilikom naseg zadnjeg susreta ovaj agent SOA-e.

Moram priznati da mu tada nisam vjerovao. Cijela ta njegova prica o navodnom planu atentata na premijera Sanader cinila mi se nevjerojatnom i pretjeranom, nisam bio sklon objaviti takvu informaciju, bojao sam se da redoviti izvor iz SOA-e jednostavno pretjeruje ili ima neke krive informacije ili procjene.
Medutim, nakon sto je Sanader neocekivano podnio ostavku ocito je kako je informacija koju mi je otkrio ovaj djelatnik SOA-e bila provjerena i vjerodostojna.

Naime, SOA je, a kako je to meni prije pet dana tvrdio i ovaj izvor, ocito cijelo vrijeme imala vrlo detaljna operativna saznanja o prijetnjama upucenim Ivi Sanaderu i njegovoj obitelji, i to prijetnjama koje dolaze od osoba iz kriminalnog miljea usko povezanima sa dvojicom kljucnih ljudi u hrvatskom sustavu sigurnosti: ministrom unutarnjih poslova Tomislavom Karamarkom i sefom Ureda Predsjednika Republike Amirom Muharemijem.

Sanader je ocito ucijenjen na ovakvo odstupanje s vlasti, koje najvise koristi upravo koncepciji preuzimanja izvrsne vlasti koju je najavio Stjepan Mesic.
Naime, upravo mi je taj scenarij opisao i moj sugovornik iz SOA-e.
Plan je takav da HDZ preuzmu oni ljudi koji ce izazvati ozbiljne podjele i na kraju raskol u HDZ-u.

Kada se to dogodi, biti ce moguca jedna koalicija nacionalnog jedinstva, koju bi cinili i HDZ i SDP, a koju bi predvodio kao moguci
premijerski kandidat Stjepan Mesic, i sve pod krinkom izlaska iz krize, kriznog upravljanja zemljom, ali i oslanjanja na gospodarska
partnerstva sa zemljama poput Irana, Sirije, Katara, Saudijske Arabije.

O takvom je planu Karamarko nedavno razgovarao sa Osmanijem i Muharemijem,a prateci zapravo Felixa uhvatili smo i ovaj kontakat, tvrdio mi je moj sugovornik iz SOA-e prije nekoliko dana.Sanader je cini se otisao uslijed ozbiljnih pritisaka Bruxellesa, koje je istovremeno iskoristio Tomislav Karamarko kako bi sprijecio takve promjene uslijed kojih bi on i njegovi ljudi zgubili kontrolu nad sigurnosnim aparatom.

Odnosno Bruxelles je vrsio pritisak na Sanadera, a Karamarko ga je ocito ucijenio i time proizveo stanje institucionalne krize koja njemu jamci opstanak na celu sigurnosnog aparata, ili barem kontrolu nad sigurnosnim aparatom, dok istovremeno jamci opstanak krimogenog sustava povezanosti vlasti i kriminalnog podzemlja.

Bivsi Karamarkov bliski suradnik u Sigurnosno obavjestajnoj agenciji tvrdi kako upravo aktualni ministar unutarnjih poslova stoji iza ovog barsunastog drzavnog udara.A sve je pocelo ubojstvom Ivane Hodak.

Sanaderova smjena, odnosno ostavka, samo je nastavak restrukturiranja netransparentnih centara moci u Hrvatskoj i njihovih medusobnih odnosa i odnosa sa medunarodnim kriminalnim skupinama, drugim rijecima Sanaderov odlazak nastavak je procesa stvaranja jedne nove krimogene arhitekture na Balkanu, proces koji je agresivno zapoceo ubojstvom kceri Zvonimira Hodaka,
a nastavio se ubojstvom Ive Pukanica, zakljucuje moj sugovornik iz SOA-e."

Zadnje uređivanje vixen27 : 22.12.2009. at 03:55.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 14:09   #6
Gore sam falio sa solarnom kartom sad evo potpune.
Potencira se opet korupcija vladajućih jer je u solarnoj vladar desete u Lavu sa prethodno opisanim napetim aspektima prema natalnoj... Pluton je blizu IC, Saturn je u 1 kući a blizu vrha 2, očito narod pod pritiskom iz dva smjera...
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 23:45   #7
s obzirom da se ova tema odnosi na astro prognoze za RH bilo bi dobro da se postavi i horoskop RH pa da oni koji nemaju taj podatak isto mogu učestvovati u raspravi. Znam da postoje neke dvojbe oko točnog datuma, sklona sam uzimati slijedeću:

http://www.ultraphoto.org/images/z4m...0ecj3hx5fa.gif

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 23.12.2009. at 10:11. Reason: link
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 23:53   #8
Za potpune početnike, ovo su značenja kuća i planeta u mundanoj astrologiji prema N.Šafariću:

Prva kuća: narod
Druga kuća: ekonomija, financijsko stanje
Treća kuća: saobraćaj, komunikacije, mediji
Četvrta kuća: opće stanje u zemlji, poljoprivreda, izgradnja
Peta kuća: natalitet, zabava, kultura
Šesta kuća: zdravstvo, policija, vojska
Sedma kuća: odnosi sa susjednim zemljama
Osma kuća: smrt, smrtnost, rat
Deveta kuća: sudstvo, obrazovne institucije, religija, nauka, vanjska trgovina, vanjski poslovi.
Deseta kuća: predsjednik, vlada, upravljanje državom
Jedanaesta kuća: zakonodavstvo, parlament
Dvanaesta kuća: zatvori, logori, kriminal, tajne službe


Sunce: vladar, predsjednik, vlada, osobe na visokim društvenim položajima
Mjesec: narod, javnost
Merkur: tisak, mediji, promet, intelektualci
Venera: kultura, natalitet, umjetnici
Mars: rat, vojska, potresi, požari, prirodne katastrofe
Jupiter: filozofija, religija, pravosuđe, poslovi, trgovina
Saturn: poljoprivreda, rudnici, umirovljenici
Uran: tehnologija, znanost, pobune, štrajkovi, prometna sredstva
Neptun: tajne službe, zavjere, intrige, poroci
Pluton: fatalni događaji, masovni pokreti, atentatori, teroristi, masakri.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 00:43   #9
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
s obzirom da se ova tema odnosi na astro prognoze za RH bilo bi dobro da se postavi i horoskop RH pa da oni koji nemaju taj podatak isto mogu učestvovati u raspravi. Znam da postoje neke dvojbe oko točnog datuma, sklona sam uzimati slijedeću:

http://www.ultraphoto.org/images/z4m...0ecj3hx5fa.gif
Mozda grijesim,ali svugdje gdje sam citala o Hrvatskoj bez iznimki je pisalo da je u znaku djevice,a ne raka...mozda grijesim,ali zbunjuje me sto je na sigurno oko 5 mjesta pisalo da je HR djevica i to podznak skorpion...istina,nigdje nije bio prikazan natal HR,ali sam ipak sklonija misliti da je djevica tim vise sto su sve redukcije u vladi krenule sa tranzitnim saturnom u djevici...neke nacionalne karte koje sam gledala nisu bile tako ocite po znaku kako bi se to cinilo ili dalo pretpostaviti,pa je to mozda problem i oko tog sto si postavila Hr u znak raka...stvarno ne znam,ali sam sumnjicava spram raka,slobodno me ispravite ako grijesim...
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 09:41   #10
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
Mozda grijesim,ali svugdje gdje sam citala o Hrvatskoj bez iznimki je pisalo da je u znaku djevice,a ne raka...mozda grijesim,ali zbunjuje me sto je na sigurno oko 5 mjesta pisalo da je HR djevica i to podznak skorpion...istina,nigdje nije bio prikazan natal HR,ali sam ipak sklonija misliti da je djevica tim vise sto su sve redukcije u vladi krenule sa tranzitnim saturnom u djevici...neke nacionalne karte koje sam gledala nisu bile tako ocite po znaku kako bi se to cinilo ili dalo pretpostaviti,pa je to mozda problem i oko tog sto si postavila Hr u znak raka...stvarno ne znam,ali sam sumnjicava spram raka,slobodno me ispravite ako grijesim...
to su generalizacije i nemaju veliku vrijednost kod preciznog prognoziranja, Hrvatska Djevica, Srbija Jarac, Rusija Vodenjak, Francuska Lav....
horokop neke države se radi prema datumu proglašenja neovisnosti....jer je to dan kad se neka država 'rodila'...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 21:14   #11
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
to su generalizacije i nemaju veliku vrijednost kod preciznog prognoziranja, Hrvatska Djevica, Srbija Jarac, Rusija Vodenjak, Francuska Lav....
horokop neke države se radi prema datumu proglašenja neovisnosti....jer je to dan kad se neka država 'rodila'...
Mislim da bi se trebalo prvo usuglasiti sto je HR uopce u horoskopu prije nego se pocne analizirati natal...
Ja ionako ne proucavam nacionalne karte,ali sam iskljucivo u astroloskim knjigama procitala da je HR djevica i to slucajno jer me zanimala jedna druga drzava,i iskreno ovo mi je prvi put ikad da sam cula da je HR rak...i Francuska btw.nije lav nego vaga,a kad malo razmislimo o onome sto znamo o Francuskoj onda je vaga i vise nego logicna...tako da nekakva generaliziranja sumnjam da u ovom slucaj dolaze u obzir...
Na www.astro.com se moze naci podosta nacionalnih karti izradenih od profesionalnih astrologa sa predikcijama do 2024.godine,ali nazalost nema Hrvatske pa prije nego napises sto je neka drzava u horoskopu,ne bi bilo na odmet najprije se informirati kao recimo po pitanju Francuske jer kad se jednom napravi takav gaf,onda je teze ostatak napisanog konteksta uzeti kao nesto mjerodavno...
http://www.astro.com/nat/natfr_e.htm
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 22:06   #12
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
Mislim da bi se trebalo prvo usuglasiti sto je HR uopce u horoskopu prije nego se pocne analizirati natal... Ja ionako ne proucavam nacionalne karte,ali sam iskljucivo u astroloskim knjigama procitala da je HR djevica i to slucajno jer me zanimala jedna druga drzava,i iskreno ovo mi je prvi put ikad da sam cula da je HR rak...i Francuska btw.nije lav nego ......
Vixen koji datum bi ti uzela?
Gledaj, govorimo o datumu rođenja države. Hrvatski sabor je 25 lipnja 91 donio "Ustavnu odluku o samostalnosti i suverenosti Republike Hrvatske proglašavajući Republiku Hrvatsku samostalnom i neovisnom državom". Dakle novi enitiet se rodio i on je tu. Prisutan je. Nije bitno jeli ga okolina u tom trenu ignorira ili ne. Želili li ga u svoje društvo ili ne.
Ovdje je komentar Fish na tu zavrzlamu da je HR djevica. To je potpuno zastarjelo tumačanje za naša razmatranja i temelji se Ptolemejevom djelu Tetrabiblos. Imaš na istom topiku kratku diskusiju o natalu HR.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 22:14   #13
Hrvatska 2010. - 2012. po Ninoslavu Šafariću:

To joj neće uspjeti... do kraja trajanja tog tranzita (2011.) moguć je raspad vlade i prijevremeni izbori, HDZ će stalno gubiti potporu glasača, u povijest će ući kao pokret koji je uništio gospodarstvo, rasprodao prirodne resurse, provodio etničko čišćenje i čiji su članovi pljačkali sve što se opljačkati moglo. Politika osobnih interesa iza maske nacionalnih, dolazi svom kraju - jer... premalo je toga ostalo što bi se još moglo rasprodati i uzeti proviziju... a više nije ni moguće zavaravati narod da dolazi bolja budućnost...

http://www.liberatapublishers.com/hrvatskanova.htm
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 22:16   #14
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
Ovdje je komentar Fish na tu zavrzlamu da je HR djevica. To je potpuno zastarjelo tumačanje za naša razmatranja i temelji se Ptolemejevom djelu Tetrabiblos. Imaš na istom topiku kratku diskusiju o natalu HR.
Vidiš...mene osobno isto takve stvari jako muče. U potpunosti se slažem s tobom oko ovoga što si napisao gore u vezi novog entiteta, to jest tako i ne može biti drugačije. ....ali isto tako jednostavno ne mogu se oteti toj "staroj" vezi Hrvatske i "djevice". Za druge države mogu manje ili više "imati neki filing" oko tih starih veza ali u Hr živim cijeli život i to me drži.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 22:36   #15
Neznam koji je štos sa djevicom, možda u onome što je Suspirium govorio da hrvatski narod (NE država) jest -djevica.

A sad idem dalje odavde da se smirim nakon čitanja ove Šafarićeve grozne prognoze.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 22:59   #16
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
Mislim da bi se trebalo prvo usuglasiti sto je HR uopce u horoskopu prije nego se pocne analizirati natal...
Ja ionako ne proucavam nacionalne karte,ali sam iskljucivo u astroloskim knjigama procitala da je HR djevica i to slucajno jer me zanimala jedna druga drzava,i iskreno ovo mi je prvi put ikad da sam cula da je HR rak...i Francuska btw.nije lav nego vaga,a kad malo razmislimo o onome sto znamo o Francuskoj onda je vaga i vise nego logicna...tako da nekakva generaliziranja sumnjam da u ovom slucaj dolaze u obzir...
Na www.astro.com se moze naci podosta nacionalnih karti izradenih od profesionalnih astrologa sa predikcijama do 2024.godine,ali nazalost nema Hrvatske pa prije nego napises sto je neka drzava u horoskopu,ne bi bilo na odmet najprije se informirati kao recimo po pitanju Francuske jer kad se jednom napravi takav gaf,onda je teze ostatak napisanog konteksta uzeti kao nesto mjerodavno...http://www.astro.com/nat/natfr_e.htm
s obzirom da kako kažeš ionako ne proučavaš nacionalne karte razmisli na koji način se određuje ista - rođenjem države.
Iskreno, prvi put čujem da je Francuska Vaga. Postoji nešto što se smatra nacionalnom kartom koja nastaje rođenjem države, odnosno proglašenjem njene neovisnosti, i to je karta sa datumom, satom i mjestom nastanka. Raspitaj se kad je Hrvatska proglasila svoju neovisnost.
Drugi način pridruživanja znaka nekoj državi je generaliziranje prema nekim uvriježenim osobinama naroda te države, geografskom području na kom se nalazi i sl. - ovakav način se koristi kod općenitih prognoza, npr. trenutno se na nebu nalazi Ma180Ju/Ne - aspekt koji nepovoljno djeluje na zemlje fiksnih znakova posebno zemlje simbolike Vodenjaka, Škorpije i Bika....to je generaliziranje....npr taj aspekt označava sabotažu a kako je Vodenjak opozicioniran sabotaža u zemlji Vodenjačkog znaka - Rusiji - ako si pratila novine zadnjih mjesec dana mogla si čitat o sabotažama u Rusiji. Da bi precizirala gdje u Rusiji, moraš pogledat preciznu nacionalnu kartu Rusije...tako to ide.
Nisam ja napravila gaf, nego mi se čini da si ti slabo upućena u ovu tematiku.
Što se tiče Francuske, smatram da je Lav generalno, a nacionalna karta Francuske je nešto drugo....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 23:05   #17
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
hrvatski narod (NE država) jest -djevica.
Definitivno...no tu ima puno stvari koje me muče...npr. kako se vidi u natalnoj karti Hrvatske da je njen "narod djevica"?

Inače, ima jedan post na onom topicu koji mi se jako sviđa, a posebno zadnja rečenica:
Quote:
black panthere kaže: Pogledaj post
Kad bi određivali prema hrvatskom narodu, mislim da ne bi bilo dileme - Djevica. Ljudi su nezadovoljni, zatvoreni, namrgođeni, sitničavi, stalno nečemu prigovaraju, a ostaju pasivni na sve to.
Na kraju krajeva, mogu ja postati predsjednik i proglasiti državu štajaznam, Ovnom, ali ne mogu promijeniti psihologiju naroda.
Ta promjena se možda može osjetiti kroz neke buduće generacije, treba vremena da proradi.
I ipak smatram upitnim bilo koju varijantu proglašenja države, zapravo prije mi je normalno proglašenje od predsjednika, nego prvo prihvaćanje od nekoga drugoga. Ipak je predsjednik nositelj te energije.
A realno, prvi trenutak koji je doveo do otcjepljivanja neke države, dakle događaj povezan s tim je još važniji nego formalno proglašenje.
Teško je u takvim stvarima biti pametan, bojim se da smo preveliki formalisti u tom smislu, a prava astrologija ne poznaje takva ograničenja.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 02:52   #18
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
s obzirom da kako kažeš ionako ne proučavaš nacionalne karte razmisli na koji način se određuje ista - rođenjem države.
Iskreno, prvi put čujem da je Francuska Vaga. Postoji nešto što se smatra nacionalnom kartom koja nastaje rođenjem države, odnosno proglašenjem njene neovisnosti, i to je karta sa datumom, satom i mjestom nastanka. Raspitaj se kad je Hrvatska proglasila svoju neovisnost.
Drugi način pridruživanja znaka nekoj državi je generaliziranje prema nekim uvriježenim osobinama naroda te države, geografskom području na kom se nalazi i sl. - ovakav način se koristi kod općenitih prognoza, npr. trenutno se na nebu nalazi Ma180Ju/Ne - aspekt koji nepovoljno djeluje na zemlje fiksnih znakova posebno zemlje simbolike Vodenjaka, Škorpije i Bika....to je generaliziranje....npr taj aspekt označava sabotažu a kako je Vodenjak opozicioniran sabotaža u zemlji Vodenjačkog znaka - Rusiji - ako si pratila novine zadnjih mjesec dana mogla si čitat o sabotažama u Rusiji. Da bi precizirala gdje u Rusiji, moraš pogledat preciznu nacionalnu kartu Rusije...tako to ide.
Nisam ja napravila gaf, nego mi se čini da si ti slabo upućena u ovu tematiku.
Što se tiče Francuske, smatram da je Lav generalno, a nacionalna karta Francuske je nešto drugo....
Kuzim ja na sto si ti mislila za natal Hr...samo ne znam da li si ti skuzila mene...stvar je u tome da godinama citam o HR-oj kao o djevici i znam cijelo vrijeme da je to u nesuglasnosti da vremenom proglasenja same drzave...to je ono sto me i muci i sumnjicava sam kad od jednom procitam bas ovdje da je svrstana u znak raka(koliko god to bilo logicno) kad nekoiko astrologa s kojima sam kontaktirala unazad 4-5 godina je cvsto tvrdila da je djevica...zao mi je sad sto ih nisam pitala detaljnije ali tada mi to nije bio fah niti me interesiralo...da se nadovezem na francusku vs. rusiju...ovo za sto sam postavila link je mjesto gdje sam i proucavala neke nacionalne karte i kad sam rekla da "ne prucavam nacionalne karte" to je znacilo da se time aktivno ne bavim,a ne da o tome nemam pojma...ne moras odmah napadati i omalovazavati-imam pluton konjukciju sunce i ponekad prejako poriciram neke stvari i pogresno me se shvati...nije fer da se tako ophhodis i prejudicirano zakljucujes o meni u manjku informacija(da ne pratim ovo ili ono) kad si upravo ti za sve one kojima mozda nije poznato postavila same opcenite stvari o mundanoj astrologiji za one koje bi se htjeli ukljuciti u raspravu ali im nedostaju cinjenice(s tim da ne tvrdim da meni ne nedostaju opcenito,ali mi ne nedostaju barem ove koje si navela)... ja tebe nisam napadala,nego pokusavam skuziti kamo Hr zapravo spada,bas zato sto nigdje nisam ni naletila na njezin natal vec samo citala i svugdje je pisalo da je djevica-zato sam i napisala da bi se trebalo prvo usuglasiti oko znaka...nadam se iskreno da razumijes moju skepsu... s obzirom da aktivno pratim unutarnju i vanjsku politiku podjednako kao i svjetsku(tako da ne moras podcijenjivati unaprijed) i to sigurno jace nego ti(s obzirom na moj natal),automatski mi se ovaj topic ucinio zanimljivim i samo sam s jedne strane htjela dopridonijeti koliko i ako mogu,a ne se prepucavati...stvar je u tome sto za puno drzava su uzeti sasvim drugi datumi na temelju kojih se izrade natal i prikazu predikcije nego sto bi se to cinilo logicnim na prvi pogled...zato sam i mislila da smo mozda fulali po pitanju Hr kao djevice...ne bahatim se nego samo pokusavam kao i neki drugi shvatiti o cemu se radi vezano uz Hr...ocito nisam jedina koja ima ove dileme...
da je Hr rak(a je barem po datuma osnutka)-oponiranje sa strane plutona bi donijelo kompletno rusenje do samog nicega dosadasnjeg sustava a smatram da se to,koliko god jaka ova kriza u Hr-oj bila ipak nije dogodilo-HDZ je ostao na vlasti kakav god bio(ne znam,mozda nije jos,ali mislim da je Hr dozivjela glavni udar i sad se samo jos treba nazad postaviti na noge uz brojne modifikacije)...a ono sto je po meni kljucno jest da bi u najmanju ruku u slucaju opozicije doslo do samog dna,i ne bi bilo nekakvog "svijetla na kraju tunela" a ja ga ipak vidim...druga varijanta je da je djevica sa venerom u vagi...tada bi trigon plutona donio promjene,ali one ne bi bile toliko razorne,sve i da hr ima veneru u vagi jer u tom slucaju bi promjene nastupile znatno blaze...
Iskreno tu se osobno nalazim u dilemi jer ove promjene smatram pozitivnima dugorocno za sam narod,a do ove krize je ionako moralo doci s obzirom da dosadasnju putanju nase politike...iskreno ne znam sto da mislim...da me netko prije nekoliko dana probudio usred noci i pitao sto je hrvatska po horoskopu,ko iz topa bi izvalila da je djevica jer sam u to i vjerovala,ali sada sam totalno zbunjena..
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 00:59   #19
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
Kuzim ja na sto si ti mislila za natal Hr...samo ne znam da li si ti skuzila mene...stvar je u tome da godinama citam o HR-oj kao o djevici i znam cijelo vrijeme da je to u nesuglasnosti da vremenom proglasenja same drzave...to je ono sto me i muci i sumnjicava sam kad od jednom procitam bas ovdje da je svrstana u znak raka(koliko god to bilo logicno) kad nekoiko astrologa s kojima sam kontaktirala unazad 4-5 godina je cvsto tvrdila da je djevica...zao mi je sad sto ih nisam pitala detaljnije ali tada mi to nije bio fah niti me interesiralo...da se nadovezem na francusku vs. rusiju...ovo za sto sam postavila link je mjesto gdje sam i proucavala neke nacionalne karte i kad sam rekla da "ne prucavam nacionalne karte" to je znacilo da se time aktivno ne bavim,a ne da o tome nemam pojma...ne moras odmah napadati i omalovazavati-imam pluton konjukciju sunce i ponekad prejako poriciram neke stvari i pogresno me se shvati...nije fer da se tako ophhodis i prejudicirano zakljucujes o meni u manjku informacija(da ne pratim ovo ili ono) kad si upravo ti za sve one kojima mozda nije poznato postavila same opcenite stvari o mundanoj astrologiji za one koje bi se htjeli ukljuciti u raspravu ali im nedostaju cinjenice(s tim da ne tvrdim da meni ne nedostaju opcenito,ali mi ne nedostaju barem ove koje si navela)... ja tebe nisam napadala,nego pokusavam skuziti kamo Hr zapravo spada,bas zato sto nigdje nisam ni naletila na njezin natal vec samo citala i svugdje je pisalo da je djevica-zato sam i napisala da bi se trebalo prvo usuglasiti oko znaka...nadam se iskreno da razumijes moju skepsu... s obzirom da aktivno pratim unutarnju i vanjsku politiku podjednako kao i svjetsku(tako da ne moras podcijenjivati unaprijed) i to sigurno jace nego ti(s obzirom na moj natal),automatski mi se ovaj topic ucinio zanimljivim i samo sam s jedne strane htjela dopridonijeti koliko i ako mogu,a ne se prepucavati...stvar je u tome sto za puno drzava su uzeti sasvim drugi datumi na temelju kojih se izrade natal i prikazu predikcije nego sto bi se to cinilo logicnim na prvi pogled...zato sam i mislila da smo mozda fulali po pitanju Hr kao djevice...ne bahatim se nego samo pokusavam kao i neki drugi shvatiti o cemu se radi vezano uz Hr...ocito nisam jedina koja ima ove dileme...
da je Hr rak(a je barem po datuma osnutka)-oponiranje sa strane plutona bi donijelo kompletno rusenje do samog nicega dosadasnjeg sustava a smatram da se to,koliko god jaka ova kriza u Hr-oj bila ipak nije dogodilo-HDZ je ostao na vlasti kakav god bio(ne znam,mozda nije jos,ali mislim da je Hr dozivjela glavni udar i sad se samo jos treba nazad postaviti na noge uz brojne modifikacije)...a ono sto je po meni kljucno jest da bi u najmanju ruku u slucaju opozicije doslo do samog dna,i ne bi bilo nekakvog "svijetla na kraju tunela" a ja ga ipak vidim...druga varijanta je da je djevica sa venerom u vagi...tada bi trigon plutona donio promjene,ali one ne bi bile toliko razorne,sve i da hr ima veneru u vagi jer u tom slucaju bi promjene nastupile znatno blaze...
Iskreno tu se osobno nalazim u dilemi jer ove promjene smatram pozitivnima dugorocno za sam narod,a do ove krize je ionako moralo doci s obzirom da dosadasnju putanju nase politike...iskreno ne znam sto da mislim...da me netko prije nekoliko dana probudio usred noci i pitao sto je hrvatska po horoskopu,ko iz topa bi izvalila da je djevica jer sam u to i vjerovala,ali sada sam totalno zbunjena..
Hrvatska je Djevica, Grčka je Djevica, Turska isto, Kongo također...Rusija, Švedska, Etiopija, Arabia su Vodenjaci...itd....to je generalni znak nastao na temelju geografskog područja, na temelju generalnih osobina nekog naroda... i sl. Konkretna natalna karta neke države nastaje rođenjem iste, dakle proglašenjem njene neovisnosti. I generalni znak neke države i precizna natalna karta države se koristi u prognoziranju. A funkcionira ovako:
pogleda se šta se trenutno dešava na nebu......npr. zadnje tri godine Saturn je tranzitirao kroz znak Djevicu....i najveći uticaj imao na promjenjive znake zodijaka i države koje spadaju u te znakove, a najviše na samu Djevicu jer je konjukcija najjača. Saturn donosi restrikcije, usporava razvoj, donosi gubitke itd....a kakve će konkretno donijet restrikcije i zastoje u zemljama Djevice reći će natalne karte tih država. Neke države će biti više pogođene, neke manje u zavisnosti od konkretnih aspekata tog tranzitnog Saturna u tim kartama.
Primjer drugi....tranzitni Mars...nalazi se u Lavu već dugo...i bit će još nekoliko mjeseci....sporo se kreće i već dugo pravi opoziciju sa Ju i Ne....jedna od brojnih simbolika aspekta Mars180Neptun je sabotaža. Dakle, sabotaža preko osi Lav - Vodenjak....s tim da je Vodenjak posebno ugrožen radi Marsove opozicije....znači sabotaža u nekoj zemlji koja spada u simboliku Vodenjaka....puno je takvih zemlja i neće u svakoj bit sabotaža....za precizirati na koju se konkretno odnosi potrebno je proučiti precizne natalne karte tih Vodenjačkih zemalja....i gdje u natal pada ta aktualna Mars Neptun opozicija....
Još jedan primjer....kaže se za Mars180Mjesec da je gadan, stradavaju mase, posebno ukoliko su im vladari loše postavljeni. Kad su srušeni Twinsi 2001. bio je taj aspekt, Mars u Jarcu 180 Mjesec....Mars dakle je napadao znak u opozciji - Rak....što znači u nekoj zemlji koja spada u znak Raka stradavaju mase ljudi...u taj znak pada desetak svjetskih zemalja...SAD između ostalog...jedino precizna natalna karta SAD-a može odrediti da se to stradavanje dešava baš tamo....a ne npr u Tunisu, koji je isto Rak...
Nadam se da ti je sad malo jasnije kako ovo funkcionira....

E sad, ko je odredio generalno znakove i države....time su se bavili tradicionalni astrolozi...čitala sam negdje da se Ptolomej bavio tom problematikom u Tetrabiblosu....što se tiče Hrvatske ne znam ko je to prvi odredio....zbog čega Djevica...možda radi razvedenosti obale...ima puno poluotočića....Djevica su poluotoci...Djevica su plaže, polja, plodne zemlje...pa i kroz neke osobitosti samog naroda....
Što se tiče natala RH, proguglaj naći ćeš...
by the way i ja imam Sunce/Pluton al u opoziciji....što se tiče napadanja i omalovažavanja...hmmh...pa prva si počela...'ne bi bilo na odmet najprije se informirati kao recimo po pitanju Francuske jer kad se jednom napravi takav gaf,onda je teze ostatak napisanog konteksta uzeti kao nesto mjerodavno'........al računaj da So/Pl uvijek vrati...znam ja te SuncePlutonovske fore napadanja sa smajlićima....
...ako ćemo o gafovima...mislim da....ma ne mislim ništa....

Zadnje uređivanje Saradonija : 26.12.2009. at 01:04.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 20:30   #20
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Što se tiče natala RH, proguglaj naći ćeš...
by the way i ja imam Sunce/Pluton al u opoziciji....što se tiče napadanja i omalovažavanja...hmmh...pa prva si počela...'ne bi bilo na odmet najprije se informirati kao recimo po pitanju Francuske jer kad se jednom napravi takav gaf,onda je teze ostatak napisanog konteksta uzeti kao nesto mjerodavno'........al računaj da So/Pl uvijek vrati...znam ja te SuncePlutonovske fore napadanja sa smajlićima....
...ako ćemo o gafovima...mislim da....ma ne mislim ništa....
I jesam proguglala za natal htvatske ali nisam nista nasla...zato sam i bila zbunjola...

sto se tice onog "gafa-to sam napisala "zato sto si ti napisala da je francuska lav,a ja sam ti postavila natal francuske gdje je evidentno naveden i natal i predikcije,i ona je bila prikazana kao vaga...mozda je doslo do nesporazuma,zapravo i mislim da i je...

Cuj,znas razliku izmedu opozicije i konjukcije plutona i sunca,i btw.meni je pluton(vladar sunca) u konjukciji sa suncem...to nije isto kao ovo sto si navela...ti reagiras puno drugacije od mene...i kad sam navela za tu konjukciju,to sam napisala samo zato sto se kuzis u astrologiju,pa sam ocekivala da ces i skuziti da ti zapravo pokusavam reci da bi me se zbog plutona(jer mi je i u konjukciji sa merkurom i saturnom) moglo shvatiti dugacije nego kako je bilo namijenjeno(jer mi se to ne bi dogodilo po prvi puta da me ljudi protumace malicioznije nego sto je to slucaj),a neki ljudi znaju na to biti osjetljivi jer je to prevelika energija koja se osijeti kako u meni kao osobi(sunce) tako i u mojoj komunikaciji(merku0pluton)...a ti si cak i to sto sam napisala za plutona dozivjela maliciozno i tako i reagirala...ja se upravo i nisam htjela kaciti,zato sam i navela to za plutona,a nisam htjela da se i to pretvori u sredstvo prepucavanja...moji smajlici su btw. bili iskreni(mjesec u raku u 7.kuci)...nemoj ratovati,kad te ne napadam...

Ovo sto si napisala vezano uz tumacenje tranzita i samog natala cu svakako prouciti,u najmanju ruku si navela podosta stvari koje nisam znala-tipa djevica i poluotoci,tako da cu se pozabaviti s tim...i bez obzira na sukobcic koji se pojavio iz neba pa u rebra s obje strane,trazit cu na netu i dalje da nadem da li ima vec gotov natal i jos neke pojedinosti vezano uz pojasnjenje Hr-djevica-rak...skuzila sam u cemu mi je bio problem i sto me zbunjivalo,ali cisto za ubuduce da se ista stvar ne ponovi cu jos prouciti...
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:05.