Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2022., 19:47   #1
Bmw e39 3.0d

Ako netko zna rjesenje dobro bi mi doslo... U pitanju je mjenjac, u voznji mi se desi nekad da u D-u nece da prebaci brzinu, i tek kad ga prebacim u S pa nazad u D, sve bude normalno. Također su mi neki rekli kad uprem auto da mi nekad ide malo vise u obrtaje, kao da nebi smio u crveno ic u D-u, a meni nekad ide, a nekad cak i u S-u ne ide u crveno.
Hvala unaprijed.😄
Rs-onja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2022., 19:51   #2
Netko vam je očigledno zamijenio slova
__________________
The past is a torch that lights our way. Where our fathers have shown us the path, we shall follow
1941 https://archive.org/details/adolfhit...istinaoslobada
Etanol is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2022., 19:56   #3
Quote:
Etanol kaže: Pogledaj post
Netko vam je očigledno zamijenio slova
Misliš?
Rs-onja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2022., 21:08   #4
Quote:
Rs-onja kaže: Pogledaj post
Ako netko zna rjesenje dobro bi mi doslo... U pitanju je mjenjac, u voznji mi se desi nekad da u D-u nece da prebaci brzinu, i tek kad ga prebacim u S pa nazad u D, sve bude normalno. Također su mi neki rekli kad uprem auto da mi nekad ide malo vise u obrtaje, kao da nebi smio u crveno ic u D-u, a meni nekad ide, a nekad cak i u S-u ne ide u crveno.
Hvala unaprijed.��
Za pocetak promijeni ulje u mjenjacu, zna biti do ulja, cesto puta zna biti do ulja.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2022., 21:29   #5
Quote:
Rs-onja kaže: Pogledaj post
Misliš?
Majke mi








Malo više podataka i povijesti mjenjača i sigurno ćeš dobit kvalitetan savjet.
__________________
The past is a torch that lights our way. Where our fathers have shown us the path, we shall follow
1941 https://archive.org/details/adolfhit...istinaoslobada
Etanol is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2022., 23:25   #6
Pretpostavljam da je rijec o gm 5L40-E mijenjacu...

To ti se vjerojatni događa samo ujutro ili nakon duljeg stajanja, najjeftinije je nadosuti ulja....

Možeš i promjenit ulje sa filterom, to ti je cca 200eura ako sam radis...prije ispuštanja ces znati odmah po boji ulja, ako je "kontaminirano" imas na yt di i amater može znati koliko je sati!

I takva izmjena nije potpuna vec ne to više flush ili ti ispiranje!
Može se desit da ce vec za relativno kratko vrijeme ulje opet biti kontaminirano!

Ali ako ujutro kad ubacis u s i prebaci na m1 ili m2 i vidi sam razliku, kako auto krece, vjerujem da ce i iz d krenuti ako pricekas 40ak sekundi.


Može biti i soleonoid na valve bodyu, koji s vremenom postanu elipsasti pa ne odrađuju svoj posao, to se očituje najcecsce kod hladnog starta, a kad se zagrije radi dobro!

Ja na tvom mjestu ne bih nista dirao!

Jer često to završi kod kvazimajstora tipa periša i slicni mlatimudani koji ni nakon 3 reklamacije ne naprave posao a uzmu ladno 8-9 tisuća kn.

U najboljem slučaju "potpuna" reparacija gm mijenjaca uz popravak valve body ide preko 2 tisuce eura, i ako imas srece 2 god garancije!
Taj mjenjeac je bio slabasan za m57 motore, ako je tu neka mapa, onda dodatno dignutiNM su jos pogubniji za taj ionako kvarljivi mjenjač!
Moj savjet je je ako te bas zulja novčanik onda obavezno kod servisa koji ima wb tester i sl i daje 2 god garancije, ima barem neki certifikat ili kurac da radi sonnax dijelovima!
__________________
Tisuću stepenica do vrha, jedna do dna
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2022., 00:21   #7
Koje ti pizdarije pišeš to je čudo jedno. Kao kriv je solenoid a to je radi mape i dignutih Nm ...

Budalaštine.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2022., 12:34   #8
Ja sam mislio da si ti pametnija osoba…..
__________________
Tisuću stepenica do vrha, jedna do dna
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:25.