Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2015., 17:58   #4821
BatmanBG

Plodovi ce ostati, cvetovi su upitni na ovakvim temperaturama.
Ish Fatal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 18:20   #4822
Samo skloniti paprike da nisu na direktnom suncu više od 3-4 sata po ovakvom vremenu, povremeno navečer navlažiti i cvjetovi će biti ok. Nisam primjetio da ih ovih dana kod mene nešto više pada nego inače.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 00:29   #4823
Dakle, zemlja iz Bille je jedno obično sranje... Svi Chilliji zasađeni u tu zemlju su popušili sezonu. Fino su rasli do granice kada se u zemlji korijen više ne želi razvijati a listići polako ali sigurno gube zelenu boju. Da bi spasio stvar sam počeo dohranjivati lagano sa mješavinom gnojiva za rajčice i malo gorke soli. Možda nešto spasim. Mjerio sam PH zemlje i iznosi 6.48, ali očito ne vrijedi ništa jer i cvijeće u njoj ne želi rasti kak spada
pklicov is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 12:30   #4824
Sad si mislim, da izvadim biljke iz te zemlje i presadim u novu ili je to gubljenje vremena. Ne vjerujem baš da 10 biljki ima neke bolesti korijena, a stvar se dogodila ne samo kod mene već i kod prijatelja. Prvo sam si mislio da je možda previše zalijevanja, ali je zemlja relativno suha a ja ionako to zalijevam kada je suho na očigled.
pklicov is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 13:13   #4825
e to je problem sa tim zemljama iz supermarketa neke su sranje a neke pogodak

ali obavezno se trebaju miješat sa tresetom ili nečim da budu rahlije

Ja san ist ima problema na početku sa tvrdom zemljom iz plodina pa sam prominia i sve je bio ok onda...
Imaš u sjeme centru neka velika pakiranja njemačke neke firme bijela pakovanja sa zelenim slovima zemlja je odlična
i ako naletiš po supermarketima "cvijetko" zemlju
ili u bauhausu nađi one šta se prodavaju u velikim pakovanjima a imaš i treseta tamo ... i treseta tamo ...

Zadnje uređivanje Zlotvor : 06.07.2015. at 14:36.
Zlotvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 15:00   #4826
Što je najbolje, zemlju sam mješao sa perlitom i kokosovim kockama, baš zbog rahlosti. No ono što primjetim, zemlja na vrhu je fino rahla, ali unutra se stisne... ali mi se čini da nije to uzrok već jednostavno je zemlja sa malo nutrijenata ili nećega. Nisam baš kemičar, znam da chilli i cvijeće neće rasti unutra . Ono što sam posadio na selu u zemlju raste tri puta bolje, a nije da je neka rahla zemlja.
pklicov is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 15:33   #4827
Prije svega vodi računa da su nenormalne vručine.A i ako je zemlja nikakva nisi joj nimalo pomogao sa perlitom i kokosom u nutritivnom smislu.Kristalon bi tu bio dovoljan po meni.Meni raste sve super a sadio sam slično,čak i bolje od onog dijela lončanica gdje sam dodavao crvene zelmlje iz maslinika je mi je ta kombinacija očajna,povuče puno vode i zabetonira se.
Bepo1606 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 18:23   #4828
Opake su vrucine ali isto tako ne valja biljke stalno zaljevati nego rjede ali posteno.

Sudeci po dugorocnoj prognozi, mogao bi se nama na kontinentu opet ponoviti visetjedni monsun sa svakodnevnom kisom sto obozavaju
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 22:12   #4829
Pozz svima, ljudi molim vas za pomoc. Imam problem sa bhut jolokiom, pre par dana je lisce pocelo da opada. Paprika je u saksiji od 25l, jako je lepo razvijena i sad ima vec 20ak plodova. Prihranjujem je otprilike jednom mesecno i to kad primetim da je u donjem delu po koji list poceo da zuti. Nikakvih problema nisam imao do pre neki dan, pocelo je da opada lisce u velikim kolicinama, na liscu nisu vidljiva ostecenja, tek ponegde malo zute boje. Kada se pogleda cela biljka opadanje je naj vece sa desne strane paprike, znaci ne gube sve grane lisce podjednako. Cak je sa te strane gde opada vise lisce malo svetlije. Ima li neko ideju sta bi to moglo biti? Hvala.
Chiliboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 01:22   #4830
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Opake su vrucine ali isto tako ne valja biljke stalno zaljevati nego rjede ali posteno.

Sudeci po dugorocnoj prognozi, mogao bi se nama na kontinentu opet ponoviti visetjedni monsun sa svakodnevnom kisom sto obozavaju
Ja ih zalijevam svako drugi dan , ove vece biljke nerijetko i svaki dan , jednostavno traze , listovi se saviju

A ponekad ih vodom samo naprscem. Kupio sam onu kao za staklo prskalicu i prasim stalno ... valja li to ? Sad za sad im je ok .
Amarinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 15:29   #4831
Ja sam svoju maknuo sa direktnog sunca, na terasi je ispod onog plasticnog krova da ju ne przi bas pretjerano. Zalijevam ju svaki drugi dan otprilike, jako brzo se sada zemlja isusuje.. a i svako vecer ju jako zaspricam sa vodom ( prskalica od onoga za stakla prat, kao i kolega iznad ) i super je samo kaj jako puno cvjetica pada.. ali opet, redovito novi rastu Je li cudno kaj nema jos ni jednog ploda ?
Fico14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 16:18   #4832
Nije ništa čudno. Na ovim temperaturama se ništa neće zametnuti. Ali najavljuju malo hladnije vrijeme pa će onda možda nešto i krenuti
pklicov is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 16:24   #4833
Quote:
Amarinjo kaže: Pogledaj post
Ja ih zalijevam svako drugi dan , ove vece biljke nerijetko i svaki dan , jednostavno traze , listovi se saviju



A ponekad ih vodom samo naprscem. Kupio sam onu kao za staklo prskalicu i prasim stalno ... valja li to ? Sad za sad im je ok .

Od prskanja nema neke koristi. Koliko se sjecam za zametanje ploda mora biti ispod 25C i visa vlaga, pri ovim temperaturama je sve cisto prezivjavanje.

Ali kako za sada stoje trendovi drugi dio sljedeceg tjedna pocinje idealno vrijeme, samo se pripremiti za najezdu usiju.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 23:19   #4834
Sto mislis da ce ih biti?
Ish Fatal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 23:29   #4835
Ajmo uzgojiti najljuće chili papričice - čuvena Bhut Jolokia i ostale

Vrlo vjerojatno, posto su u najavi prakticki svakodnevni pljuskovi s relativno visokim temperaturama.

Zadnje uređivanje AndrejX : 08.07.2015. at 00:14.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 09:17   #4836
Imam problem sa Jolikiama choco, plodovi su lepo formirani i posle nekog vremena kreću neke tamne fleke po plodu, jedan sam već skinuo a na drugom počinje, ne znam šta je i da li će nastaviti da se širi i na ostale plodove.
Pored te Jolokie imam još petnaestak drugih biljaka i ni sa jednom nemam takvih problema.
Biljke su u dobrom tresetu sa perlitom, urudno zalivane i prihranjene.

__________________
Sada je trenutak velikih odluka! Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!
sremac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 09:45   #4837
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Od prskanja nema neke koristi. Koliko se sjecam za zametanje ploda mora biti ispod 25C i visa vlaga, pri ovim temperaturama je sve cisto prezivjavanje.

Ali kako za sada stoje trendovi drugi dio sljedeceg tjedna pocinje idealno vrijeme, samo se pripremiti za najezdu usiju.
a eto, vise da ih rashladim nego da zalijem . A kako su ove vrucine, ove manje biljke svaka 2 dana, ove vece gotoov svaki dan . Nisu mi u basti, u saksijama su, a vece su biljke pa treba zaliti .

Sad za sad, zdrave su biljke ))
Amarinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 11:10   #4838
Meni gusjenice sve živo pojedu. Ima ih ko blata. Jedu sve živo, lišće od chillija, od paradajza, pojele ženi pelargonije i bosiljak... Ludilo jedno
pklicov is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 12:27   #4839
A meni napadaju listove ..samo nek plodove ne diraju :P

Ne znam kako se rijesiti napasnika...samo jednom sam jednu "uhvatio na djelu" hahah . Sad kad god gledam, nema ih
Amarinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 13:42   #4840
Sremac67

Nazalost mali su plodovi da bi se videlo tacno, a i bolest nije uznapredovala.
Moguce je da imas problema sa kalcijumom(blossom end rot). Kupi Kalcijum nitrat, stavi 50gr na 10l vode i zalij tu biljku.

Apropo gusenica, kazu ljudi da postavljanje kartona oko biljke pomaze, pa probajte, ne kosta vas nista.

Skica:

Ish Fatal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:40.