Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Iza katedre

Iza katedre Rad i bivstvovanje u sustavu znanosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2021., 11:00   #5901
Quote:
perinjo kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Prijavio sam se na dva fakulteta za mjesta asistenta. Oba su natječaja završila 14.12. i u jednom je pisalo da neće biti razgovor, testiranje nego na temelju poslanih dokumenata će biti odlučeno tko će dobiti posao, dok je na drugom pisalo da će biti razgovor.

Prošli sam tjedan dobio odgovor od fakulteta gdje je i rečeno da neće biti testiranja, no od ovog drugog nema još ništa. Ni obavijesti na stranici fakulteta, ni mailu. Koliko se inače treba čekati? Pisalo je da to radno mjesto zamjena za odsutnog djelatnika.

Što se tiče žalbi, isplati se žaliti na rezultate natječaja. Uspjeli smo rušiti jedan natječaj na fakultetu jer se unaprijed znalo kome ide posao, a bilo je puno boljih kandidata. Natječaj je poništen i neće biti raspisan ponovno.

Obzirom da sam humanističke struke, isplati li se upisivati poslijediplomski dok se ne dobije posao u sustavu znanosti (fakultet, institut itd.)? Veza nažalost nemam da se mogu u njih pouzdati. Jer bio sam na par razgovora i većinom zaposle onog tko je već upisao poslijediplomski. A ja ga nažalost zbog financijske situacije ne mogu upisati jer stalno sam zaposlen na određeno i malo, malo mi se prekida ugovor. A nemam drugih izvora financija da bih mogao time pokriti troškove studiranja.
Ne.
Kao netko tko ima iskustvo i sa radom na projektu u humanistickim i tko je na doktoratu, a nema veze-reci cu ti ovako: bez veze, racunaj na doslovce nenormalne zrtve da dodeš do posla-godine volonterskog rada, golemoh znanstvenih radova s tudim potpisima, sikaniranja svako malo jer nemaš zalede ni zaštitu, nit si u instituciji. Projekt imas sanse dobiti ako si posao raspišeš sam i siguran si da onaj tko ga vodi nema alternativu za tebe: kad i ako ga dobiješ, radit ćeš i to što je tvoja obveza i svašta što nije, očekivat će se da si dostupan 0-24 svaki dan, uz golemu zahvalnost sto posao imaš, i dalje ce biti jako bitno koga znaš to jest, to što nemaš stvorene interesne veze-a osobito za stalno zaposlenje jednog dana. Koliko god se trudio i radio, to ti apsolutno nista ne znaci.
Doktorat ce ti biti ono što ce ti drzati nad glavom i trubiti da moras zavrsiti, ali ce ti istodobno davati toliko obveza da nećeš imati kad. O kvaliteti istog ni neću, kod nas je fakat porazna i doslovce se svodi na komad papira, a znas zapet s mentorim koji ce te muciti i za taj komad papira ces ti, bez veze i zaleđa, morati napraviti 30 puta više od npr. Mentorove asistentice čiji doktorat nitko nikad vidio nije, if you know what I mean.

Sve kolege koji su na takvim pozicijama pričaju istu pricu, ovo nije samo moja.
Osobito ako npr imas obitelj i nisi spreman zivjeti na poslu.
Druga prica je jedino kad imas vezu.

Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk
lionfire is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.