Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2003., 02:18   #261
Rumenka

Quote:
Hellkin kaže:
Bas tako. Spot Perdita mi je simpaticna. Kokica mi je antipaticna.
Au, sta sad da kazen Hellkin, sva se crvenin

Meni ste ti i Kokica obadvoje simpaticni, nego Kokolina pise ono sta ne misli al' to i ti znades

Kokice, vidin ja kako ti citas i sve se cerekas jel'da? Sve ti nesto dispete cinis, jel'po niku ti volis da judi malo pucketaju

Primjetila sam kod sebe da se osjecam vrlo komodno u hrvatskom drustvu i volim stvari vezane uz Hrvatsku. Bila to hrana ili muzika ili nesto drugo. U prijasnjem postu sam spomenula da mnogo ljudi glumi kozmopolitizam i to sam vise puta primjetila. Bili su u vise zemalja ali zatvorenih ociju takorekuc. Ponekad dobijem utisak da idu u inozemstvo na odmor samo kako bi se mogli pohvaliti kako su negdje bili.
Sto se mene same tice, tek kad znas tko si sam mozes otvoreno prici nekome drugome a porijeklo je jednostavno dio svih nas(na ovoj planeti). Vazno je da te netko ne gurne u kut u kojem ne zelis biti.
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2003., 05:52   #262
Re: Re: Re: Patriotizam versus Cosmpolitizam

Quote:
Ona007 kaže:

Meni su se svidjeli neki grafiti u Splitu:

Jebo narod mater svoju

Spasi nas Sveti Duje od purgerske demokracije i hercegovacke okupacije..
Meni je ubjedljivo najveca provala bila ta kada su na ulicama Beograda pitali gradjane sta misle o mogucem napadu NATO-a.

Na pitanje: "Kako ce te docekati NATO?" jedan Beogradjanin odgovara: " Mirno i u krugu svoje porodice."
KokuZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2003., 06:03   #263
Na americkoj ambasadi u Zagrebu svojedobno je pisalo -- Dajte nam jebaca, evo vam tenisaca! To je bilo jos dok je Francek igral tenis, pa je to bila svako malo vijest dana.
__________________
NAM SI VIOLANDUM EST IUS, REGNANDI GRATIA VIOLANDUM EST! ~ Caesar
Hellkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2003., 08:39   #264
Re: Re: Patriotizam versus Cosmpolitizam

Quote:
Shtefitza kaže:
U Kaliforniji sam se iznenadila da djeca u katolickoj skoli uce o zidovskim i muslimanskim religijskim obicajima.
Nije to samo tamo. Tako je u svim Katolickim skolama. Moja djeca su isto tako u skoli ucila o svim ostalim religijama.
Mad Nomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2003., 16:04   #265
Re: Re: Re: Patriotizam versus Cosmpolitizam

Quote:
Mad Nomad kaže:
Nije to samo tamo. Tako je u svim Katolickim skolama. Moja djeca su isto tako u skoli ucila o svim ostalim religijama.
Da potvrdim - i moja je u katolickoj skoli, 11 razred, imala predmet Religion gdje su ucili sve svjetske religije. Klasicni katolicki vjeronauk je bio u 9 i 10 razredu.
Blue_Sunflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2003., 16:15   #266
Re: Re: Re: Re: Patriotizam versus Cosmpolitizam

Quote:
Blue_Sunflower kaže:
Da potvrdim - i moja je u katolickoj skoli, 11 razred, imala predmet Religion gdje su ucili sve svjetske religije. Klasicni katolicki vjeronauk je bio u 9 i 10 razredu.
Vidiš to mi sad nije jasno. Moj sin je sad 8 razred i ide na vjeornauk jer se priprema za krizmu iduće godine u petom misecu. Ako već imaju kako kažeš klasični vjeronauk u 9 i 10 razredu zašto ih nisu spojili ? Baš su čedni ovi kanađani.
Banirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2003., 16:32   #267
Kaj nisu spojili?

Ne kopcam, daj prevedi. Stara je godina, znas...
Blue_Sunflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2003., 16:40   #268
Quote:
Blue_Sunflower kaže:
Kaj nisu spojili?

Ne kopcam, daj prevedi. Stara je godina, znas...
Zašto onda i krizma nije u 9 ili 10 razredu kad već tad imaju vjeronauk u školi ?

A glede stare godine, i meni se omaklo.
Banirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2003., 16:45   #269
Quote:
Banirani kaže:
Zašto onda i krizma nije u 9 ili 10 razredu kad već tad imaju vjeronauk u školi ?

A glede stare godine, i meni se omaklo.
A neznam, jebi ga. Kud si danas krenuo sa takvim teskim pitanjima.
Blue_Sunflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 20:19   #270
Quote:
Hellkin kaže:
Na americkoj ambasadi u Zagrebu svojedobno je pisalo -- Dajte nam jebaca, evo vam tenisaca! To je bilo jos dok je Francek igral tenis, pa je to bila svako malo vijest dana.
U Londonu sam vidjela dva grafita:

"Bosna od Une do Hong Konga"
"Svi smo mi Iljiri"
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2004., 16:03   #271
Re: Patriotizam versus Cosmpolitizam

Quote:
kaskader kaže:


Jasenovac i Gradiška Stara, to je kuća Maksovih mesara

Kroz Imotski kamioni žure, voze crnce Francetića Jure

U Čapljini, klaonica bila, puno Srba Neretva nosila
(ajmo ruke)

Oj Neretvo teci iza stranu, nosi Srbe plavome Jadranu

Ko je moga zamisliti lani, da će Božić slavit partizani

Tko je reka, jeba li ga ćaća, da se Crna Legija ne vraća

(ima dvi nove, kaže)

Gospe sinjska ako si u stanju, uzmi Stipu a vrati nam Franju

Oj Račane jeba ti pas mater, i onome tko je glasa za te

Sjajna zvijezdo iznad Metkovića, pozdravi nam Antu Pavelića"




Dakle...ukoliko jedna velika grupacija patriotskih Hrvata kaze nama koji ovakvu vrst muzike smatramo najnizim oblicima primitivizma da smo anti-Hrvati, gdje se onda uklapa nasa ljubav prema Hrvatskoj ako je njen oblik stran na terenu u samoj Hrvatskoj?

I jos tisucu pitanja mi nije jasno...
Ne pjeva Thompson samo ove pjesme, ljudi ga vole slušati zbog drugih pjesama.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 23:12   #272
Quote:
Real Fighter kaže:
Shta je, prodajesh domovinu? Krojish granice? Nakon 17 godina vani? Zaboravljash korijene i sve tvoje pretke jer ti je guzica na toplom? Voli tu svoju novu domovinu mozgom, kad nemash srce, pusti nas Hrvate neka volimo srcem ono sto smo krvlju platili.
Pravi Borce, ti kao ni kokica (po obicaju) niste uopce skuzili kaj je Daleka Obala htjela reci. Zato nemojte se uopce truditi replicirati joj, jer ona je za vas najjednostavnije receno - intelektualno superiorna.
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 01:37   #273
Quote:
XeiX kaže:
Pravi Borce, ti kao ni kokica (po obicaju) niste uopce skuzili kaj je Daleka Obala htjela reci. Zato nemojte se uopce truditi replicirati joj, jer ona je za vas najjednostavnije receno - intelektualno superiorna.
Banirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2004., 19:11   #274
Patriotizam i kozmopolitizam...dvije suprotne stvari koje se zapravo sasvim upotpunjavaju u mom zivotu......bez jednog ne bi bilo drugog......postajuci sve veci cozmoplita postajem sve veci patrijot...
Moj patrijotizam mi daje moju osebujnost (temperamentne dalmatinke) a moj kozmopolitizam mi daje moju sirinu razumijevanja ljudi..i tako ce bit odgojen moj sin.....voli i iznda svega cjeni svoje, ali svi drugi razlicitih rasa i religija su jednako vrijedni kao i ti.......
SEECAT is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:39.