Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2004., 12:56   #101
Quote:
malimalimalimalimali kaže:
... u ogromnom broju partizanskih penzija,..
Pa da mora da ih ima bar milijun (obzirom na milijune njihovih žrtava, koje navode znani znalci ), a osim toga i penzije su im ogromne. Tu je problem! :asshole:
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 13:01   #102
Quote:
još jedan Vukovarac kaže:


Jer to za mene, a i za sve koji ce malo promislit glavom, nije argument a jos manje dokaz da je Pancic sudjelovao u obrani grada Vukovara.

Mene zanima. Punkt, vrijeme, ime zapovjednika! Tek tada mozemo pricat o Pancicu kao branitelju.
Dobro da je nova vlast zaustavila reviziju braniteljskog statusa.

Dobro, osim možda u nekim slučajevima. Po Pančićevom braniteljstvu ćemo kopat i prekapat, apriori ćemo u njegov status sumnjat jer je iz SDP-a, a kad se to radi za neke druge branitelje, e onda je to sotonizacija Domovinskog rata i progoni branitelja.
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 13:08   #103
U Pančićevo braniteljstvo se ima puno razloga sumnjati i to ne zato jer je iz SDP-a nego zasto jer je SUMNJIVO. A njegovo ponašanje kao ministra BRANITELJA koje je, u najmanju ruku, bilo netrpeljivo, omalovažavajuće i šikanirajuće prema braniteljima i objašnjava njegovo braniteljstvo. Kao i više manje otvorenu mržnju prema braniteljima mnogih drugih, uostalom, i ovaj im je Forum poligon za to. Naime, posve legitiman i razumljiv strah, koji je mnoge spriječio da se ne uključe u obranu Hrvatske, nakon početnog se osjećaja nelagode, kod onih samokritičnijih i neugode, kada su se političke okolnosti promijenile, pretvorio u mržnju prema onima koji se nisu bojali...
A Pančićev ratni put, o kome sam imao prilike čuti i čitati biti će, duboko se nadam, uskoro negdje i obznanjen.
Ahab is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 13:21   #104
Quote:
Ahab kaže:
U Pančićevo braniteljstvo se ima puno razloga sumnjati i to ne zato jer je iz SDP-a nego zasto jer je SUMNJIVO. A njegovo ponašanje kao ministra BRANITELJA koje je, u najmanju ruku, bilo netrpeljivo, omalovažavajuće i šikanirajuće prema braniteljima i objašnjava njegovo braniteljstvo. Kao i više manje otvorenu mržnju prema braniteljima mnogih drugih, uostalom, i ovaj im je Forum poligon za to. Naime, posve legitiman i razumljiv strah, koji je mnoge spriječio da se ne uključe u obranu Hrvatske, nakon početnog se osjećaja nelagode, kod onih samokritičnijih i neugode, kada su se političke okolnosti promijenile, pretvorio u mržnju prema onima koji se nisu bojali...
A Pančićev ratni put, o kome sam imao prilike čuti i čitati biti će, duboko se nadam, uskoro negdje i obznanjen.
A sumnjivo je - zato jer ti kažeš da je sumnjivo? Di su dokazi?

Ono što ti nazivaš "netrpeljivo, omalovažavajuće i šikanirajuće prema braniteljima" je revizija koju je Pančić započeo ali nije završio. Svima je poznato da su se potvrde o PTSP-u štancale na kile, potvrde o ranjavanju još više, evo ti Glavaš prvi ima invaliditet koji je stekao pijanim sletavanjem u jarak. Kad se to napokon htjelo raščistiti naravno da su ovi lažnjaci vrisnuli iz sveg glasa da je to napad na svetost Domovinskog rata. A to je razlog zašto pravi branitelji imaju manja prava. Zato jer se pare troše na one koji to ne zaslužuju.

Osim toga, super mi je vidjet kako neki koji su govorili da je revizija progon branitelja, sada traže papire na uvid, imena zapovjednika, postrojbe... To valjda nije revizija...
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 14:24   #105
Quote:
dotur_luigi kaže:
To je pitanje za Pančića.
Ja sam reagirao na notornu laž da je Pančić bio u Vukovaru dva tjedna kad se nije pucalo. Fakat je da je bio do kraja. A gdje je bio i što je radio, to je pitanje za njega.
Tek, mogu pretpostavljati da je sa 23 godine nosio odoru i bio uključen u obranu.
Ta "notorna laz" je sarkazam, a upravo ti ga je Vukovarac objasnio.
Potezes argument koji nemas!?
Pa nitko nije pitao kad je rodjen i kakve je skole zavrsio.
No, sad, eto, vidimo i: "tek mogu pretpostavljati..."

Jel' ti sad jasnije ono: "Ozbiljno? Gdje i kada?"

Quote:
dotur_luigi:Vukovarac, bio bi puno uvjerljiviji da si tako reagirao na LAŽ koju si je jedan poster dopustio da je Pančić bio u Vukovaru dva tjedna dok se nije pucalo. Ti si ovdje kao neki moderator.
Ajde, ne kenjaj bez veze.
Quote:
dotur_luigi:Ovako, ti ulaziš u sve s pedrasudom da nije tamo bio i kad ti ja dam jedini mogući argument protiv tvoje predrasude koji imam (jer nisam ni Pančić ni njegov odvjetnik ni član SDP-a) imaš nešto reći na tu tvrdnju. Znači tvoja riječ protiv Pančićeve. Anonimna tvrdnja protiv osobe koja ipak svojim imenom i prezimenom nešto tvrdi.
Tvoje se pretpostavke (sam kazes) i predrasude temelje na cinjenici o njegove 23 godine!?

Nemoj tako, i moja rijec protiv Panciceve.

Kako ga mozes uopce uzimati ozbiljno dok sam sebe hvali?
__________________
svi ko jedan, jedan ko nijedan
napokon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 16:33   #106
Quote:
dotur_luigi kaže:
Vukovarac, bio bi puno uvjerljiviji da si tako reagirao na LAŽ koju si je jedan poster dopustio da je Pančić bio u Vukovaru dva tjedna dok se nije pucalo. Ti si ovdje kao neki moderator.

Ovako, ti ulaziš u sve s predrasudom da nije tamo bio i kad ti ja dam jedini mogući argument protiv tvoje predrasude koji imam (jer nisam ni Pančić ni njegov odvjetnik ni član SDP-a) imaš nešto reći na tu tvrdnju. Znači tvoja riječ protiv Pančićeve. Anonimna tvrdnja protiv osobe koja ipak svojim imenom i prezimenom nešto tvrdi.

Posljednji redak tvog posta odaje pomalo isljednički ton a taj ,još jednom, slobodno uputi Pančiću na mail.
Dotle će tvoje sumnje bit jednake onim paranoicima iz Fokusa i Hrvatskog slova.

A što se mene tiče, ovoj raspravi je davno kraj.
Prvo, nisam anoniman.
Drugo, ne trvdim da nije branitelj samo ono sto u biografiji pise ne potvrduje - NISTA!
Ja nista ne tvrdim - ja pitam. A isto tako znam dosta ljudi sa razlicitih punktova. Pancic im nije poznat. Njega nisam prvi ja potegnuo na topicu. Samo sam odgovorio. To sto je iz SDPa mi nije bio razlog jer sam i napisao u postu da ima puno "branitelja" iz Vukovara koji uopce nisu bili branitelji. Mnozina. Ako nisi primjetio.
Trece, ja sam za potpunu reviziju ne samo invalida DR vec i branitelja. Nije to sotoniziranje branitelja ako se radi posteno. Ne da se covjeku skida inalidnost i nateze oko 10% vec da se uzme status onima koji invaliditet uopce nemaju ili su ga zadobili samoranjavanjem, ili necim sto nema veze sa ratom. Sjedenjem u uredu npr. Isto tako da se oduzme status branitelja onima koji su se skrivali po podrumima.
Jesam, ja sam za reviziju statusa branitelja. Pogotovo onih iz Vukovara. Ja sam zato da se postroji Vukovarska brigada iz 91. Pa da vidim tko prica floskule.

BTW to sto sam moderator ne znaci da nesmijem imat svoj stav!
__________________
Kome jos nije jasno?
još jedan Vukovarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 16:37   #107
Quote:
Whatever kaže:
Dobro da je nova vlast zaustavila reviziju braniteljskog statusa.

Dobro, osim možda u nekim slučajevima. Po Pančićevom braniteljstvu ćemo kopat i prekapat, apriori ćemo u njegov status sumnjat jer je iz SDP-a, a kad se to radi za neke druge branitelje, e onda je to sotonizacija Domovinskog rata i progoni branitelja.
Nije dobro sto se obustavlja! Nije dobro! I kopat cu po svemu sto mi nije jasno. Kopat cu dok ne iskopam istinu ma kakva ona bila.
__________________
Kome jos nije jasno?
još jedan Vukovarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 16:44   #108
Quote:
Whatever kaže:
A sumnjivo je - zato jer ti kažeš da je sumnjivo? Di su dokazi?

Ono što ti nazivaš "netrpeljivo, omalovažavajuće i šikanirajuće prema braniteljima" je revizija koju je Pančić započeo ali nije završio. Svima je poznato da su se potvrde o PTSP-u štancale na kile, potvrde o ranjavanju još više, evo ti Glavaš prvi ima invaliditet koji je stekao pijanim sletavanjem u jarak. Kad se to napokon htjelo raščistiti naravno da su ovi lažnjaci vrisnuli iz sveg glasa da je to napad na svetost Domovinskog rata. A to je razlog zašto pravi branitelji imaju manja prava. Zato jer se pare troše na one koji to ne zaslužuju.

Osim toga, super mi je vidjet kako neki koji su govorili da je revizija progon branitelja, sada traže papire na uvid, imena zapovjednika, postrojbe... To valjda nije revizija...
Gle, ne mora se dokazivat da netko nije branitelj. Vec branitelj mora dokazat da je branitelj. Tako je to islo, prijatelju. Dva svjedoka i branitelj si. Sramotno. A isto tako kao sto ti spominjes da kad se dira po neke branitelje odmah "sotoniziranje". Tak eto i meni spominjete da kopam zato sto je iz SDPa. Jel to nije isto sranje, kolega??

Bez dlake na jeziku, molim. Kad mi netko kaze gdje je i u koje vrijeme te ko mu je bio zapovjednik moci cu vjerovati je li bio ili nije branitelj. Ovako. Svi smo mi branitelji - uz dva svjedoka do mirovine i stana, kredita i auta.

Revizija... revizija!! To je ono sto je u interesu svim pravima braniteljima. Pa i Pancicu ako je uistinu bio branitelj.
__________________
Kome jos nije jasno?
još jedan Vukovarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 21:39   #109
Quote:
mirkoP kaže:
_____________

Neznam kako je po zakonu Republike Hrvatske. Zivim predugo u Skandinaviji pa mi s eticke strane nikako nejdu u glavu hrvatski pojmovi invaliditeta.

Radio sam dosta s ljudima koji imaju iz raznih razloga smanjenu pokretljivost. Od gubitka stopala pa do kolica, od podlaktice do obje ruke u ramenu. Kad bi netko ovdje te ljude proglasio 100% invalidom nanio bi doticnom smrtnu uvredu. Jer bez noge se naravno ne moze postati svjetskim rekorderom na 100m. Ali zar covjek bez noge ne moze biti pomocnik ministra. Moze. Moze biti lijecnik, profesor, kompjteras, ekonomist i stotine zanimanja. I zar je pomocnik ministra Bestek sada invalid (invalid =bezvrijedan) U Skandinavskim se zemljama uopce ni ne upotrebljava ta rijec jer ima negativni prizvuk. A svaki covjek ima svoju vrijednost.
Ocito je da ove teme imaju sasvim drugu pozadinu.
Moje cvrsto uvjerenje je da drzava i drustvo mora uciniti sve da zbrine ljude i obitelji, koji su zrtvovali svoje zdravlje, tijelo i zivot za Hrvatsku. No da li je umirovljavanje 25-40 godisnjaka zaista i briga o tim ljudima? Mozda se nekima to u jednom trenutku i svidja. Ali u perspektivi? Dvojim. Solidna edukacija, pristojan posao i dobro stanovanje su pretpostavke da ti ljudi vide da ih cijenimo.

Sazem se, to je bit problema.
Ovo je drustvo svojim stavom prema invalidima od njih ucinilo jos vece invalide.
Patetika kojom se sluzi Kosorica u svojoj retorici krajnje je neprimjerena, jer ljudi koji su stradali u Domovinskom ratu jos su uvijek prije svega ljudi, a onda i ljudi koji su sposobni za rad.

Njima treba dati sansu, omoguciti im da se prekvalificiraju, a potom da konkuriraju ravnopravno za odgovarajuca radna mjesta, da se zaposle i privredjuju i da se osjecaju korisnim clanom ovog drustva, a ne kao teret.

Kako se moze osjecati covjek kojeg se otpisuje na nacin da ga se posalje u invalidsku mirovinu zbog amputirane noge, u cetrdesetoj godini zivota? Kojeg se useli u neku zgradu u predgradju s jos deset isto tako prerano umirovljenih branitelja? U stan u kojem otpadaju plocice? I tako jos narednih cetrdeset godina, svaki dan ista monotonija, isti ljudi, iste price.

Umjesto da mu se omoguci da radi kao i svi ostali i na taj nacin prebrodi sok i sjecanja i sve ostalo sto prozivljava? Da se krece u drustvu, da komunicira, da se ukljuci u neka druga zbivanja.
U svakom slucaju bolje nego svakodnevno obnavljanje ratnih sjecanja sa susjedima na kavi ili na sastancima po raznim Udrugama branitelja, koje bi deklarativno trebale stititi njihova prava, ali im je jedini posao proteklih godina bio politicko i ino uhljebljenje "zasluznih" ili sudjelovanje po skupovima potpore ili protesta protiv crvenih na vlasti i izrucivanja heroja.

Misim, neka mi nitko ne zamjeri, ali prosla (hdzova) vlada je u politici i posebno u stavu prema braniteljima potpuno promasila.
magdalena1999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 00:40   #110
Quote:
još jedan Vukovarac kaže:
Gle, ne mora se dokazivat da netko nije branitelj. Vec branitelj mora dokazat da je branitelj. Tako je to islo, prijatelju. Dva svjedoka i branitelj si. Sramotno. A isto tako kao sto ti spominjes da kad se dira po neke branitelje odmah "sotoniziranje". Tak eto i meni spominjete da kopam zato sto je iz SDPa. Jel to nije isto sranje, kolega??

Bez dlake na jeziku, molim. Kad mi netko kaze gdje je i u koje vrijeme te ko mu je bio zapovjednik moci cu vjerovati je li bio ili nije branitelj. Ovako. Svi smo mi branitelji - uz dva svjedoka do mirovine i stana, kredita i auta.

Revizija... revizija!! To je ono sto je u interesu svim pravima braniteljima. Pa i Pancicu ako je uistinu bio branitelj.
Pa to sam ti ja i rekao, kolega dragi...Možda uz malo cinizma.

Ne može se revizija radit ovisno o promjeni vlasti - sad ćemo mi malo ukidat vašre, a onda vi naše branitelje. Sveobuhvatna provjera statusa branitelja je potrebna baš zbog načina stjecanja tog statusa. Nisi trebao shvatiti gornji post kao upućen na tebe osobno jer se slažemo.

Ali revizija nije nikad bila opća... Užasno je kad se revizija radi samo na nekima, bili oni bliski HDZ-u ili SDP-u. Na samu spomen riječi revizija HDZ-ovci su vrištali o groznom progonu branitelja, Beštek je vraćao protezu (iako mu nije ukinut status nego samo nekakav dodatak na koji nije imao pravo) itd, itd... Zašto? Jer su se neki osjetili ugroženima...

Naravno u općoj reviziji bi na red došao i Pančić. Ali sad je revizija zaustavljena. Prevarantima ćemo i dalje plaćati povlastice a pravi branitelji koji su na bojištu ostavili zdravlje se s pravom mogu osjećati izigrani.
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 07:25   #111
Politička predstava (bolje reći cirkus) u režiji HDZ-a.To je jeoš jedan od trijufalizama HDZ-a nad bivšom vlašću.
Bivša je vlast ukinula dodatke tom cklaunu Bešteku jer je protuzakonito dobivao dodatke.
Pravna država je učinila svoje Upravni sud sud, Vrhovni sud, pa slijedom toga i izvršna vlas - Vlada Hrvatske; i sve različito tome bilo bi protuzakonito i kriminalno.
Razjaren što mu je pravna država prestala omogućavati daljnje nezakonito stjecanje imovinske koristi, Beštek je napao je ministra Pančića i napravio predstavu za novinare, isto tako u režiji HDZ-a.
Beštek očito ne zna za narodnu polovicu : "Oteto, prokleto"!

Još ni dan danas nije vratio protuzakonito stečen novac. A Sve to uz podršku aktuelnog premjera, što dovoljno govori o kriminalnom profilu HDZ-ove vlade.

Beštek je plaćen za politički šou (lažne suze, tako loš glumac da je sakrio suze) mjestom zamjenika ministra.

Kako jadno, prozirno i ogavno!

Valja istači kako je Sanader najavio kako branitelji neće imat ništa veća prava nego u vrijeme Pančića i Račana.
Ali ga je zato "predstavnik branitelja"" Beštek zagrlio i rekao "nikad se ne ponovilo" za Račana i Pančića. Pa naravno, jer inače više neće moći sjedit na nezasluženoj doministarskoj fotelji!
Koji ljigavi gad! Gamad! Dok je takvih Hrvatska će ostati moralna močvara!
Povratak Kralja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 07:34   #112
Quote:
walter kaže:
Ma ja mislim da ju je zaboravio, a novinari su napuhali cijeli slučaj...
Šta su novinari napuhavali?
Pa oni su bili pozvani, kao besplatna reklama.

A Kosorica, Sanader i Beštek su se kreveljili, a što će nato novinari?
Povratak Kralja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 07:49   #113
Quote:
Off skroz kaže:
Au sjećanja. Sjeća se on kako je invalidu netko potezom pera oduzeo stečena prava. Pa se sjeća kako je Pančiću bilo SILNO NEUGODNO jer eto on nije imao ništa s tim.
Pa dobro kaj si ti s Marsa ili misliš da su svi drugi s Marsa.
Čovjek je bio ministar u ministarstvu branitelja i, zar ne,stvarno on nema ništa s tim. da li se je čovjeku ispričao kad je vidio da je invalid, ili bar kad je sud donio odluku . malo sutra.
E a sad ga ona fuj Kosorica jelte instrumentalizira, jer eto što će mu mijesto savijetnika kad je invalid i eto takve žrtve treba cijeniti a ne se s njima izrugivati.

Daj mi molim te reci kaj je po tebi čovjeka bez noge proglasiti lažnim invalidom dokaz da ga cijeniš, al' eto tamo neka birokratska greška za koju nitko nije kriv, malo pomuti stvar.
Kad se čovjeku vrati dostojanstvo e onda je to instrumentaliziranje u političke svrhe.
Samo ti predi u tu svoju kudeljicu
Šta bi tek Pančić trebao učiniti Tuđmanu, Njavri, Kosorici, Glavašu i Sanaderu kad je, kao branitelj i SDP-ovac, protjeran sa posla, bez ikakvih prava!

Ma Beštek je živio ko car u vrijeme SDP-a, u odnosa na Pančića u vrijeme HDZ-a.
Povratak Kralja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 08:04   #114
Quote:
zg_sash kaže:
ok , imamo ministra na jednoj , invalida branitelja na drugoj strani
jedan je obicno smece , politicki iscjedak , kao sto to uglavnom politicari jesu
drugi je covjek sa srcem , ali bez racunice (danas bi rekli : ne bas pametan)

Koga ti zajebavaš?
Beštek čovjek sa srcem, bez računice -
ha ha ha zato što su mu sud i vlada onemogućili daljnje protuzakonito stjecanje imovovinske koristi na račun državnog proračuna, napao je Pančića!
A za doministarsko mejsto je kadar učiniti bilo šta šta mu Sanader naredi!
Povratak Kralja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2004., 10:29   #115
Cuj s protezom dobio i savjetnicko mjesto, pa treba HDZ platit za usluge sto je covjek napravio. Steta sto je Condic s Blokom otisao sad bi se i on negdje nasavjetovao.
koko_dakalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2004., 13:34   #116
Da, ovako je to nekako išlo:

Sanader: "Čuj, se sjećaš one proteze koju si pusti kod Pančića kad ti je Pančić po "direktivi" iz Upravnog suda oduzeo 10% penzije?

Beštek: ""Jasno, jasno.. dobro smo to izveli, a i vi u Središnjici ste bili zadovoljni... he he he"

S: "Jeste, jeste... bili smo..."

B:" Ivić je napiso dobar scenarij...."

S:" Ne spominji ga više bogati, nema ga više, sad sam ja tu glavni, razumiješ?"

B:"Dobro, dobro , nemoj da se ljutiš, nisam znao da si tako osjetljiv"

S:"Nego, sad bi mogli u mojoj režiji da odigramo sličnu predstavu gdje ćemo glave uloge tumačiti ti, Jadranka i ja. Jednostavno je!Samo ćeš morat da ispustiš koju suzu kad ti Jadranka da protezu..."

B: "Stop! Sta nudiš?"

S:"Mjesto u ministarstvu!"

B: "Dogovoreno!"
Povratak Kralja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:27.