Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Motori i skuteri

Motori i skuteri Vrum, vrum. Koji skuter! Zakon!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2018., 19:37   #1
Motor 125 ccm

Pozdrav svima, imam 16 godina, krećem na polaganje za A1 i tražim motor. Visok sam 185 i imam 85 kg. Za sada sam suzio izbor na:
Yamaha mt 125
Yamahu WR125X
Keeway TX 125

Yamaha mt 125 mi se cini kao odlican motor, jedino sto je malo preskup, naravno ne mislim kupovati novi. Cijena rabljenoga, staroga oko godinu i pol do dvije sa oko 7-10 tisuca kilomtetara je ako ju uvezem izmedu 3300-3500 €.

Yamaha WR125 X ima, cini mi se istu masinu, koje bi trebale biti pouzdane i puno bolje od onih na skuterima i na ybru. Cijena mu je za oko 300 € visa.

I na kraju gledam ovaj Keeway TX 125, koji je kinez, ali cijena novoga je oko 2200-2300€, sto je puno niza cijena za razliku od prethodna dva. Uz to dobivam i 2 godine garancije, a također niti jedan od tih motora ne mislim voziti vise od dvije godine. Naravno, neznam da li je taj kinez usporediv s Yamahama.

U obzir dolazi i Honda pcx 125, koja je skuter, ali cijena novoga je 3000€, te ga je kasnije i lakse prodati, i je puno prakticniji za grad.

Vise bih volio voziti motor sa brzinama, jer me vise privlaci od skutera.

Sve u svemu, meni se od svega najvise svidja Yamaha mt 125, ali volio bih cuti vase savjete.

Ako imate prijedloga za neke drugo motore, molio bih vas za prijeloge ( Supersport tipa rs125 ili tako nešto ne dolaze u obzir), ili za komentare u vezi ovih navedenih.
Just a Biker is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 10:57   #2
A gledaj, tih 125 ccm u svakoj 4T varijanti idu malo bolje od nabrijanih 2T 50/70 ccm skutera i sigurno ćeš sa 18 prijeći na nešto više. Po voznim osobinama sve je to tu negdje, ako si po gradu, skuter ima prednost manje šaltanja, ako planiraš više otvorene ceste, motor. Dalje, skuteri u pravilu imaju bolju zaštitu od vjetra, ako ti to nešto znači.
Ja bi uzeo polovno da što manje izgubim na cijeni, mada niti ta garancija nije za odbaciti. Nađi što jeftinije, u dobrom stanju i da se na tome dobro osjećaš/sjediš i vozi. Moraš probat, meni je npr. motor Kimco 125 bio izrazito neudoban, dok mi je istovremeno skuter Scarabeo 100 bio ok.
A prijedlozi, imaš na Njušci npr. KTM 125 sa ABS-om za 3350, što je u rangu cijena koje si spominjao
Ili novi Keeway superlight 125
Ili Sachs MadAss za zajebanciju ili x-road za ozbiljniju vožnju.
Ili budeš smradio sa 2T pa uzmi KTM 125 kroser
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 21:20   #3
Ovako, odustao sam od mt zato jer ima jako malo zadnje sjedalo, skorako kao i neki r, a i nemas di stavit kofer. Tata mi preporuca skuter, no ja stvarno nisam za to, za po gradu to je mozda bolji izbor, ali meni se ne svidja pozicija sjedenja na njemu, a i zelim imati brzine, to mi nije tlaka. Ja bih volio imati motor, sada gledam ili polovog ybr-a ili novog ys-a. Iako on i dalje govori da su ti 125 cc motori tromi i da je skuter puno bolja opcija, bolja ubrzanja....
Ove preporuke su dobre, ali ne zelim nikakvi chopper, ili nesto kao ybr ili neki naked.
Hvala ti
Just a Biker is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 22:13   #4
ma uzmi neki polovni ybr, baš da nije skroz razvaljen.
Da ti posluži 2-3g, onda već valjda moš nekaj jače...
Ja polagal a prošle godine, 2 dana sam prdil na ybr-u za početak kasnije fzs 600,e sad ubi me ne sjećam se jel je bio 125 ili 250. Bile su te dvije ybr u autoškoli jedna nije htjela upalit pa se više ne sjećam koju sam vozio. I čini mi se ok motorić.
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 14:34   #5
https://www.njuskalo.hr/cestovni-mot...oglas-23504832
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 14:45   #6
ima i ovo, sam neznam ništ o tome, na slici je fora https://mash.com.hr/mash-cafe-racer-125-cc/
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 20:56   #7
To je rebrandirani Kinez. Ali kažu da ide iznenađujuće dobro.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 21:10   #8
Ma novi ys 125 je 2900-3000€. Uzeti cu ili njega ili Hondu cbf 125. Njoj je isto tu negdije cijena. Gledao sam i starog ybr-a, ali ovaj custom model mi se ne svidja. U oglasniku ughlavnom 2006, 2007 godiste, malo mi je glupo kupit motor 11-12 godina star. Znam da su masine odlicne i izdrzljive, ali mislim da ce ga kasnije biti dosta tesko prodat, posto cu ga vozit do 18, znaci 2 godine, tad ce bit 14 god star sto je poprilicno puno. Hvala na pomoci
Just a Biker is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 11:46   #9
Baš sam danas naletio na review od Engleza za ys125 https://www.youtube.com/watch?v=y0j0oH-OuNU
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:13.