Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2018., 19:25   #2801
Hvala cure,poslala sam mail ginekologu koji me pregledavao da li bi on uočio prolaps,baš me zanima što će odgovoriti...Obratila sam se dr.Oscar Aszmann poslao je taj upitnik za PN ispunila sam ,ali nikako više do njega kao da kontaktiramo tajnicu njoj je sve proslijedio ali od te gđe.nigdje podaci ,sve smo pretražili ..Probat ću opet,bar da čujem njegovo mišljenje o svemu..Trenutno su mi se upalili hemeroidi pa se i time mučim..Godiva, sretno sa oporavkom!!! Imam još jedno pitanje radila sam kolonoskopiju ,može li se tim putem vidjeti analna fistula-možda glupo pitanje..
bauli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 19:35   #2802
Bauli zaboravila sam napisati u prošlom postu da svakako probate s lijekovima u nadi da će vam bar malo smanjiti bol kako bi si olakšali svakodnevno funkcioniranje. Ukoliko terapija bude neuspješna neka vas to ne obeshrabri već probajte s drugom kombinacijom lijekova.
SamaNaSvijetu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 23:07   #2803
Hvala, bauli.

Analna fistula teško da bi se vidjela na kolonoskopiji, jedino ako uz nju još netko ne bi napravio i pošten proktološki pregled. Koliko znam, to obično nije slučaj jer je najčešće rade internisti.

Svakako vam treba dobar proktolog ako niste bili uopće. Svi pretpostave da bole hemoroidi (i ja sam, godinama i krivo), a bolnih proktoloških dijagnoza ima više i niti jedna se ne može postaviti bez pregleda. Osim toga, mogu uzrokovati i prenesenu vaginalnu bol.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 16:58   #2804
Hvala na odgovoru! Probat ću se naručiti kod tog dr.Velnića (proktologa)za tu fistulu-ako što vidi..kada idem kod dr.Grbavca u Zagreb,nakon što provedem terapiju..
Što da kažem..živim na otoku..
Sama na svijetu- molila bi te kontakt ako imaš od Helen Keeble-London da probam kontaktirati i vidjeti koliko se čeka na evaluacijski pregled.??
ili ako znate neku dobru adresu u Londonu za zdjelično dno ..barem da to obavim dok čekam dok se javi dr.iz Beča. Puno hvala svima..
bauli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 17:10   #2805
Maria Elliot je jedna od najboljih u Londonu za zdjelično dno:
http://newmedicinegroup.com/practiti...maria-elliott/

Helen Keeble
http://helenkeeble.co.uk/
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 19:24   #2806
Evo Lahor me pretekla. :-D

Maria Elliot je zasigurno jedna od najboljih terapeuta za zdjelično dno samo ja nikako nisam uspjela stupiti u kontakt s njom. Možda sam slala upit na krive adrese.

Što se tiče Keeble ona brzo odgovara na upit i ako se dobro sjećam ne čeka se dugo za pregled.

Probaj svakako kontaktirati obje pa onda vidi koja ti od njih dvije s obzirom na cijenu i termin više odgovara.
SamaNaSvijetu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 23:05   #2807
Bauli, što kaže nalaz tog MR-a kralježnice koji je napravljen?
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 11:11   #2808
Hvala,pokušat ću što prije stupit u kontakt..!!
MR LS kralježnice (Sunce,ZG)-Godiva
Stražnj interkorporalna linija održana. Trupovi svih LS kralježaka su održane visine,primjerenog signala. Suženi su i.v.prostori L4/5 i L5/s1 uz promijenjen signal i.v.diskova u smislu degerativnih promjena. U razini L4/5 vidi se doromedijalna protuzija iv.diska na široj osnovici koja kompriminira venteralnu konturu duralne vreće. U razini L5/s1 vidi se plića doromedijalna i lijevostrana dorzolateralna protuzija iv.diska na široj osnovici koja komprimira ventralnu konturu duralne vreće. Lat.recesusis i lat.forameni su na ostalim prikazanim razinama održani.Ne nalazi se intra ili ekstramedularno smještenog ekspanzivnog procesa spinalnog kanala.
bauli is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 21:11   #2809
Ništa strašno po ovome. Postoji li bol u dermatomu S1 s lijeve strane? I pomaže li ta fizikalna za bilo što?
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 12:21   #2810
Iskreno,križa više ni ne osjetim..ali ovo pečenje pogotovo sa desne strane u rodnici me iscrpljuje. Godiva-kojeg proktologa privatno bi mi preporučili a da ima dovoljno iskustva u zg?pročitala sam PP..Mislim da ja imam trombozu hemeroida
bauli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 15:24   #2811
Bauli, možda će vam zvučat glupo, al probajte leći na leđa, saviti koljena što više prema glavi kao što je dolje na slici i popipati onaj dio gdje je sjedna kost na kojoj sjedimo, jel osjetite kao da je mišić malo povećan? I općenito jel osjetite u tom dijelu (donja polovica stražnjice) kao neki grč i bol, ali više u unutrašnjosti? Obratite pozornost na desnu stranu jer vas ta i muči.
Objašnjenje: ako je mišić obturator internus povećan, može pritisnut pudendalni.

sunchica57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 16:23   #2812
Quote:
bauli kaže: Pogledaj post
Iskreno,križa više ni ne osjetim..ali ovo pečenje pogotovo sa desne strane u rodnici me iscrpljuje. Godiva-kojeg proktologa privatno bi mi preporučili a da ima dovoljno iskustva u zg?pročitala sam PP..Mislim da ja imam trombozu hemeroida
Nijednog, nažalost. Ni iz prve ni iz druge ruke. Zato i idem iz Zg u Maribor, nisam ovdje uspjela naći nikoga tko bi mi znao riješiti skin tagove.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 21:17   #2813
Pozz..danas mi je grozno,naručila sam se sutra kod jednog proktologa u Rijeci..to mi je najbliže da barem pogleda te hemeroide..Suncicha 57-hvala na savjetu,probala sam..kao da me malo boli..sada ne znam je li zato sto sam zgrčena od tog pečenja ili je neki drugi razlog..Mislim da bi što prije trebala kod fizioterapeuta za zdjelično dno da oni daju svoje mišljenje,samo sve trebam posložiti i organizirati...stvarno kada ti se desi stanje koje je rijetko i bol na nezgodnom mjestu zapravo si jadan..ne znaš kako od kuda početi niti nema nekog dr.koji bi te trebao usmjeravati..Hvala Vam od srca ženske!
bauli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 21:28   #2814
Quote:
sunchica57 kaže: Pogledaj post
Bauli, možda će vam zvučat glupo, al probajte leći na leđa, saviti koljena što više prema glavi kao što je dolje na slici i popipati onaj dio gdje je sjedna kost na kojoj sjedimo, jel osjetite kao da je mišić malo povećan? I općenito jel osjetite u tom dijelu (donja polovica stražnjice) kao neki grč i bol, ali više u unutrašnjosti? Obratite pozornost na desnu stranu jer vas ta i muči.
Objašnjenje: ako je mišić obturator internus povećan, može pritisnut pudendalni.
Puno jednostavnija palpacija ovog mišića je vaginalnim putem. Stavi se prst u vaginu na bočni zid prema sjednoj kosti (ok, vjerojatno je dosta nespretno to samom sebi raditi), a bedro se rotira prema van - točno se osjeti mišić. Ako niste sigurni, radi se rotacija s davanjem otpora - onda se mišić kontrahira i postaje čvršći na dodir. Palpira se i uzdužno i poprečno i zna biti grozno bolnih točaka.

Palpiranje izvana zna dosta iziritirati.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 10:31   #2815
Hvala Lahor!!Evo,juč.sam bila na pregledu kod proktologa..Povećani hemeroidi od kojih je jedan tromboziran, na tipičnom mjestu analna fisura..preporučam kupke u mlakoj kamilici,kreme za hemeroide,dijetalnu ishranu..ako me bude bolilo za 4 tj.da dođem paliti tu fisuru jer kao sa terapijom može zarasti..,imate kakav savjet? i imam još novosti..zvala sam danas žensku koja zna dobro njemački i zvali smo Beč..došli smo napokon do te ženske što nam je rekao dr.Oskar Aszmann da kontaktiramo--23.2. imam zakazani termin za pregled..i da čujem njegovo mišljenje!
bauli is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 11:15   #2816
Cure,imam još jedno pitanje- znam da ste savjetovale otići u London na pregled i vjerovatno ću i otići..Ima li možda u Austriji,Italiji neki dobar fizioterapeut za to područje da mogu otići sa autom?
bauli is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 14:55   #2817
Quote:
bauli kaže: Pogledaj post
Hvala Lahor!!Evo,juč.sam bila na pregledu kod proktologa..Povećani hemeroidi od kojih je jedan tromboziran, na tipičnom mjestu analna fisura..preporučam kupke u mlakoj kamilici,kreme za hemeroide,dijetalnu ishranu..ako me bude bolilo za 4 tj.da dođem paliti tu fisuru jer kao sa terapijom može zarasti..,imate kakav savjet? i imam još novosti..zvala sam danas žensku koja zna dobro njemački i zvali smo Beč..došli smo napokon do te ženske što nam je rekao dr.Oskar Aszmann da kontaktiramo--23.2. imam zakazani termin za pregled..i da čujem njegovo mišljenje!
Fisura zna jako, ali baš jako peći i malo krvariti i boljeti dugo poslije odlaska na wc... Je li to tako?
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 15:34   #2818
da,peklo me nakon odlaska na wc mislila sam da je to odPN živca,zadnje vrijeme nije krvarila,ali znalo se desiti zato sam išla krajem 9.mj kolonoskopiju ali sve je bilo ok.rekli su unutrašnji hemeroidi i bolna crijeva,nisu spomenuli fisuru Ovaj dr.je odmah rekao fisura odmah na ulazu i kako je dirao bolilo me i taj trombozirani hemeroid...danas radim kupke od mlake kamilice i mažem kremama...ma užas,živjela sam normalno bez bolova..i sve krenulo kao vaginalnim upalama,a sada na kraju završila kod neurologa,sumnjaju na PN živac,ta fisura....Možda bi se kompletna zdjelica spustila od trudnoće i nošenja teskih vrećica i kolica+život na stepenicama..brdo stepenica po ulicama i kući..pa radi pritisak na živac,ali samo na jednoj strani desnoj..je li to moguće????
bauli is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 21:39   #2819
Cure koji su siptomi vulvodinije?
leonalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 21:47   #2820
Meni je obturator bio u spazmu i mislim da je on bio uzrok mojih uretralnih bolova koji su bili strašni! Ne ponovilo se!
SamaNaSvijetu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:14.