Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2018., 14:06   #9541
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
.. pa jebiga .. šta je rešenje .. pobeći u brda ..?
.. najprije shvatiti .. a kad shvatiš utihneš ..
alim is offline  
Old 14.01.2018., 14:27   #9542
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Nije problem u mješovitom braku, samom po sebi, nego u tome da se te ljude često instrumentalizira i oni postanu alat u rukama naroda koji je (brojčano) nadmoćan. (Nadmoćnost ne proizlazi u svim povijesnim slučajevima iz brojčanosti, kao u konkretnom BiH slučaju.)

Svaki podređeni narod ima svoje mađarone, poturice, posrbice... osim instrumentaliziranih, uvijek ima onih koji su niska morala i koji će se svjesno za neku sinekuru prodati Sarajevu, Beogradu, Berlinu, Budimpešti, Beču... ili danas Bruxellesu... gledano iz konkretne hrvatske perspektive. Ali takve stvari su se dešavale i Ircima koje su svojom namjerom za dominacijom gazili Englezi i brojnim narodima bivšeg SSSR-a kojima su to činili Rusi...

Mješoviti brak je 'problem' samo onda kad je instrumentaliziran u interesu nadmoći Rusa (kontekst SSSR-a), Engleza kontekst (Britanije), Srba (kontekst Jugoslavije), Bošnjaka (kontekst BiH)...

...podređeni narodi prirodno teže svojem oslobođenju od sile i nasilja onih koji nad njima dominiraju zato što su brojniji (ili vojno nadmoćniji...)

To što Bošnjaci rade Hrvatima nije baš ništa novo, tako su se Englezi nametali Ircima i Škotima, Srbi svima iz bivše YU, a Rusi onima iz bivšeg SSSR-a...
.. nisam siguran da si shvatio o čemu se priča u članku ..
.. stvar je i .. prilično filozofska .. može se reći ..
.. radi se o tome da su neki .. izbačeni .. izbrisani .. iz nekih struktura .. .. dakle .. moraš biti opredjeljen da bi te mogli birati ..
.. ne uspjevaš vidjeti .. jer je tebi cjelina podjeljena u tri djela .. srbin bošnjak i hrvat .. .. i priča ti se u toj cjelini sasvim .. ispriča .. ispuni .. prostor ti je dovoljan i nema ostatka ..
.. ali ostatka ima .. i onaj sud .. sa onom dvojicom to i priznaje ..
.. naravno .. moja priča upada ovdje ki kec na desetku .. jer sve ono što je tamo konstitutivnost .. ja računam ko .. govno plus govno plus govno ..

.. ali bez obzira na sve .. filozofija je ovdje ..
.. kako to da bi .. neke .. bilo moguće izbrisati .. ?
.. kad bi .. neopredjeljeni bili u većini .. imali bi pravo izbrisati ova govna .. ?

.. ili jednostavnije ..
.. hrvatstvo je važnije od ljudi .. ?
.. u čemu je to hrvatstvo .. ? .. postoje čuvari .. ? .. ko čuva to hrvatstvo .. ? .. ono je zakonodavno .. ? .. ima vlast nad čovjekom .. ? .. propisuje popove i pjesme .. ?
alim is offline  
Old 14.01.2018., 15:01   #9543
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. nisam siguran da si shvatio o čemu se priča u članku ..
.. stvar je i .. prilično filozofska .. može se reći ..
.. radi se o tome da su neki .. izbačeni .. izbrisani .. iz nekih struktura .. .. dakle .. moraš biti opredjeljen da bi te mogli birati ..
.. ne uspjevaš vidjeti .. jer je tebi cjelina podjeljena u tri djela .. srbin bošnjak i hrvat .. .. i priča ti se u toj cjelini sasvim .. ispriča .. ispuni .. prostor ti je dovoljan i nema ostatka ..
.. ali ostatka ima .. i onaj sud .. sa onom dvojicom to i priznaje ..
.. naravno .. moja priča upada ovdje ki kec na desetku .. jer sve ono što je tamo konstitutivnost .. ja računam ko .. govno plus govno plus govno ..

.. ali bez obzira na sve .. filozofija je ovdje ..
.. kako to da bi .. neke .. bilo moguće izbrisati .. ?
.. kad bi .. neopredjeljeni bili u većini .. imali bi pravo izbrisati ova govna .. ?

.. ili jednostavnije ..
.. hrvatstvo je važnije od ljudi .. ?
.. u čemu je to hrvatstvo .. ? .. postoje čuvari .. ? .. ko čuva to hrvatstvo .. ? .. ono je zakonodavno .. ? .. ima vlast nad čovjekom .. ? .. propisuje popove i pjesme .. ?
Netko je Hrvat ili Srbin, ali ne bi činio zločine kao što je to u ime Jugoslavenstva činio Blagoje Adžić i slični... tvoje klasifikacije su plitke - treba se gledati čovjeka i njegov čin.

Za tebe je onaj srpski pendrek (inače instaliran masovno u Zagrebu kako bi se narod držao u pokornosti) dobro došao (tako si se izrazio). Ali to je nasilnik u službi rasističke ideje i dominacije brojnijih i naoružanijih nad onima podređenima.

Ja ne želim da Englezi putem ideje britanstva zbrišu Irce na onim otocima, ne želim da Bošnjaci putem bosanstva to učine Hrvatima u BiH, kao što to nisam želio Hrvatima i ostalima u okviru Yu u kojoj su dominirali Srbi.

...baš kao što ne želim da Amerikanci svojom dominacijom na svjetskoj razini gaze one u odnosu na koje su nadmoćniji.

Tvojom logikom koja se svodi na tko jači taj kvači, Bošnjaci će zbrisati Hrvate na teritoriju BiH, Izraelci će zbrisati Palesince na Bliskom istoku, Englezi Škote i Irce, Rusi mnoge (puno je 'malih' naokolo)...

...samo što ti nisi dosljedan, ja sam sustavno na strani potlačenih, a ti si nerijetko na strani siledžija (ne uvijek, ali nedosljedan si)...

Zadnje uređivanje - Sizif - : 14.01.2018. at 15:22.
- Sizif - is offline  
Old 14.01.2018., 15:27   #9544
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. nisam siguran da si shvatio o čemu se priča u članku ..
.. stvar je i .. prilično filozofska .. može se reći ..
.. radi se o tome da su neki .. izbačeni .. izbrisani .. iz nekih struktura .. .. dakle .. moraš biti opredjeljen da bi te mogli birati ..
.. ne uspjevaš vidjeti .. jer je tebi cjelina podjeljena u tri djela .. srbin bošnjak i hrvat .. .. i priča ti se u toj cjelini sasvim .. ispriča .. ispuni .. prostor ti je dovoljan i nema ostatka ..
.. ali ostatka ima ..
On se vrlo jasno izjasnio da su njemu potpuno prihvatljiva tri geta u BiH i da bi sve one koji jesu stvarna manjina natjerao da se izjasne za jednu od tri strane i po njemu nikakav ostatak ne smije postojati. Dakle, ovaj ostatak, manjina su nepostojeći (to je ta ograničenost u kojoj nisi u stanju da vidiš izvan datog okvira), iako se deklarativno navodno zalaže za prava manjina. Jer "manjina" su samo oni koje smatra svojima.

Naravno, ljudi koji jesu ostatak stvarni su ljudi od krvi i mesa, ali ovakvi kao Sizif bi ih zatrli sa lica zemlje (ne doslovno oni, sigurna sam da njemu etička pravila u koja se kune ne bi dozvolila da isprlja ruke), ali sigurna sam da to neko drugi učini smatrao bi potpuno ispravnim, mada bi se i dalje predstavljao borcem za ljudska prava i posebno prava manjina, kao što i sada čini.
__________________
.
Soul sister is offline  
Old 14.01.2018., 15:46   #9545
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
On se vrlo jasno izjasnio da su njemu potpuno prihvatljiva tri geta u BiH i da bi sve one koji jesu stvarna manjina natjerao da se izjasne za jednu od tri strane i po njemu nikakav ostatak ne smije postojati. Dakle, ovaj ostatak, manjina su nepostojeći (to je ta ograničenost u kojoj nisi u stanju da vidiš izvan datog okvira), iako se deklarativno navodno zalaže za prava manjina. Jer "manjina" su samo oni koje smatra svojima.

Naravno, ljudi koji jesu ostatak stvarni su ljudi od krvi i mesa, ali ovakvi kao Sizif bi ih zatrli sa lica zemlje (ne doslovno oni, sigurna sam da njemu etička pravila u koja se kune ne bi dozvolila da isprlja ruke), ali sigurna sam da to neko drugi učini smatrao bi potpuno ispravnim, mada bi se i dalje predstavljao borcem za ljudska prava i posebno prava manjina, kao što i sada čini.
Kad se već referiraš na moja razmišljanja, bilo bi lijepo da ih ne iskrivljuješ i da se obraćaš meni. Ali ti ih iskrivljuješ i obraćaš se Alimu, a zapravo je očito da mene adresiraš. Ne samo lažne, nego i beskrajno ružne insinuacije iznosiš kad naprimjer govoriš "ovakvi kao Sizif bi ih zatrli sa lica zemlje". Čemu tako lažne i grube riječi služe, Sister?
- Sizif - is offline  
Old 14.01.2018., 17:21   #9546
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
On se vrlo jasno izjasnio da su njemu potpuno prihvatljiva tri geta u BiH
.. tačno ..

Quote:
i da bi sve one koji jesu stvarna manjina natjerao da se izjasne za jednu od tri strane
.. tačno .. upravo to je rekao .. dok je istovremeno kenjao o pravima "manjine" ..
.. licemer ..

.. jebiga .. kažem to "licemer" samo zato što je kažnjivo reći "govno" ..

Quote:
i po njemu nikakav ostatak ne smije postojati.
.. tačno .. i to je rekao ..
.. ali .. ako ne smeju postojati .. šta bi im radio ..?
.. trećinu pokrstio .. trećinu raselio .. a trećinu pobio ..?

Quote:
Naravno, ljudi koji jesu ostatak stvarni su ljudi od krvi i mesa, ali ovakvi kao Sizif bi ih zatrli sa lica zemlje (ne doslovno oni, sigurna sam da njemu etička pravila u koja se kune ne bi dozvolila da isprlja ruke)
.. naravno ..
.. on ti je nešto kao dveraši u srbiji .. bog srbi i porodične vrednosti ..
.. a nacisti batinaši su njihovi ..
.. navodno .. protiv nasilja ..
.. ali nacisti batinaši im kliču .. glasaju za njih .. i batinaju upravo one protiv kojih oni .. na fin i kulturan način .. samo eto pričaju .. odeveni u fina odela .. očešljani i namirisani ..
Dalaj Sanja is offline  
Old 14.01.2018., 18:04   #9547
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Kad se već referiraš na moja razmišljanja, bilo bi lijepo da ih ne iskrivljuješ i da se obraćaš meni. Ali ti ih iskrivljuješ i obraćaš se Alimu, a zapravo je očito da mene adresiraš. Ne samo lažne, nego i beskrajno ružne insinuacije iznosiš kad naprimjer govoriš "ovakvi kao Sizif bi ih zatrli sa lica zemlje". Čemu tako lažne i grube riječi služe, Sister?
.. još uvjek nisi jasan ..
.. očito je da onih .. izvan .. ima .. i da su ti obespravljeni ..
.. moglo bi ih biti malo .. ali to uopće i nebi moralo .. .. ja .. recimo vjerujem .. da ovi troje vrše nešto kao .. teror .. .. vjerujem da se pod utjecajem ustašoida normalni hrvati svrstavaju prema većim hrvatima .. bez obzira što im to i ne paše pretjerano .. .. isto srbi i muslimani ..
.. a politike svih su slične .. i ono uz njih .. .. prilično jako povezano .. pa i međusobno .. .. sa matičnim državama .. sa svojom privredom .. onom koja postoji .. sa popovima .. umreženo parama ..
.. a raja najebava .. .. ako ti kažeš da je mnogo hrvata odselilo .. to sigurno nije znak da je čović isus krist ..

.. pitanje je .. dakle .. tih .. .. vanrežimaca .. .. koliko ih je .. i šta bi ti s njima .. ?
alim is offline  
Old 14.01.2018., 18:06   #9548
...koliko laži, koliko zlobe, koliko zloće i koliko podmetanja... i kako prizemna taktika, jedna me imenuje i oblati, a druga se nadoveže i nastavi pljuvačinu...

Na što ste spale.
- Sizif - is offline  
Old 14.01.2018., 18:12   #9549
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
...koliko laži, koliko zlobe, koliko zloće i koliko podmetanja... i kako prizemna taktika, jedna me imenuje i oblati, a druga se nadoveže i nastavi pljuvačinu...

Na što ste spale.
.. ali .. kad bi htjeli išta pojasniti .. .. bi li ti prihvatio da si .. od nas četri .. upravo ti najveći .. pripadnik svoje nacije .. .. nacionalista .. .. ili patriota .. ?
alim is offline  
Old 14.01.2018., 18:35   #9550
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Alime, odgovorio bih ti, ali količina ad hominema, učestalog običaja da me se spomene samo zato da bi se o meni lagalo i na temelju lažne slike po meni pljuvalo... prevelika je. To je bolesno.

Budi dobro, živ i zdrav... pozdravljam te...
.. zdravo i tebi .. .. nije nikakva potreba tjerati bilo koje pizdarije ..

.. inače .. zanimljiv si mi jer mi izgledaš kao intelektač .. .. primjetio sam tvoje stavove .. kao šemu .. kod jednog šireg kruga ljudi ..
.. i tamo gdje su ti stavovi imali neku logiku .. i tamo gdje mi je izgledalo da ju nikako nema .. .. mislim da je cipelica sa hasanbegovićem bila .. prva .. ili među prvima ..
.. meni se pitanje postavljalo .. čiji su to stavovi ..
.. postoje kod kolinde .. kod plenkovića .. kod popova najviše .. .. ali onda i kod svih desnih .. tipa markić .. .. i sa tendencijom da .. udare na nekakve .. tekovine .. slobode ..

.. ta .. recimo .. situacija kod tog članka .. upravo je to ..

.. ili .. je li to to .. ?
.. jesu li vanrežimci u stvari najebali .. ? .. je li sloboda zabranjena .. ? .. gledaju li markićke na to kao na proleteri svih zemalja ujedinite se .. ?

.. i šta nudi umjesto toga .. ? .. trijumvirat ustaša četnika i janjičara .. ?
alim is offline  
Old 14.01.2018., 21:53   #9551
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. meni se pitanje postavljalo .. čiji su to stavovi ..
.. postoje kod kolinde .. kod plenkovića .. kod popova najviše .. .. ali onda i kod svih desnih .. tipa markić .. .. i sa tendencijom da .. udare na nekakve .. tekovine .. slobode ..

.. ta .. recimo .. situacija kod tog članka .. upravo je to ..

.. ili .. je li to to .. ?
.. jesu li vanrežimci u stvari najebali .. ? .. je li sloboda zabranjena .. ? .. gledaju li markićke na to kao na proleteri svih zemalja ujedinite se .. ?

.. i šta nudi umjesto toga .. ? .. trijumvirat ustaša četnika i janjičara .. ?
Stavovi desničara uvijek su kao preslikani. Zapravo, svi misle isto bez obzira na to kojem svjetskom kružoku pripadali. Isto je i sa Trumpom.

A vanrežimci svakako jesu najebali. Bilo gdje na svijetu.
__________________
.
Soul sister is offline  
Old 15.01.2018., 00:01   #9552
.. ima i ovo ..

Quote:
Quote:
Mi više nemamo nacionalnu buržoaziju. Odnosno, barem u Sloveniji, nacionalna buržoazija je doživela istorijski poraz. Ona nije uspela da stvori nacionalnu privredu i sada izgleda da je na vlasti ono što se naziva 'kompradorskom' buržoazijom, ono što poznajemo iz Južne Amerike. To su lokalni agenti stranog kapitala čiji je zadatak da obezbede socijalni mir i organizuju okruženje koje može prihvatiti strane investicije. To je više policijska funkcija. To je jedna klasa koja nije produktivna. Oni ne umeju da organizuju nacionalnu privredu. Oni su samo agenti stranog kapitala.
http://novayugoslavia.blogspot.co.at...onija.html?m=1
Dalaj Sanja is offline  
Old 15.01.2018., 16:59   #9553
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Stavovi desničara uvijek su kao preslikani. Zapravo, svi misle isto bez obzira na to kojem svjetskom kružoku pripadali. Isto je i sa Trumpom.

A vanrežimci svakako jesu najebali. Bilo gdje na svijetu.
.. ali desničari mogu preživjeti tek uz druge desničare .. .. nekakav režim znači žestinu .. i ta na nešto treba biti usmjerena ..
.. ustaše moraju imati četnike .. moraju ih praviti .. .. a na kraju .. oni i znaju da su braća .. da žive tek zajedno ..

.. a stvarni vanrežimci su .. pojedinci .. .. ne postoji način da stvore snagu udruživanjem ..
alim is offline  
Old 15.01.2018., 17:05   #9554
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
.. zanimljiv izraz .. kompradorska buržoazija .. zanimljiv i prilično .. riječit ..
.. da .. latinska amerika je takva ..
.. pizdeki koji ne znaju proizvoditi .. ali i ne mogu .. jer bi im za proizvodnju trebali ljudi a oni sa ljudima nisu u dobrim odnosima ..
.. to su jugojanezi krčmari koji kukaju jer su nam ceste loše .. pa će doičlanderi na odmoru razbiti auto ..
alim is offline  
Old 16.01.2018., 21:22   #9555
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. odakle je taj odlomak .. ? .. liči mi na derviša ..

.. inače .. šef je bio bolestan .. i ranjiv .. .. provati će još jednom .. mislim ..
.. a i ona će se opet .. proračunati ..
.. a na šta ga je htjela sjebati .. ? .. na pare .. ?
Vrag te stvori tebe coprnjak, da, probali smo opet, jbg, ljubav traži put, ko voda kroz kamen, čudo jedno...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 16.01.2018., 22:36   #9556
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
...koliko laži, koliko zlobe, koliko zloće i koliko podmetanja... i kako prizemna taktika, jedna me imenuje i oblati, a druga se nadoveže i nastavi pljuvačinu...

Na što ste spale.
Je stari, to su ti babe, nemo'š s njima, točka.
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 16.01.2018., 23:43   #9557
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Je stari, to su ti babe, nemo'š s njima, točka.
.. pizdo izdajnička .. a ja navijala za tebe po pitanju te nove divne drage ..
..

.. saće da te prepustim alimu .. pa da vidiš šta će da bude kad izgubiš balans .. i ostane ti samo on koji baksuzira ..

(.. ovo što je prevagnulo baksuziranje .. to je jer je i sister bila sumnjičava .. kao alim .. dva na jedan ..
.. a ti umesto da nastojiš da pridobijaš više .. pozitivnih vibracija .. za svoju stvar .. ti gubiš ovo malo saveznika ..
.. jebotepatak nesmotrenog .. )
Dalaj Sanja is offline  
Old 16.01.2018., 23:50   #9558
.. šta je coprnjak ..?
Dalaj Sanja is offline  
Old 17.01.2018., 16:20   #9559
Coprnjak je višćun.

Kišan je i sumoran dan posvuda u tzv regiji.... pa, evo .... biram muziku danas za vas:

https://www.mixcloud.com/slavoljub-s...ci%C4%87a/
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Old 17.01.2018., 16:59   #9560
.. kambjamenat .. danas .. .. novi mjesec .. .. a neće se ništa .. izgleda .. promjeniti ..

.. i .. veliš .. šefe .. opet kurac .. hm .. baš čudno .. .. obično to uspije pa žive dalje sretno ..
alim is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:04.