Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2018., 19:58   #3981
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Vozaci autobombi iz zaklona upravljaju vozilom, tako da im ne treba velika hrabrost.
Ja sam mislio na vozače SVBIED-a. Oni sjede za volanom i piče ravno u zalazak sunca.
Ziggy Pop is offline  
Old 16.01.2018., 20:25   #3982
Quote:
hadzija kaže: Pogledaj post
libija, 2011.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Old 16.01.2018., 20:27   #3983
Quote:
Ziggy Pop kaže: Pogledaj post
Ja sam mislio na vozače SVBIED-a. Oni sjede za volanom i piče ravno u zalazak sunca.
Sa suzama sreće u očima https://www.youtube.com/watch?v=SvVlr0nm5YA
tzipiripi is offline  
Old 16.01.2018., 21:23   #3984
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Pod sto spadaju oni VBR-ovi iz Djure Djakovica? Ili navodjene protuoklopne rakete? Ili zracna potpora kod Deir ez Zora prosle godine?
Vidi njega, pa nisam reka da ratuju toljagama, nego da u odnosu na SAA (oklop, zrakoplovstvo, helikopteri, Točke, Kalibri, termiti, FABovi, VBRovi tipa B-27, B-30 itd itd) nemaju ništa.
__________________
"Jedno je percepcija, drugo su činjenice." - AAP
žerac76 is offline  
Old 16.01.2018., 21:28   #3985
Quote:
Ziggy Pop kaže: Pogledaj post
Ja sam mislio na vozače SVBIED-a. Oni sjede za volanom i piče ravno u zalazak sunca.
Mislim da su ta vozila daljinski upravljana. Ne mogu vjerovati da mogu skupiti toliko budala.
zulualpha is offline  
Old 16.01.2018., 21:31   #3986
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Vidi njega, pa nisam reka da ratuju toljagama, nego da u odnosu na SAA (oklop, zrakoplovstvo, helikopteri, Točke, Kalibri, termiti, FABovi, VBRovi tipa B-27, B-30 itd itd) nemaju ništa.
Pobunjenici imaju tenkove, oklopna vozila za prijevoz pjesastva VBR-ove, topove, dronove. Imaju bolje dronove nego SAA.
zulualpha is offline  
Old 16.01.2018., 22:17   #3987
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Mislim da su ta vozila daljinski upravljana. Ne mogu vjerovati da mogu skupiti toliko budala.


Mogu, mogu. ISIL je recimo samo u Mosulu izveo više stotina napada SVBIED-ima. Zeleni su nešto skromniji na tom polju, ali i oni imaju budala na bacanje.
Ziggy Pop is offline  
Old 16.01.2018., 22:43   #3988
Quote:
Ziggy Pop kaže: Pogledaj post
Mogu, mogu. ISIL je recimo samo u Mosulu izveo više stotina napada SVBIED-ima. Zeleni su nešto skromniji na tom polju, ali i oni imaju budala na bacanje.
Praksa pokazuje da više baš i nema budala na bacanje. Bar ne onih što se voze na toni dinamita. Prije je to bio ponos, snimale su se pripreme i pred smrtni govori... Toga više nema.
__________________
"Jedno je percepcija, drugo su činjenice." - AAP
žerac76 is offline  
Old 16.01.2018., 22:51   #3989
Quote:
Ziggy Pop kaže: Pogledaj post
Ma ovdje ima ljudi koje uopće ne zanima šira slika. Njih impresionira neka snimka na kojoj mudžosi zauzmu neko selo, zarobe i prikolju desetak domobrana, a ne zanima ih što za tri dana teroristi izgube i to selo i masu ljudi i još hrpu teritorije koju su držali. Ukratko, nasjedaju islamističkoj propagandi.
Znam
Maoča Gornja u akciji
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Turci "evo samo što nisu napali" Afrin već godinu dana. Istovremeno se samoproglašeni lider muslimanskog svijeta (turska) boji napasti teritorij Kurda gdje se nalazi šačica amera. Nevjerojatno tupava SAA pak dozvoljava Kurdima prolaz i dotur pojačanja u Afrin za što će biti (i već je) "nagrađena" kurdskim nožem u leđa u vidu američkih baza, prijetnji, bahaćenja i otimačine teritorija. Eh, sad, ukoliko nije ideja da se Kurdi dobro iscrpe u ratovanju sa Turcima i njihovim alkajedašima (i da im u tome treba svesrdno pomagati), SAA je jako glupa!
Ne znam, meni se ne čini tak.
Prvo, meni su Kurdi simpa.
Drugo, u ovakvim situacijama vrijedi ona dubrovačka.
Sa svakim lijepo, s nikim iskreno

@Ruka, fino, zatvorit će ih
Wikiceha is online now  
Old 16.01.2018., 23:05   #3990
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Znam
Maoča Gornja u akciji

Ne znam, meni se ne čini tak.
Prvo, meni su Kurdi simpa.
Drugo, u ovakvim situacijama vrijedi ona dubrovačka.
Sa svakim lijepo, s nikim iskreno

@Ruka, fino, zatvorit će ih
Mogli su zatvoriti davno, daju koridor za evakuaciju i zelenim i crnim.
Ziggy Pop is offline  
Old 16.01.2018., 23:09   #3991
Quote:
Ziggy Pop kaže: Pogledaj post
Ma ovdje ima ljudi koje uopće ne zanima šira slika. Njih impresionira neka snimka na kojoj mudžosi zauzmu neko selo, zarobe i prikolju desetak domobrana, a ne zanima ih što za tri dana teroristi izgube i to selo i masu ljudi i još hrpu teritorije koju su držali. Ukratko, nasjedaju islamističkoj propagandi.
Sta desetak ? Rezim je izgubio stotine vojnika od pocetka kontranapada.
Negrev is offline  
Old 16.01.2018., 23:12   #3992
Quote:
Negrev kaže: Pogledaj post
Sta desetak ? Rezim je izgubio stotine vojnika od pocetka kontranapada.
Zvone, pogledaj kartu. U Idlibu više nama dovoljno ljudstva za odrađivat dženaze.
Ziggy Pop is offline  
Old 17.01.2018., 00:07   #3993
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Šira slika: Hamidiyah Shaddad je s južne strane koridora, s istočne strane Abu Duhur avio baze.
https://pbs.twimg.com/media/DTqqsRyUQAAIeDP.jpg:large
Izgleda da ce crni stici do aerodroma za 3-4 dana.
A onda eto veselja.

Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Sirijci bi trebali iskoristiti situaciju i napraviti novi dzep dok se turci u blizini zezaju sa kurdima (na karti su stavili crni pravougaonik sa nekim natpisom). To je vec okruzeno sa tri strane i zrelo je za odsjecanje. Godinu dana u Alepu je bilo mirno pa smo zaboravili na njega, ali on je jos uvijek u dometu granata. Od strateskog interesa je odbaciti zelene od grada kako se turci nebi mogli instalirati u njegovoj blizini. Afrin je win-win situacija za Asada, a ciscenje zelenih oko Alepa bi mu bio bonus.

Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Ostalo je onda na SAA da na miru počisti Ildib a onda i turske džepove uz Afrin i oko Al Baba.
Sa ovim ne treba zuriti.
Asad ima jedan problem: blizu 2 miliona sirijaca koji su protiv njega i koji naginjju nekoj od raznih varijanti radikalnijeg islama. Integracija takvih je skup, tezak i dugotrajan proces. Zabiti glavu u pijesak i pravit se da ne postoje je jako stetno.
Elegantno rjesenje je ostaviti im dzep gdje se mogu iseliti sa porodicama i strpti ih drugome na brigu. Neka Erdogan sa njima lupa glavu. Dobije pojas uz granicu za protektorat, sto mu je velika zelja, dobije borce protiv kurdske opasnosti kako nebi trosio svoje vojnike, ali dobije i veliku glavobolju, jer nije lako kontrolisati islamiste. Bonus bi mu bio sto bi od EU mogao stalno traziti donacije i prijetiti da ce ih pustiti prema zapadu.
Asad se rijesi radikalnih elemenata i na miru se moze posvetiti obnovi Sirije.
Asadu se daleko vise isplati pristati na "novu golansku visoravan" ali ovaj put pod turskom okupacijom uz ciscenje od radikalnih elemenata, nego na 100% oslobodjenje sirijske teritorije. Puno sirijaca ce otici sa porodicama u erdoganovu islamisticku enklavu, ali ce se dosta njih poslije pola godine ili godinu vratiti razocarana i deradikalizovana, daleko bolje nego sto bi ih Asad ikad mogao deradikalizovati.

Da ne govorim kako bi turska enklava dugorocno uticala na sirijske kurde.
tihobl is offline  
Old 17.01.2018., 00:13   #3994
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Praksa pokazuje da više baš i nema budala na bacanje. Bar ne onih što se voze na toni dinamita. Prije je to bio ponos, snimale su se pripreme i pred smrtni govori... Toga više nema.
Praksa je pokazala da u zavrsnoj fazi sve na 4 tocka pretvore u dzihadomobile, a onda preostali eksploziv tovare na kamile, magarce i na kraju na ledja, te slijedi talas kamikaza. Vidjeli smo to kad su tigrovi pojurili da se sretnu sa irancima - malo ih je preplivalo Eufrat, vecina se pretvorila u kamikaze i bilo je ozbiljnih gubitaka.
Do autoputa borice se, kad sirijske snage predju autoput krenuce masovno sa kamikazama.
tihobl is offline  
Old 17.01.2018., 00:17   #3995
Quote:
kuhinja kaže: Pogledaj post
To savrseno lipo zvuci. Al SAA stvarnost je nesto sasvim drugo.siti se zadnje osvajanja Palmire i one blamaze i broja linija koliko su imali. Kad SAA krene u bjezaniju....a kakvim linijama obrane mi pricamo.Vidjeno vec desetke puta.Sad su prosli savrseno dobro , kako oni to vec zanju
očito je stvar u "političkim komesarima",nemaju motiv za borbu,naročito kad bi se trebali boriti protiv onih koji viču isto kao i oni sami "alahu akbar".to je toliko moćno da im jednostavno oduzima noge,neznaju da li da uopće reagiraju,da li će se zamjeriti alahu ako pucaju na svoju braću po vjeri.jedno je kod onih koji znaju,drugo je kod onih koji ne znaju,jednostavno ne znaju.nama je to sa ove distance teško razumjeti al imali smo i mi takvu situaciju za vrijeme WWII,ustaše,četnici,partizani,domobrani,nedićevci, kurci palci,kome se pridružiti,tko se za što bori,tko na koga puca,ludnica.imajte na umu da su na tim terenima totalno zaostali u vremenu,uče samo jednu knjigu i samim tim su ograničeni.
galeni is offline  
Old 17.01.2018., 07:59   #3996
Quote:
galeni kaže: Pogledaj post
očito je stvar u "političkim komesarima",nemaju motiv za borbu,naročito kad bi se trebali boriti protiv onih koji viču isto kao i oni sami "alahu akbar".to je toliko moćno da im jednostavno oduzima noge,neznaju da li da uopće reagiraju,da li će se zamjeriti alahu ako pucaju na svoju braću po vjeri.jedno je kod onih koji znaju,drugo je kod onih koji ne znaju,jednostavno ne znaju.nama je to sa ove distance teško razumjeti al imali smo i mi takvu situaciju za vrijeme WWII,ustaše,četnici,partizani,domobrani,nedićevci, kurci palci,kome se pridružiti,tko se za što bori,tko na koga puca,ludnica.imajte na umu da su na tim terenima totalno zaostali u vremenu,uče samo jednu knjigu i samim tim su ograničeni.
Nisu oni zaostali. Oni zdravije razmisljaju od ljudi sa zapada.
zulualpha is offline  
Old 17.01.2018., 10:23   #3997
Dok se wannabe sultanat sprema na još jedan odlučan napad na Kurde, oni kmeče poput najvećih plačljivaca. Pa kažu da ukoliko se sultanat usudi taknuti njih - svi su krivi: i Rusi i SAA pa i Ameri. Dakle, sada bi svi morali pohitati obraniti te prevrtljivce koji su se još jučer bahatili prema SAA i mrskom režimu ali sada bi im SAA bila dobra da podmetne leđa. Stvarno najveći prevrtljivci i zabijači noža u leđa u sukobu prema kojima je nemoguće imati neko poštovanje.
Alkajedaši i glavosjeci su bar dosljedni u svom ludilu.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Old 17.01.2018., 10:33   #3998
SAA počinje osjećati posljedice suradnje sa čudnovatim mjehurom. Navodno je stigao do Sinjara. Od zelenih se okrenuo prema crvenim. Taj mjehur je tribalo satrti u korijenu dok je bio mjehurčić.
https://www.almasdarnews.com/article...outhern-idlib/
__________________
"Jedno je percepcija, drugo su činjenice." - AAP
žerac76 is offline  
Old 17.01.2018., 12:22   #3999
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Dok se wannabe sultanat sprema na još jedan odlučan napad na Kurde, oni kmeče poput najvećih plačljivaca. Pa kažu da ukoliko se sultanat usudi taknuti njih - svi su krivi: i Rusi i SAA pa i Ameri. Dakle, sada bi svi morali pohitati obraniti te prevrtljivce koji su se još jučer bahatili prema SAA i mrskom režimu ali sada bi im SAA bila dobra da podmetne leđa. Stvarno najveći prevrtljivci i zabijači noža u leđa u sukobu prema kojima je nemoguće imati neko poštovanje.
Alkajedaši i glavosjeci su bar dosljedni u svom ludilu.
Najveći poslije Amera.
Ziggy Pop is offline  
Old 17.01.2018., 12:59   #4000
[QUOTE=žerac76;67520409]SAA počinje osjećati posljedice suradnje sa čudnovatim mjehurom. Navodno je stigao do Sinjara. Od zelenih se okrenuo prema crvenim. Taj mjehur je tribalo satrti u korijenu dok je bio mjehurčić.

Ili to, ili su pustili cudnovati mjehur van kotla.
Resurrected is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:17.