Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2017., 16:49   #1
Narcisiodne osobe rođene ili "stvorene" ?

Razmisljam o ovome vec duze vrijeme jer svatko je naletio na ovakve ljude, mozda i je jedna.
Cak i ja sebe smataram malo narcisiodnim.

No moje pitanje se generalno odnosi na samu srz i uzrok tog "poremecaja". Dali mislite da su
takve osobe stvorene ( citaj odmalena odgojene ) ili jednostavno rodene sa time ?

Sto zapravo mislim primjetio sam kad malo odvrtim vrijeme unazad i kad se prisjetim nekih druzenja kod frendova/frendica u prisutstvu njihovih roditelja. Ono sto sam primjetio je da
danas ti ljudi koji se u mome drustvu smatraju narcisiodni su zapravo odmalena uceni da su oni najbolji, najljepsi, najpametniji uglavnom da oni "NE" zasluzuju odgovor ne na ista.

Sto mi zapravo objektivno govori da je sama pogreska njihovog sadasnjeg bica zapravo nacinjena jos u djetinjstvu. Naravno kada imas dijete zelis mu sve priustit sto strane materijalnog sto strane da se osjeca voljeno i nezapostavljeno i da ne nabrajam.

No i sam, sam svjedocio kao i mnogi koji ce ovo citati roditeljima koji ne znaju reci ne djetetu, bilo da je u pitanju glupa cokoladica na blagajni koji zeli, a nema potrebe dobiti jer je taj dan vec pojeo dosta slatkog pa do nekih vecih "stavki" zivota.

Mislim lijepo je bodriti dijete i to sve. Ali davati mu laznu sliku zivota samo da bi se dijete osjecalo pa dobro, ne znam oduvijek mi je to bilo pitanje zasto to raditi ? Razmisljam si ako cu imati ikada djecu naravno da cu se potruditi prisustiti im sto vise, ali opet ih uciti da nece jednog dana u zivotu sve ici kako su oni to zamislili. Jer eto ja kao tata sam im uvijek govorio da, pa ce im cura/decko/frend/frendica isto tako udovoljiti nebitno u cemu.

Jer koliko sam mogao primjetiti opet kod tih nekih ljudi bas taj pocetak odgajanja odnosno sam odgoj je u startu bio pogresan, jer oni su danas ljudi koji smatraju da zasluzuju sve naj, i kada takvi ljudi udu u bilo kakvu blizu interakciju sa nekim ocekuju 120% od druge strane jer su uvjereni da bas ta druga strana bez njih bi bila nitko i nista i nepojmljivo im je zamisliti da za njih zapravo postoji zamjena odnosno bolji, covjek osoba. Samo zato jer su cijeli zivot punjeni lazima od strane roditelja da su oni najbolji u svemu ticalo se fizickog izgleda ili mentalne stabilnosti i sposobnosti.

Na ovu temu me zapravo potaknula jako dobra frendica znamo se jako dugo ni ne znam koliko godina, ali ti neki "ljubomorni" ispadi, te neke rijeci i scenariji koji upucuju na narcisizam su jednostavno postali tesko trpljivi.
I da, ne nije takva jer je potajno zaljubljena u mene u dugoj je vezi, sretna, nesretna nebitno.

Ali ona jedna od tih kojima se cijeli zivot pricalo da je naj, naj. A zapravo i nije bas tako. :S
Ja razumijem da netko kao roditelj ne moze povrijediti dijete i ne mogu se postaviti u tu ulogu jer nisam roditelj, bog zna dali cu ikada i biti.
No jednostavno mi se cini da bi bilo lakse kad bi koji put odgovor i bio ne, neovisno o tome sta je u tom trenutku pitanje.
devaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 17:00   #2
Drustvo ucini osobu narcisoidnom.
BrianS is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 17:12   #3
Daleko od toga da ti drustvo takoder ne namece slicne "kriterije" al ja govorim o srzi, nastanku tog problema.
devaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 18:51   #4
Znam nekoliko narcisa, ali definitivno najgora "podkategorija" istih su mi oni koji misle da su nešto posebno wow (u bilo kojem kontekstu), a ustvari su prosjek prosjeka i po inteligenciji i po svemu ostalom.

Mislim da takvi najviše thriveaju na internetima gdje ljudima mogu prodavat maglu i pričat o svojoj divnoći, a kad ih upoznaš uživo onda kurac. Pitaš se gdje je točno ta osoba sa kojom si tipkao.

Ukoliko upoznam nekog kraj kog se ovako glupa osjećam superiorno po pitanju inteligencije, a osoba sama sebe smatra reinkarnacijom Ajnštajna, šta se tu ima puno za reć?

Vjerujem da takvi ljudi u životu nisu doma čuli "ne" ili "ne može", pa su roditelji odgojili kriple koji misle da su pametni, makar ne razumiju bazične stvari.

Imam u obitelji primjer narcisa i ta osoba bar ima razloga smatrati se pametnom. Vele da sam povukla na njega, a ja ih onda fino stjeram u kurac jer to je gora uvreda nego da mi netko dikretno jebe mater .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 19:20   #5
moje mišljenje: roditelji.
koji tretiraju dijete na taj način zbog svojih nekih problema u glavi.
nema potrebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 19:34   #6
Quote:
nema potrebe kaže: Pogledaj post
moje mišljenje: roditelji.
koji tretiraju dijete na taj način zbog svojih nekih problema u glavi.
slažem se u potpunosti. radim u školi, s klincima do 4. razreda i ne bi vjerovali koliko ima djece tako malog uzrasta koji su toliko narcisoidni i razmaženi da se s njima ne može normalno raditi ni komunicirati.

primjer, kolegica je učiteljica u prvom razredu, curici ispravlja domaći rad iz matematike, ima mala neke greške, dobila dva minusa - znači, ne jedinicu, ne minus u dnevnik nego dva minusa u bilježnicu iz domaćeg rada. Mala se stala krivit iz petnih žila, da kako je ona dobila dva minusa, rekla je učiteljici da je glupa i da nije dobro ispravila, doslovno je ridala 15 minuta na klupi i tih 15 minuta sve je stalo jer se nije moglo dalje ništa radit na satu dok ti dijete vrišti. Učiteljica zove roditelje, došla joj mama, grli je i smiruje i govori joj kako je sve ok jer je eto ona najpametnija i najbolja curica ikada

Psihoterapija treba i maloj i roditeljima.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 20:56   #7
Narcisoidne osobe se stvaraju, najcesce od istih takvih roditelja, i to je 100%.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 21:07   #8
uzrok su kompleksi. imam primjer u bližoj okolini, pa su mi neke stvari jasne kad je narcizam u pitanju (kod roditelja koji stvaraju takvu djecu)
nema potrebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 21:22   #9
Quote:
Garfieldica 007 kaže: Pogledaj post
slažem se u potpunosti. radim u školi, s klincima do 4. razreda i ne bi vjerovali koliko ima djece tako malog uzrasta koji su toliko narcisoidni i razmaženi da se s njima ne može normalno raditi ni komunicirati.

primjer, kolegica je učiteljica u prvom razredu, curici ispravlja domaći rad iz matematike, ima mala neke greške, dobila dva minusa - znači, ne jedinicu, ne minus u dnevnik nego dva minusa u bilježnicu iz domaćeg rada. Mala se stala krivit iz petnih žila, da kako je ona dobila dva minusa, rekla je učiteljici da je glupa i da nije dobro ispravila, doslovno je ridala 15 minuta na klupi i tih 15 minuta sve je stalo jer se nije moglo dalje ništa radit na satu dok ti dijete vrišti. Učiteljica zove roditelje, došla joj mama, grli je i smiruje i govori joj kako je sve ok jer je eto ona najpametnija i najbolja curica ikada

Psihoterapija treba i maloj i roditeljima.
E ovo.mi bas dobro sjelo.Idemo generaliziranje,danasnja djeca su razmazena.Da li su tome roditelji krivi jer rade od jutra do sutra ili mediji koji imaju agresivan marketing.Uciteljica je ispravila domavi rad,zasto ona djevojcici nije objasnila sto je krivo napravila nego dala dva minusa.U moje vrijeme treci minus je znalo jedan.Informativke vise ne postoje?Postoje. Zasto dijete vristi na klupi.Zasto kolegica nije djevojcicu poslalla pedagogu ili psihologu.Prije upisa u skolu obavljaju se procjene psiholoskog testiranja.Naucene obrasce je pokupila od roditelja.Sigurno je nitko nije nista naucio. Pretpostavljam da mala dolazi iz dobro materijalne situir.U.ane obitelji.Jer dobiva sve ono sto pozeli,a roditelji joj to dopustaju.Psihoterapija treba svima a i uciteljima. Na osobnom primjeru,odnosno vlastitom iskustvu,zbog nekih neprepoznatih stvari ,moglo se rijesiti da je uciteljica vidjela neke stvari.Recimo neprepoznatu disleksiju,disgrafiju i itd.Takoder danas u odrasloj dobi nosim takve posljedice.Djelomicno su krivi i roditelji.A znate zasto jer je nastavnica imala svoje miljenike.Pretpostavljam da je curica jedinica.Djeca imaju sve vise prava a ucitelji sve manje.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 22:59   #10
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
E ovo.mi bas dobro sjelo.Idemo generaliziranje,danasnja djeca su razmazena.Da li su tome roditelji krivi jer rade od jutra do sutra ili mediji koji imaju agresivan marketing.Uciteljica je ispravila domavi rad,zasto ona djevojcici nije objasnila sto je krivo napravila nego dala dva minusa.U moje vrijeme treci minus je znalo jedan.Informativke vise ne postoje?Postoje. Zasto dijete vristi na klupi.Zasto kolegica nije djevojcicu poslalla pedagogu ili psihologu.Prije upisa u skolu obavljaju se procjene psiholoskog testiranja.Naucene obrasce je pokupila od roditelja.Sigurno je nitko nije nista naucio. Pretpostavljam da mala dolazi iz dobro materijalne situir.U.ane obitelji.Jer dobiva sve ono sto pozeli,a roditelji joj to dopustaju.Psihoterapija treba svima a i uciteljima. Na osobnom primjeru,odnosno vlastitom iskustvu,zbog nekih neprepoznatih stvari ,moglo se rijesiti da je uciteljica vidjela neke stvari.Recimo neprepoznatu disleksiju,disgrafiju i itd.Takoder danas u odrasloj dobi nosim takve posljedice.Djelomicno su krivi i roditelji.A znate zasto jer je nastavnica imala svoje miljenike.Pretpostavljam da je curica jedinica.Djeca imaju sve vise prava a ucitelji sve manje.
ma curici je objašnjeno gdje su greške, mala jednostavno ne čuje što joj govoriš.....popodnevna smo smjena bili, pedagoga ni psihologa nigdje na vidiku, znaš na što nam liči sustav, učitelji i nastavnici su prepušteni sami sebi.

Primjer s istom curicom - na probi smo za školsku priredbu, ona sudjeluje u igrokazu u kojem ima glavnu ulogu, mala je sve super naučila ali u trenutku kad treba početi govoriti sjedne na pod i počne plakati i neće li ga neće.....lupa nogama o pod i optužuje drugu djecu da joj se smiju što uopće nije bila istina. Dok pjeva u zboru, mrgud za poludit, ne želi curicu do sebe primit za ruku, ne želi pjevati, samo plače i kmeči. Ne možemo je isključit iz predstave jer roditelji inzistiraju da sudjeluje jer je ona divno dijete. Mala koliko znam nema nikakvih problema tipa disleksija, disgrafija, adhd i sl, sve testove prošla sjajno prije upisa u školu.....učiteljica je tražila da roditelji s malenom i s njom idu zajedno kod školskog psihologa jednom tjedno na razgovore, oni ni čut.

Pričamo o djetetu koje u sred sata baci olovku i kaže da joj se više ne da radit ni pisat, da bi ona išla doma mami. I onda kmeči kad joj kažeš da ne može.

I sad to izdrži 4 godine.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 00:28   #11
roditelji su jedan od faktora, možda i napresudniji
jedan dio je i urođena ličnost, a dio mogu i vršnjaci napraviti

bila sam sa narcisoidnom osobom i jedan od savjeta je bio gledaj na ljude kao na životinje, ti si debelo uvijek iznad njih i kada ih počneš tako tretirati osjećat ćeš se puno bolje
kod njega je čak i društvo bilo u pitanju, tj. dogodila se osveta istom i nekako je čak uspio dobiti i na popularnosti tako, kontradiktorno skroz, ali društvo to afirmira očito
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 00:31   #12
Quote:
Garfieldica 007 kaže: Pogledaj post
Psihoterapija treba i maloj i roditeljima.
idealno bi bilo kad bi umjesto na izbore svakih par godina ljudi isli na psihoterapiju .. SVI ..
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 10:01   #13
@dire pa bas to i govorim to i je njihova odlika nazalost njihovo wow uvjerenje i potice od punoce glupostima u djetinjstvu da su oni najbolji, najpametniji, najljepsi i sl..

I kako postaju stariji tako lostoje sve gore i gore. Why ? Pa kao razlog bi naveo sto smo stariji sve manje nam se udovoljavaju i ispunjavaju zelje i tu nastaje problem.

@nema potrebe pa upravo to sve pocinje u losem odgoju djeteta u najbitnijim ranim godinama zivota. Kompleksi hmm, vidis na to sam potpuno i zaboravio.

@garfieldica evo dobar primjer znaci djetetu se dogodilo nesto normalno wooow nije napisala savrseno DZ i eto majka dolazi i naravno govori djetetu da je ono najpametnije iako nije i eto nam buduceg narcisa za 10-15 god.

@tinch ne znam dali bi bilo od istih takvih roditelja no nije iskljuceno..

@Azaleja mislim koliko god da bi bilo ispravno dijete poslati pedagogu mislim da je to ono sto danas tj. kod danasnje djece izaziva i najveci aspekt problema, i danasnji roditelji to smatraju najvecom pogreskom skolstva jer ako njihovo dijete saljes pedagogu oni automatski smatraju da je njihovo dijete "poremeceno, zaostalo u razvoju" sto je nedopustivo jos kako je nema potrebe rekla ako su roditelji narcisiodni to je lavina vulkana.

I mislim da djetetu koje nantakav nacin pocne paradirati nakon dobivenih minusa, losih ocjena tesko da barem odma mozes obrazloziti razlog lose ocjene jer nece slusati barem ne u tom trenutku, a mozda i nikad.. I evo taman napisem i procita sta je garfieldica napisala dijete je divno, roditelji ne zele ni cuti. Haha kako prigodno.

@pattie mislim da je najbolja opcija kad prepoznas narcisiodnu osobu bez obzira na to kakva je ljubav prema toj osobi u pitanju samo bijeg sto dalje i sto prije.

Sto mi postavlja dva pitanja. Odjebati osobu sa kojom se druzim i poznam ju 15 godina ? I pitanje od mene za mene dali sam i ja narcisiodan ?!?!? :S
devaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 10:58   #14
Quote:
devaa kaže: Pogledaj post

@tinch ne znam dali bi bilo od istih takvih roditelja no nije iskljuceno..
Jest, od istih. Jer mali narcisi nastaju na dva nacina - ili se njihove potrebe zanemaruju na racun roditeljskih (pa dijete razvije kompenzaciju kojom misli samo na sebe, jer nema tko drugi), ili roditelji zbog nekog razloga imaju griznju savjesti spram djeteta (tipa previse rade), pa nadoknadjuju na nacin da mu kako raste daju sve sto zazeli bez ikakvih kriterija, neovisno o tome kako se ponasa, pa to klincu postane modus koji se zadrzi i kasnije.

I drugi slucaj je, suprotno nekim misljenjima, narcisoidnost, jer roditelji na neki nacin zele ispasti 'dovoljno dobri' u ocima svijeta i djeteta, i sve ce napraviti da stvari tako izgledaju, ne misleci ni trunke na stvarne djetetove potrebe.

Normalan roditelj bi se, ako je vec takva situacija, emotivno drugacije postavio prema djetetu, iskrenije i realisticnije, sto bi svakako bilo zdravije.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 11:24   #15
Quote:
Garfieldica 007 kaže: Pogledaj post
ma curici je objašnjeno gdje su greške, mala jednostavno ne čuje što joj govoriš.....popodnevna smo smjena bili, pedagoga ni psihologa nigdje na vidiku, znaš na što nam liči sustav, učitelji i nastavnici su prepušteni sami sebi.

Primjer s istom curicom - na probi smo za školsku priredbu, ona sudjeluje u igrokazu u kojem ima glavnu ulogu, mala je sve super naučila ali u trenutku kad treba početi govoriti sjedne na pod i počne plakati i neće li ga neće.....lupa nogama o pod i optužuje drugu djecu da joj se smiju što uopće nije bila istina. Dok pjeva u zboru, mrgud za poludit, ne želi curicu do sebe primit za ruku, ne želi pjevati, samo plače i kmeči. Ne možemo je isključit iz predstave jer roditelji inzistiraju da sudjeluje jer je ona divno dijete. Mala koliko znam nema nikakvih problema tipa disleksija, disgrafija, adhd i sl, sve testove prošla sjajno prije upisa u školu.....učiteljica je tražila da roditelji s malenom i s njom idu zajedno kod školskog psihologa jednom tjedno na razgovore, oni ni čut.

Pričamo o djetetu koje u sred sata baci olovku i kaže da joj se više ne da radit ni pisat, da bi ona išla doma mami. I onda kmeči kad joj kažeš da ne može.

I sad to izdrži 4 godine.
Ovo je nista nego doslovce razmazeno deriste i vjerojatno jedinica.Roditelji vjerojatno imaju ocito nekog utjecaja i.
Moja pretpostavka je da je kod kuce sve dozvoljeno i da mora dobiti sve.Na testovima za upis u skolu se moze varati.Koliko se sjecam znam da je bilo osnovni pregled i da je trebalo nekog covjeka nacrtati.Poslije sam stjecajem okolnosti morala ispuniti psihotestova.Roditelje ste poslali psihologu/psihijatru.I oni odbijaju.I znate sto ce Vam za par godina reci,da ih niste upozorili da trebaju otici do psihologa.A najgore je sto danasnji roditelji nemaju vremena za djecu. Gledala sam jednu poznanicu koja ima curicu u dobi od 7 do.9 godina. Njena obiteljska situacija je prekomplicirana. A kad sam gledala nju kako se ponasa prema toj curici,zapitala sam se kako ona moze odgajati..Kod mene je obratno,imala sam roditelje koji su previse zastitnicki bili nastrojeni.Ni to ne valja.Posljediceosjet psihologu,psihijatru i neurologu.A sve to pocinje od odgoja i neprimjecenih stvari u djetinjstvu.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 11:25   #16
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Jest, od istih. Jer mali narcisi nastaju na dva nacina - ili se njihove potrebe zanemaruju na racun roditeljskih (pa dijete razvije kompenzaciju kojom misli samo na sebe, jer nema tko drugi), ili roditelji zbog nekog razloga imaju griznju savjesti spram djeteta (tipa previse rade), pa nadoknadjuju na nacin da mu kako raste daju sve sto zazeli bez ikakvih kriterija, neovisno o tome kako se ponasa, pa to klincu postane modus koji se zadrzi i kasnije.

I drugi slucaj je, suprotno nekim misljenjima, narcisoidnost, jer roditelji na neki nacin zele ispasti 'dovoljno dobri' u ocima svijeta i djeteta, i sve ce napraviti da stvari tako izgledaju, ne misleci ni trunke na stvarne djetetove potrebe.

Normalan roditelj bi se, ako je vec takva situacija, emotivno drugacije postavio prema djetetu, iskrenije i realisticnije, sto bi svakako bilo zdravije.
Moguće je čak oboje istodobno - roditelji zanemaruje prave djetetove emotivne potrebe, a onda to kompenziraju nekritičkim pohvalama, kao i kupovinom stvari. Tome su dosta sklone samohrane majke i žene u lošim brakovima. Tu onda može biti i elemenata emocionalnog incesta (roditelj u djetetu gleda savršenog partnera).
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 11:40   #17
Quote:
devaa kaže: Pogledaj post
@dire pa bas to i govorim to i je njihova odlika nazalost njihovo wow uvjerenje i potice od punoce glupostima u djetinjstvu da su oni najbolji, najpametniji, najljepsi i sl..

I kako postaju stariji tako lostoje sve gore i gore. Why ? Pa kao razlog bi naveo sto smo stariji sve manje nam se udovoljavaju i ispunjavaju zelje i tu nastaje problem.

@nema potrebe pa upravo to sve pocinje u losem odgoju djeteta u najbitnijim ranim godinama zivota. Kompleksi hmm, vidis na to sam potpuno i zaboravio.

@garfieldica evo dobar primjer znaci djetetu se dogodilo nesto normalno wooow nije napisala savrseno DZ i eto majka dolazi i naravno govori djetetu da je ono najpametnije iako nije i eto nam buduceg narcisa za 10-15 god.

@tinch ne znam dali bi bilo od istih takvih roditelja no nije iskljuceno..

@Azaleja mislim koliko god da bi bilo ispravno dijete poslati pedagogu mislim da je to ono sto danas tj. kod danasnje djece izaziva i najveci aspekt problema, i danasnji roditelji to smatraju najvecom pogreskom skolstva jer ako njihovo dijete saljes pedagogu oni automatski smatraju da je njihovo dijete "poremeceno, zaostalo u razvoju" sto je nedopustivo jos kako je nema potrebe rekla ako su roditelji narcisiodni to je lavina vulkana.

I mislim da djetetu koje nantakav nacin pocne paradirati nakon dobivenih minusa, losih ocjena tesko da barem odma mozes obrazloziti razlog lose ocjene jer nece slusati barem ne u tom trenutku, a mozda i nikad.. I evo taman napisem i procita sta je garfieldica napisala dijete je divno, roditelji ne zele ni cuti. Haha kako prigodno.

@pattie mislim da je najbolja opcija kad prepoznas narcisiodnu osobu bez obzira na to kakva je ljubav prema toj osobi u pitanju samo bijeg sto dalje i sto prije.

Sto mi postavlja dva pitanja. Odjebati osobu sa kojom se druzim i poznam ju 15 godina ? I pitanje od mene za mene dali sam i ja narcisiodan ?!?!? :S
@devaa, s danasnjim danom a imam dovoljno godina kako bi se reklo u""d......"voljela bi da je prvenstveno mene i moje roditelje na vrijeme uputio psihologu,pedagogu,a ne da imam s......poslije zahvaljujuci mojim nazovimo.otrovnim roditeljima.Slazem sei.sa ostatkom tvog posta,da je odmah poremeceno i ne znam zasto.A poije ce se pitati zasto.ih nitko nije upozorio.Takoder psihotestiranje se moze ponoviti.Slusam price na poslu jer je moj otac donio jednu krivu odluku misleci da rade dobro a s danasnjim danom steta je ogromna napravljena.Moja greska je u tome sto.se nisam se usprostavila
Roditelji ne zele cuti.a mala se pravi da ne cuje i okrenut ce u svoju vlastitu korist da bude po njenom.Na to mozemo gledati ovako:dobije sve sto hoce i uspjet ce u zivotu.S druge strane naici ce na nekoga tko ce je doslovce zgaziti mrava. I pitati se sama ona da zasto nitko nije na vrijeme reagirao i potrazio strucnu pomoc.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 11:42   #18
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Moguće je čak oboje istodobno - roditelji zanemaruje prave djetetove emotivne potrebe, a onda to kompenziraju nekritičkim pohvalama, kao i kupovinom stvari. Tome su dosta sklone samohrane majke i žene u lošim brakovima. Tu onda može biti i elemenata emocionalnog incesta (roditelj u djetetu gleda savršenog partnera).
I ovo je tocno.Za Garfieldicu,ne znam koliko je primjereno,ali film koji se prikazuje u kinu a zove se Cudo.Film je po meni izvrstan i moglo bi se primijeniti na ovu curicu i na njene roditelje.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 12:11   #19
To su kompleksi vrijednosti, a oni mogu odmagati osobi a i pomagati...radi se o volji zapravo, može biti konstruktivna ili destruktivna, naravno da se radi o silama koje nisu svjesne a utječu na čovjeka ili sve ono što on je... ili se čini da je.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 12:28   #20
Imam pitanje.. Zasto djecu zovete razmazenim deristima?
Ne znam, meni to dosta grozno zvuci, a ta djeca imaju najmanje veze sa time..
Djeca ne znaju da su razmazena, ona samo prate primjer svojih roditelja. Kako ih odgajaju i uce.
Meni je dr rekla zadnji put na terapiji rekla da sam narcisoidna jer sam se naljutila sto mi ekipa s posla nije cestitala rodendan. Ne moram ni reci da su mi se popalile sve lampice koje imam i nemam.
I ne znam kako da se iz toga izvucem i da li se uopce mogu izvuci. Nadam se da mogu.
floweret is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:06.