Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2006., 20:10   #21
Quote:
melt kaže:
Prije toga sam procitao popularnu knjigu o tome od Raymond A. Moody Jr. (Life after Life), koja je isto jako zanimljiva.
Jeste zanimljiva. Ja nisam imala iskustvo NDE, ali poznajem ženu koja jeste.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 11:42   #22
Moj stric je to doživio kada je teško nastradao na poslu i dva puta su ga morali reanimirati. Dobro da je to bilo u Koelnu jer ovdje bi odmah odustali u kakvom je kastrofalnom stanju bio. Zanimljivo, ali nikada nije želio razgovarati o tome. Samo je priznao da mu netko nije dao da "ode". A od tada ima uvijek neki bezbrižan izraz lica. Da li je to tako sa svima koji su jednom prevarili smrt?
Pegasus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 15:52   #23
Tesko je detaljno opisati nesto sto je zapravo neopisivo. Za vanjski svijet trajalo je par minuta, a za mene se vrijeme zaustavilo. Najprije da objasnim - imala sam velike bolove i u jednom trenutku su oni nestali, odjednom mi je bilo lijepo i cijeli zivot mi se kao neka filmska traka odvrtio pred ocima. Vidjela sam detalje iz djetinjstva kojih se nisam mogla sjecati (npr. boja dekice na stolu na kojem me majka previjala kao bebu), istovremeno vidjela sam svoju djecu kako stoje na vratima sobe, drze se za rukice (bili su mali) i gledaju sta se dogadja. Vidjela sam i u drugoj prostoriji moju baku koja se moli. Vidjela sam i mladu lijecnicu koja me reanimira. I bilo mi je svejedno sto su svi tako zabrinuti, ja sam bila nesto drugo u tom trenutku, bio je to neopisiv, prekrasan osjecaj. Zagrljaj svijetlosti, prosirenje svijesti, spoznaja neceg drugog, uzvisenijeg... ne znam. Povratak je bio bolan i neugodan. Probudila sam se u bolnici i ne bih se trebala sjecati lijecnice jer su me u medjuvremenu preuzeli drugi, niti detalja iz jako ranog djetinjstva (provjerih kod majke). Medjutim, sve to ipak moze biti podsvijest.
Ljudi koji su to prosli imaju nesto zajednicko - ne volimo o tome govoriti jer nas se ismijava. Mislim da je ipak svatko to prozivio na svoj nacin.
Posljedice - za mene su bile pojacana intuicija, predosjecaji nekih dogadjaja, sposobnost predvidjanja buducnosti nekim ljudima i sl. S vremenom se smanjuje.
Tenena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 16:25   #24
Quote:
Al Rassan kaže:
Ima i jedna knjiga od jedne žene koja opisuju svoje NDE ne znam kako se ona zove al Knjiga je "U zagrljaju svjetlosti"
Betty Eadle je autorica. Samo je šteta da ne otkriva baš sve.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 16:29   #25
Quote:
Tenena kaže:
Ljudi koji su to prosli imaju nesto zajednicko - ne volimo o tome govoriti jer nas se ismijava. Mislim da je ipak svatko to prozivio na svoj nacin.
Posljedice - za mene su bile pojacana intuicija, predosjecaji nekih dogadjaja, sposobnost predvidjanja buducnosti nekim ljudima i sl. S vremenom se smanjuje.
To je to
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 23:35   #26
Htio bi cuti iskustva ljudi koji nikada nisu culi o tom fenomenu ili stereotipu tunela, jer meni se cini da je taj tunel samo jedna simbolika koje je iznjedrila iz danasnje kvazi-simbolike i protoka brzih i suvisnih informacija.
Njorthr is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 03:12   #27
tenena,fascinantno...znači potpuno stanje ugode....eto pa nači i nije smrt tako strašna,pametna je onaj sv.Franjo kad je naziva sestricom....baš ti hvala što si komentirala...
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 08:37   #28
Za mene je bilo tako, za jednog mog prijatelja kojem je srce stalo na operaciji - nista, on se niceg ne sjeca. Znaci osjecaj je individualan, subjektivan, zbog toga i kazem da ne znam je li to bila podsvijest ili nesto drugo. Normalno da sam nakon tog iskustva trazila odgovore u knjigama koje ovdje navodite, u ljudima koji su imali slicna iskustva, ali odgovor nisam pronasla. Mozda je tako bolje. S druge strane otvorili su mi se neki drugi vidici, promijenila sam se u tom smislu da me materijalno vise ne zanima, nastojim odgajati djecu da pruzaju ljubav oko sebe (jer nakon dugogodisnjih istrazivanja zakljucila sam da je ljubav najvaznija pozitivna pokretacka snaga). Pozdrav
Tenena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 11:57   #29
__________________
Problem s nasim vremenima je taj da budućnost više nije što je nekad bila.
Paul Valery
blog is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 15:27   #30
Mnogi opisiju kako su vidili Boga kao starca sa sijedom kosom i bradom!!Tako ga valjda većina ljudi doživljava pa im to vjerojatno utječe na doživljaje tijekom NDE!
__________________
Stara narodna kaže: Nije majka klela sina što se kladio, nego što se vadio!
Al Rassan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 15:53   #31
Elisabeth Kuebler-Ross je dosta toga opisala. Faze umiranja, NDE i slično.

Inače, ne morate se ubiti da bi doživili NDE. Kažu da neke supstance imaju slično djelovanje.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 18:28   #32
Tenena, thanx na tvojoj prici. Ja ti vjerujem Puno toga sto si navela ima u jako puno slucajeva koji su ljudi opisali u link-u iz mojeg prvog post-a. Inace, moja mama mi je jedanput ispricala, da joj je frendica u studentskom domu dozivjela NDE i dok je bila mrtva, vidjela je moju mamu kako se moli u drugoj sobi za nju. No osobno sam i ja stvari od jedne meni drage preminule osobe (nije NDE, posto je umrla) dozivio, posto je napustila ovaj svijet. No o tome nezelim pricati javno, jer je previse fascinantno i zvuci nevjerojatno. Siguran sam da ima zivota poslije smrti. Puno "povratnika" govori, da je njihovo "drugo" tijelo lakse nego najlakse pero, da se osjeca nevjerojatno lagano. I da su shvatili koliko je zapravo tesko disati (ne kad je covjek bolestan, nego opcenito kad normalno dise) u ovom tijelu. Neki opisuju ovo tijelo kao da nosis svaki dan tone i tone tereta na sebi. Mogao bih jos duze o tome, hehe, ali pise kao sto rekoh sve u onom link-u iz mojeg post-a. Tamo ima tisuce primjera.

cya


@Secundo: slicno i jedinstveno nije isto
melt is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 12:01   #33
Nisam doživio kliničku smrt ni NDE. Ali imam dva prijatelja koji jesu:

1. frend: uvijek je imao neku lakoću i zaigranost postojanja, i tako počeli na tu temu razglabat, a on veli da je takav otkad je imao NDE - kliničku smrt nakon nesreće. Odlebdio u zrak i sve vidio: kako ga voze bolničari, kako izgleda doktor i sestre, što mu rade. I veli da se dobro osjećao dok je tako lebdio iznad.

2. frend: to je već na rubu totalno - uvijek je imao neke svoje furke. Ali je normalan (imam sklonost provjeravanju, tj. ne vjerujem samo na riječ). On je isto doživio NDE, lebdio iznad medicinara koji su ga vraćali u život i to... Nakon toga ostavio faks i posvetio se duhovnim stvarima, liječenju i tako (nekoliko puta mi je "postavio dijagnozu" samo gledajući - i doktori potvrdili...).
Inače, prošao je nakon NDE-a tešku fazu. Npr. sjedi doma u svom stanu, pogleda u zgradu preko puta i čuje razgovore ljudi u stanovima (nema veze udaljenost i zatvoreni prozori). Taj uvid u ljudske sudbine i događanja skoro ga je izludio. Sad je puno lakše, tj. veli da "vidi" i "čuje" samo kad to svjesno odluči. Nakon toga je tu sposobnost počeo koristiti po potrebi.
Isto tako - ima karakterističan osjećaj lakoće postojanja nakon NDE-a.

No, općenito, oni su i dalje sasvim obični ljudi, i s manama i dobrim stranama.
zelenbrijeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 12:11   #34
[QUOTE=melt]. No osobno sam i ja stvari od jedne meni drage preminule osobe (nije NDE, posto je umrla) dozivio, posto je napustila ovaj svijet. No o tome nezelim pricati javno, jer je previse fascinantno i zvuci nevjerojatno. .

cya


@Secundo: slicno i jedinstveno nije isto [/QUOTE]


To se i meni dogodilo u nekoliko navrata. Bez veze i potpuno nenajavljeno i u sasvim običnim svakodnevnim situacijama, bez ikakvih pomisli niti primisli niti na osobu niti na neke "onostrane sfere". Ali nekako nisam uopće imao straha - više: registrirao sam, i to je to. Ajmo dalje.
zelenbrijeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 14:43   #35
Duhovni svijet postoji. Tamo žive ljudi kao i ovdje.
E. Swedenborg je svakodnevno odlazio u duhovni svijet, i prepričao je puno zanimljivih priča što je sve tamo doživio.

Ja mu vjerujem.


Ovi nde doživljaji su tek početna iskustva, koja nastupaju neposredno nakon što duhovno tijelo izađe iz materijalnog.
Hiarcs is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 20:36   #36
Koma je kad ti se dogodi nešto što je nama nejasno jer ljudi su skeptici s obzirom da su materijalistička biča i vjeruju samo u ono što vide i što nam dopuštaju naša osjetila.Ja isto vjerujem da smo mi daleko više od materijalističkog i da je naš duh daleko snažniji od fizičkog.
Santamaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 23:13   #37
Mislim da su to neke halucinecije koje nastaju nakon što mozak ostaje bez kisika određen vrijeme. Naprosto ne mogu vjerovati da ljudi izlalze iz svog tijela.
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 10:47   #38
Quote:
pumpkin pie kaže:
Mislim da su to neke halucinecije koje nastaju nakon što mozak ostaje bez kisika određen vrijeme. Naprosto ne mogu vjerovati da ljudi izlalze iz svog tijela.

Nisu sve te situacije samo neodstatak kisika ili previše kisika.

Misliš li da smo mi samo tijela?
Ima nekoliko tehnika sa kojima se postiže izlaženje iz tijela.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 10:50   #39
Quote:
Ima nekoliko tehnika sa kojima se postiže izlaženje iz tijela.
Astralna projekcija i to...

Me ne znam... dosta sam skeptična..
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 22:40   #40
Razumljivo je da si skepticna. No kad se cita o tisucama NDE dogadjaja (vidi link u prvom post-u), onda se covjek zapita dali svi ti haluciniraju? Hmm...
melt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:29.