Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2004., 14:05   #21
Ma Racan je najobicnija picka. Nevjerovatan covjek, on je meni licio na onog razrednog klempu iz zadnje klupe koji se na sve moguce nacine pokusava ulizati glavnim facama u razredu, prica ono sto oni zele cuti i pokusava ih imitirati, a oni mu i dalje sa istim zarom uz podsmijeh udaraju klempe iza usiju.
Idiot, ukratko.

Sanader je samo jos jedna potencijalna marioneta zapada, samo nazalost (ili na srecu?) Sanaderu nece imati ko da izigrava oporbu. Ili ce SDP ubuduce da grmi kako ce nas pojesti zapadni kapital? apsurd.

Kako smo mi samo glup narod, banalan primjer, srpski nogometasi su i danas cijenjeniji na zapadu od nasih, njihove zvjezdice igraju po najboljim klubovima zapada, cijela Italija je na nogama zbog pitanja koji ce klub izabrati Dejan Stankovic, dotle nasi talenti oru ukrajinske pasnjake, nasa reprezentacija redovno guzi i najvece europske i svjetske dok srpska izgubi i od Azerbejdzana. Sad ce neko reci "kakve to veze ima sa politikom", e pa to i mene zanima. Kako je moguce da tudji poluproizvod na zapadu vrijedi vise od naseg dva puta kvalitetnijeg.
Ovo kazem u domenu te nekakve visoke politike i rejtinga koji mi uopce imamo na zapadu. Ocigledno je da se Sanader ulizuje zapadu, govori o Srbima kao bogastvu, dok moguci buduci premijer Srbije prica o povratku srpske vojske u "privremeno okupirani" Knin. I opet su njih dvojica zapadu isti, cak mislim da bi Toma grobar u dogledno vrijeme (valjda nakon sto oslobodi Knin) na zapadu mogao biti proglasen reformistom.

U svemu tome mene najvise zanima sta na to sve imaju reci Sanaderovi glasaci. Zna se na osnovu cega je dobio glasove.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 14:13   #22
"Izmedju Zagreba i Beograda povjesni kompromis, CORRIERE DELLA
SERA
Riccardo Orizio 10.08.95.

"Vi ste u Italiji jednom napravili povjesni kompromis izmedju DC
i PCI. Mi, u bivsoj Jugoslaviji, moramo to napraviti
izmedjuHrvata i Srba, koji predstavljaju dva najbrojnija naroda
na tom podrucju. Hrvatska zeli normalizirati odnose s Beogradom:
s gospodarske tocke gledista oni ne mogu bez nas, mi ne mozemo
bez njih".

Ivo Sanader, zamjenik ministra vanjskih poslova Hrvatske,
intelektualac je koji prije nego sto je stigao u vrh diplomacije
studirao i predavao knjizevnost u raznim europskim zemljama. "
Ljudi u nasoj vladi su obrazovani na medjunarodnoj razini,
poznato je da ne moze postojati politika bez gospodarstva. Iz
toga razloga moramo uspostaviti normalne odnose sa Srbima".

- Dakle onaj tko predvidja stvaranje srpsko - hrvatske osovine na
stetu Muslimana ima pravo?

= Uopce ne, Bosnjaci se ne trebaju nicega bojati i zajednicka
izjava predsjednika Tudjmana i Izetbegovica treba rasprsiti svaku
sumnju: mi ne vodimo dvostruku igru. Odnos izmedju nas i Beograda bit ce odnos izmedju dvije suverene i nezavisne drzave koje su geografski povezane i cija su trzista zavisna jedno od drugog.

. . .

- Kakvi ce biti odnosi izmedju Italije i Hrvatske nakon nedavnih
Tudjmanovih optuzbi?

= Te optuzbe nisu upucene Italiji, nego nekim politickim snagama
i njihovim novinama. Ne moze se intervjuirati tvz . predsjednik
tvz. republike krajine a da se pri tome ne upozore citaoci da se
radi o pobunjenickom vodji koji je oduzeo podrucja Hrvatskoj.
Neki su parlamentarci otisli u Knin kako bi razgovarali o podjeli
Dalmacije.
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 14:17   #23
Vansjuska - slazem se. Pogledajmo hrv.sabor - ne tvrdim da je pitanje nac.manjina (cca 10% stanovnistva) dobro rijeseno, ali ipak postoje liste za manjine, nac.skole itd. U Srbiji (manjine 30% stanovnistva!) niti jedna manjina nije usla i parlamanet!

I gle - Sanader se ulizuje Zapadu gdje stigne, a hit u Srbiji su ljudi koji su ptpuna opreka.

Ne kazem da trebamoo hrv.Seselja u saboru (citaj HSP), no sanaderov put je jednostavno POGESAN.

Piere Richard Prosper, am. "ambasador za ratne zlocine" se setka svako malo Hrvatskom dijeleci nam packe zbog Govtovine i suradnje sa Haaskim Sudom! Zasto se taj covjek jednostavno ne proglasi "persona non grata" i zabrani mu se ulazak u Hrvatsku sve dok ista ta Amerika ne potpise suradnju sa Medjunarodnim tribunalom, i sama posalje svoje osumnjicenike?

Dok god savijas kicmu pred silom, dotle ce te silnik sve vise i vise gaziti - to je nejelementarniji princip siledzija. Nema ulizivanja, sa silom se moze samo na jedan nacin.

S tog stanovista Sanaderove slatkaste govorancije ce nam pribaviti puno vise stete nego koristi. Koja svrha biti dijelom Evrope ako je tamo za nas rezervirano iskljucivo mjesto "zahodskog posluzitelja"?

Krivnja je Racana sto nije pomeo svu onu HDZovu bagru u sudstvu (Lozina, Potrebica, Vukovic), policiji, tajnoj policiji, vojsci. Sada ce isti oni ljudi koji su rasprodali Hrvatsku 1990-99 istu stvar napraviti po drugi puta, na istina bog profinjeniji nacin, ali sa istim razornim rezultatima. Vuk dlaku mijenja, ali cud nikako.
OrangeC is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 14:20   #24
Quote:
Kako smo mi samo glup narod, banalan primjer, srpski nogometasi su i danas cijenjeniji na zapadu od nasih, njihove zvjezdice igraju po najboljim klubovima zapada, cijela Italija je na nogama zbog pitanja koji ce klub izabrati Dejan Stankovic, dotle nasi talenti oru ukrajinske pasnjake, nasa reprezentacija redovno guzi i najvece europske i svjetske dok srpska izgubi i od Azerbejdzana.
kakve to veze ima sa politikom?
stonislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 14:30   #25
Quote:
OrangeC kaže:
Ne kazem da trebamoo hrv.Seselja u saboru (citaj HSP), no sanaderov put je jednostavno POGESAN.

Piere Richard Prosper, am. "ambasador za ratne zlocine" se setka svako malo Hrvatskom dijeleci nam packe zbog Govtovine i suradnje sa Haaskim Sudom! Zasto se taj covjek jednostavno ne proglasi "persona non grata" i zabrani mu se ulazak u Hrvatsku sve dok ista ta Amerika ne potpise suradnju sa Medjunarodnim tribunalom, i sama posalje svoje osumnjicenike?

Dok god savijas kicmu pred silom, dotle ce te silnik sve vise i vise gaziti - to je nejelementarniji princip siledzija. Nema ulizivanja, sa silom se moze samo na jedan nacin.
gdje se to sander ulizao strancimma? hrvatski srbi nisu valdja stranci ukoliko su hrvatski drzavljani. nijednom drzavljaninu hrvatske nemoze biti u interesu da neki stranci sa zapada gaze nasu zemlju.
zato svi hrvatski drzavljani moraju suradjivati da strancima nedamo ni mali prst kako ne bi trazili cijelu ruku. ondan bi stranci mozda bili i zadovoljni sa djubrom ispod nokta
stonislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 14:35   #26
Quote:
srpski nogometasi su i danas cijenjeniji na zapadu od nasih,

Quote:
kakve to veze ima sa politikom?

stonislav to nema veze s istinom, ukoliko i nije slucajno utipkano !



Quote:
S tog stanovista Sanaderove slatkaste govorancije ce nam pribaviti puno vise stete nego koristi.
eh ?
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 14:37   #27
[QUOTE]stonislav kaže:
gdje se to sander ulizao strancimma?
[/quoteg

NATO baze, price oko Lore, pricice o "manjinama kao nasem najvecem bogatstvu", napasno nagla provala prijateljskih osjecaja prema Istri i valjda "regijama kao nasem najvecem bogatstvu", srpske manjine, talijanske manjine, Muslimani i Slovecni odjednom mogu u uStav - nema problema, nema veze sta 13 godina nisu mogli prismrdit.....tebi to nije ulizivanje? Nemoj mi reci da to Sanader radi zato sto iskreno vjeruje u to. Radi samo ono sto ce mu stvoriti image "kooperativnog" politicara.

Ono sto je BITNO je PRIVATIZACIJA. Uskoro slijedi privatizacija infrastrukturnih poduzeca - HEP, druga transa INE, Hr Sume, Hr Vode, zakoni o prodaji nekretnina na otocima i priobalju....cek samo kad krene, vidjeces onda koja je prava cijena Sanderovih izmotavanja. Enron i Bechtel ce biti mila majka u donosu na ono sto slijedi.
OrangeC is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 14:42   #28
sanader srbe nije nazvao "najvecem bogatsvom" nego samo "bogatsvo" sta i jesu kao i ostale manjine u hrvatskoj.
stonislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 14:42   #29
Re: Sanader: Srbi su naše bogatstvo

Quote:
Anderlon kaže:
Gornji naslov je prepisan iz današnjeg Jutarnjeg (vijest je po potpisu Hinina). Sanader je to rekao u intervjuu za austrijski Kurier.

Premijer je naglasio da "srpska manjina, kao i druge manjine u Hrvatskoj predstavljaju bogatstvo, a ne problem." I još "Vrlo smo zainteresirani za normalizaciju odnosa sa Srbijom, i dalje ćemo podupirati njezin put u EU."

Vidiš, normalna stvar. Da je Račan rekao da su "Srbi naše bogatstvo" mislim da bi izazvao demonstracije. U svakom slučaju konsternaciju na Forumu. Čak je i Šuvar jučer kod Stankovića u Nedeljom u 2 rekao da je Sanader više napravio za Srbe u ovih par tjedana nego Račan u tri i pol godine.
Anderlone,
sto si ocekivao od jednog intelektualca osim ovakav nastup?
Pa Sanader nije budaletina kao Racan, koji je radio sa neprijateljima drzave, kako bi osigurao sebi i svojim komunjarama fotelje. Sanader je pravi Hrvat, koji zna, da su nacionalne manjine pravo i istinsko bogatstvo Hrvatske, ako su istovremeno lojalne R. Hrvatskoj. I to podupiru svi pravi demokrscani!
Pa i ja!
S.
__________________
Fide, sed cui, vide !
Secundus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 14:46   #30
Quote:
BootBoy kaže:
ja naprimjer, dodjem tebi, sravnim ti grad sa zemljom, istjeram te iz njega, proglasim svoju drzavu, pjevam "bit ce mesa, klat cu narance" po ulici... zbog mene 10god lutas po ostatku drzave, zivis od tudje milostinje i kasnije netko umjesto tebe zakljuci da sam ja tvoje najvece blago! ah, kako je dobar. ma, to je bas super.
Ovi iz Zagreba nisu prosli to sto smo prosli ja i ti i oni ti to nikada,nikada nece razumijeti.
drago mi je da moji prijatelji i rodbina(i svi drugi) iz Crikvenice,Zagreba,Rijeke nisu prosli kroz onaj pakao prognanistva i bijede kao sto smo mi i da je barem jos manje ljudi moralo to dozivjeti!!
__________________
like a bird on a wire,like a drunk in a midnight quire,oh i tryed,in my way
to be free!
Hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 14:50   #31
No,Sanader je vrlo mudar covjek!
europa ti to o manjinama zeli cuti i sanader im je dao to zadovoljstvo...
Hvala bogu sta imamo tako sposobnog covjeka za premijera!
Ko bi reko da HDZ Hrvatskoj moze dati takvog genija?!
Sve je moguce...
__________________
like a bird on a wire,like a drunk in a midnight quire,oh i tryed,in my way
to be free!
Hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 14:50   #32
S tog stanovista Sanaderove slatkaste govorancije ce nam pribaviti puno vise stete nego koristi. Koja svrha biti dijelom Evrope ako je tamo za nas rezervirano iskljucivo mjesto "zahodskog posluzitelja"?

Najbolji primjer slatkastih govorancija i sipanja iz supljeg u prazno je Bosna. Ovi sa zapada su na hinjski nacin postavili na vlast ljude sa kriminalnom prosloscu koje mogu da ucjenjuju i ovi kriminalci su na vlasti sve dok su poslusni i zapadu potrebni.
Cini mi se da i Hrvatska ide tim putem, u prakticni medjunarodni protektorat.

Uvjerenja sam da su ovi sa zapada jako veseli sto konacno imaju nekoga ko ce igrati kako oni sviraju. Kakva njima korist od "socijaldemokrate" Racana kad im on nije nijednog optuzenika dao u Haag. Sanader ce im napuniti kaznionicu, jedan kroz jedan.

I opet se vracamo na Sanaderove glasace, na Condica i raznorazne stozere, na generale i ostale. Bas me zanima da li ce i oni reci kao ovaj Sanaderov glasac... ali da se razumijemo - nek sanader radi sto kako zna i umije; i samo nek nam bude bolje... nisam ja ni ocekivao da ce mi cetnici po ulici prestat je*at mater ustasku ako je HDZ na vlasti, niti da ce pocet jos vise ako on ne bude. usotalom, ako se seselj pocne ulizivati hrvatima u sicg, mislit da ce oni biti odusevljeni i zaboraviti sve? na kraju krajeva, politika je briga za zajednicu, sto ne?

Ono, ajmo se sad malo praviti budale
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 14:52   #33
Re: Re: Sanader: Srbi su naše bogatstvo

Quote:
Secundus kaže:

. Sanader je pravi Hrvat, koji zna, da su nacionalne manjine pravo i istinsko bogatstvo Hrvatske, ako su istovremeno lojalne R. Hrvatskoj.
S.
__________________
like a bird on a wire,like a drunk in a midnight quire,oh i tryed,in my way
to be free!
Hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 15:01   #34
Quote:
Vanjushka kaže:
Najbolji primjer slatkastih govorancija i sipanja iz supljeg u prazno je Bosna. Ovi sa zapada su na hinjski nacin postavili na vlast ljude sa kriminalnom prosloscu koje mogu da ucjenjuju i ovi kriminalci su na vlasti sve dok su poslusni i zapadu potrebni.
Cini mi se da i Hrvatska ide tim putem, u prakticni medjunarodni protektorat.
Ja podsejcam da sam odmah iza nastupnoga govora Paddya Ashdowna rekao da ce ti i takvi samo izazvati probleme u Bosni. Nedugo nakon toga je Alijansa osla do dojavola, i vrzino kolo s eponovno pocelo plesti po Bosni. Isti oni koji su propagirali vlastite interese u Bosni (Britanija, Francuska, SAD, Njemacka), isti oni koji su kreirali nakaradu od Daytona, isti ti koji su sititli zlocince u BiH vlasti, sada kao izirgrvaju mirotvorce? Bah! Paddy je dosao tek kao puki izvrsitelj eutanazije nad Bosnom. nesto sto se nije moglo ubiti silom 1992-95, sada seubija milom pod Paddyem. Zna se tocno sto ne valja u Bosni: dualnost "entiteta". Iz toga proizilazi neravnopravnost naroda u Bosni, te time i mogucnost da svaka strana skici o svojoj ugrozenosti. Da su htjeli rijesiti probleme u Bosni, pomeli bi nacionalna rukovodstva, donijeli ustavnu uredbu o paritetnom suverenitetu sva tri naroda u CIJELOJ Bosni itd itd. Ovako - suc muc pa prolij. Isti ljudi sta su osnivali Dretelje i Omarske (a bogme i bosnjacke logore), sada drze "slatkaste govore" o potrebi suzivota!!! Pa tko tu koga jebe u mozak??? Ispada da je rat bio bolji. Fuj.



Quote:
Uvjerenja sam da su ovi sa zapada jako veseli sto konacno imaju nekoga ko ce igrati kako oni sviraju. Kakva njima korist od "socijaldemokrate" Racana kad im on nije nijednog optuzenika dao u Haag. Sanader ce im napuniti kaznionicu, jedan kroz jedan.
ma jebe se njima i za Gotovinu i za Rajica i za Blaskica i za bilo koga. Oni su tek monete za potkusurivanje. Jedino sto ih zanima je NOVAC, i kako naplatitit sto vise kredita. Da, rracan nije nikoga isporuci, ali zato je prodaja automobila na kredit dostigla apsolutni vrhunac!! Drugim rijecima, ostavili su nam Gotovinu na miru samo zato da bismo im priskrbili profit.

A Sanader ide u istom smjeru. Pricaj mi pricu, cek samo dok dodje do (velikih) para. Sto ne donese zakon o redukciji uvoza? Da ne bi, to je TESKO. Al pricati na talijanskome, e to ce oporavit ovu zemlju.



Quote:
I opet se vracamo na Sanaderove glasace, na Condica i raznorazne stozere, na generale i ostale. Bas me zanima da li ce i oni reci kao ovaj Sanaderov glasac...
Oni ce dobiti penzije od 8.000 kuna i biti kus. I eto ti smisla svih tih Stozera, i sveg rata 1990-95. Pare. Pare. Pare. Pare.
OrangeC is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 18:06   #35
Sanader, dakako, računa s već uvriježenim načinom razmišljanja hrvatskog desnog centra i desnice, a to je ono "neka, treba Europi zamazat oči, mi ZNAMO kako je ustvari"... To jest, u javnosti ćemo Srbe držat kao kap vode na dlanu, a birokracijom i uličnim vikačima ćemo im zagorčati život.
Dat će mu pristaše nekoliko mjeseci, možda i godinu dana jer računaju da on misli upravo tako.
Ako za neko vrijeme ispadne da Sanader i RADI sve to o čemu govori, pjevat će mu pjesmice kao što su pjevali Račanu i Mesiću. .

Dakle, slijedeći vladari Hrvatske bi mogli biti koalicija HSP-HČSP.

Ako i oni ne postanu "srbofili" u međuvremenu.

Nema Hrvatske bez vjerske i nacionalne mržnje. Bilo bi to prelijepo, upravo nemoguće.

__________________
x
Call me The Breeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 19:10   #36
Franjo Tudjman je bio jedan od osnivaca, clan i
predsjednik HDZ, zbog cega je od strane njegove stranke predlozen i kao kandidat za izbor Predsjednika Republike Hrvatske.
Kao kandidat za predsjednika izasao je s programom svoje stranke (ne njegovim osobnim)
i taj program je kod glasaca prihvacen s izbornom vecinom.
Franjo, zapravo HDZ, je vladala onako kako je vladala, drzeci se svih propagiranih nacela i tvrdnji u svom stranackom programu.
Desetogodisnjom vladavinom HDZ je hrvatskom narodu pokazala ili da se ne pridrzava programa svoje stranke ili da je program los,
zbog cega hrvatski narod na izborima, nakon Tudjmanove smrti, nalazi prihvatljiviji program SDP i njenih koalicionih partnera, te biraju njih, kao nove vlastodrsce Hrvatske.
Ta nova koalicija, na celu s Racanom, veoma brzo pokazuje hrvatskom narodu da nije zrela za obnasanje vlasti, zbog cega u nekoliko navrata se oglasava odrzavanje novih izbora, koji se zbog poznatih razloga ne odrzavaju.

Istodobno, nakon izbornog poraza, HDZ MORA konsolidirati svoje redove i napraviti i kadrovsku i programsku korekturu.
Ima li i ovdje nesto nejasnog?

Normalno, svaka korekcija izaziva reakciju medju clanstvom, pa tako i u samom HDZ. Lideri
HDZ nisu u cjelini suglasni u daljnjem vodjenju politike stranke i sprovodjenju stranackog programa, zbog cega dolazi do pucanja u clanstvu.
Dio clanstva na celu s Pasalicem stvara HB, a
veci dio clanstva HDZ-a, ostaje vjeran HDZ-u i
nalazi da od preostalih lidera za predsjednika HDZ najbolje uvjete posjeduje Sanader. Biraju Sanadera za predsjednika, koji za razliku od Pasalica i nekih drugih lidera koji su ostali vjerni HDZ-u, raspolaze s boljom retorikom,
stalozeniji je i sto je neobicno vazno, bolje predvidja politicke dogadjaje.


Medjutim, ma koliko Sanader osobno bio sposoban, on je CLAN HDZ i kao clan HDZ OBAVEZAN je sprovoditi program HDZ kako je predvidjen.
Ili, drugim rijecima program HDZ-a je njihova strategija, od koje ne smiju niti hoce odstupati, a nacin sprovodjenja tog programa je taktika, koja je ostavljena Sanaderu da je svojom umjesnoscu vodi.


I konacno da zakljucim. HDZ, jedanko kao is svaka druga politicka stranka (partija) ima svoj stranacki program, koji joj sluzi kao red voznje i koji se moze modificirati samo u iznimnim okolnostima, ali nikada mijenjati.

Kako i Tudjman i Sanader sprovode isti program,
iako zbok nekih okolnosti malo modificiran, ne
moze, niti smije biti razlike u strategiji stranke ovisno o osobi koja je njen lider.
Velebit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 19:19   #37
Quote:
OrangeC kaže:
To kaze Sanader, ne ja. Zasto to ne kazes Sanaderu?

Znam znam, nisu ti rekli u lokalnom Stozeru sta da mislis, pa si malko dezorijentiran.
ja nisam odgovorio na sanaderov post, nego tvoj. i to ne zbog sanaderove izjave, nego tvog vrsnog poznavanja i suosjecanja s patnjom srba...

i u kojem sad stozeru? u sto si me sad strpao?
BootBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 19:42   #38
*

pa pare pare nego šta.

jednog dana bit čemo krasna potrošačko kapitalistička zemlja i to je to.


OrangeC, zašto misliš da to nejde u dobrom smjeru?
Mislim da ljudi više nemaju snage vječno biti u sukobu, nek ide, nek se proda, ko oče nek radi, očito sami ne možemo i ne znamo.
 
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 20:15   #39
Quote:
Velebit kaže:
http://mirror.veus.hr/myth/eyes.html
ne kuzim kakve ovo veze ima..
mislis, nase bogatstvo su srpske oci?
BootBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2004., 20:36   #40
Quote:
M@rio kaže:
Nije normalna stvar. Naše bogatstvo su djeca, more, polja..... zasigurno to nisu Srbi ili Hrvati.
Malo si bukvalno (doslovno) shvatio izjavu, ili Ti to malo teže ide.
I odmah nudiš odgovor za "nenormalno", dakako proizvodnjom "našeg" bogatstva koje navodiš.
Otton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:13.