Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2004., 15:41   #21
Quote:
NakurnjakOdStridera kaže:
Ne zaboravite da ljudi misle samo na sebe, te da smo poluzivotinje i da zivotinjski instinkti jos naveliko vladaju nama, samim time utopijska drustva poput komunizma nisu moguca, eventualno bi par tisuca ljudi od cjelokupne populacije moglo zivjeti u pravom komunizmu.

Nisu krivi sistemi poput komunizma, nego su krivi ljudi. Sva krivnja se treba svaljivati na ljude koji su nam nametnuli komunizam (za koji nismo sposobni) i onda ga debelo iskoristavali....a takvih ljudi ima i u ostalim drustvenim uredjenjima, a zovemo ih diktatori.
Ovo je ipak previse pojednostavljeno. Momenat da se nesto dogada u ime komunizma, to je itekako povezano uz taj sistem. Sto se utopijskog drustva tice, Marx Utopiju nije primao previse ozbiljno.
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 16:48   #22
Quote:
I daj si utuvi više u glavu da komunizam nije zlo



-- nego što je pobilo onolike milijune ljudi ( više nego što ih je pobio fašizam ) ako ne zlo , ili je po tebi bilo opravdano kako bi se ostvarili "viši" ciljevi komunizma


-- i lijepo reče mislim Mario
Quote:
Ali, kad smo kod teme, što se mene tiče, komunizam (na djelu)=fašizam
--stoga vratimo se temi gospodine moderatore a ne pravdanju komunizma

-
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 17:08   #23
Quote:
Panonicus kaže:
[B-- nego što je pobilo onolike milijune ljudi ( više nego što ih je pobio fašizam ) ako ne zlo , ili je po tebi bilo opravdano kako bi se ostvarili "viši" ciljevi komunizma[/B]
Po mjerilu žrtava bi najgore društveno uređenje bilo demokratsko. Jednostavno traju više od dva stoljeća.
 
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 18:07   #24
Re: A gdje je komunizam?

Quote:
Panonicus kaže:
Vienna- moderator veli
Zabranjeno je:




Vrijedjati narode i vjeroispovijesti.

Pozivati na kriminalna djela, ili podržavati ista.

Velicanje nacizma i fašizma i stavljanje njihovog znakovlja.


e pa braca Vienna a gdje je komunizam!!??
Ma daj molim te, pa Vienna ti je unikum!
Takvo sto jos majka nije rodila! Islamist, nakalamljen na komunisticku doktrinu: dali mozes to shvatiti?

Ja ne, iako sam se puno trudio i kod toga zaradio dva bana, jer kod toga nije moglo biti, sto ne smije biti.
Ona stara komunjarska Lyssenkova skola, koja je mnoge Wawrove poslala u "smrt."
Pazi se!
S.
__________________
Fide, sed cui, vide !
Secundus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 18:09   #25
Quote:
desna ruka kaže:
Po mjerilu žrtava bi najgore društveno uređenje bilo demokratsko. Jednostavno traju više od dva stoljeća.
Ovo mi stvarno nije jasno
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 18:14   #26
Quote:
Ma daj molim te, pa Vienna ti je unikum!


Unikum jest, ali Primus svakako nije, stoga je nejasnije zašto ga pravda tamo neki mljacko.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 18:22   #27
Quote:
Spot Perdita kaže:
Ovo mi stvarno nije jasno
Same SAD su bar preko 50 milijuna upokojile, da ne spominjem sad druge demokracije.
 
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 18:48   #28
Quote:
desna ruka kaže:
Same SAD su bar preko 50 milijuna upokojile, da ne spominjem sad druge demokracije.
Zar se ne protivis takvom rezoniranju u diskusijama o ustastvu?
Ovo si napisao na temi "Thompson na Latinici":

Quote:
desna ruka kaze::
Kakva je to primitivna dječja filozofija? Ako Srbi imaju četnike mi moramo imat ustaše. Ako tamo ima govana mora i u nas bit septička jama.
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 19:18   #29
Istina. Zato sam i pokazao da su u uspoređivanju kratke noge. Uvijek se nađe jači tata.
 
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 19:34   #30
Quote:
desna ruka kaže:
Istina. Zato sam i pokazao da su u uspoređivanju kratke noge. Uvijek se nađe jači tata.
Kako sam ja shvatila Panonicusa, on je pokrenuo temu o tome da su ustaska obiljezja zabranjena - s pravom - i postavio je pitanje da li to i ne bi trebalo vaziti za komunisticka obiljezja. Mislim da je pitanje vrijedno rasprave.
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 19:42   #31
Zabrana komunističkih obilježja je protuustavna.
 
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 19:46   #32
Quote:
desna ruka kaže:
Zabrana komunističkih obilježja je protuustavna.
Da li je tebi to ozbiljan argument? Hocu reci, imas misljenje da komunizam nije totalitaran rezim?

p.s. Usput, da mi se i pojasni jer ne razumijem po cemu je protuustavno.
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 19:59   #33
Quote:
Panonicus kaže:
Unikum jest, ali Primus svakako nije, stoga je nejasnije zašto ga pravda tamo neki mljacko.
Zato sto je i Mljacko obicna "komunjara".
S.
__________________
Fide, sed cui, vide !
Secundus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 20:05   #34
Thumbs down ignoranti

dajte malo zagrijte stolice prije negoli započnete laprdati o komunizmu…ajde, Mljacko vam je pokušao neke osnove objasniti…no, kao što vidim… ne ide vam..što je tako tesko za shvatiti….zar je toliko komplicirano?…kad bi bar imali osnovna znanja... znali bi da je komunizam=humanizam, da nigdje nije praktički postojao, da nije utopija, i da je itekako ostvariv...dapaće, na samom smo pragu komunizma…ha, ha, ha…neznalice…ajde, probajte nije to tako teško za shvatit i zapamtiti…


Zadnje uređivanje Heraklit : 23.01.2004. at 20:41.
Heraklit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 20:07   #35
Thumbs down Re: Re: A gdje je komunizam?

Quote:
Secundus kaže:
Ma daj molim te, pa Vienna ti je unikum!
Takvo sto jos majka nije rodila! Islamist, nakalamljen na komunisticku doktrinu: dali mozes to shvatiti?

Ja ne, iako sam se puno trudio i kod toga zaradio dva bana, jer kod toga nije moglo biti, sto ne smije biti.
Ona stara komunjarska Lyssenkova skola, koja je mnoge Wawrove poslala u "smrt."
Pazi se!
S.
koliko sam do sada skužio... ti se jako puno trudiš na ovom forumu..ali kao nagradu samo banove dobivas…


ps. kaže se nakalemljen, a ne nakalamljen..i DA LI se ne piše zajedno…ajde, deda vrijeme je da se malo opismeniš...
Heraklit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 20:08   #36
Re: ignoranti

.
Heraklit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 20:28   #37
Quote:
desna ruka kaže:
Zabrana komunističkih obilježja je protuustavna.
ROFL
M@rio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 20:54   #38
Quote:
Kako sam ja shvatila Panonicusa, on je pokrenuo temu o tome da su ustaska obiljezja zabranjena - s pravom - i postavio je pitanje da li to i ne bi trebalo vaziti za komunisticka obiljezja. Mislim da je pitanje vrijedno rasprave.

-- ispravno dubiš Spot-- no ovi ljevičarski zapizdnjaci (ups) to ne žele prihvatiti jer su im za vrijeme komunizma mogle prolaziti stvari o kojima se čak ni pričati nije smjelo-- pa sada piči samo po fašizmu-- jer kada prihvate kritiku komunizma morat će se malo raspravljati i o ulozi Račana, Pusića, Puhovskih i inih "demokratskih veličina--- to njih plaši
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 21:12   #39
Quote:
Spot Perdita kaže:
Ovo mi stvarno nije jasno
Ne postoji gora ni bezdušnija vlast od one utjelobvljene u KC.
Feniks is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 21:30   #40
PHP Code:
Zabrana komunističkih obilježja je protuustavna

__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:56.