Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2004., 09:31   #1
Zuzul obecao isporuciti A. Gotovinu Haagu!?

Kakva je sad ovo politika?
Da li smo dobili novu vladu, ili se stara prerusila!?
Sto je vase misljenje o ovom clanku, ako je istinit?
HDZ- kao stranka lazi i obmane? Ili ?
S.

Novosti - Slobodna Dalmacija23.1.2004
TAJNI SASTANAK MINISTRA VANJSKIH POSLOVA I NIZOZEMSKOG VELEPOSLANIKA

Slobodna Dalmacija: Žužul obećao izručenje Gotovine



ZAGREB - Hrvatski ministar vanjskih poslova Miomir Žužul na zatvorenom sastanku s nizozemskim veleposlanikom Lionelom Veerom, prije tjedan dana u Zagrebu, nedvojbeno je iskazao spremnost nove Vlade da izruči Haagu optuženog generala Antu Gotovinu. Ta je nedvosmislena izjava šefa hrvatske diplomacije naišla na vrlo pozitivan prijam kod europskih diplomata, prvenstveno zbog toga što do sada novi hrvatski dužnosnici nisu u javnosti davali konkretne i jasne odgovore na pitanje je li nova Vlada, na čelu s Ivom Sanaderom, spremna uhititi Gotovinu i bezuvjetno ga izručiti Haagu.
Ministar Žužul potvrdio je punu spremnost aktualne hrvatske Vlade i diplomacije na bezuvjetnu suradnju s Haaškim sudom i na izručenje najpoznatijeg hrvatskog optuženika čim ga se uhiti - doznajemo od izvrsno informiranog diplomata iz veleposlanstva države članice Europske unije.
Veleposlanik Veer je na tom susretu ponovio ministru Žužulu da njegova zemlja očekuje od Hrvatske učinkovitiju suradnju s Haaškim sudom u odnosu na ono što je pokazala prethodna vlada lijevog centra. Ta suradnja, kao i povratak izbjeglica, preduvjet su za okončanje postupka ratifikacije hrvatskoga SSP-a u Nizozemskoj - poručio je Lionel Veer.
Europski diplomati u Zagrebu nisu bili zadovoljni izvješćima hrvatskoga MUP-a o aktivnostima koje je policija poduzela radi pronalaženja i uhićenja optuženog Gotovine, pa je - tvrdi naš izvor - nizozemski veleposlanik poručio ministru Žužulu i to kako EU u tom smislu očekuje od nove Vlade kvalitetniju suradnju i veću vjerodostojnost.
Veleposlanik Veer je svoj susret sa Žužulom zaključio porukom kako se ova pitanja, koja spadaju u političke kriterije, neće zaobići prilikom izrade mišljenja Europske komisije koje bi se trebalo objaviti do kraja ožujka.
O sastanku ministra Žužula i nizozemskog veleposlanika Lionela Veera MVP Hrvatske nije obavijestio javnost, ali to nije ništa neuobičajeno jer se takvi diplomatski razgovori redovito održavaju iza zatvorenih vrata - objasnio nam je iskusni europski diplomat.
Šenol SELIMOVIĆ
__________________
Fide, sed cui, vide !

Zadnje uređivanje Secundus : 25.01.2004. at 11:39.
Secundus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 10:09   #2
Re: Zuzul obecao isporuciti A. Gotovinu Haagu!?

Quote:
Secundus kaže:
Kakva je sad ovo politika?
Da li smo dobili novu vladu, ili se stara prerusila!?
Sto je vase misljenje o ovom clnku, ako je istinit?
HDZ- kao stranka lazi i obmane? Ili ?
S.

Novosti - Slobodna Dalmacija23.1.2004
TAJNI SASTANAK MINISTRA VANJSKIH POSLOVA I NIZOZEMSKOG VELEPOSLANIKA

Slobodna Dalmacija: Žužul obećao izručenje Gotovine

...

Veleposlanik Veer je na tom susretu ponovio ministru Žužulu da njegova zemlja očekuje od Hrvatske učinkovitiju suradnju s Haaškim sudom u odnosu na ono što je pokazala prethodna vlada lijevog centra. Ta suradnja, kao i povratak izbjeglica, preduvjet su za okončanje postupka ratifikacije hrvatskoga SSP-a u Nizozemskoj - poručio je Lionel Veer.
Europski diplomati u Zagrebu nisu bili zadovoljni izvješćima hrvatskoga MUP-a o aktivnostima koje je policija poduzela radi pronalaženja i uhićenja optuženog Gotovine, pa je - tvrdi naš izvor - nizozemski veleposlanik poručio ministru Žužulu i to kako EU u tom smislu očekuje od nove Vlade kvalitetniju suradnju i veću vjerodostojnost.
...
Način na koji postavljaš pitanje (radi se o ponašanju prethodne vlade) kontradiktoran je s onim što jasno piše u članku. Tj. sa činjenicom Račanova vlada nije izručila niti Gotovinu niti ikoga drugoga Haagu.

A evo ti i moje mišljenje. Račanova vlada nije ni mogla nikog izručiti zbog unutarnje stabilnosti zemlje. HDZ to može i izručit će. Već viđeno, i ponovit će se. Kako sud prestaje s novim optužnicama za koju godinu, ta će tema za Sanaderovog mandata biti stavljena ad acta i slijedeća vlada više neće imati takve hipoteke u odnosima sa svijetom.
euCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 10:13   #3
Thumbs up Re: Zuzul obecao isporuciti A. Gotovinu Haagu!?

Quote:
Secundus kaže:
Kakva je sad ovo politika?
Da li smo dobili novu vladu, ili se stara prerusila!?
Sto je vase misljenje o ovom clnku, ako je istinit?
HDZ- kao stranka lazi i obmane? Ili ?
S.

Novosti - Slobodna Dalmacija23.1.2004
TAJNI SASTANAK MINISTRA VANJSKIH POSLOVA I NIZOZEMSKOG VELEPOSLANIKA.......

…to je suvremena europska politika…koju retrogradni filistarski ograničeni umovi neće moći «pratiti»…da, dobili smo novu Vladu…napokon…članak je itekako istinit i hvala Bogu da je takav kakav je…

ps. HDZ se pokazao izrazito lukavim…jer je u predizbornom periodu igrao na primitivne mase…laprdao im sve što gutaju (još jednom dokazao da je narod čopor ovaca…)….a sada naravno ide samo onakvom politikom koja je jedino moguća u civiliziranom svijetu…no, jasno je da se određeni osjećaju obmanuti i izigrani… ha, ha, ha, ha, ha...
Heraklit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 10:21   #4
Vidim da je buđenje bolno
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 10:32   #5
A jednom cete svi lijepo shvatiti da je Haski sud politicki sud i da isti s pravdom nema nikakve veze...
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 10:39   #6
Quote:
rambi kaže:
A jednom cete svi lijepo shvatiti da je Haski sud politicki sud i da isti s pravdom nema nikakve veze...
Ja mislim tko je shvatio, shvatio je. A oni koji "ne shvacaju," su isto shvatili. Samo sto to njima nista ne znaci. Oni to vole i podupiru iz svojih razloga.
__________________
"All that Communism needs to make it successful is someone to feed and clothe it."
-'Columbia Record'
Broadway Blueshirts is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 12:02   #7
Quote:
Broadway Blueshirts kaže:
Ja mislim tko je shvatio, shvatio je. A oni koji "ne shvacaju," su isto shvatili. Samo sto to njima nista ne znaci. Oni to vole i podupiru iz svojih razloga.
ja 'ne shvacam'...

je li sad HDZ radi dobro za Hrvatsku ili je jebena izdajica?
desnicari kazite, tako da mogu bit u 'modi'...

madmax3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 12:06   #8
Re: Zuzul obecao isporuciti A. Gotovinu Haagu!?

Quote:
Secundus kaže:
Kakva je sad ovo politika?
Da li smo dobili novu vladu, ili se stara prerusila!?
Sto je vase misljenje o ovom clanku, ako je istinit?
HDZ- kao stranka lazi i obmane? Ili ?
S.

Novosti - Slobodna Dalmacija23.1.2004
TAJNI SASTANAK MINISTRA VANJSKIH POSLOVA I NIZOZEMSKOG VELEPOSLANIKA

Slobodna Dalmacija: Žužul obećao izručenje Gotovine


Što si ti mislio? Žužul je američki igrač i to CIA-in čovjek. I tako, mi smo "slobodni" i "nezavisni"


Ovi sad su gori od onih prije. Strah me kad god HDZ dođe na vlast. Jer oni razvlašćuju Hrvatsku, a Hrvate (domoljube) ili potajno daju likvidirati, ili isporučuju Hagu.


__________________
Forum je mjesto za kvalitetnu svađu, da bi smo postali pametniji
RGCX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 13:07   #9
Re: Re: Zuzul obecao isporuciti A. Gotovinu Haagu!?

Quote:
euCro kaže:
Način na koji postavljaš pitanje (radi se o ponašanju prethodne vlade) kontradiktoran je s onim što jasno piše u članku. Tj. sa činjenicom Račanova vlada nije izručila niti Gotovinu niti ikoga drugoga Haagu.

A evo ti i moje mišljenje. Račanova vlada nije ni mogla nikog izručiti zbog unutarnje stabilnosti zemlje. HDZ to može i izručit će. Već viđeno, i ponovit će se. Kako sud prestaje s novim optužnicama za koju godinu, ta će tema za Sanaderovog mandata biti stavljena ad acta i slijedeća vlada više neće imati takve hipoteke u odnosima sa svijetom.
Mislim, da tu nema nikakve kontradikcija, ako cemo pisati istinu.
Postavio sam pitanje, onako kako bi i svaki drugi to ucinio, tko je pratio predizborni kampanju HDZ-a.

Dakle, ja pitam, da li je i ova vlada beskicmena i sluganska ili ce postupiti u nacionalnom interesu.
To sto Racanova vlada nije izrucila Gotovinu, nije bitno, jer je jasno, da ona to nije bila u stanju, kako i sam primjecujes, buduci da ga nije uhvatila. Ali, ona je Haagu cvrsto obecavala, da ce to uciniti kad bude u stanju.

Ni Sanaderova Vlada nije u stanju izruciti Gotovinu, jer ona ne zna niti gdje se general nalazi, ali radi se o sluganstvu i bezuvjetnoj suradnji sa Haagom, po diktatu iz EU.
A to onda nije ono isto, sto su narodu obecali prije izbora. O tomu je rijec!
Da li se ova vlada onda sama laze i da li laze svoj biracki korpus, hrvatski narod ? To je esencijalno pitanje!
Bezuvjetna suradnja s Haagom predstavlja za mene izdaju i drzave i naroda. Tu se mora problem prebaciti s politicke pozornice na pravnu, pa nam onda nece nitko postavljati nemoguce ultimatume.
S.
__________________
Fide, sed cui, vide !
Secundus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 13:09   #10
Re: Re: Zuzul obecao isporuciti A. Gotovinu Haagu!?

Quote:
RGCX kaže:
Što si ti mislio? Žužul je američki igrač i to CIA-in čovjek. I tako, mi smo "slobodni" i "nezavisni"


Ovi sad su gori od onih prije. Strah me kad god HDZ dođe na vlast. Jer oni razvlašćuju Hrvatsku, a Hrvate (domoljube) ili potajno daju likvidirati, ili isporučuju Hagu.

Ne bih se slozio s tvojim upisom. Ovo sto ti pises je vrlo lagano uciniti, ali dokaza za to nemas!
S.
__________________
Fide, sed cui, vide !
Secundus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 13:10   #11
Quote:
rambi kaže:
A jednom cete svi lijepo shvatiti da je Haski sud politicki sud i da isti s pravdom nema nikakve veze...
Upravo tako!
S.
__________________
Fide, sed cui, vide !
Secundus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 13:12   #12
Quote:
baobab kaže:
Vidim da je buđenje bolno
Ja ne vjerujem tom napisu iz Slobodne Dalmacije!
Da li je ministar Zuzul tu vijest potvrdio, ili netko drugi iz Vlade ?
To meni nije poznato! Mislim, ne!
__________________
Fide, sed cui, vide !
Secundus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 13:13   #13
Quote:
rambi kaže:
A jednom cete svi lijepo shvatiti da je Haski sud politicki sud i da isti s pravdom nema nikakve veze...
I gdje je tu razlika s hrvatskim sudovima? Ili u prijevodu, što misliš da hrvatski sudovi sude hrvatskim državljanim optuženim za ratne zločine ne bi bila umiješena politika?
 
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 13:21   #14
Quote:
madmax3 kaže:
ja 'ne shvacam'...

je li sad HDZ radi dobro za Hrvatsku ili je jebena izdajica?
desnicari kazite, tako da mogu bit u 'modi'...

Evo, da i ti shvatis.

Ovo sto radi HDZ sada je cisto driblanje. HDZ nastoji uvjeriti te j*bene "Europljane" da nemaju pravo Hrvatskoj stajati na put do EU-a zbog slucaja Gotovine.

Optuznica podignuta protiv Ante Gotovine je cista optuzba protiv same Hrvatske! I svaka hrvatska vlast bi trebala napraviti SVE da ospori, da odbaci i da unisti tu optuznicu!

Prije i poslije dolaska na vlast, Sanader obecaje "potpunu suradnju s haskim sudom," ali nitko ne zna sto to znaci! Niti pod kojim i kakvim uvjetima itd. Moze se "potpuno suradjivatti," ali tko definira, tj, koja je definicija te "potpune suradnje" kod Sanadera?

I, kako oni mogu obecat nesto sto ocito ne mogu ispuniti sve da hoce, jer nitko ne zna gdje je General Gotovina?

A sto se tice shvacanja, cijeli svijet znade da je Haski sud ispolitiziran! A zasto medju Hrvata ima toliko zaljubljenika i poklonika tog suda i Carla Del Ponte, je jedno ogromno nacionalno pitanje!

I, kad bi bar postojao konzensus kod hrvatskog naroda spram haskog suda i drugih bitnih nacionalnih pitanja, i hrvatske bi se vlasti mogle drugacije ponijeti! Ali, nazalost, to nije slucaj! Jer Hrvati hoce nasilu u EU-- i izgleda da im nije tesko platit u "Gotovini."

Sramota.
__________________
"All that Communism needs to make it successful is someone to feed and clothe it."
-'Columbia Record'
Broadway Blueshirts is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 13:22   #15
Quote:
grandpa the du du monkey kaže:
I gdje je tu razlika s hrvatskim sudovima? Ili u prijevodu, što misliš da hrvatski sudovi sude hrvatskim državljanim optuženim za ratne zločine ne bi bila umiješena politika?
Bar bi bila "umijesana" hrvatska politika.
__________________
"All that Communism needs to make it successful is someone to feed and clothe it."
-'Columbia Record'
Broadway Blueshirts is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 13:36   #16
Quote:
Broadway Blueshirts kaže:
Bar bi bila "umijesana" hrvatska politika.
Yeah right, jedan dio te politike je i umiješan u zločine. To je kao da optuženom za ubojstvo sude njegovi članovi familije.
 
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 13:37   #17
Quote:
Broadway Blueshirts kaže:
Evo, da i ti shvatis.

Ovo sto radi HDZ sada je cisto driblanje. HDZ nastoji uvjeriti te j*bene "Europljane" da nemaju pravo Hrvatskoj stajati na put do EU-a zbog slucaja Gotovine.

Optuznica podignuta protiv Ante Gotovine je cista optuzba protiv same Hrvatske! I svaka hrvatska vlast bi trebala napraviti SVE da ospori, da odbaci i da unisti tu optuznicu!

Prije i poslije dolaska na vlast, Sanader obecaje "potpunu suradnju s haskim sudom," ali nitko ne zna sto to znaci! Niti pod kojim i kakvim uvjetima itd. Moze se "potpuno suradjivatti," ali tko definira, tj, koja je definicija te "potpune suradnje" kod Sanadera?

I, kako oni mogu obecat nesto sto ocito ne mogu ispuniti sve da hoce, jer nitko ne zna gdje je General Gotovina?

A sto se tice shvacanja, cijeli svijet znade da je Haski sud ispolitiziran! A zasto medju Hrvata ima toliko zaljubljenika i poklonika tog suda i Carla Del Ponte, je jedno ogromno nacionalno pitanje!

I, kad bi bar postojao konzensus kod hrvatskog naroda spram haskog suda i drugih bitnih nacionalnih pitanja, i hrvatske bi se vlasti mogle drugacije ponijeti! Ali, nazalost, to nije slucaj! Jer Hrvati hoce nasilu u EU-- i izgleda da im nije tesko platit u "Gotovini."

Sramota.
Slazem se u potpunosti s tvojim misljenjem!
Ja mislim, da je doslo vrijeme, da HDZ-ova vlada pokaze karakter i pocne braniti nacionalne interese. EU- nas ne zeli, ako se ne odreknemo naseg suvereniteta, a mozda i integriteta, jer oni zele male narode asimilirati i otupiti ostricu nacionalnog osjecaja. Uz to, formiraju se vec dvije EU- ona jezgra sa Francuskom, Njemackom, Italijom i Benelux-drzavama i rest EU.
To vise nije ono za cime bi mi trebali zuditi i zrtvovati vlastiti suverenitet i kulturu.

Bilo bi daleko ispravnije ostati Hrvati, svoji na svome, pa makar nikad i ne unisli u tu dubioznu tvorevinu, jer iz Europe nas i tako nitko ne moze izbaciti. Mi smo u Europi!
S.
__________________
Fide, sed cui, vide !
Secundus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 13:38   #18
Quote:
Secundus kaže:
Ja ne vjerujem tom napisu iz Slobodne Dalmacije!
Da li je ministar Zuzul tu vijest potvrdio, ili netko drugi iz Vlade ?
To meni nije poznato! Mislim, ne!
Potvrdio je premijer Sanader koji je više puta izrijekom rekao da će POTPUNO surađivati sa Haagom, pa i u slučaju Gotovina.

Nadalje, Sanader je rekao da mu je cilj u svom mandatu uvesti Hrvatsku u EU, dakle do 2008. A u EU nas nema dok Gotovina nije u Haagu.
You do the math. Šta misliš hoće li ga HDZ izručiti?
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 13:39   #19
Quote:
grandpa the du du monkey kaže:
Yeah right, jedan dio te politike je i umiješan u zločine. To je kao da optuženom za ubojstvo sude njegovi članovi familije.
Za koga ti navijas, jebote?
__________________
"All that Communism needs to make it successful is someone to feed and clothe it."
-'Columbia Record'
Broadway Blueshirts is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 13:40   #20
Quote:
grandpa the du du monkey kaže:
Yeah right, jedan dio te politike je i umiješan u zločine. To je kao da optuženom za ubojstvo sude njegovi članovi familije.
Ti i Heraklit ste malo upuceni u ozbiljne stvari, pa bi bilo oportuno da se preselite na Ljes, ili na PZK-, gdje se vase kvalifikacije traze.
Ovdje ste na krivom mjestu.
S.
__________________
Fide, sed cui, vide !
Secundus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:11.