Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2004., 16:10   #221
Quote:
Spot Perdita kaže:
Uvijek se nabrajaju tranzicijske zemlje, ali vec sam rekla sto sam imala o tome.

Tranzicijske zemlje od čega? Pa te zemlje su demokratske i kapitalističke već desetljećima, neke od njih i stoljećima.
Neke od njih su kapitalističke i demokratske tj liberalno-demokratske ko i Engleska.

To tranzicijski ni ne postoji termin. One su same za sebe, a priznate i od drugih kao kapitalističke i liberalno demokratske.
Što za tebe uopće znači tranzicijske zemlje? Koji su kritiriji da neke kapitalističke i liberalno-demokratske zemlje imenuješ tranzicijskima?

Ja ću ti reći koje vi zemlje imenujete tranzicijskima. Od svih mogućih kapitalističko-liberalno-demokratskih država izuzmete par sa najvećim GDP-om i imenujete ih pravim kapitalističkim i demokratskim zemljama. Za ostale sa istim uređenjem, a manjim GDP-om kažete da su tranzicijske, a ne liberalno-kapitalističke.
A prosjeke, maksimume i ostale statističke podatke uzimate od ovih najbogatijih. I onda te krive podatke plasirate kao dokaze za tvrdnje o uspješnosti navedee-ih ideologije/a.
Što je čuista laž i iskrivljavanje činjenica.

Paralela tome, bilo bi da se uzme od svih komunističkih i srodnih država par najboljih, izvuku iz njih prosjeci i ostale statiste, te ih se plasiraju kao rezultati komunizma, što bi bilo naravno krivo.

ne možeš tako radit. Sve kapitalističke države, koje imaju kapitalističku ekonomiju i sistem su kapitalističke države, i ništa drugo!
Ovo vaše je čista demagogija iskrivljavanje istine.

Zadnje uređivanje Povratak Kralja : 13.02.2004. at 17:30.
Povratak Kralja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2004., 17:20   #222
Quote:
Spot Perdita kaže:
Izvukao si iz konteksta to sto je Strider rekao. On je govorio o zrtvama fasizma i komunizma na prostoru Hrvatske.

Ako sam tocno shvatila ovo sto si gore napisao....
Jesam priznajem, meni je pun ***** prebrojavanja žrtava na prostoru Hrvatske, dobro bi bilo da to radimo u slobodno vrijeme, ali to nam je glavni posao
go2slep is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2004., 22:03   #223
Quote:
Povratak Kralja kaže:
Tranzicijske zemlje od čega? Pa te zemlje su demokratske i kapitalističke već desetljećima, neke od njih i stoljećima.
Neke od njih su kapitalističke i demokratske tj liberalno-demokratske ko i Engleska.

To tranzicijski ni ne postoji termin. One su same za sebe, a priznate i od drugih kao kapitalističke i liberalno demokratske.
Što za tebe uopće znači tranzicijske zemlje? Koji su kritiriji da neke kapitalističke i liberalno-demokratske zemlje imenuješ tranzicijskima?

Ja ću ti reći koje vi zemlje imenujete tranzicijskima. Od svih mogućih kapitalističko-liberalno-demokratskih država izuzmete par sa najvećim GDP-om i imenujete ih pravim kapitalističkim i demokratskim zemljama. Za ostale sa istim uređenjem, a manjim GDP-om kažete da su tranzicijske, a ne liberalno-kapitalističke.
A prosjeke, maksimume i ostale statističke podatke uzimate od ovih najbogatijih. I onda te krive podatke plasirate kao dokaze za tvrdnje o uspješnosti navedee-ih ideologije/a.
Što je čuista laž i iskrivljavanje činjenica.

Paralela tome, bilo bi da se uzme od svih komunističkih i srodnih država par najboljih, izvuku iz njih prosjeci i ostale statiste, te ih se plasiraju kao rezultati komunizma, što bi bilo naravno krivo.

ne možeš tako radit. Sve kapitalističke države, koje imaju kapitalističku ekonomiju i sistem su kapitalističke države, i ništa drugo!
Ovo vaše je čista demagogija iskrivljavanje istine.
Mi? Ja govorim u svoje ime, nemam pojma na koga ciljas kad govoris o "nama". Nema tu nekog natjecanja, tko je bolji od kojega, mi ovdje govorimo o ljudima.

Drzim da je fasizam odvratan, i da je komunizam jednako odvratan (ali podliji).
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2004., 22:06   #224
Quote:
go2slep kaže:
Jesam priznajem, meni je pun ***** prebrojavanja žrtava na prostoru Hrvatske, dobro bi bilo da to radimo u slobodno vrijeme, ali to nam je glavni posao
Zbog toga se ti i zezas, jel' da? Valjda si onaj zec iz "Donnie Darko"

Trebalo bi biti konstruktivne rasprave, mislim da se o tome radi.
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 16:33   #225
Quote:
Spot Perdita kaže:
Mi? Ja govorim u svoje ime, nemam pojma na koga ciljas kad govoris o "nama". Nema tu nekog natjecanja, tko je bolji od kojega, mi ovdje govorimo o ljudima.
Vi - dakle ti, i oni koji govore isto šta i ti. Pa ne misliš valjda da si jedina na svijetu koja tako govori?

Quote:
Drzim da je fasizam odvratan, i da je komunizam jednako odvratan (ali podliji). [/B]
Da, znam da to tvrdiš. I to tvrdiš bez ikakve argumentacije. Čim krenemo u doblju analizu, ti ne osoravaš moje (tj. naše) argumente, čak ne daješ ni protuargumente, već se vraćaš na početnu tezu, baš kao što si učinila u ovom citatu.
Povratak Kralja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:58.