Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2004., 16:31   #1
Angry Biskupi zabranili kondome!

Šta sve neće još zabraniti? Jogu, rad nedjeljom, kondome. Tko su oni? Tko su ti ljudi u crnom? Zakonodavno tijelo? Inkvizicija?
Hrvatska biskupska konferencija oštro je napala program srednjoškolske edukacije o AIDS-u. Biskupi tvrde da je poduka o kondomima u školi protukršćanska. Šta ako i je, ne idu u školu samo djeca kršćana! Biskupi tvrde nadalje da pod izlikom zaštite od AIDS-a, adolescenti vježbaju tehniku korištenja prezervativa, a škole prisiljavaju vjernike da sudjeluju u programu PROTIVNOM KRŠĆANSKOM MORUALU!!!!Doslovan citat:

*Nedopustiva prisila koja se vrši nad učenicima i nastavnicima vjernicima da mimo svoje savjesti sudjeluju u izvođenju programa koji se izričito protivi načelima kršćanskog morala.*
Jesu li se biskupi informirali da je nepobitna znanstvena činjenica da postoje spolne boleštine i da kondomi služe zaštiti zdravlja ili savjetuju vjernicima (a to smo izgleda svi mi, i oni koji to jesu i oni koje oni prisiljavaju i trpaju u isti koš sa svojim ovčicama) da je bolje da se zaraze i sa smrtonosmom bolesti nego da prekrše taj famozni *kršćanski moral*!

I tko propagira svrhovitost spolnosti: Crkva u kojoj nijedna osoba koja za nju radi, biskupi, svećenici i časne, nisu ni sa jednim djetetom pridonijeli natalitetu, nego su govoreći njihovim jezikom, jalovi ljudski materijal.


__________________
Ugrizi me!
AFŽ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 16:37   #2
meni je bilo dovoljno smijesno ono sa jogom... ali ni to nije lose
__________________
Through frozen rice fields,
moving slowly on horseback,
my shadow creeps by
1rice is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 17:16   #3
Re: Biskupi zabranili kondome!

Sretna nam 1951. godina!
 
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 17:25   #4
Bolje bi im bilo da ih i oni počnu koristiti...
H3MAT0M is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 18:16   #5
ILLEGALEEEE!!!!... našao sam jednu!.. jupiiii
Spawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 18:19   #6
Re: Re: Biskupi zabranili kondome!

Quote:
grandpa the du du monkey kaže:
Sretna nam 1951. godina!
50-te su prenapredne za biskupe, prije 1004.Čisti srednji vijek!
__________________
Ugrizi me!
AFŽ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 18:22   #7
Quote:
H3MAT0M kaže:
Bolje bi im bilo da ih i oni počnu koristiti...
Sad se samo čeka reakcija ministra zdravstva onog luđaka Hebranga. Prkosit će cijelog medicinskoj struci i izjaviti da se AIDS ne sprječava kondomima!
__________________
Ugrizi me!
AFŽ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 18:56   #8
AFZ mozes ti brisat i vrsit cenzuru do mile volje,to svakako nece promijeniti tvoje lezbijske frustracije
__________________
braco hrvati!
maliveliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 19:02   #9
Oće li se moć legalno kupit kondomi ili ću morat u šoping do Italije ili Hercegovine?
 
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 20:33   #10
Quote:
desna ruka kaže:
Oće li se moć legalno kupit kondomi ili ću morat u šoping do Italije ili Hercegovine?
Ma napraviš ga od vrećica koje dobiješ u trgovini, onih besplatnih!
H3MAT0M is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 20:45   #11
Odricanje gospodo, odricanje.
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 20:45   #12
Eto... savršen primjer zašto je crkvu nužno držati na sigurnoj udaljenosti od politike.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 20:51   #13
Quote:
AFŽ kaže:
Sad se samo čeka reakcija ministra zdravstva onog luđaka Hebranga. Prkosit će cijelog medicinskoj struci i izjaviti da se AIDS ne sprječava kondomima!
Zar je stvarno to izjavio?!
Može detalje, kada, gdje, kojim povodom?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 21:07   #14
HBK samo brani nauk Crkve. Sva pitanja u vezi seksualnosti su davno odgovorena kroz razne enciklike i slično. Sve što su oni rekli su stavovi cijele Crkve i kao takvi se trebaju shvatiti.
Sebastijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 21:08   #15
Quote:
AFŽ kaže:
Sad se samo čeka reakcija ministra zdravstva onog luđaka Hebranga. Prkosit će cijelog medicinskoj struci i izjaviti da se AIDS ne sprječava kondomima!


Da ne sokiram ljude previse, ali....tocno je da kondomi ne sprijecaju AIDS. To sto AIDS virus moze proci kroz kondom je istina.sad ce me AFZ zadaviti.....

Ovo gore samo usput.Sto crkva tu ima odredivati? Ona jedino moze komentirati.
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 21:13   #16
Quote:
Spot Perdita kaže:
Sto crkva tu ima odredivati? Srednje stoljece je proslo.
Ja vas ne razumijem. To bi značilo da su ljudi bili u srednjem vijeku na nižem stadiju razvoja?? Sada su ljudi evoluirali i sa novim "progresivnim" idejama kroče prema svojim uzvišenim ciljevima, a to je masovni kurveraj (zbog čega se sida i širi na sve strane velikom brzinom).
Sebastijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 21:18   #17
Quote:
Sebastijan kaže:
Ja vas ne razumijem. To bi značilo da su ljudi bili u srednjem vijeku na nižem stadiju razvoja?? Sada su ljudi evoluirali i sa novim "progresivnim" idejama kroče prema svojim uzvišenim ciljevima, a to je masovni kurveraj (zbog čega se sida i širi na sve strane velikom brzinom).
U srednjem stoljecu religija i vlast je bilo isto. To se sada podijelilo i tako to i treba biti. Crkva moze komentirati a ne odredivati. Drugim rijecima, biti papa ne znaci biti predsjednik drzave.
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 21:22   #18
Re: Biskupi zabranili kondome!

Quote:
AFŽ kaže:

...
Biskupi tvrde da je poduka o kondomima u školi protukršćanska. Šta ako i je, ne idu u školu samo djeca kršćana! Biskupi tvrde nadalje da pod izlikom zaštite od AIDS-a, adolescenti vježbaju tehniku korištenja prezervativa, a škole prisiljavaju vjernike da sudjeluju u programu PROTIVNOM KRŠĆANSKOM MORUALU!!!!Doslovan citat:

*Nedopustiva prisila koja se vrši nad učenicima i nastavnicima vjernicima da mimo svoje savjesti sudjeluju u izvođenju programa koji se izričito protivi načelima kršćanskog morala.*
Jesu li se biskupi informirali da je nepobitna znanstvena činjenica da postoje spolne boleštine i da kondomi služe zaštiti zdravlja ili savjetuju vjernicima (a to smo izgleda svi mi, i oni koji to jesu i oni koje oni prisiljavaju i trpaju u isti koš sa svojim ovčicama) da je bolje da se zaraze i sa smrtonosmom bolesti nego da prekrše taj famozni *kršćanski moral*!

Pa ne ocekujes valjda od biskupa da se sloze s edukacijom srednjoskolaca o uporabi kondoma?
To doista jest protivno crkvenom nauku.
magdalena1999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 21:22   #19
Papa je moralno jaci od bilo kojeg predsjednika!
__________________
braco hrvati!
maliveliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 21:31   #20
Quote:
maliveliki kaže:
Papa je moralno jaci od bilo kojeg predsjednika!
Ne smeta meni to. Njemu je posao da bude moralni voda vjernicima. Katolicka crkva se ponasa u redu u europskim zemljama sto se mene tice, i smatram da su napadi na katolicku crkvu cesto bezveze. Nikakva prava kritika.
U africkim zemljama se ne ponasa bas nesto u redu.
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:33.