Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2009., 00:20   #121
Quote:
Dejjan kaže: Pogledaj post
da, kad bolje pogledaš...
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 17:39   #122
Quote:
Leviant kaže: Pogledaj post
Kad ce krenut tecaj?
Nažalost, ne mogu još točno reći. Kao što vjerojatno znate, planirali smo započeti u prvoj polovini veljače, nakon kongresa. Međutim, iskrsle su tehničke poteškoće i prepreke, pa ćemo tečaj morati odgoditi do daljnjega. Pošto je online tečaj prioritet, pokušavamo prevladati novonastale prepreke, te se toplo nadam da ćemo vam se uskoro javiti sa konkretnim datumom.

Lijep pozdrav.
Harmonije is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 19:57   #123
Poštovani forumaši,

Obavještavamo vas da uvodni onlajn tečaj kabale počinje u utorak, 7. travnja 2009. u 20:00 sati na našem kanalu www.justin.tv/bbcroatia. Općenito, lekcije će se održavati utorkom (lekcije načela) i petkom (tehničke lekcije) u isto vrijeme (20:00 sati). Svaka lekcija traje od 1 do 1.5 sati, ovisno o pitanjima.
Vjerojatno će kanal biti zaštićen lozinkom, tako da će se od vas prije ulaza u kanal zahtijevati da ju upišete. Prijavite se na tečaj putem našeg maila [email protected] (u subject stavite "prijava za tečaj") tako da vam možemo proslijediti lozinku
Da biste mogli postavljati pitanja preko chata, morat ćete otvoriti svoj account na www.justin.tv, što možete vrlo lako učiniti odlaskom na njihovu stranicu i slijeđenjem uputa.
Za nekoliko dana na našoj stranici www.kabbalah.info/croatian bit će postavljen link za studente na kojem ćete moći pronaći raspored predavanja, kao i link za studentski forum, na kojem ćete moći postavljati pitanja koja niste uspjeli na lekciji.
Također, postoji mogućnost da privremeno nećemo moći snimati lekcije, tako da je od iznimne važnosti da budete prisutni na njima. Dio lekcija će biti snimljen preko justiv.tv, u dijelovima, ali je praksa pokazala da dijelovi redovno ne budu snimljeni.
Za sva pitanja slobodno nam se obratite...

Srdačan pozdrav,

BB Hrvatska
Halucinogenius XXIII is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 17:44   #124
Lightbulb mistični nogomet

Često sam se pitao, od kuda tolika popularnost nogometa? Ljudi su u stanju učiniti (a to i rade, kao što smo se već neupitno osvijedočili) "sve&sva" kada je "balun&nogač" u ? ..i onda mi je na pamet pala sljedeća ideja...

11 (sefirota kao i broj telemitske magike, 11 se koristi za "uništavanje" postojećeg ili trenutnog stanja, narušavanje ravnoteže) igrača na obje strane (drvo "svijetla" protiv drva "tame"); lopta je Keter (točka gledišta)-svaka ekipa pokušava svoj pogled na svijet nametnuti (ili uvaliti u gol) onoj drugoj. Sudac je u "trojstvu" (1 glavni + 2 pomoćna suca); dakle, predstavlja Boga. I još 22 (igrača) kao Zmija Mudrosti (kundalini, Šakti) plus Sudac kao Trojstvo (Šiva).

Golman je, normalno, DAAT; kada padne "gol", usvojimo "tuđe" znanje kao "svoje" vlastito...

Što kažete, ima li to smisla?!
__________________
TELEMAAGAPE

Zadnje uređivanje LJUBAWOLJA : 07.11.2009. at 17:53.
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 18:30   #125
BUAHAHAHAHAHAHAHAHA


(tak bi mogo objasnit gotovo sve što postoji na ovom svijetu..)
__________________
And the forests will echo with laughter...
Molim pročitati, korisno je za forumašenje. (nije reklama)
Gilmour2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 18:36   #126
danas mi je na licu izbilo 5 prištića
dva pokraj usta kao znak 'Čuvara vječnog ognja'
jedan pokraj oka kao simbol 'Onog koji sve promatra'
i dva na nosu ka znak da će sve uskoro krenuti nizbrdo.

ima li ovo smisla?
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 21:53   #127
Exclamation

Quote:
LJUBAWOLJA kaže: Pogledaj post
Često sam se pitao, od kuda tolika popularnost nogometa? Ljudi su u stanju učiniti (a to i rade, kao što smo se već neupitno osvijedočili) "sve&sva" kada je "balun&nogač" u ? ..i onda mi je na pamet pala sljedeća ideja...

11 (sefirota kao i broj telemitske magike, 11 se koristi za "uništavanje" postojećeg ili trenutnog stanja, narušavanje ravnoteže) igrača na obje strane (drvo "svijetla" protiv drva "tame"); lopta je Keter (točka gledišta)-svaka ekipa pokušava svoj pogled na svijet nametnuti (ili uvaliti u gol) onoj drugoj. Sudac je u "trojstvu" (1 glavni + 2 pomoćna suca); dakle, predstavlja Boga. I još 22 (igrača) kao Zmija Mudrosti (kundalini, Šakti) plus Sudac kao Trojstvo (Šiva).

Golman je, normalno, DAAT; kada padne "gol", usvojimo "tuđe" znanje kao "svoje" vlastito...

Što kažete, ima li to smisla?!
Odlična analogija, fra AgapeThelema!

Nisam o tome tako razmišljao. Mada sam primjećivao istu geometriju Drva i u drugim profanim sustavima.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 23:49   #128
Quote:
LJUBAWOLJA kaže: Pogledaj post
Često sam se pitao, od kuda tolika popularnost nogometa? Ljudi su u stanju učiniti (a to i rade, kao što smo se već neupitno osvijedočili) "sve&sva" kada je "balun&nogač" u ? ..i onda mi je na pamet pala sljedeća ideja...

11 (sefirota kao i broj telemitske magike, 11 se koristi za "uništavanje" postojećeg ili trenutnog stanja, narušavanje ravnoteže) igrača na obje strane (drvo "svijetla" protiv drva "tame"); lopta je Keter (točka gledišta)-svaka ekipa pokušava svoj pogled na svijet nametnuti (ili uvaliti u gol) onoj drugoj. Sudac je u "trojstvu" (1 glavni + 2 pomoćna suca); dakle, predstavlja Boga. I još 22 (igrača) kao Zmija Mudrosti (kundalini, Šakti) plus Sudac kao Trojstvo (Šiva).

Golman je, normalno, DAAT; kada padne "gol", usvojimo "tuđe" znanje kao "svoje" vlastito...

Što kažete, ima li to smisla?!
Golman je zapravo čuvar tuđih vrata odnosno vrata druge ekipe koji pokušavaju dođi do svog cilja a u drugu ruku tim činom štiti interese svoga tima. Lopta je svakako neutralna i ona nema volju. Lopta se stoga puni nabojem timova ili igrača i ona je tamo gdje je najviše usmjerena da bude.

Ja nevolim nogomet!
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 07:48   #129
Znam da je stari thread, ali nadam se da se nešto promijenilo vezano uz dostupne materijale - naime da li ima netko dobar repozitorij PDF knjiga za početnika kabale?
Sa osnovama sam upoznat, razne meditacije i vizualizacije su iza mene.
machinae is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 10:36   #130
Exclamation

Quote:
machinae kaže: Pogledaj post
Znam da je stari thread, ali nadam se da se nešto promijenilo vezano uz dostupne materijale - naime da li ima netko dobar repozitorij PDF knjiga za početnika kabale?
Sa osnovama sam upoznat, razne meditacije i vizualizacije su iza mene.
Ako misliš na Bnei Baruch školu, dakle ono što Harmonije reklamira, rekao bih da oni ne koriste ni meditacije ni vizualizacije koliko ja znam. Treba se razviti šesto čulo (ne u tradicionalnom smislu riječi) da bi mogli primiti svjetlo, tako poučava Laitman i ekipa.

Koliko sam istraživao razne škole Kabale u prošlost, meditacija ni vizualizacija nisu bile nepoznate velikim kabalistima i židovskim (ne hermetičkim ni kršćanskim). Ne znam zašto Bnei Baruch to ne priznaje niti podučava. Po meni nije dovoljno željeti da se svjetlo (Ohr) spusti.

Ako želiš nešto znati o autentičnoj židovskoj meditaciji i Kabali konzultiraj rabbija Aryeh Kaplana i njegovu knjigu "Židovska Meditacija". Može se nabaviti u Superknjižari:

http://www.superknjizara.hr/index.ph...d_knjiga=28876

Ako nisi pri lovi, mogu ti dati link sa svog 4shareda na engleski pdf.

Kod nas imaš Jasminku Domaš i istoimenu knjigu:

http://www.profil.hr/knjiga/zidovska-meditacija/27206/

Obje posjedujem u tvrdom formatu i preporučujem svima koje zanima tematika.

Od meditacije na Ain ili Ništa, preispitivanje sebe Hineni, od mističnih molitava sa kavvanot (meditativnim fokusom), hitbodedut (spontanih unutarnjih molitava u meditaciji), hitbonenut (kontemplacije), haciva (vizualizacije), haga i siha meditacije, nešto kao mantre, meditacije na sefire, tzeruf - kontemplacije na slova alef-beta Abrahama Abulafije, Shaar haKavvanot Yitzaka Lurije (Ari) - mistični sustavi kavvanot, meditacije na božanska imena pri molitvama...

Postoji hrpa tehnika koje postoje u judaizmu i Kabali. Samo sam se ovih sjetio.

Daleko od toga da je Kabala samo teoretska studija. Postoji kvalitetna literatura a postoji i šund koji se prodaje za Kabalu. Osim toga, takve tehnike koje sam naveo idu tek sa godinama duhovnog staža, nisu to instant metode.

Autentična Kabala (safedska škola), odličan sajt:

http://www.kabbalaonline.org/kabbala...ion-Prayer.htm


Evo ti i mojeg 4shared accounta sa oko 150 knjiga o Kabali:

http://www.4shared.com/account/dir/i...ng.html?rnd=20

Za akademska studije obavezno Moshe Idel i Gershom Scholem, a mistične Aryeh Kaplan, Elliot R. Wolfson i drugi...
__________________
You suffer... but why?

Zadnje uređivanje tehuti : 04.08.2010. at 10:53.
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 11:00   #131
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Ako misliš na Bnei Baruch školu, dakle ono što Harmonije reklamira, rekao bih da oni ne koriste ni meditacije ni vizualizacije Aryeh Kaplan, Elliot R. Wolfson i drugi...

hvala na info!

jedino ovaj link ne radi

"Evo ti i mojeg 4shared accounta sa oko 150 knjiga o Kabali:"
http://www.4shared.com/account/dir/i...ng.html?rnd=20
machinae is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 12:11   #132
Exclamation

Quote:
machinae kaže: Pogledaj post
hvala na info!

jedino ovaj link ne radi
http://www.4shared.com/dir/FXqG0mmn/...__Kabala_.html

Evo ovaj mora raditi.

Nema na čemu. Kao što rekoh indirektno, ovo je mnogo heterogenija studija, ima tu raznih škola i razlika mišljenja oko kozmologije i prakse. Ne postoji jedna Kabala, ima više smjerova, nešto utjecano geografijom i poviješću. Termin izvorna Kabala je malo šuplji, no kad kažem izvorna Kabala mislim samo na židovsku, i to na više struja, ne na jednu "pravu". Toga nema. Safed je inače meka lurijanske Kabale koja je u srži Bnei Baruch učenja. To je onaj link koji sam ti dao.

Uglavno, možemo podijeliti Kabalu na tri kategorije prema Moshe Idelu-u:

1) teozofsko-teurgijska (lurijanska)
2) magijska (ma'aseh bereshit)
3) mistična/kontemplativna/ekstatička/proročka

Ovaj drugi smjer je najviše utjecao na razvoje hermetičke Kabale i ceremonijalne magije i osuđivan je od svih Židova i ortodoksnih i hasida i mitnagedima i drugih.

Preteča svih ovih "Kabala" je Merkava misticizam iz talmudskih vremena, od prvog ili drugog stoljeća pr.Kr. do prvih stoljeća kršćanske ere.
__________________
You suffer... but why?

Zadnje uređivanje tehuti : 04.08.2010. at 12:16.
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 12:56   #133
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
gdje je pitanje?
Hi Luiz!
Pa gdje si ti????
Do tebe se izgleda ne moze, a bila sam ti tako blizu svega nekih 80 km.
kako si'
pozdrav
ornit
ornit is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 13:08   #134
Quote:
Halucinogenius XXIII kaže: Pogledaj post
Poštovani forumaši,

Obavještavamo vas da uvodni onlajn tečaj kabale počinje u utorak, 7. travnja 2009. u 20:00 sati na našem kanalu www.justin.tv/bbcroatia. Općenito, lekcije će se održavati utorkom (lekcije načela) i petkom (tehničke lekcije) u isto vrijeme (20:00 sati). Svaka lekcija traje od 1 do 1.5 sati, ovisno o pitanjima.
Vjerojatno će kanal biti zaštićen lozinkom, tako da će se od vas prije ulaza u kanal zahtijevati da ju upišete. Prijavite se na tečaj putem našeg maila [email protected] (u subject stavite "prijava za tečaj") tako da vam možemo proslijediti lozinku
Da biste mogli postavljati pitanja preko chata, morat ćete otvoriti svoj account na www.justin.tv, što možete vrlo lako učiniti odlaskom na njihovu stranicu i slijeđenjem uputa.
Za nekoliko dana na našoj stranici www.kabbalah.info/croatian bit će postavljen link za studente na kojem ćete moći pronaći raspored predavanja, kao i link za studentski forum, na kojem ćete moći postavljati pitanja koja niste uspjeli na lekciji.
Također, postoji mogućnost da privremeno nećemo moći snimati lekcije, tako da je od iznimne važnosti da budete prisutni na njima. Dio lekcija će biti snimljen preko justiv.tv, u dijelovima, ali je praksa pokazala da dijelovi redovno ne budu snimljeni.
Za sva pitanja slobodno nam se obratite...

Srdačan pozdrav,

BB Hrvatska
Bas ti hvala, ja sam to do sada pratila na hebrejskom jeziku direktno od Rabi Michael Leitmana, no nisam mogla sa nikim o tome prodiskutirati ovdje u mojoj sredini, pa sam bila dosta usamljena. Sada ce ovi moji to isto moci pratiti.
hvala jos jednom
lijep pozdrav
ornit
ornit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 22:29   #135
http://mlist.kbb1.com/files/blog_mih...na_eng_wb.html

Mozda ce nekoga interesirati nesto sto pise rabi Michael Leitman.

Lijepi pozdrav
ornit
ornit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 08:11   #136
Koliko čitama, kabala je ustvari osnova za sve mistične škole (telemu OTO, zlatnu zoru...) posvuda je ima.
machinae is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 13:11   #137
Exclamation

Quote:
machinae kaže: Pogledaj post
Koliko čitama, kabala je ustvari osnova za sve mistične škole (telemu OTO, zlatnu zoru...) posvuda je ima.
Da, no Kabala kakva se podučava u zapadnom hermeticizmu sve od 18.stoljeća ili čak od vremena kasne renesanse ima vrlo malo veze sa izvornom Kabalom koja je bila sačuvana samo u pravovjernim rabinističkim krugovima.

Npr. u hermetičkoj Kabali ne postoji ideja molitve i nije bogocentrična već je antropocentrična (čovjeko-centrična), a izvorna Kabala je bogocentrična (teocentrična) i koristi jako puno religioznih termina, tekstova i molitava. U hermetičkoj Kabali, jedino što je izvorno kabalističko je drvo života i to sa dosta modifikacija i u prikazu i u shvaćanju. Hermetički kabalist se više bavi mehanikom i magikom, dok je izvorni kabalist bliži misticizmu, vjeri i putu odricanja.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 04:43   #138
Zdravo Tahuti,

Ja mislim da je hermeticka kabala nastala jednostavno stoga sto su je osnovali ne-jevreji kojima nije bio dostupan pristup rabinskim krugovima, a koji su ipak spoznali njen znacaj.

Hermeticka kabala je otvorena i prema paganskim Bozanstvima, jer hermetisti su u svojoj sustini pagani...
Hebrejska kabala se zadrzava na arhandjelima i andjelima u duhu jevrejske tradicije...
Hriscanska kabala u najvisim sefirotima nalazi Trojstvo i u vizijama i uzorima traga za Hristom.

Kabala bi trebalo da bude nacin zivota, a ko na taj nacin prihvati kabalu, taj kabalu zivi,kabala postaje njegov zivot, od tada vise nema veze da li je hebrejska ili hermeticka...
talerman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 17:46   #139
Quote:
talerman kaže: Pogledaj post
Zdravo Tahuti,

Ja mislim da je hermeticka kabala nastala jednostavno stoga sto su je osnovali ne-jevreji kojima nije bio dostupan pristup rabinskim krugovima, a koji su ipak spoznali njen znacaj.

Hermeticka kabala je otvorena i prema paganskim Bozanstvima, jer hermetisti su u svojoj sustini pagani...
Hebrejska kabala se zadrzava na arhandjelima i andjelima u duhu jevrejske tradicije...
Hriscanska kabala u najvisim sefirotima nalazi Trojstvo i u vizijama i uzorima traga za Hristom.

Kabala bi trebalo da bude nacin zivota, a ko na taj nacin prihvati kabalu, taj kabalu zivi,kabala postaje njegov zivot, od tada vise nema veze da li je hebrejska ili hermeticka...
potpisujem!
ornit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 13:45   #140
moze li se uciti Kabala BEZ engleskog??? Makar i na hebrejskom ako nema prevoda ? gdje da nadjem predavanja na nasem jeziku ili bar na hebrejskom?
Hvala na svakom odgovoru
poz. ornit
ornit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:54.