Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2004., 21:21   #21
HDZ ne mijenja ni način funkcioniranja niti se ljudi u vodstvu mijenjaju. Sve Hrvate u Hag je isporučio HDZ. U ono vrijeme su to bili VITEZOVI. Došla je koalicija na vlast a HDZ savjetuje i sakriva Gotovinu. Račan je nacionalni izdajnik jer poziva Gotovinu da se preda a vlada (Račanova) će mu pružiti svu potrebnu pomoć u obrani. Sada je na vlasti HDZ i pravila igre se bitno mijenjaju. Žrtveni jarac (Gotovina) je svoje odradio te ga sada oni koji su mu savjetovali na se skriva, prijateljski savjetuju da se preda. Naravno nude mu sve isto što mu je nudila i bivša vlada. Ali sada su u interesu nacionalni interesi. Koje li ogavnosti i licemjerja.
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 04:49   #22
ovo mi sve izgleda kao jedna prljava politicka igra od strane HDZ-a,ima li netko ovdje ispred HDZ-a tko moze pojasniti stvari? mozda mi grijesimo,ali..........
__________________
braco hrvati!
maliveliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 08:42   #23
Quote:
Roko kaže:

Da se predao sa Ademijem prije 2 godine sad bi se branio sa slobode
(Izgleda da ce slucaj Ademi preuzeti Hrvatski sudovi
Što misliš zašto će slučaj Ademi (vjerojatno) preuzeti hrvatski sudovi?

Quote:
ali to nikoga od takozvanih zastitnika digniteta domovinskog rata ne interesira jer on nema prava krvna zrnca)
Zašto misliš da to nikoga ne zanima? Pa pune su novine toga.
geom is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 09:22   #24
Hebrang: Svaka čast Carli del Ponte

POTPREDSJEDNIK Vlade Andrija Hebrangu utorakje u stanci Vladine sjednice u Splitu odgovarajući na upit novinara kazao kako je haaška tužiteljica Carla del Ponte do sada dala najpovoljnije uvjete osumnjičenom generalu Anti Gotovini jer je ponudila da se brani sa slobode.

"Sada je na potezu sam Ante Gotovina, koji svojim pojavljivanjem na sudu skida veliki teret i sebi i pomaže Hrvatskoj da se riješi jedan veliki problem", rekao je Hebrang.

Kako piše Jutarnji list, poziv generalu Gotovinu na predaju Haagu nagli je zaokret u Hebrangovim stavovima, koji je prošlih par godina zauzimao za odbacivanje optužnice protiv Gotovine. Sud u Haagu smatrao je političkim sudom "kojem je cilj dovesti pred istog suca srpskog generala Strugara i Gotovinu".

Jutarnji list dodaje kako je na jednom od skupova HIP-a, čiji je i suosnivač, Hebrang poručio Gotovini kako se ne bi trebao predati.

"Smatramo da u obrambenom ratu nema zapovjedne i objektivne odgovornosti" - govorio je Hebrang 2002. nakon podizanja optužnice protiv generala Bobetka.

Hebrang se također svojim potpisom pridružio 555-orici uglednika koji su od tadašnje Vlade tražili neizručivanje Gotovine sudu u Haagu.

U neformalnom razgovoru s novinarkom HTV-a Silvijom Luks nakon obavljenog intervjua, Carla del Ponte natuknula je kako bi se Gotovina, ako se preda, mogao braniti sa slobode.

Upravo tu izjavu glavne haške tužiteljice Hebrang smatra ključnom za promjenu svog stava o predaji Gotovine Haagu.

"Obrana sa slobode je časna obrana i time je sačuvan obraz generalu, braniteljima i Domovinskom ratu" - pojasnio je radikalnu promjenu svojih stavova Hebrang.

Sve svoje ranije stavove o predaji Gotovine Hebrang je odbacio riječima: "To je bilo drugo vrijeme, kada je Carla del Ponte drugačije postupala. Sada ona nudi obranu sa slobode. Svaka joj čast jer se odlučila na takav potez. Divim joj se!"

Iako je Hebrangov stranački šef Ivo Sanader i u vrijeme predizborne kampanje i neposredno nakon izbora tvrdio kako će pravnim sredstvima osporiti kvalifikacije iz optužnice protiv Gotovine, Hebrang je na novinarsku upit zašto to nije pokušano nego se Gotovini preporuča predaja, kratko odgovorio: "Politika je umijeće mogućeg."

http://www.index.hr/clanak.aspx?id=184454
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 09:37   #25
Talking

Quote:
SvogaTelaGospodar kaže:
kao i WeM
Ni brda nisu,
ni doline, ni rijeke, ni more,
ni oblaci nisu
ni kisa, ni snijeg nije
moja Hrvatska.



i ono dublje s bosnom me veze
sa patnjama njinim,
sa smijehom i nadom,
s ljudima me veze...


Krs ko njezin vidjeh u Estremaduri
i travnjake ko njene oko Loire
i vocnjake ko njene oko Settignana,
o, svud po svijetu sretoh lice njeno,
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 09:47   #26
replika na "hrvatska" ne postuje svoje heroje:

Quote:
_\|/_ kaže:
#1 tocno. pravi primjer: jastreb
#2 ako love nema, onda ju je netko uzeo. lova i nacija - nemaju veze.
uzdravlje
1. za mene nema velike razlike izmedju "jastreba", gotovine i ostalih manje medijski eksponiranih!

2. nema love! opljackao ju je petric! ( no to je za topik o anti jelavicu)


valja nam preko rubikona
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 09:53   #27
Carli svaka čast i pokoj, a ti Hebrang - odi doma.
Spawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 10:09   #28
I šta reći?
Hebrang je i prije pokazao da je zadnje smeće od čovjeka.
__________________
Bow down before the one you serve.You're going to what you deserve.
subc0mandante m0ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 10:09   #29
Hebrang zvani ljiga

Hebrang je dvoličan političar koji voli igrati emocije a suštinski je emocionalni invalid.
Pred Bobetkovom kućom je cmizdrio nacionalne suze i lamatao velikim rječima ali sve je to bilo bez duše a sa čistim političkim vrlo pragmatičnim ciljevima. Htio je rušiti vlast i sam zasjesti u fotelju.

Danas kada ima fotelju, slučaj Gotovina mu samo smeta i hladnokrvan kao špricer ga se želi rješiti što prije. Hebranga boli za Gotovinu. Pragmatično shvaćanje vlasti u kojem cilj opravdava sredstvo. Gotovina je u tom političkom fightu topovsko meso.

Nije Hebrang ni u jednom trenutku mjenjao svoje političko mišljenje, on mijenja svoju taktiku, ovisno o svojoj poziciji.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 10:14   #30
Andrija i Carla zaljubljeni par
Kad se budu ženili kupiću im dar

__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 10:26   #31
pa jedno je govoriti kad si opozicija a drugo kad si vlast.

Predaja Gotovine je nacionalni interes jer je svima jasno kao dan da bez toga nema ratificiranja ugovora o pridruzivanju u UK i NL parlamentu. A bez toga niti pozitivnog odgovora o ulasku u EU.

Zalosno je jedino to da je Hebrang sve to skupa odgadjao i kocio dok je SDP bio na vlasti i time zakocio i usporio te procese. To je ipak bila taktika povratka na vlast jer se znalo sto biraci zele cuti.

Takodjer je logicno da se ovakvi nepopularni potezi vuku sada na pocetku mandata jer je pamet naroda kratka i do drugih izbora ce se na sve zaboravit.
Uglavnom to se mora napraviti i nema izmotavanja ukoliko zelimo u EU i Nato
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 10:28   #32
Hebrang zatvara krug

mislim da se to zove Vicious Circle, circolo vicioso, a Andrija od tateka partizana i časnog čovjeka prometnuo se cijeli krug. ali ovdje on samo predstavlja apoteozu HDZ-a kao stranke i načina mišljenja. u biti, smeće ostaje smeće, nema veze što povremeno skrene tamo ili amo, smeće ima cilj, a cilj je topla i fina gizica predsjednika strane, jer mu obećo naivnom, da će andrija H. zauzvrat biti 'precjednik Rvacke'. heheHebranže!!!
a pokazat će njima Carla od Mostića da i ona zna lagat' i govori't štop banda voli čuti, sve dok ne ćapi ubojicu, lopova, kriminalnca i 'junaka' Antu.
__________________
'It's not about the years in your life, but the life in your years.' So I think I am not going to count the days or the years from now onwards but the moments which have made me feel alive
Wall is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 10:46   #33
Re: Hebrang zatvara krug

Quote:
Wall kaže:
a pokazat će njima Carla od Mostića da i ona zna lagat' i govori't štop banda voli čuti, sve dok ne ćapi ubojicu, lopova, kriminalnca i 'junaka' Antu.
Sve dok cetnici pisu optuznice za Hrvate, Carla moze sanjati Gotovinu, bas kao sto ga ti sanjas.
__________________
"All that Communism needs to make it successful is someone to feed and clothe it."
-'Columbia Record'
Broadway Blueshirts is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 10:55   #34
E uvek se setim onoga iz Undergrounda

- ccc..ccc.cika m..mm..marko, je..je..je..je...jesu uvatili cc..c..crnog?
- jesu, al za *****. ko sto ce i mene.


Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 10:55   #35
Sjećam se onih lijepih vremena kad je Hebrang bio šef Tuđmanovog liječničkog konzilija.
Koliko nas je puta uvjeravao u Tuđmanovo odlično zdravlje i tvrdio da je sposoban obavljati predsjedničku funkciju sa smrtne postelje.
Kako nas sada uvjerava u kastarofalno stanje zdravstva a prešućuje podatke o stanju zdravstva na da 3.1.2000.
Valjda misli da se zdravstvo davilo u novcu u njegovo vrijeme.
On je fenomen.
On se kuži u medicinu, on se kuži u vojsku, on je ekonomski stručnjak.
No..kad se sve rezimira....
__________________
Bow down before the one you serve.You're going to what you deserve.
subc0mandante m0ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 10:58   #36
Quote:
Phil Lynott kaže:
E uvek se setim onoga iz Undergrounda

- ccc..ccc.cika m..mm..marko, je..je..je..je...jesu uvatili cc..c..crnog?
- jesu, al za *****. ko sto ce i mene.


__________________
"All that Communism needs to make it successful is someone to feed and clothe it."
-'Columbia Record'
Broadway Blueshirts is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 11:07   #37
Quote:
Phil Lynott kaže:
E uvek se setim onoga iz Undergrounda

- ccc..ccc.cika m..mm..marko, je..je..je..je...jesu uvatili cc..c..crnog?
- jesu, al za *****. ko sto ce i mene.


Dobar!
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 13:03   #38
Re: Hebrang zatvara krug

Quote:
Wall kaže:
mislim da se to zove Vicious Circle, circolo vicioso, a Andrija od tateka partizana i časnog čovjeka prometnuo se cijeli krug. ali ovdje on samo predstavlja apoteozu HDZ-a kao stranke i načina mišljenja. u biti, smeće ostaje smeće, nema veze što povremeno skrene tamo ili amo, smeće ima cilj, a cilj je topla i fina gizica predsjednika strane, jer mu obećo naivnom, da će andrija H. zauzvrat biti 'precjednik Rvacke'. heheHebranže!!!
Dijete ajde jos malo knjigu u ruke !!!
Jer ne kaze se circolo vicioso , kaj ne znaci apsolutno nista vec Circolo vizzioso , kaj u ovome kaj ti hoces reci isto ne znaci nista .
To kaj ti hoces je Circolo chiuso (jer si napisao da Hebrang zarvara krug) , a na taj krug ces doci kad ti kroz ruke prodje Circolo di Libri a do tada circolare !
__________________
Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo, i lahko zaboravljamo krivice, koje nam drugi učine.
HELIX14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 15:48   #39
Unhappy

Quote:
maliveliki kaže:
zasto hrvatska vlast suti o umjesanosti engleza i njihovoj direktnoj odgovornosti u ratu u BiH i Hrvatskoj?


Quote:
Povijest naglavačke
Američki povjesničar tvrdi da su u srednjoj Bosni muslimani bili - agresori
"Ratna zbivanja u središnjoj Bosni ispričana su 'naglavačke', jer se hrvatska vojska – ustvari – branila, dok su muslimanske snage bile agresori" - tvrdi povjesničar i umirovljeni časnik američke vojske Charles R. Shrader u nedavno objavljenoj knizi o hrvatsko-bošnjačkom sukobu u Bosni i Hercegovini pod naslovom "The Muslim-Croat Civil War in Central Bosnia". "Prvi izvještaji, uključujući i teorije koje su se koristile u Sudu za ratne zločine u Den Haagu, kao i propaganda koju je širila muslimanska vlast, utjecali su na formiranje sadašnjih stajališta. Ona su se, međutim, temeljila na djelomičnim informacijama... Samo se pogledom unatrag može sagledati sve činjenice zajedno – i na taj sam način i ja shvatio da je cijela priča ispričana naglavačke", kaže Shrader. On smatra da će s vremenom biti preispitane neke od kazni izrečene pred Haškim tribunalom za ratne zločine

Evo, zato...

A moralo se Hrvate okriviti, jer su im oni srušili milu jugovinu.
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 16:32   #40
jebe mi se za Antu

Quote:
Broadway Blueshirts kaže:
Sve dok cetnici pisu optuznice za Hrvate, Carla moze sanjati Gotovinu, bas kao sto ga ti sanjas.
jebe mi se za njega! ima toliko zločinaca, pa da baš zbog njega razbijam glavu??? svi 'njihovi' optuženi su odmah zločinci dokazano, a svi 'naši' nevini na pravdi Boga? ma nemoj? Ante je u Legiji stranaca (vani se to otvoreno zove DOGS OF WAR=dakle, plaćene ubojice) sigurno samo bio kuhar???
__________________
'It's not about the years in your life, but the life in your years.' So I think I am not going to count the days or the years from now onwards but the moments which have made me feel alive
Wall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:24.