Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2004., 14:46   #41
Quote:
lijencina kaže:
zanimljivo...A jeli znas kako je sa drugim EU zemljama? Italija, Austrija, Madjarska, Slovenija, Njemacka, Skandinavske z., Francuska, Engleska...
otprilike ovako:
* ulaganje u nekretninu je dozvoljeno strancima, jer je to ulaganje u posao (hm, placas poreze i sve ostalo, i to u vrlo zamjetljivom iznosu, bar sto se njemacke tice), a svatko ima pravo uloziti u posao.
* trik: u vecini slucajeva drzava ima pravo prvokupa.
__________________
8-)
_\|/_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 14:50   #42
Quote:
crtica kaže:
Ako je točno ono što je Tadić iz HSP pričao, da Danska ne dozvoljava strancima kupnju nekretnina, pa čak ako su iz EU, ne možeš. Barem ne direktno, već preko danskog državljanina koji će u tvoje ime kupiti nekretninu.
tko ti moze zabraniti ulaganje u nekretnine (kupi pa rentaj).. to je posao, isto tako kao sto je kompanija za proizvodnju kvaka, ili ne znam cega vec ne. bitna je porezna urednost (podpitanje: koliko % vlasnika stanova u zgb placa porez na rentu za stanove koje su iznajmili...)
__________________
8-)
_\|/_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 14:51   #43
Quote:
_\|/_ kaže:
otprilike ovako:
* ulaganje u nekretninu je dozvoljeno strancima, jer je to ulaganje u posao (hm, placas poreze i sve ostalo, i to u vrlo zamjetljivom iznosu, bar sto se njemacke tice), a svatko ima pravo uloziti u posao.
* trik: u vecini slucajeva drzava ima pravo prvokupa.
A dali ti ti govoris o poslovnim investicijama ili o privatnome licu koje kupuje na primjer vikendicu za osobno koristenje?
lijencina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 14:56   #44
Quote:
lijencina kaže:
A dali ti ti govoris o poslovnim investicijama ili o privatnome licu koje kupuje na primjer vikendicu za osobno koristenje?
svodi se na isto, jer je to tvoje vlasnistvo, pa ga ako zelis mozes i srusiti pa graditi nesto drugo - ako to naravno odgovara urbanistickim i inim planovima (osbno koristenje/rentanje: glavna razlika je u porezu, jer ako je osobno koristis platis vise poreza + nema amortizacija... ). nekretninu osobno mozes koristiti ako imas dozvolu boravka....
npr, zelis kupiti stan u berlinu, u nekom recimo osrednje/boljem kvartu u uredjenoj zgradi...cca 100m2, likepo streses 400-500k eurica, i to je to - postajes sretni vlasnik
---

tko ima para + zelju: kupuje, a tko nema.... 'ebiga. zbog cega braniti strangerima kupnju nekretnina po hr, pa ni domacima nitko ne brani da kupiju, zar ne (jos je procedura puno jednostavnija...).
__________________
8-)
_\|/_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 15:05   #45
Quote:
_\|/_ kaže:
svodi se na isto, jer je to tvoje vlasnistvo, pa ga ako zelis mozes i srusiti pa graditi nesto drugo - ako to naravno odgovara urbanistickim i inim planovima (osbno koristenje/rentanje: glavna razlika je u porezu, jer ako je osobno koristis platis vise poreza + nema amortizacija... ). nekretninu osobno mozes koristiti ako imas dozvolu boravka....

---

tko ima para + zelju: kupuje, a tko nema.... 'ebiga. zbog cega braniti strangerima kupnju nekretnina po hr, pa ni domacima nitko ne brani da kupiju, zar ne (jos je procedura puno jednostavnija...)
OK, znaci Hrvat moze kupovati bilogdje u EU? A sta je sa dozvolama boravka? Dali i tu primjenjujemo princip reciprociteta? Ako oni nama otezavaju boravak tamo, onda mi i njima otezavamo ovdje? Cuo sam da mi ne trazimo vize za neke zemlje dok oni traze vize za nas.
lijencina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 15:12   #46
Quote:
lijencina kaže:
OK, znaci Hrvat moze kupovati bilogdje u EU? A sta je sa dozvolama boravka? Dali i tu primjenjujemo princip reciprociteta? Ako oni nama otezavaju boravak tamo, onda mi i njima otezavamo ovdje? Cuo sam da mi ne trazimo vize za neke zemlje dok oni traze vize za nas.
ministarstva inozemnih poslovima u svim vladama hr su se borila kao sumanuta za ukidanje viza, s recimo recimo nizozemskom. onda je prvi korak da hr dozvoli nizozemcima bezvizni rezim, aonda poslije jos pregovaraju + cekaju, pa onda nizozozemci dozvole isto za nositelje hr putovnica. s tim ne mjesati radne dozvole. to je nesto drugo.
uvodjenej viza za te EU zemlje bi bilo kontrproduktivno (turizam, posao), pa bi nakon reakcija nositelju hr putovnice putovanje bilo znatno otezano... kao npr bjelorusima (a to vjerojatno ne zelis)
__________________
8-)
_\|/_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 15:22   #47
Quote:
_\|/_ kaže:
ministarstva inozemnih poslovima u svim vladama hr su se borila kao sumanuta za ukidanje viza, s recimo recimo nizozemskom. onda je prvi korak da hr dozvoli nizozemcima bezvizni rezim, aonda poslije jos pregovaraju + cekaju, pa onda nizozozemci dozvole isto za nositelje hr putovnica. s tim ne mjesati radne dozvole. to je nesto drugo.
uvodjenej viza za te EU zemlje bi bilo kontrproduktivno (turizam, posao), pa bi nakon reakcija nositelju hr putovnice putovanje bilo znatno otezano... kao npr bjelorusima (a to vjerojatno ne zelis)
Pa, najveći dio turista u Hr dolazi iz zemalja koje nemaju vizni režim za hrvatske državljane (Njemačka, Italija, Austrija, Slovenija, Češka, Mađarska). Tako da uvođenje viza za npr. UK ne bi imalo velikog negativnog utjecaja na turizam. Znam da je ovo u domeni znanstvene fantastike jer mi smo totalni bezmudaši i beskičmenjaci i svršavamo na tapšanje po glavi od Britanaca...
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 15:27   #48
Quote:
crtica kaže:
Pa, najveći dio turista u Hr dolazi iz zemalja koje nemaju vizni režim za hrvatske državljane (Njemačka, Italija, Austrija, Slovenija, Češka, Mađarska). Tako da uvođenje viza za npr. UK ne bi imalo velikog negativnog utjecaja na turizam. Znam da je ovo u domeni znanstvene fantastike jer mi smo totalni bezmudaši i beskičmenjaci i svršavamo na tapšanje po glavi od Britanaca...
Sa ovime se bogme slazem
lijencina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 15:28   #49
e, a ja sam cuo da ti podli Madjari planiraju sa remorkerom odvuc taj otok ,isto tako sam cuo drugu verziju da ce Madjari nakon ove kupovine otoka proglasisti svoj ribolovno-ekoloski pojas.
Ma najboje to sve treba prodati Skegrinom fondu ,mozda i Sanader omasti brk sa kakvim apartmanskim naseljem
Greate White is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 15:39   #50
Quote:
crtica kaže:
Pa, najveći dio turista u Hr dolazi iz zemalja koje nemaju vizni režim za hrvatske državljane (Njemačka, Italija, Austrija, Slovenija, Češka, Mađarska). Tako da uvođenje viza za npr. UK ne bi imalo velikog negativnog utjecaja na turizam.
posao: mislim da bi bilo neproduktivno. puno velikih kompanija ima (globalni ili regionalni) hq u londonu.
turizam: mislis, ja bih najprije upitao dubrovcane, tamo sam vidio puno britanaca po hotelima....ali kako nisam strucnjak za turizam....
--
...na stranu to da za nositelje hr putovnice vrijedi vizni rezim za uk, ali valjda to ima neke svoje razloge...detalje ne znam


otkud paranoja od kupovine nekretnina... pa ti ljudi tako donose novac - ili hr novac nije potreban, "nemos i stisnit i prnit" kako to lijepo objasnjava ante tomic u "sto je muskarac bez brkova" - kao narodnu aplikaciju zakona o iskkljucenju treceg.
__________________
8-)
_\|/_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 15:42   #51
Quote:
Greate White kaže:
e, a ja sam cuo da ti podli Madjari planiraju sa remorkerom odvuc taj otok ,isto tako sam cuo drugu verziju da ce Madjari nakon ove kupovine otoka proglasisti svoj ribolovno-ekoloski pojas.
Ma najboje to sve treba prodati Skegrinom fondu ,mozda i Sanader omasti brk sa kakvim apartmanskim naseljem
Samo se ti pravi pametan. Jesi ti cuo za izraz “Capitalism American way”? Da li znas sto je to "clear cutting"? Vidjet ces sta to znaci kad jedna takova korporacija kupi jedan od vecih otoka pa doslovno izbetonira 15km obale i izgradi MacDonald-e i BurgerKing-e na svih 15 km plaze.
lijencina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 15:48   #52
Submoris, sto se cudis u pogledu Stoje? Pa to nije nista! Da li si mozda vidio prijedlog novog urbanistickog plana? Potez od Katarine do Puntizele je oaza zelenila a novi urbanisticku plan predlaze KOMPLETNU devastaciju priobalja na tom potezu(cirka 10ak km obale). I ne samo to. Stinjancima ce biti odrezan pristup moru i Stinjanskoj vali! Jebe se njima za lokalno stanovnisto. Brijuni Rivijera ce biti macji kasalj ako se ovaj plan sprovede u djelo.
Za neupucene, Pula ima samo dva podrucja nedirnutog zelenila u blizoj okolici grada. Jedno je Sijanska suma a drugo(mnogo vece) je okolica Stinjana. To su 'pluca grada'. A u tom novom urbanistickom planu ima jos svinjarija, Stinjan je samo najveca.

Bezglavo sirenje grada neutemeljeno prirastom stanovnista( u zadnjih 10ak godina prirast stanovnista u Puli je ravan NULI) je samarcina svim stanovnicima.
minja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 15:49   #53
Quote:
_\|/_ kaže:
posao: mislim da bi bilo neproduktivno. puno velikih kompanija ima (globalni ili regionalni) hq u londonu.
turizam: mislis, ja bih najprije upitao dubrovcane, tamo sam vidio puno britanaca po hotelima....ali kako nisam strucnjak za turizam....--
...na stranu to da za nositelje hr putovnice vrijedi vizni rezim za uk, ali valjda to ima neke svoje razloge...detalje ne znam
otkud paranoja od kupovine nekretnina... pa ti ljudi tako donose novac - ili hr novac nije potreban, "nemos i stisnit i prnit" kako to lijepo objasnjava ante tomic u "sto je muskarac bez brkova" - kao narodnu aplikaciju zakona o iskkljucenju treceg.
Velika Britanija je primjer govnarske politike jakih prema slabima. Za vrijeme krvoprolića, tj. prošlog rata, ta je zemlja primila jako mali broj izbjeglica iz Hr ili BiH. U usporedbi s npr. Njemačkom, groteskno malo. A ipak je uvela vize, samo kao kaznu Tuđmanovom "režimu", mislim da je to bilo 1997. Kao politički razlog su naveli problem sa hrvatskim izbjeglicama koji su ostajali u njihovoj zemlji. Inače, većina tih izbjeglica su Srbi koji su dobili hrvatsko državljanstvo i zapalili u UK.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 15:49   #54
Quote:
lijencina kaže:
pa doslovno izbetonira 15km obale i izgradi MacDonald-e i BurgerKing-e na svih 15 km plaze.
i sto ce s njima, hraniti one koji u njima rade, ili mislis da je lokalno stanovnistvo ludo za hamburgerima ...
kako ce se ta investicija odrzati...
__________________
8-)
_\|/_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 15:54   #55
Quote:
_\|/_ kaže:
i sto ce s njima, hraniti one koji u njima rade, ili mislis da je lokalno stanovnistvo ludo za hamburgerima ...
kako ce se ta investicija odrzati...
Ma nisi me razumio. Hocu reci da ce napraviti istu stvar ko u Spanjolskoj. Ako je to tako dobro zasto onda u novinama nonstop kazu da je nasa obala ljepsa, cisca i privlacnija nego recimo Spanjolska koja ja tako izbetonirana?
lijencina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 15:57   #56
Quote:
crtica kaže:
Velika Britanija je primjer govnarske politike jakih prema slabima. Za vrijeme krvoprolića, tj. prošlog rata, ta je zemlja primila jako mali broj izbjeglica iz Hr ili BiH. U usporedbi s npr. Njemačkom, groteskno malo. A ipak je uvela vize, samo kao kaznu Tuđmanovom "režimu", mislim da je to bilo 1997. Kao politički razlog su naveli problem sa hrvatskim izbjeglicama koji su ostajali u njihovoj zemlji. Inače, većina tih izbjeglica su Srbi koji su dobili hrvatsko državljanstvo i zapalili u UK.
Sta se mene tice Britancima ne bi dao da dodju u HR ni sa vizom sljedecih 200 godina. A sta se Dubrovnika tice tamo bi lako nasli zamijenu za njih u pet minuta. Oni nam stvarno nisu potrebni kao turisti.
lijencina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 16:50   #57
Quote:
Samo se ti pravi pametan. Jesi ti cuo za izraz “Capitalism American way”? Da li znas sto je to "clear cutting"? Vidjet ces sta to znaci kad jedna takova korporacija kupi jedan od vecih otoka pa doslovno izbetonira 15km obale i izgradi MacDonald-e i BurgerKing-e na svih 15 km plaze.
Ja sam samo htio napomenuti da me boli briga hoce li to kupiti Laslo Magjaros ili Hrvoje Hrvatinic ,jer ni jedan ni drugi to zemljiste ili nekretninu nece iznijeti izvan Hrvatske .
Vazno je da za to bude dobro oporezovan od strane drzave i to je to . Pa pola hrvatske obale bi trebalo porusiti jer ili nagrdjuju okolis ili nemaju gradjevinsku dozvolu .
Sjeti se Vira.
A ovo o cemu pricas je neminovnost .
Greate White is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 17:06   #58
Quote:
subc0mandante m0ris kaže:
Hoćemo nacionalizaciju!!!!
Živio Fidel!

Quote:
koko_dakalo kaže:
ja mislim da bi se to trebalo pothitno zaustavit, prodavanje nekretnina, otoka i ostalog strancima.
Trebalo. Nece se samo od sebe zaustavit. Neko tome treba stati na kraj. Ja sam spreman. A ti? Ako nisi, gubi se sa ovog foruma, jer mi najvise na kitu idu oni koji samo kenjaju!
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 17:07   #59
Quote:
NakurnjakOdStridera kaže:
Pa mozda bi se takvi zakoni i donosili, da narod vise ne zanimaju povampireni komunisti i povampirene ustase. Dok jedni i drugi brane zlocine svojih bandita, pred nosom nam se u bescjenje rasprodaje drzava.
A sta ti znas sta narod zanima? Koliko sam vidio, ti si prvi koji se sjati oko takvih topica. I onda optuzujes druge. Licemjeru.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 17:09   #60
Quote:
subc0mandante m0ris kaže:
Jasno mi je to...
Ali realnost je drukčija.
Zahvaljujući kamenjerskim menadžerima i njihovim mecenama i rodijacima iz HDZ vlasti u devedestima, jedini način da naša država uspije prikupiti neke devize i poboljša platnu bilancu je turizam.
Ukoliko ne netko ne uloži u nejga i ne poveća kapacitete čaka nas neizvjesna budućnost.
S obzirom na to da u Dalmaciji ima gomila potencijalnih top destinacija koja su sad goli kamen mislim da nije tako tragično ako na nekom pustom otoku niknu hoteli.
Jedini nacin da se drzava skulira, jeste da maknemo gabru sa vlasti i da stavimo normalne ljude.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:21.