Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2004., 14:40   #81
Re: kakav narod, takva vlast.

Quote:
Sanherib kaže:
Ma ja sam već od svojih prvih postova na IMF-u govorio da će Hrvatska postati strana kolonija gdje će Hrvati biti samo sluge, konobarice i vrtlari.
Ali tako će bar naši otoci u Evropu, ako mi ne možemo
go2slep is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 14:46   #82
Re: Re: kakav narod, takva vlast.

Quote:
go2slep kaže:
Ali tako će bar naši otoci u Evropu, ako mi ne možemo
Pa, naši su otoci geografski u Europi??
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 15:33   #83
Re: Re: Re: kakav narod, takva vlast.

Quote:
crtica kaže:
Pa, naši su otoci geografski u Europi??

Pa i mi smo geografski, nekad smo i po kulturi bili
go2slep is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 15:55   #84
Re: Re: Re: Re: kakav narod, takva vlast.

Quote:
go2slep kaže:
Pa i mi smo geografski, nekad smo i po kulturi bili
Još uvijek smo. Čemu taj tvoj defetizam? Ravnopravni smo sa svim narodima u EU. Ekonomski još uvijek ne, no po povijesti, književnosti, arhitekturi, glazbi, slikarstvu...nemamo se čega pred ikim sramiti. Niti imati komplekse manje vrijednosti.

Kad jednom izgubimo taj kompleks, bit' će nade za nas....
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 16:35   #85
Quote:
A stoka tu na forumu i dalje samo kenja i govori kako su drugi krivi. A upravo ta stoka je odgovorna za ovo sto se dogadja. Nakurnjak, hehehoho i takva infantilna bagra.

I onda jos krive mocnike za svoju nesposobnost. Ljudi, opametite se. 5 je do 12
Adje, sto si ti na egotripu, pokusavas tu proguravati neke svoje ideje i nitko te ne sljivi ni 1/2% jer su ti ideje za k... Dosadan si sa svojim djecjim entuzijaizmom i idejama koje ne bi prosle ni u prvobitnoj zajednici..gle mama, otkrio sam pisu, idem ju sad svima pokazati..do sada sam iz neke pristojnosti izbjegavao odgovarati na tvoje upise po topicima, ali od sada necu...

Nakon sto si vidio da tu tvoju silnu "pamet" nitko ne shvaca, poceo se si i upucavati kreaturama poput I.L-a. posto je i on "neshvacen" kao i ti, pa se vidis u njemu ... ipak je on veci autoritet od tebe ovdje na forumu
https://www.forum.hr/showthread.php?s...0&pagenumber=2
 
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 16:40   #86
Quote:
NakurnjakOdStridera kaže:
Adje, sto si ti na egotripu, pokusavas tu proguravati neke svoje ideje i nitko te ne sljivi ni 1/2% jer su ti ideje za k... i dosadan si sa svojim djecjim entuzijaizmom i idejama koje ne bi prosle ni u prvobitnoj zajednici....do sada sam iz neke pristojnosti izbjegavao odgovarati na tvoje upise po topicima, ali od sada necu...
Odlicno! Samo, molim te da se usredotocis na ono sto pricam, a ne kako pricam. Jer smatram ideje puno bitnijima od forme. Naravno, ako si cisti formalist, nije niti to strasno. Mozda naucim kako da se priblizim jednom foramaliziranom umu.

Quote:
Nakon sto si vidio da tu tvoju silnu "pamet" nitko ne shvaca, poceo se si i upucavati kreaturama poput I.L-a. https://www.forum.hr/showthread.php?s...0&pagenumber=2
Ne vrijedjaj Lukica. Ima previse pozitivnih osobina da bi ga nazivao kreaturom.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 16:47   #87
Quote:
Odlicno! Samo, molim te da se usredotocis na ono sto pricam, a ne kako pricam. Jer smatram ideje puno bitnijima od forme. Naravno, ako si cisti formalist, nije niti to strasno. Mozda naucim kako da se priblizim jednom foramaliziranom umu.
Nisam ljubitelj trash-a, za one koji vole takvu perverziju neka uzivaju u tome. Gle, uopce nemam nikakvu zelju za konverzaciju sa tobom, jer si potpuno bezlican, neinventivan i neinteresantan, jos od one ponude da se prikljucim tvome...sto li vec je...pokretu? Kad sam skuzio kako ti mozak funkcionira, te kako si jos dijete izgubio sam ikakvu zelju za angazmanom.


Quote:
Ne vrijedjaj Lukica. Ima previse pozitivnih osobina da bi ga nazivao kreaturom.
To nisu osobine, to su bolesti, a zovu se sizofrenija, paranoja itd. itd... stvarno ne znam sto takve osobe rade medju zdravim ljudima, umjesto da se lijece u nekom sanatoriju.
 
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 16:49   #88
Quote:
NakurnjakOdStridera kaže:
Nisam ljubitelj trash-a, za one koji vole takvu perverziju neka uzivaju u tome. Gle, uopce nemam nikakvu zelju za konverzaciju sa tobom, jer si potpuno bezlican, neinventivan i neinteresantan, jos od one ponude da se prikljucim tvome...sto li vec je...pokretu?

Ponasas se ko PBE kad sam joj naso bolnu tocku. Ili Inkvy kad sam mu naso bolnu tocku. A znas sta najvise boli? Istina.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 16:54   #89
Licemjer sam, seljacina, sto jos...jos dosta stvari za koje ne znas, recimo npr. agresivac, egoista, ali sam svjestan tih stvari i pokusavam ih se rjesiti...ali ti se svoje bezlicnosti i prosjecnosti neces nikad...U stvari jedina pozitivna stvar od tebe je sto si me etiketirao kao licemjera, uhvatila me panika zbog toga jer sam bio uvjeren da nisam licemjer, pokusat cu se preispitati u svezi toga...
 
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 16:59   #90
Quote:
NakurnjakOdStridera kaže:
Licemjer sam, seljacina, sto jos...jos dosta stvari za koje ne znas, recimo npr. agresivac, egoista, ali sam svjestan tih stvari i pokusavam ih se rjesiti...ali ti se svoje bezlicnosti i prosjecnosti neces nikad...U stvari jedina pozitivna stvar od tebe je sto si me etiketirao kao Licemjera, uhvatila me panika zbog toga jer sam bio uvjeren da nisam licemjer, pokusat cu se preispitati u svezi toga...
Gledaj stari. Osobno se upoznajem svaki dan. I vec sam se pricilno upoznao. I znam da sam i dalje licemjeran u mnogim stvarima. I trudim se da ne budem. Ono sto sam na ovom topicu tebi ukazao jeste jednostavna cinjenica da optuzujes da su drugi krivi za sve, a ti se ponasas identicno drugima. I to je licemjerno. A ti mi budi zahvalan jer ti ukazujem na licemjerje, jer na taj nacin mozes pstati bolji covjek.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 17:05   #91
dobro, u pravu si u svemu, nek ovo bude zadnji post na tu temu da ne zagadjujemo topic beskorisno.

Zadnje uređivanje NakurnjakOdStridera : 18.02.2004. at 18:00.
 
Odgovori s citatom
Old 19.02.2004., 00:15   #92
Quote:
sailor kaže:
Eto, nisu Mađari nego Splićani, piše u JL
I neće graditi jer ne smiju, nego će urediti park koji bi trebao biti isplativ i vratiti im uloženih 1,5 mio eura
ajme ovi Splićani će pokupovat cijelu obalu kako su počeli
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2004., 13:34   #93
Rasprodaja se nastavlja:

Prodaje se otočić pored Hvara i otok između Pašmana i Kornata

"Zanimanje javnosti raspirila je informacija o realiziranoj kupnji otočića Smokvica kraj Primoštena, po navodnoj cijeni od 1,6 milijuna eura, koliko je novi vlasnik iz Splita platio dvojici vlasnika terena. Uskoro bi, doznaje Slobodna Dalmacija, nove vlasnike mogao dobiti i "otočić pored Hvara u sklopu velike otočne skupine koji je izuzet iz Nacionalnog parka Pakleni otoci". U privatnom je vlasništvu, površine 209 tisuća metara četvornih, a cijena po "kvadratu" mu je 11 eura. Za njega će budući vlasnik morati izdvojiti 2,3 milijuna eura! Između Pašmana i NP Kornati nalazi se otok nasuprot sjevernog ulaza u nacionalni park koji se proteže na 36 tisuća metara četvornih, s kamenom obalom i niskim raslinjem i maslinama, za kojega se također odabire kupac među brojnim zainteresiranim. Udaljen je od otoka Sali oko 5 milja, a nadmorska visina mu je 30 metara. Cijena: najmanje pola milijuna eura"

Rasprodaja djedovine
bizz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2004., 13:39   #94
Quote:
bizz kaže:
U privatnom je vlasništvu, površine 209 tisuća metara četvornih, a cijena po "kvadratu" mu je 11 eura. Za njega će budući vlasnik morati izdvojiti 2,3 milijuna eura!
U tome i jest bit - bio je privatan, i opet će biti privatan. Nema se što tko petljati u to što netko želi sa svojom privatnom imovinom koja mu ne treba.

A inače, teško se prodaju jer obično nisu građevinsko zemljište.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2004., 13:44   #95
Quote:
Vojky kaže:
U tome i jest bit - bio je privatan, i opet će biti privatan. Nema se što tko petljati u to što netko želi sa svojom privatnom imovinom koja mu ne treba.

A inače, teško se prodaju jer obično nisu građevinsko zemljište.
Ako je privatan, odnosno vracen vlasniku nakon osamostaljenja hrvatske, recimo da je to u redu.

Ako je kupac domaci, onda me zanima odakle mu lova, i da li to netko uopce provjerava.

Ako je kupac stranac, onda je moj stav jasan: zabraniti prodaju strancima!
bizz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2004., 14:10   #96
Quote:
bizz kaže:
Ako je kupac stranac, onda je moj stav jasan: zabraniti prodaju strancima!
Onda si sebe osudio na izolaciju.

I još jedna stvar: naši ljudi koji rade vani već decenijama kupuju nekretnine po zapadnim državama - zar bi sada trebalo da im te države isto to zabrane (reciprocitet!). Mislim, po čemu je OK da Hrvat kupi plac u Njemačkoj ili Austriji, a obrnuto se ne bi smjelo?

U čemu je razlika između hrvatskog i stranog vlasnika? Oboje moraju plaćati isti porez na imovinu ako ga uvedemo...

U Londonu postoje ulice koje u većem dijelu više nisu u vlasništvu Britanaca.

To je jednostavno tako, pogotovo ako idemo prema EU.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2004., 15:14   #97
Quote:
Vojky kaže:
Onda si sebe osudio na izolaciju.

Nisam primjetio da su Danci sebe osudili na izolaciju.

I još jedna stvar: naši ljudi koji rade vani već decenijama kupuju nekretnine po zapadnim državama - zar bi sada trebalo da im te države isto to zabrane (reciprocitet!). Mislim, po čemu je OK da Hrvat kupi plac u Njemačkoj ili Austriji, a obrnuto se ne bi smjelo?

Ti pricas o placu, a ovdje se prodaju otoci, hrvatski teritorij!

U čemu je razlika između hrvatskog i stranog vlasnika? Oboje moraju plaćati isti porez na imovinu ako ga uvedemo...

Radi se "samo" o tome da se u slucaju hrvatskog vlasnika vlasnistvo prenosi na Hrvata, s koljena na koljeno. Ono sto prodas strancu, ne ocekuj da ces "dobit" nazad, osim ako to stranac eksploatira do te mjere da vise nema uporabnu ili neku drugu vrijednost.

U Londonu postoje ulice koje u većem dijelu više nisu u vlasništvu Britanaca.

To je njihov problem.

To je jednostavno tako, pogotovo ako idemo prema EU.

U jednostavnosti je savrsenstvo. Jel' se tebi EU cini savrsenom?
bizz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2004., 18:12   #98
Quote:
bizz kaže:
Ti pricas o placu, a ovdje se prodaju otoci, hrvatski teritorij!
Ne vidim u čemu je razlika u 5 ha oko Munchena i 5 ha na Jadranu, osim što se tamo može gradit, a kod nas je više sunca.

Imam poznanicu koja ima dosta veliki komad zemlje u Sloveniji i ne vidim po čemu je to Slovenija prikraćena što hrvatska državljanka ima nekoliko hektara teritorija zemljišta kod njih.

Mislim, zajedničko tržište u osnovi i znači slobodu kolanja ljudi, roba i kapitala...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2004., 18:38   #99
Quote:
Vojky kaže:
Ne vidim u čemu je razlika u 5 ha oko Munchena i 5 ha na Jadranu, osim što se tamo može gradit, a kod nas je više sunca.

Imam poznanicu koja ima dosta veliki komad zemlje u Sloveniji i ne vidim po čemu je to Slovenija prikraćena što hrvatska državljanka ima nekoliko hektara teritorija zemljišta kod njih.

Mislim, zajedničko tržište u osnovi i znači slobodu kolanja ljudi, roba i kapitala...
Kacis se na jedinu bizzovu izjavu koja je iznesena pomalo brzopleto IMHO,

Ostale nasiroko zaobilazis. Jel tebi u interesu diskusija gdje cemo zajedno utvrditi kako stvari stoje ili si u svrsi bespogovorne obrane korumpiranog sistema?

Ako je ovo drugo, OK. Ali, dobro je da ukazes kako bi ti sugovornici pristupili na adekvatan nacin.

Sto se tice otvaranja trzista, to je moguce i potrebno. Ali samo u onoj situaciji kad je drzava spremna na tako nesto. Sloboda trzista Africi nije donjela nista pametno, vec naprotiv. Ratove i bijedu.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2004., 18:40   #100
Quote:
illegale kaže:
Sto se tice otvaranja trzista, to je moguce i potrebno. Ali samo u onoj situaciji kad je drzava spremna na tako nesto. Sloboda trzista Africi nije donjela nista pametno, vec naprotiv. Ratove i bijedu.
Ma - bitna ti je samo jedna stvar - uredni prostorni planovi. Ako je otok zaštićena zona on mora takav i ostati!
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:18.