Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2008., 14:57   #121
zvonkaa zar i ti kao i ja imaš Mars na 29 djevice

wow

ima nas ima
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 15:01   #122
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
U kojoj knjizi?

On je pod hrabrost naveo Jupiter trigon Uran što je vrlo razumljivo.
heheheh to je istina to imam i ja.

ja se jedino bojim da ne probudim svoje pse kad dolazim doma navečer
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 15:03   #123
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
zvonkaa zar i ti kao i ja imaš Mars na 29 djevice

wow

ima nas ima
samo nemoj zaćatavati temu, samo nemoj zaćatavati temu

pa daaaaaaaaaa
ti si očito propustio moje svađanje na temi marsa, i cijelu obranu časti marsa u djevici (zato Sardonija zna o čemu se radi )

ali mislim, Suspi, da tko god samo baci pogled na naše postove...vidi da tu nema baš previše straha, bojažljivosti, a pogotovo kukavičluka...svega onog što pripisuju marsonji u djevičici

mislim, ni meni to nije najomiljeniji znak, ali eto...dobar je i neka je tu gdje je
a taj 29 stupanj...još ono kad osjećaš nadolazeću vagu, taj smisao za pravdu, moral i britko rezoniranje...ma ne bih ga mijenjala ni za što
sadvećmaloseruckam-ali to mi je od mjeseca u lavu
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 17:33   #124
imama asc djevicu sunce ribe
opoziciju mjesec/saturn(znam osobu koja ima konjukciju mjesec saturn u djevici,ali nista od straha)
neki siroki kvadrat merkura i neptuna

a ja sam strasljiva za popiz.......
da cu umrijet,imama neku bolest,srcani,moždani,rak,da sam luda,shizofrenicar,ama svasta sto mos zamislt bolest ja sam ju imala
a oduvijek se bojim visokih zgrada,kipova itd
inace,ta hipohondrija nije se dogodila do mamine bolest,odatd se mucim s time ajme,ali sad nekak ide na bolje,sam si kazem a nek umrem i gotovo,i ode
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 08:47   #125
Strah je IMHO iznimno korisna osobina. Bez straha bi bili bezglave lude, opasni za samog sebe i za okolinu.

Treba razlikovati strah od bojažljivorst/plašljivosti s jedne strane krajnosti i fobije sa druge strane.

Mislim da strah i hrabrost nisu dva suprotna kraja već naprotiv, bez straha nema hrabrosti, jer onaj tko se "ničega ne boji" nije hrabar već budala. Hrabar je onaj tko uprkos teškoćama i strahu ustaje u svom naumu.

I tako priča moj Mo 180 Sa, Su 90 Sa , Ma najslabiji što može u biku i prenapučena 12 k

dal se bojim? da

dal ima fobije? da

dal sam plašljiva - NO WAY (jel to Uran 180 Su)

kod straha mi se čini važnijim KAKO SE OSOBA NOSI SA NJIME, a ne dal ga ima

tko kaže da ga svako toliko ne obuzima strah - laže ko pas

i da - imam Ve 90 Ju i uopće nisam optimistična, tako da kod mene Dupor ne drži vodu (ili je to ta hrabrost i srčanost)
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 10:14   #126
Ima čak i ona poslovica: "Dobar je strah, onome kome ga je Bog dao".


Strah blokira čovjeka. Zato treba razlikovati nagonsko odmicanje od opasnosti (Mars) od psihološkog stanja straha u kojem je osoba odvojena od stvarne i istinske opasnosti...tj. straha "da bi se nešto moglo dogoditi" (Saturn). Taj strah je "opasan".

Zato sve duhovne tehnike ovog svijeta imaju u svojoj biti samo jedan jedini cilj, cilj oslobođenja čovjeka od strahova. Čovjek ne može eliminirati sve reakcije straha - svako se trgne kad se vrata zalupe. Ono što se može eliminirati to je nezdrav strah koji je kao da se nakalemio na dijete - strah od kazne, strah od ljutitog boga, strah od ljutitog roditelja.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 11:58   #127
ooovaj...ponukana sobom
( ) pitam se sta bi sve bilo krivo za sramezljivost?...osim i guess mjeseca u ribama
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 13:05   #128
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
plašljivi ljudi često imaju naglašenu zemlju u natalnoj karti (posebno znak jarca i djevice).

Zato je napeti odnos između Mjeseca i Saturna u korjenu svake plašljivosti...on pokazuje nedostatak samopouzdanja i povučenost jer osoba u biti razvija obrambeni mehanizam na sva prošla loša iskustva. Razvija neki vid "samosputavajućeg načina reagiranja". Dakle, može reći da plašljivost u prvom redu proizlazi iz napete veze Saturn (strah) - Mjesec (emotivna reakcija).


• Kvadratom Mjesec - Saturn kod inidividue se razvija u obrambeni obrazac ponašanja što povremeno izgleda kao potpuno instinktivno izbjegavanje situacija koje izazivaju strah - plašljivost.

• Mars je simbol hrabrosti, odlučnosti i reakcije na opasnost, pa je odlika plašljivosti slabi Mars, prije svega u vagi jer je u izgonu (kukavičluk).
pa ja sam prema ovome oličenje strašljivosti!
znala sam ja odavno da si trebam iskopati rupicu i sakriti se unutra dok ne dođu bolja vremena

a za Mars u djevici se slažem- užasava se poraza!
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 13:51   #129
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post

a za Mars u djevici se slažem- užasava se poraza!
istina, ali mislim da je tako kod SVAKOG marsa

strah od nečeg može biti jako dobra motivacija...ali to nije isti strah, kao kad se bojiš zmija, mraka, smrti ili boleština
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 14:49   #130
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
istina, ali mislim da je tako kod SVAKOG marsa

strah od nečeg može biti jako dobra motivacija...ali to nije isti strah, kao kad se bojiš zmija, mraka, smrti ili boleština
da da, ali mi se čini da je ovo u mjeri da radije neće u bitku- odustajanje i prije početka zbog tog straha, ili ga treba krvnički opaliti u dupe da se pokrene
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 20:12   #131
Kako astroloski prepoznati izrazitog nacionalistu?

Primjera radi 90% jarceva(sunce) koje poznajem ima izrazenu tu notu u karakteru.
Ima li jos koji indikator?
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 21:36   #132
Quote:
S T E L I U M kaže: Pogledaj post
Kako astroloski prepoznati izrazitog nacionalistu?
Možda naglašena zemlja uopšte. U pravu si, Jarčevi često znaju da budu nacionalisti. Saturn = tradicija i poštovanje predaka. Možda Saturn u Biku četvrtoj kući? Pridodaš tome njihovu čestu strast ka epskoj uobrazilji, i eto ti poštovaoca mita o nekom nacionalnom junaku . Rak bi bio dobar kandidat za patriotu, dakle - pozitivan oblik, pošto i on voli istoriju, i verovatno ima kolekciju poštanskih marki s likovima važnih nacionalnih junaka . Jarac bi više bio nekakav fundamentalista koji skuplja bajonete iz prastarog građanskog rata . Ovan zna da se junači, pa ih često nalazimo u kafanama kako psuju aktuelne ''narodne neprijatelje'' i pevaju ode nacionalnim herojima po stadionima. Zna i da se potuče nasred utakmice zbog Radovana Karadžića, pa čak i baci koju baklju .

No, opet ja sam dupli Jarac i uopšte nisam nacionalista i ne volim nacionaliste . Smatram da je svako slepo idealizovanje loše. Ipak, nemoj mene slušati, nisam tipičan Jarac po tome, ja ni istoriju ni politiku ne volim .
__________________
Ko čeka, taj jednom mora i da dočeka. :)
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 21:47   #133
Quote:
ista kaže: Pogledaj post
Možda naglašena zemlja uopšte. U pravu si, Jarčevi često znaju da budu nacionalisti. Saturn = tradicija i poštovanje predaka. Možda Saturn u Biku četvrtoj kući? .
mislim da ima nekaj u naglašenoj zemlji. sve koje znam, s jakom zemljom, su prilični nacionalisti.

samo ovo za raka mi nije jasno...
npr, ja sam u jednom pogledu nacionalista, ali moj saturn je u 6, vaga
nema veze ni s 4 ni s rakom
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 08:29   #134
hm, ja sam rachica sa marsom u raku i lunom u konzervativnom zemljanom biku, pa dobijam ozbiljne dermatološke probleme u vidu osipa i alergije na sam spomen nacionalizma. kako to objasniti sa astrološkog point of view !?
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 09:09   #135
Quote:
kachunchica kaže: Pogledaj post
ooovaj...ponukana sobom
( ) pitam se sta bi sve bilo krivo za sramezljivost?...osim i guess mjeseca u ribama
Stidljivost:







Sramežljivost ili stidljivost se najčešće definira kao pomanjkanje sigurnosti u sebe i samopouzdanja u općem kontaktu sa drugim ljudima. Sramežljiv pojedinac ima poteškoća u razgovoru, u stvaranju odnosa, u ostvarivanju ciljeva za koje mu je potrebno samopouzdanje. Sramežljivi ljudi su tihi, povučeni i nekomunikativni. U razgovoru obično imaju poteškoće sa očnim kontaktom, zamuckivanjem, crvenilom u licu i sl....ponašanje sramežljivih ljudi je kao da nam poručuju "zaboravite da sam ovdje".

Osnovni osećaj stidljivosti je univerzalan i vjerovatno se razvijao kao adaptivni mehanizam koji je pomagao ljudima da se izbore sa novim socijalnim stimulansima. Stidljivost je osjećaj nelagode u društvenoj situaciji, karakteriziran nesigurnošću u sebe, osjećaj da čovjek nije na sebi odgovarajućem mjestu, da ne zna što prozboriti ni kako se ponašati, stidljivost je u biti "miks" raznih osjećaja straha, tenzije, tjeskobe...
Ovdi ću probati izvući samo osnovne astrološke karakteristike:



• Stidljivost je vezana uz introvertiranu osnovnu prirodu što je odlika vodenog i zemljanog elementa. Vodeni element općenito ima odlike pasivnosti, receptivnosti, podložnosti utjecajima i sklonost introspekciji. Dok zemljani element karakteriziraju sporiji pokreti i reakcije. Pa znaci vezani uz stidljivost su znaci raka, ribe & znaci djevice i jarca:

Znak djevice posjeduje urođenu diskreciju, oprez i suzdržljivost, koja katkad prerasta u stidljivost. Znak ribe je znak koji posjeduje iznimnu prijemčljivost na utjecaje iz okoline, ali i nedostatak smionosti, to je znak sklon životu u vlastitom unutarnjem svijetu, povlačenju i stidljivosti. U znaku jarca je Mjesec u izgonu te je taj znak emotivno zatvoren i rezerviran. Dok je znak raka prirodno stidljiv, prirodno mu treba mjesto i kutak za povlačenje u vlastiti unutarnji svijet jer je osjetljiv na utjecaje iz okoline....što su sve redom odlike stidljivosti.


• No, gledano astrološki stidljivost je u prvom redu vezana uz dva tijela: Mjesec i Veneru. Zato jer je Mjesec općenito vezan uz unutarnje pouzdanje i sigurnost, vezan je uz subjektivan doživljaj svijeta. Pa je kod stidljivih osoba Mjesec često u "stidljivom znaku" ili afliciran (aflikacije lune ukazuju na teškoće i manjak sposobnosti da osoba izrazi ono što osjeća). Venera općenito pokazuje društvenost dok aspekti s Venerom ukazuju na sposobnost uspostavljanja svjesnih odnosa s drugima, želju za suradnjom i druželjubivost. Pa aflikacije Venere pokazuju da je osoba suzdržana u ispoljavanju društvenosti i osjećajnog dijela.

Dakle stidjivost je u prvom redu opisana napetim aspektom Mjesec-Venera jer taj aspekt govori o osjetljivosti i nesposobnosti da se osoba osjećajno prilagodi društvenoj sredini, osoba je općenito osjetljiva na druge ljude. To je naročito izraženo kada su planete u padajućim poljima, naročito 12. polju jer je to polje izolacije, bijega i teškoće ispoljavanja.


• Kako je stidljivost osobina karaktera koja je "fizički vidljiva", odnosno manifestira se na van povučenim, skromnim ponašanjem ....to su "stidljivi znaci" posebno istaknuti na ASC.


• Kvadrat ASC i Mjeseca govori o stidljivosti, govori o slabašnoj otvorenosti prema vanjskom svijetu. Također Saturn u kvadratu s ASC nosi pomanjkanje poduzetnosti i slabu društvenost.


• Od polja istaknuta je os 6. polje - 12. polje.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 12.12.2008. at 11:23. Reason: gramatic
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 11:05   #136
Quote:
Hermione Granger kaže: Pogledaj post
hm, ja sam rachica sa marsom u raku i lunom u konzervativnom zemljanom biku, pa dobijam ozbiljne dermatološke probleme u vidu osipa i alergije na sam spomen nacionalizma. kako to objasniti sa astrološkog point of view !?
Uran - anarhija.

Uran predstavlja onaj factor u natalnoj karti koji je spreman odbaciti stare obrasce ne bi li oslobodio prostora za "ničim uvjetovano samoizražavanje" (opozicija Suncu). On u sebi sadrži tu "rušilačku komponentu" prema svemu što doživljava kao ograničenje ili restrikciju. Zato Uranov položaj u natalnoj karti primarno govori o području života na kojem osoba pokazuje potrebu za slobodom, potrebu za osobađanjem od starih ili restriktivnih modela razmišljanja, stavova, ponašanja i općenito....načina života.


....kao što sama pišeš znak raka je vezan uz patriotizam (Mjesec-nacija, narodne mase), pa kod ljudi koji uz jakog raka (Mjesec) imaju naglašen Uran vrlo je istaknuta i ta osjetljivost po pitanju nacionalizma.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 11:21   #137
Pola života čitam po horoskopima kakav sam veliki nacionalista i domorodoljub a, kako sam već rekla, uistinu to nisam.
Pa sam se zapitala gdje je došlo do kratkog spoja.
Znači, Uranu dugujem zahvalnost.
Merci, Fish
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 12:30   #138
evo gledam tu stidljivost
pa si mislim malo jesam,malo nisam,ne mogu se odluciti
mladja kad sam bila bila sam stidljivija

ali ipak mislim da je to do manjka samopouzdanja,jer istinski nisam stidljiva
bez obzira na djevica/ribe os
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 12:48   #139
Quote:
ista kaže: Pogledaj post
Možda naglašena zemlja uopšte. U pravu si, Jarčevi često znaju da budu nacionalisti. Saturn = tradicija i poštovanje predaka. Možda Saturn u Biku četvrtoj kući? Pridodaš tome njihovu čestu strast ka epskoj uobrazilji, i eto ti poštovaoca mita o nekom nacionalnom junaku . Rak bi bio dobar kandidat za patriotu, dakle - pozitivan oblik, pošto i on voli istoriju, i verovatno ima kolekciju poštanskih marki s likovima važnih nacionalnih junaka . Jarac bi više bio nekakav fundamentalista koji skuplja bajonete iz prastarog građanskog rata . Ovan zna da se junači, pa ih često nalazimo u kafanama kako psuju aktuelne ''narodne neprijatelje'' i pevaju ode nacionalnim herojima po stadionima. Zna i da se potuče nasred utakmice zbog Radovana Karadžića, pa čak i baci koju baklju .

No, opet ja sam dupli Jarac i uopšte nisam nacionalista i ne volim nacionaliste . Smatram da je svako slepo idealizovanje loše. Ipak, nemoj mene slušati, nisam tipičan Jarac po tome, ja ni istoriju ni politiku ne volim .
Da, slažem se s tobom.
Rekla bih da je sam znak Raka nekako najviše istaknut po tom pogledu, ali opet recimo kod mene, ja imam isto dosta Jarčeva i Jupiter u Raku, to uopće nije izraženo baš au contraire..
Ne podnosim nacionalizam...pretjerani, da me netko ne bi tu išibao ali pazi zato

Imam Ma180JU i Ju180Uran,
dakle iako mi je Jupiter u Raku, pobijaju ga ove opozicije.

Zavisi od horoskopa!

Zadnje uređivanje krademjabuke : 12.12.2008. at 12:48. Reason: z
krademjabuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 19:19   #140
a šta bi u natalnoj ukazivalo na strah od prolaznosti vremena???
amstaff is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:53.