Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2009., 12:23   #1
"Bivša ljubav ostavila traga - nisam za vezu"

mislim da je ovo najćešće korištena fraza kada želimo opravdati sebe i pred drugima i pred samima sobom jer smo đubrad i iskorištavamo nekoga kao međuobrok

u produženoj verziji: "bivša (bivši) me povrijedio, ne vjerujem više u ljubav, i nisam sposoban biti u vezi i zaljubiti se"

koliko često koristite tu frazu i u kojim situacijama. i, jeste li stvarno vjerovali u to dok ste izgovarali, ili ste znali da bezočno lažete?

ajmo raščistiti to jednom za svagda, i rasvjetliti put onima koji još vjeruju u te priče

Zadnje uređivanje Žulaj : 07.01.2009. at 12:41.
Žulaj is offline  
Old 07.01.2009., 12:27   #2
Ljudi vole tražiti izgovore za sve pa tako i za ovo.Vole se skrivati iz bivših propalih ljubavi kako bi u sadašnjosti opravdali svoje postupke.
zeljko_ri is offline  
Old 07.01.2009., 12:30   #3
To je za mene isto kao kad ti netko kaže:

"Nije stvar u tebi, u meni je." (ovo je najčešće i istina, al' ne u smislu u kojem ta osoba to izgovara)

"Ti si predobar/predobra za mene." (i ovo je istina, al' đubre koje to izgovara ne vjeruje uistinu u to što govori. Ustvari misli- ja sam predobar/predobra za tebe i mogu bolje, tornjaj se! )

"U čudnoj sam životnoj fazi, nisam trenutno za vezu." (u prijevodu- jesam za vezu, al' ne s tobom)

"Ne želim se vezati jer sam skužio/skužila da ljubav ustvari ne postoji i da je sve to jedno veliko srenje." (Očajnički želim ljubav, al' ti nisi dovoljno TO da bi mi vratio/vratila vjeru u ljubav i emocije)

I tako... Ima tisuću primjera i fraza koje se prodaju, a poanta svega je da će neki novi klinci uvijek iznova vjerovati u njih iz jednostavnog razloga što to ŽELE.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Old 07.01.2009., 12:32   #4
Nikad u životu to nisam rekla. Kada sam bila sjebana jer je veza bolno završila, nisam baš izlazila van, upoznavala nove ljude i nalazila se s njima
A da me netko jednom uspije toliko razjebati da izgubim vjeru u ljubav (što je poprilično nevjerojatno, jer moja vjera u ljubav proizlazi iz mene a ne iz drugih), skidali bi i mene i tog nekog sa pločnika na koji bi nas bacila sa 10 kata neke zgrade,tako da sumnjam da bi u tom trenutku išta govorila...
Ariane is offline  
Old 07.01.2009., 12:33   #5
Nikad nisam koristila tu frazu.
Uvijek se optimistično nadam da ipak jesam za vezu.
I na kraju i budem u pravu, samo treba malo vremena i prava osoba.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Old 07.01.2009., 12:36   #6
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
To je za mene isto kao kad ti netko kaže:

"Nije stvar u tebi, u meni je." (ovo je najčešće i istina, al' ne u smislu u kojem ta osoba to izgovara)

"Ti si predobar/predobra za mene." (i ovo je istina, al' đubre koje to izgovara ne vjeruje uistinu u to što govori. Ustvari misli- ja sam predobar/predobra za tebe i mogu bolje, tornjaj se! )

"U čudnoj sam životnoj fazi, nisam trenutno za vezu." (u prijevodu- jesam za vezu, al' ne s tobom)

"Ne želim se vezati jer sam skužio/skužila da ljubav ustvari ne postoji i da je sve to jedno veliko srenje." (Očajnički želim ljubav, al' ti nisi dovoljno TO da bi mi vratio/vratila vjeru u ljubav i emocije)

I tako... Ima tisuću primjera i fraza koje se prodaju, a poanta svega je da će neki novi klinci uvijek iznova vjerovati u njih iz jednostavnog razloga što to ŽELE.
eh da, ali najćešća je upravo ova o ne mogućnosti zaljubljivanja jer nam je netko nekada slomio srce, i zapravo, ta je najplodnija i "najčednija" jer ovoj drugoj strani je ostavljen prostor za nadanje, a mi smo svoje ručice oprali jer smo u startu rekli da niš od toga i nismo krivi što svatko čuje ono što želi čuti.

a cilj ove fraze je sex bez obaveza. djeco, ne nasjedajte!
Žulaj is offline  
Old 07.01.2009., 12:37   #7
ma kakav mrtvi trag?
popizdim na to.

ok, netko te je povrijedio, ok, i mene je. i jos milione ljudi.
ali ako zelim biti s tobom, taj isti bivsi mi nece biti na pameti.
naglasak je na ako zelim

kako kaze jedan pametan covjek: 'dobar izgovor zlata vrijedi'.
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Old 07.01.2009., 12:44   #8
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post

u produženoj verziji: "bivša (bivši) me povrijedio, ne vjerujem više u ljubav, i nisam sposoban biti u vezi i zaljubiti se"
Izgovor koji samo teska budala moze popusit.

Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
a cilj ove fraze je sex bez obaveza. djeco, ne nasjedajte!
Nikad nisam koristio fraze da dobijem picke.
__________________
Mein Leben ist eine Achterbahnfahrt
bingooo is offline  
Old 07.01.2009., 12:45   #9
Podpisujem!

Iako mozda nije dobro generalizirati stvar, nije mus da i nije istina kad neko kaze da je predobra/predobar za mene da nije istina il da ne vjeruje u to i na kraju krajeva i je tak (isto vrijedi i za ostalo navedeno).

U mojem slucaju je definitivno tak samo kaj ja to cesto necu priznati, ni drugima ni sebi al kad izbrojim 2 i 2 bude tak. Uz ocekivano razocaranje i jos nekoliko stvari koje su se krivo poklopile, evo me na 5 god soliranja.. I sve teze mi se vezat za nekog jer sam navikao da ne ovism o nikome.. Nekad je to prednost jer bez ikakvog problem i griznje savjesti mogu ucini bilo kaj, kaj nebi mogo ak bi bio u vezi..al nekad stvarno dodje da se zapitam jeli imalo sve to smisla.. Al dobro, sad vec izlazim iz teme..
zac013 is offline  
Old 07.01.2009., 12:47   #10
Quote:
Ariane kaže: Pogledaj post
Nikad u životu to nisam rekla. Kada sam bila sjebana jer je veza bolno završila, nisam baš izlazila van, upoznavala nove ljude i nalazila se s njima
A da me netko jednom uspije toliko razjebati da izgubim vjeru u ljubav (što je poprilično nevjerojatno, jer moja vjera u ljubav proizlazi iz mene a ne iz drugih), skidali bi i mene i tog nekog sa pločnika na koji bi nas bacila sa 10 kata neke zgrade,tako da sumnjam da bi u tom trenutku išta govorila...
isti slucaj
to je glupi bullshit, i ispod casti mi je sluziti se tim floskulama

dovoljno je jedno pristojno: "cuj izvini al nisam zaiteresirana" u prevodu: ne svidjas mi se dovoljno
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Old 07.01.2009., 12:50   #11
Quote:
Septembar kaže: Pogledaj post
isti slucaj
to je glupi bullshit, i ispod casti mi je sluziti se tim floskulama

dovoljno je jedno pristojno: "cuj izvini al nisam zaiteresirana" u prevodu: ne svidjas mi se dovoljno
nikada nisi bila u situaciji da se viđaš s nekim, i da ti je ok, i paše ti to viđanje ali jednostavno ti taj netko nije "materijal za vezu" i znaš da je samo usputna stanica?
Žulaj is offline  
Old 07.01.2009., 12:50   #12
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
mislim da je ovo najćešće korištena fraza kada želimo opravdati sebe i pred drugima i pred samima sobom jer smo đubrad i iskorištavamo nekoga kao privremeni obrok
ljudi oduvijek krivo procijenjuju (i frazeri i obroci, da se razumijemo), a na to imaju i pravo. dapače, to je idealan put za izgradnju i upoznavanje sebe ili se.

ne vjerujem da puno ljudi ulazi u neki odnos s namjerom da svjesno povrijedi drugog. btw, većina onih koji učestalo koriste čuvenu 'nije do tebe, do mene je'...najčešće zaista je oštećena i iza njih visi neka grdobina od veze koja ih tjera na uzmak.

ili možda kakav drugi strah.

u svakom slučaju, biti nečiji 'obrok' postaje konkretan problem tek ukoliko zaključiš da stalno je(d,b)eš, a ostaješ gladan.
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Old 07.01.2009., 12:52   #13
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
nikada nisi bila u situaciji da se viđaš s nekim, i da ti je ok, i paše ti to viđanje ali jednostavno ti taj netko nije "materijal za vezu" i znaš da je samo usputna stanica?
Ali kakve to veze ima s temom?
Zar misliš da se osoba ne može s nekim samo ševiti iako joj nije "srce slomljeno" nego joj samo tako trenutno paše?
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Old 07.01.2009., 12:55   #14
Quote:
violently_happy kaže: Pogledaj post
Ali kakve to veze ima s temom?
Zar misliš da se osoba ne može s nekim samo ševiti iako joj nije "srce slomljeno" nego joj samo tako trenutno paše?
pa naravno da može. ali je pitanje što druga strana očekuje i kako se, ovisno o očekivanju te druge strane, postaviti prema njoj.
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Old 07.01.2009., 12:59   #15
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
nikada nisi bila u situaciji da se viđaš s nekim, i da ti je ok, i paše ti to viđanje ali jednostavno ti taj netko nije "materijal za vezu" i znaš da je samo usputna stanica?
Naravno da jesam, ali trudila sam se biti dovoljan čovjek reći to i drugoj strani. Radije sam sama nego da liječim svoje sjebove stvarajući drugima sjebove
Ariane is offline  
Old 07.01.2009., 13:01   #16
Quote:
proVINCI'jalka kaže: Pogledaj post
ljudi oduvijek krivo procijenjuju (i frazeri i obroci, da se razumijemo), a na to imaju i pravo. dapače, to je idealan put za izgradnju i upoznavanje sebe ili se.

ne vjerujem da puno ljudi ulazi u neki odnos s namjerom da svjesno povrijedi drugog. btw, većina onih koji učestalo koriste čuvenu 'nije do tebe, do mene je'...najčešće zaista je oštećena i iza njih visi neka grdobina od veze koja ih tjera na uzmak.

ili možda kakav drugi strah.

u svakom slučaju, biti nečiji 'obrok' postaje konkretan problem tek ukoliko zaključiš da stalno je(d,b)eš, a ostaješ gladan.
Slažem se sa boldanim.
Međutim, ja osobno vjerujem da čovjek vrlo, vrlo brzo, gotovo odmah procijeni hoće li ili neće početi osjećati nešto više prema određenoj osobi, a vrlo često u trenutku kad shvati da neće ne izgovori to na glas niti drugoj osobi da do znanja.
O emocionalnim vampirima da i ne govorimo, a pun ih je svijet.
Štoviše, vjerujem da smo svi, prije ili kasnije bili i emocionalni vampir i njegova žrtva.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Old 07.01.2009., 13:01   #17
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
koliko često koristite tu frazu i u kojim situacijama. i, jeste li stvarno vjerovali u to dok ste izgovarali, ili ste znali da bezočno lažete?

ajmo raščistiti to jednom za svagda, i rasvjetliti put onima koji još vjeruju u te priče
koristim frazu, ali ne lažem.

tako je kako je.
priča je, istina. smiješno mi je onaj tko neće čuti istinu - misli da ja lažem.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 07.01.2009., 13:01   #18
Quote:
proVINCI'jalka kaže: Pogledaj post
pa naravno da može. ali je pitanje što druga strana očekuje i kako se, ovisno o očekivanju te druge strane, postaviti prema njoj.
Ok..to su sad 2 različite teme.
Žulaj pita da li ljudi koriste te izgovore za fuck buddy veze.
A onda pita Septembar zar nikad nije bila s nekim ko joj paše za seks, ali ne i za vezu...
Tko kaže da ne možeš biti s nekim u fuck buddy odnosu, i to mu lijepo i otvoreno dati do znanja, a da si u takvom odnosu, ne zato što si sjeban, već zato što ti trenutno tako odgovara?
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Old 07.01.2009., 13:05   #19
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
mislim da je ovo najćešće korištena fraza kada želimo opravdati sebe i pred drugima i pred samima sobom jer smo đubrad i iskorištavamo nekoga kao međuobrok

u produženoj verziji: "bivša (bivši) me povrijedio, ne vjerujem više u ljubav, i nisam sposoban biti u vezi i zaljubiti se"

koliko često koristite tu frazu i u kojim situacijama. i, jeste li stvarno vjerovali u to dok ste izgovarali, ili ste znali da bezočno lažete?

ajmo raščistiti to jednom za svagda, i rasvjetliti put onima koji još vjeruju u te priče
Uh, najgore je što postoje ljudi koji će se za takve onda još i boriti!

Pa ne znam, jednom kad preboliš, sve ti te floskule postanu nezanimljive. Sam sebi postaneš dosadan ako ih prečesto upotrebljavaš. Nije da govorim iz iskustva Samo zamjećujem u što se ljudi pretvore kada ne znaju nastaviti dalje sa životom.
__________________
I always made one prayer to God, a very short one. Here it is: "O Lord, make our enemies quite ridiculous!" God granted it.
Posve_nova is offline  
Old 07.01.2009., 13:05   #20
Quote:
violently_happy kaže: Pogledaj post
Tko kaže da ne možeš biti s nekim u fuck buddy odnosu, i to mu lijepo i otvoreno dati do znanja, a da si u takvom odnosu, ne zato što si sjeban, već zato što ti trenutno tako odgovara?
Mah, to ti nikad ne odgovara. Vjerujem da većina ljudi spremno đora takav odnos za neki s potencijalom.
Samo je nekad dobar način za potratiti vrijeme dok tražiš McPerfecta.
Ariane is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:35.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger