Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2019., 15:56   #1
Kokoši rješavaju zločine

Ne sjecam se da je slicna tema bila na Kokosinjcu, a ako grijesim - brisite.

Potaknuta nedavnim postovima o Madeleine McCann i jos nekoj otetoj, ubijenoj i nestaloj djeci, odlucila sam otvoriti ovu temu za sve ljubitelje kriminalistickih serija, nerijesenih slucajeva i svega vezanog s time. Naravno, tema se ne odnosi samo na djecu, raspravljanje o zlocinima nad svim dobnim skupinama je dobrodoslo.

Prvi slucaj koji mi je pao na pamet star je nesto vise od 22 godine.

JonBenét Ramsey


Rodjena je 1990., a ubijena 1996. Natjecala se na nekim djecjim izborima za miss. Tijelo je pronasao njen otac u podrumu obiteljske kuce, ugusenu i s razbijenom lubanjom.
Obitelj (roditelji i 3 godine stariji brat) je imala teoriju da su, prije pronalaska tijela, u kuci pronasli poruku u kojoj se trazi otkupnina. Poruka je bila poprilicno netipicina - 3 stranice duga s puno bespotrebnih informacija. Trazili su tocno 118.000$, a upravo je toliko novca njen otac dobio kao neki bozicni bonus. Takodjer, poruka je napisana na papiru iz kuce, zbog cega je duzina poruke jos cudnija (ako se ide u smjeru nekog intrudera). Uostalom, cemu poruka za otkupninu, ako su malu pronasli u podrumu?
Takodjer, na donjem rublju su joj pronasli tragove krvi, a spekuliralo se i da je bila i seksualno zlostavljana (jos prije ubojstva). Nisam sigurna sto je tocno bilo s tim, je li potvrdjeno ili ne.
Dobar dio interneta je uvjeren da je brat kriv, a da su roditelji ucinili sve da ga zastite i prikriju to. A brat je teski weirdo koji se smije dok prica o ubojstvu svoje sestre. Nisam strucnjak za govor tijela i moguce da je smijeh posljedica ogromne nervoze jer su ga od pocetka povezivali s ubojstvom, ali nikako mi ne sjeda njegovo ponasanje u tom intervjuu...
Obitelj se opcenito jako cudno ponasala cijelo vrijeme. Dok su cekali poziv od otmicara (tijelo jos nije bilo pronadjeno), roditelji gotovo nikad nisu bili zajedno u istoj prostoriji. Majka je zvala 911 da prijavi otmicu, pa naprasno prekinula poziv nakon par minuta (obicno obitelj bude na liniji s policijom sve dok ne stignu na njihovu adresu)...
Postoji jos nekoliko teorija o mogucim pociniteljima, ali osobno mi je najizglednije da ju je ubio netko iz obitelji.

Postoji jos puno slucajeva koji su me zaintrigirali, ali trenutno bas i nemam vremena za pisanje o njima. Nadam se da postoji bar jos par cudaka kojima je ovo zanimljivo.
Azola is offline  
Old 14.03.2019., 16:03   #2
super tema, tu sam

i ja mislim da je burke kriv, od ananasa preko onoga kad je tokom intervjua sa djecjim psihologom demonstrirao kako misli da je ubijena i onog kad ju je nesto prije smrti udario golf palicom.. manja sredina, otac ekstremno bogat, nema sanse da nije zataskano.

btw, imas na youtube-u par videa gdje body language eksperti analiziraju njegov ovaj zadnji intervju, kao i stare snimke.



Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
nisamtu is offline  
Old 14.03.2019., 16:05   #3
Omg navlažila sam se

baš sam htjela pitati ima li kakva tema


najluđe što sam čula o toj JonBennet je da je ona ustvari Katy Pery
https://nyulocal.com/new-world-unive...i=94530b2b767c
__________________
- Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje?
- makyca: Radije sama, nego ženica.
- QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC.
Simpsolina is offline  
Old 14.03.2019., 16:21   #4
Quote:
nisamtu kaže: Pogledaj post
i ja mislim da je burke kriv, od ananasa preko onoga kad je tokom intervjua sa djecjim psihologom demonstrirao kako misli da je ubijena
Imas neki link na ovo da sad ne kopam? Nisam sigurna na sta tocno mislis.

Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Omg navlažila sam se

baš sam htjela pitati ima li kakva tema

najluđe što sam čula o toj JonBennet je da je ona ustvari Katy Pery
https://nyulocal.com/new-world-unive...i=94530b2b767c
To mi je u rangu onoga da je Avril umrla i da je ovo sad dvojnica. Ali moram priznati da sam guglala Katyine slike iz djetinjstva i da dosta slice.
Azola is offline  
Old 14.03.2019., 16:22   #5
Nije li nedavno bilo neko "priznanje" oko ubojstva?

https://www.rollingstone.com/culture...etters-778025/
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 14.03.2019., 16:29   #6
Ovaj slučaj me najviše kopka (i svako malo ga guglam da vidim da nema možda šta novo)

Disappearance of Asha Degree

najviše teorija ima da je mjesečarila
mada mi to zvuči suludo da bi mogla toliko daleko otići a da se ne probudi


kladim se da roditelji nešto znaju ili neko od rodbine
nadam se da će guknuti uskoro

nema je već skoro 20 godina

uvijek se naježim na wikipediji kad vidim ovo kod takvih slučajeva:
Missing for 19 years and 26 days
__________________
- Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje?
- makyca: Radije sama, nego ženica.
- QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC.
Simpsolina is offline  
Old 14.03.2019., 16:34   #7
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Nije li nedavno bilo neko "priznanje" oko ubojstva?

https://www.rollingstone.com/culture...etters-778025/
kako je došao do obiteljskog podruma?
te male se sjećam jer sam tada prvi put saznala da u americi postoje izbori za malu miss
i sama sam bila dijete kad se to dogodilo pa sve pratila i upijala
a koja je priča s ananasom i bratom od male?


meni je ovaj slučaj zanimljiv https://en.wikipedia.org/wiki/Death_of_Elisa_Lam
Hazel Silk is offline  
Old 14.03.2019., 16:35   #8
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Nije li nedavno bilo neko "priznanje" oko ubojstva?

https://www.rollingstone.com/culture...etters-778025/
Hm, guglanjem nisam uspjela naci nista novije od tih clanaka iz sijecnja, di svi javljaju samo da je priznao. A s obzirom da je prije 10ak godina jos neki lik priznao da ju je ubio, ne znam koliko je i ovome vjerovati.

Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Ovaj slučaj me najviše kopka (i svako malo ga guglam da vidim da nema možda šta novo)

Disappearance of Asha Degree

najviše teorija ima da je mjesečarila
mada mi to zvuči suludo da bi mogla toliko daleko otići a da se ne probudi


kladim se da roditelji nešto znaju ili neko od rodbine
nadam se da će guknuti uskoro

nema je već skoro 20 godina

uvijek se naježim na wikipediji kad vidim ovo kod takvih slučajeva:
Missing for 19 years and 26 days
Bas sam citala ono sto si linkala jucer. Nisam ranije cula za taj slucaj. Sto bi tako malu curicu natjeralo da trci u sumu kad je takvo nevrijeme? Pa suma mi je bila ultimativni strah kad sam bila mala, a i sad bih se tesko sama zaputila u nju.
Ovo za mjesecarenje mi je isto precudno, zar ju kisa (grmljavina?) ne bi probudila?
Azola is offline  
Old 14.03.2019., 16:37   #9
Quote:
Hazel Silk kaže: Pogledaj post
k


meni je ovaj slučaj zanimljiv https://en.wikipedia.org/wiki/Death_of_Elisa_Lam
E o ovoj sam čitala i u po noći išla gledati taj video nje u liftu i sasrala sam se

Quote:
Azola kaže: Pogledaj post
Bas sam citala ono sto si linkala jucer. Nisam ranije cula za taj slucaj. Sto bi tako malu curicu natjeralo da trci u sumu kad je takvo nevrijeme? Pa suma mi je bila ultimativni strah kad sam bila mala, a i sad bi se tesko sama zaputila u nju.
još kažu da se bojala grmljavine
__________________
- Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje?
- makyca: Radije sama, nego ženica.
- QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC.
Simpsolina is offline  
Old 14.03.2019., 16:47   #10
Komentar s youtubea:

Facts:
1. Elisa Lam suffered from bipolar disorder.
2. She ended up in a water tank on the roof of Cecil Hotel - the water tank was behind two doors with alarms that required access pass/code/key.
3. Hotel guests complained about dark colored water that smelled and tasted funny (this was due to Elisa's body that had laid in the water tanks for 14 days).
4. The movie "Dark Water" which is about a girl named Cecilia (close to the hotel name Cecil), moves into an apartment where the water starts to become black due to a body in the water tank, and in the end you see an elevator malfunctions like in the clip of Elisa Lam. The movie was made 8 years BEFORE Elisa Lams death.
6. Things like murder and suicide had happened before on the Cecil Hotel.
7. To get into the water you would have to climb up to the water tanks, lift the top off, climb down and close it. Almost if not completely impossible by yourself.
8. Autopsy reviled no drugs where involved.
I'm legit freaked out...

Po ovom videu iz lifta prvo sto bih zakljucila je da je prosvikala i da joj se prividjaju stvari ili da je nadrogirana (eto autopsija navodno kaze da nije bila). Ono sto me kopka je kako je zavrsila u spremniku s vodom, kad kazu da je tako tesko doci do njega. Nisam detaljnije citala o ovome.
Azola is offline  
Old 14.03.2019., 16:50   #11
Negdje sam pročitala i da je to sve hoax i da Elisa uopšte nije postojala
i njena slika koja stoji na Wiki da uopšte nije ona već su uzeli neku...ne znam kako se to kaže...stock photo?
__________________
- Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje?
- makyca: Radije sama, nego ženica.
- QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC.
Simpsolina is offline  
Old 14.03.2019., 16:54   #12
a video?
i mene je preplašio
izgleda mi kao opsjednuta
Hazel Silk is offline  
Old 14.03.2019., 16:57   #13
Prije par godina sam provodila dane čitajući o unsolved mysteries, gledala dokumentace i došlo je do te mjere da sam jednu noć sanjala da su mene ubili. Onda sam malo pauzirala

Anyways, još uvijek mi je najdraže štivo.
Što se tiče spomenutih slučajeva, Burke je kriv, za Ashu mislim da obitelj zna više nego što priča. Elisa Lim mi je isto super zanimljiva, mislim da jest sama ušla u vodu.

Ovo je moj najdraži slučaj https://en.wikipedia.org/wiki/Disapp..._Andrew_Gosden

i jedan insta profil https://www.instagram.com/natcpod/
__________________
If I show you the roses, will you follow?
broken is offline  
Old 14.03.2019., 16:57   #14
zene, evo clanak o ananasu (medju prvima sa pretrage), a izvorno sam to vidjela u spomenutom dokumentarcu. ima i video snimak gdje burke bas o tome prica u toku istrage.
ne znam, mali mi je creepy.

https://munchies.vice.com/amp/en_us/...e-of-pineapple

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
nisamtu is offline  
Old 14.03.2019., 17:05   #15
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Negdje sam pročitala i da je to sve hoax i da Elisa uopšte nije postojala
i njena slika koja stoji na Wiki da uopšte nije ona već su uzeli neku...ne znam kako se to kaže...stock photo?
Svidja mi se ova teorija. Mozda hotel zeli privuci goste avanturiste na konto tih spooky i creepy stvari. Povijest sa ubojicama i zlocincima vec imaju.
Azola is offline  
Old 14.03.2019., 17:06   #16
Azola, tema


Sad nemam vremena za detaljno čitanje, ali sjećate li se slučaja Ylenie Carrisi, kćeri Albana Carrisija i Romine Power?

Ovi statusi na Wikipediji

Quote:
for 25 years, 2 months and 6 days
su stvarno pretužni.
zelena truba is offline  
Old 14.03.2019., 17:12   #17
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Negdje sam pročitala i da je to sve hoax i da Elisa uopšte nije postojala
i njena slika koja stoji na Wiki da uopšte nije ona već su uzeli neku...ne znam kako se to kaže...stock photo?
Quote:
Azola kaže: Pogledaj post
Svidja mi se ova teorija. Mozda hotel zeli privuci goste avanturiste na konto tih spooky i creepy stvari. Povijest sa ubojicama i zlocincima vec imaju.
ali.. sumnjam da bi tuzba roditelja onda prosla.

carrisi sam uvijek brijala da je nestala svojom voljom. new orleans mi djeluje kao grad u kojemu se moze nestati, i onda taj voodoo imidz grada nekako preuzme.. tko zna. tijela nema ako pamtim.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
nisamtu is offline  
Old 14.03.2019., 17:18   #18
Bila sam se navukla na sve talijanske slucajeve, onda sam skuzila da to proucavam kao sapunicu, pa sam malo ohladila, sad vidim da cu se zahvaljujuci ovoj temi opet navuci.
__________________
Sve sto pisem krece sa Navodno....
Zrikavica is offline  
Old 14.03.2019., 17:18   #19
Azola, KRALJICE.



ja sam se odmah sjetila malene Amber Hagerman, koja je inspirirala AMBER alert sistem. imala je 9 godina, vozila bicikl, neki čovjek ju je utrpao u kombi i odveo, nađena je mrtva nekoliko dana kasnije. počinitelj nikada nije pronađen.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Old 14.03.2019., 17:20   #20
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
ja sam se odmah sjetila melene Amber Hagerman, koja je inspirirala AMBER alert sistem. imala je 9 godina, vozila bicikl, neki čovjek ju je utrpao u kombi i odveo, nađena je mrtva nekoliko dana kasnije. počinitelj nikada nije pronađen.
Čitala sam o njoj

I malo je možda ovo friki ali išla sam na gugl mape i street view da vidim tačno mjesto gdje ju je lik pokupio

na parkiralištu nekog supermarketa

čak je jedan starac vidio otmicu iz svog dvorišta (kuća je gledala baš na taj parking) i odmah pozvao policiju ali ništa nisu otkrili (sem njenog leša )
__________________
- Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje?
- makyca: Radije sama, nego ženica.
- QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC.
Simpsolina is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.