Natrag   Forum.hr > Sport > Košarka

Košarka Loptost radovanja pod obručima

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2013., 00:23   #1
Eurobasket 2013 - Završnica

- Eurobasket 2013. -


Završnica

(Arena Stožice - Ljubljana)




Kompletirana je druga faza natjecanja, odnosno skupine E i F. U ovom dijelu natjecanja oprostili smo se od 4 reprezentacije, Finska i Belgija su očekivano ispale, Latvija nije uspjela biti ispred Ukrajine, a najveći podbačaj je ispadanje Grčke, i to nakon što su u prvom kolu drugog kruga nadvisili Španjolsku. Sada slijedi knock-out faza, odnosno razigravanje za svaku poziciju od 1. do 8. mjesta. Sve pozicije su bitne, jer osim odličija se dijele i karte za SP. Ukoliko Španjolska (domaćin) bude među prvih 6, onda je 7. mjesto zadnje koje vodi na SP. U suprotnom je šesto mjesto zadnje koje garantira nastup.





Dakle ovo je kostur završnice, prva utakmica četvrtfinala će biti ona između Srbije i Španjolske. Neupućeni bi pomislili da je Španjolska bila prva u svojoj skupini, a Srbija četvrta, ali je bilo obrnuto. Španjolci su na ovom prvenstvu izgubili već tri utakmice, a Srbija je slavila u svim susretima koji su bili bitni za njih, i unatoč tome što imaju mladu momčad, mogu se suprostaviti Španjolcima. Ta utakmica se križa sa susretom Slovenije i Francuske, i te dvije utakmice se igraju već u srijedu. Slovenci su u zadnjem kolu izgubili od Finske 92:76, ali valja spomenuti da je to bila utakmica s dosta rotacija i da je Maljković odmarao neke bitnije igrače, odnosno svima podjelio minutažu. Francuzi također idu u četvrtfinale nakon poraza, njih je svladala Srbija (77:65).

U četvrtak se igraju druge dvije utakmice. Prema rasporedu je planirano da se utakmica Hrvatsla - Ukrajina igra prva. Naši dolaze sa sjajnim nizom pobjeda, ali koncentracija i dobra raspoloženost svih igrača će nam trebati da prođemo Ukrajince, koji su pobjedom protiv Srbije dokazali da su tvrd orah. S druge strane, oni su jedini koji su prošli drugi krug s negativnom koš razlikom. Posljednja utakmica četvrtfinala je između Litve i Italije i tu nas definitivno očekuje neizvjestan susret. Talijani su nakon sjajne prve faze loše otvorili drugu, ali su skupili glave i u zadnjem susretu dobili Španjolce. Litva je završila na drugom mjestu skupine E iako je imala isto bodova kao i Srbija, ali međusobni susret tih dvaju ekipa je ipak presudio.





Luyindula is offline  
Old 17.09.2013., 01:49   #2
Idemo po tu medalju.
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Old 17.09.2013., 06:46   #3
Sad ili nikad.
Osvojimo li ovde medalju - eto nas u vrhu europske ( možda i svjetske ) košarke u idućih nekoliko godina.
Imamo 2 dana pauze, taman dovoljno da Jaske do u detalje prezentira našima Ukrajince.
Očekujem mučenje u 1.pol zbog pritiska, i šamaranje u 3/4 sve do 15 razlike




Pa opet mučenje u zadnjoj
Kouasina is offline  
Old 17.09.2013., 08:23   #4
Kreće ludilo
__________________
Heat Culture
Kockar :D is offline  
Old 17.09.2013., 08:43   #5
Ovo je najvažnija utakmica HR-košarke u zadnjih 15-ak godina. Nikad veća šansa za polufinale i borbu za medalju.

Mislin da je ovo prekretnica; ako dobijemo Ukrajince reprezentacija će nam doživit uzlet, a ako ne nastavit ćemo sa stigmom luzera i nećemo ni idućih 18 godina ništa napravit.

PUKOVNICI ILI POKOJNICI
kevin80 is offline  
Old 17.09.2013., 08:49   #6
Quote:
kevin80 kaže: Pogledaj post
Ovo je najvažnija utakmica HR-košarke u zadnjih 15-ak godina. Nikad veća šansa za polufinale i borbu za medalju.

Mislin da je ovo prekretnica; ako dobijemo Ukrajince reprezentacija će nam doživit uzlet, a ako ne nastavit ćemo sa stigmom luzera i nećemo ni idućih 18 godina ništa napravit.

PUKOVNICI ILI POKOJNICI
Imam osjećaj da je u hrvatskom sportu svaka druga utakmica utakmica generacije...
kraljforuma is offline  
Old 17.09.2013., 09:20   #7
Prognoze su mi
Hrv Ukr 1
Špa-Srb 1
Slo Fra 1
Lit Ita 1
Najmanje bi me iznenadila pobjeda Italije, jer je Litva preuveličana na ovom prvenstvu...u 1.fazi su odigrali solidno i ništa iznad toga, ni momčadi poput BiH,CG,Mak,Lat nisu uspijeli pobjeđivati iznad 10 razlike...a pobjeda protiv Francuske mi nije mjerilo neke velike kvalitete.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Old 17.09.2013., 09:31   #8
Quote:
Gledamo li igrače iz reprezentacija koje su na Eurobasketu igrali i drugi krug, onda je hrvatski as Bojan Bogdanović najbolji strijelac, dok je Ante Tomić prvi skakač dosadašnjeg dijela prvenstva.



Ovakve se prilike ne dobivaju često, ovako relativno lagan put do finala, dečki su iznenadili sve, mene prvog. Nakon poraza od Španjolske očekivao sam lagani put kući. Sad treba odigrati pametno i konačno uzeti medalju.
DZG is offline  
Old 17.09.2013., 09:34   #9
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Prognoze su mi
Hrv Ukr 1
Špa-Srb 1
Slo Fra 1
Lit Ita 1
Najmanje bi me iznenadila pobjeda Italije, jer je Litva preuveličana na ovom prvenstvu...u 1.fazi su odigrali solidno i ništa iznad toga, ni momčadi poput BiH,CG,Mak,Lat nisu uspijeli pobjeđivati iznad 10 razlike...a pobjeda protiv Francuske mi nije mjerilo neke velike kvalitete.
Srbi deru Španjolce.

Tek sad, u finišu turnira, doći će na naplatu Dudin kriterij biranja samo atleta i mišićavih šljakera vs "španera" tankih ručica i nožica (ala Tepić).

Doduše, Srbima u ovoj postavi fali pravi matchwinner (poput Teodosića), ali ni Španjolci nisu došli na ovo EP sa svojim igračem koji je zadnjih nekoliko godina odgovarao tom opisu (Navarro).
nvnk is offline  
Old 17.09.2013., 09:39   #10
sad il nikad, momci... ajmo po tu fakin medalju

i Srbi nek natamburaju Španjolce
agent5 is offline  
Old 17.09.2013., 09:44   #11
A po čemu sad to baziraš, po tekmi protiv Francuske, koja je odigrala lošu utakmicu, i to više svojom krivicom, nego nekom velikom predstavom Srbije.
Španci imaju Gasola da čuva Krstića, a i dobru vanjsku liniju da čuva Bogdanovića, Nedovića i kompaniju.
Problem bi po meni mogao nastati ako srpski vanjski počnu lagano ulaziti unutra tebi time išli prema Gasolu koji i nije nešto brz, Krstić bi se tako mogao otvarati i tražiti dodatni prostor.
Gasol je dobar i mislim da može sam smiriti Krstića, ne treba mu pomoć tako da Srbi stvaraju višak.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Old 17.09.2013., 09:53   #12
Kako oni ovo namještaju termina, evo prvotno je naše 1/4 finale trebalo biti u atraktivniji 21 sat da bi bili premješteno na 17 i 45, da ne govorim o utakmicama u drugom krugu. Ajde da bar 1/2 finale ne igramo u 14:30 da možemo imati navijača na njemu. Naravno da pričam o 1/2 finalu jer je realno to očekivati i ispadanje od Ukrajine bi bio neuspjeh, čak i prije prvenstva a naročito sada kada smo pokazali igru na zavidnoj razini i sa time iznenadili sve. Isto sam mišljenja da nam je trasiran put sve do finala jer Litva nije jaka kao nekada, a sa Talijanima možemo, drugi dio ždrijeba je daleko teži.

I gledam ove dvorane po Sloveniji i pitam se kako konobar ne radi ništa da mi dobijemo EuroBasket sa puno boljim dvoranama nego slovenske.
Bara is offline  
Old 17.09.2013., 10:01   #13
Polufinalisti na EP u periodu 1997 - 2011

Španjolska - 7
Srbija (SRJ, SCG,Srbija) - 4
Grčka - 4
Francuska - 4
Italija - 3
Rusija - 3
Njemačka - 2
Litva - 2
Slovenija - 1
Makedonija - 1
Turska - 1
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=IaBIJH-8RNI

HAJDUK TE ZOVE
Metuzalem is offline  
Old 17.09.2013., 10:01   #14
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Prognoze su mi
Hrv Ukr 1
Špa-Srb 1
Slo Fra 1
Lit Ita 1
Najmanje bi me iznenadila pobjeda Italije, jer je Litva preuveličana na ovom prvenstvu...u 1.fazi su odigrali solidno i ništa iznad toga, ni momčadi poput BiH,CG,Mak,Lat nisu uspijeli pobjeđivati iznad 10 razlike...a pobjeda protiv Francuske mi nije mjerilo neke velike kvalitete.
upravo! čak bih rekao da italija kudikamo bolje izgleda od litavaca, no kako je ona grupa bila svijet sam za sebe, bit će zanimljivo vidjeti okršaje sve (već prije neki prejudiciraju da se u našoj grupi igrala bolja košarka)
!hej is offline  
Old 17.09.2013., 10:04   #15
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
A po čemu sad to baziraš ....
Lijepo sam i eksplicitno napisao na čemu to baziram.

Po fizikalijama/atleticizmu Srbi i Francuzi su ispred ostalih. Nije nevažno na turniru s 11 utakmica. Francuzi, doduše, igraju protiv (od gledaoca i FIBE nabrijanih) domaćina, no tjelesna će sprema u završnim danima ovako dugačkog turnira postajati sve više odlučujući faktor.

Nemojmo zaboraviti da Gasol i Rubio, recimo, u svojim profesionalnim ugovorima imaju obvezu mirovati određeni broj dana svako ljeto. Gasol je, evo, već u utakmici protiv talijanskih "centarskih trećeligaša" morao "povlačiti ruku" pa su neki u tome vidjeli nekakve "zavjere" ... Ja sam vidio nespremnost.

Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Španci imaju Gasola da čuva Krstića, a i dobru vanjsku liniju da čuva Bogdanovića, Nedovića i kompaniju.
Vrijedi i obrnuto.
nvnk is offline  
Old 17.09.2013., 10:41   #16
Znam da je offtopic ali ako netko prodaje 4 karte za Ukrajina-Hrv po razumljivoj cijeni neka javi u PM molim.Ovo se ne smije propustiti.Zadnja opcija mi je kolega Šapit
__________________
Pare nisu problem-Para nema
kucy is offline  
Old 17.09.2013., 10:46   #17
Uf odlican zdrijeb,finale, sad ili nikad
__________________
[CM-mania]Ovo su ekipe za vrh[\CM-mania]
CM-mania is offline  
Old 17.09.2013., 10:51   #18
Tražim dva mjesta u autu, kombiju bilo čemu, samo da se vraćamo isti dan. Jer nema ni busa ni vlaka za nazad poslije utakmice

Hoće li HKS nešto organizirati

Čuj mene, HKS i organizacija
papirlova is offline  
Old 17.09.2013., 10:52   #19
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post



Vrijedi i obrnuto.
Za Gasola ne vrijedi
papirlova is offline  
Old 17.09.2013., 10:59   #20
Kako i gdje nabavit karte?
Ima ko info?
Ibra22 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:38.