Natrag   Forum.hr > Sport > Košarka

Košarka Loptost radovanja pod obručima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2014., 00:58   #21
Quote:
Tsigalko 11 kaže: Pogledaj post
I još jedna vrlo bitna stvar - usudio bih se reći da je Dario više popularizirao košarku u Hrvata nego svi uspjesi i igrači u zadnjih 5 godina. Ljudi dolaze u dvorane gledati Šarića, djeca pogotovo. Čujem to na svakoj domaćoj utakmici Cibone.
Stari moj, znaš koja je ura kad me prijatelj moli da ga vodim u ponedjeljak na Višnjik, a zadnji put je gledao košarkašku utakmicu uživo 2005. Ljudi prepoznaju istinsku veličinu, ne može jednostavnije od toga.
Chiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 21:31   #22
Hoće li netko priznat da je šarić u ciboni napravio najveći iskorak prema ozbiljnom košarkašu, a ne da se nameće stalno kako je prerastao cibonu i da traži novi klub. Tko će mu drugi dati ovakav status u momčadi ili čak probližno sličan.
jpm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 22:17   #23
svi se slažemo da šarić trenutno ima dvije opcije: onu od ganjanja nba karijere za što bi potrebno bilo otići izravno iz cibone tamo (sad ili druge godine, manje je važno) ili ganjanja euroligaške karijere u barci, realu ili nekom top klubu.

nijedna opcija nije loša, no ja ga želim u nba ligi više nego išta. ne podcjenjujem europu, dapače, no očajnički želim nekog našeg u najboljoj ligi svijeta, a mislim da dugo nismo imali boljeg "konja za tu utrku". bojim se da ne završi kao bojan kojemu je potencijal puno veći od sadašnjih 12-13 poena u euroligi i koji mora biti glavni igrač u euroligaškoj ekipi, a to uz kleizu, mccaleba i društvo neće postati.
Uncle Jonny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 23:07   #24
Malo ste previše zaljubljeni u bojana, on ne može imati bolji status u klubu tolikog proračuna, nije on dominantan da će svojim učinkom nositi euroligašku ekipu tog ranga. Evo prognoziram da Bogdanović nikad neće dostići brojeve jednog giričeka (prosjeci i nba ugovor). Na stranu sada, što giriček nije popularan u hrvatskoj.
jpm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 23:52   #25
Bojan je dobar, i ovo što on trenutno postiže u Feneru i je njegova realnost.
On je 15-20 PPG igrač.
Bojanu nedostaje recimo Kleizina drskost ili njegov strak kada zna postizati po 10+ poena po četvrtini.
Ima on dobar šut, ali protiv jačih ekipa u Euroligi on nema vještinu samom sebi kreiranja šuta...a i smeta me njegovo statiranje na crti za 3 poena, znam da je šuter, ali on stoji na istom mjestu 5-6 sekundi i samo gleda igrače.
A ionako je Bojan šuter, on po meni ima ponekad previše crnih rupa kada ga šut uopće ne ide...tak da nije on neki ekstra šuter.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 00:08   #26
osim što je top 3 šutera eurolige, lani 3. u euroligi po broju poena po utakmici, ove godine 4.

ali da, šta je to, niš posebno, prosječni hrvatski šuter
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 00:23   #27
Nije prosjek, nisam to rekao. Ali nije ni tako dobar kao što tu neki govore, ili mu već proriču dobru NBA karijeru.
Usto ovo nije ni tema o njemu...
__________________
Who dares, wins .

Zadnje uređivanje The_End : 02.03.2014. at 00:29.
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 00:32   #28
on je najbolji naš šuter još od dražena, odnosno jedino uz bok njemu može stati kukoč...

kad dođe u nba razvaljivat će i biti vrhunski jer njemu više odgovara takav stil košarke bez pretjerano agresivne obrane...

ovu jesen u sloveniji je pokazao da nije samo šuter već da ima odličnu igru leđima, da polukontre fantastično trči, u obrani ga je repeša još bolje isklesao, a ima i osjećaj za skok...

uglavnom, ako dobije normalnu šansu, barem kao mirza ove sezone, razvaljivat će u nbau bez ikakvih problema...
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 01:13   #29
Quote:
jpm kaže: Pogledaj post
Hoće li netko priznat da je šarić u ciboni napravio najveći iskorak prema ozbiljnom košarkašu, a ne da se nameće stalno kako je prerastao cibonu i da traži novi klub. Tko će mu drugi dati ovakav status u momčadi ili čak probližno sličan.
Meni te tvoje dvije tvrdnje nisu u koliziji.

Saric je doista napravio u Ciboni najveci iskorak prema ozbiljnom kosarkasu i sada kao MVP regionalne lige, njen prvi strijelac i njen najbolji skakac (prvi i u broju skokova u obrani i u nekoliko drugih kategorija u top igraca 10 ABA-e) - mozda joj se treba zahvaliti (i Ciboni i Ligi) i krenuti dalje, u neki novi izazov.

Btw, jucer sam negdje procitao da su skauti Lakersa znali dolaziti na njegove treninge (ne tekme, treninge) i da ce vjerojatno biti njihov pick.
__________________
Lovely Jubbly
Zemljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 02:17   #30
Zanimljv video
https://www.youtube.com/watch?v=ux6G0gedYR4
Voltron is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 02:54   #31
Quote:
Zemljanin kaže: Pogledaj post
Meni te tvoje dvije tvrdnje nisu u koliziji.

Saric je doista napravio u Ciboni najveci iskorak prema ozbiljnom kosarkasu i sada kao MVP regionalne lige, njen prvi strijelac i njen najbolji skakac (prvi i u broju skokova u obrani i u nekoliko drugih kategorija u top igraca 10 ABA-e) - mozda joj se treba zahvaliti (i Ciboni i Ligi) i krenuti dalje, u neki novi izazov.

Btw, jucer sam negdje procitao da su skauti Lakersa znali dolaziti na njegove treninge (ne tekme, treninge) i da ce vjerojatno biti njihov pick.
Nece ga Lakersi uzeti 5. pickom na ovakvom draftu. On je odličan igrač, ali pošto ce vjerojatno ostati u Europi, padat ce mu vrijednost. Prošle sezone su ga Hornetsi razmišljali uzeti 6,7 pickom na onakvom draftu, ali ne vjerujem da ce ici u top 5 ove. Rekao bih da ce ga piknuti negdje pred kraj lutrije, i navijam za Celticse da ga uzmu 15. trenutno. I da 4. pickom uzmu centra, stave njih dvojicu uz Ronda i Sullya i potpisu jos šuterčinu na SG i slože opasnu ekipu.
RAY777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 02:55   #32
šarić ako izađe bit će između 8. i 12. picka ove sezone
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 03:31   #33
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Bojan je dobar, i ovo što on trenutno postiže u Feneru i je njegova realnost.
On je 15-20 PPG igrač.
Bojanu nedostaje recimo Kleizina drskost ili njegov strak kada zna postizati po 10+ poena po četvrtini.
Ima on dobar šut, ali protiv jačih ekipa u Euroligi on nema vještinu samom sebi kreiranja šuta...a i smeta me njegovo statiranje na crti za 3 poena, znam da je šuter, ali on stoji na istom mjestu 5-6 sekundi i samo gleda igrače.
A ionako je Bojan šuter, on po meni ima ponekad previše crnih rupa kada ga šut uopće ne ide...tak da nije on neki ekstra šuter.
Ako Bojan išta ima to je onda sportska drskost, samo što su uloge u momčadi podijeljene. Što se tiče statiranja na trici, to nije do njega nego do trenera koji ga stavlja u ulogu spot up šutera.
Pierce34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 10:42   #34
Naravno da je prerastao Cibonu i ABA ligu, on je s 19 MVP ABA lige, podsjetimo da je Tomić, koji sad u Evropi vrijedi bar 3 milijuna eura godišnje, MVP ABA lige bio tek s 23.

Pred Šarićem su 3 opcije, najgora, loša i dobra. Najgora je NBA, siguran put u propast, on još nije u tehničko - taktičkom smislu spreman za vrhunsku evropsku košarku, kamoli NBA. Tamo ne bi trenirao jer se samo putuje i igra i popunjavao bi broj, drugi kvoter par minuta, garbage time.

Loša opcija je vrhunski evropski klub gdje bi popunjavao roster ili čak ni to, primjer Hezonja, nitko nije igrač postao na klupi i treningu, igraču je u formativnim godinama najvažnije igrati. Šarić ne može u top euroligašima ozbiljno konkurirati na četvorci, Bjelica i Kleiza, Mirotič i Slaughter, Lorbek i Nachbar, i slični igrači su još daleko ispred njega.

Najbolja opcija je srednje jaki euroligaš s dobrim trenerom sezonu - dvije, gdje bi igrao 15 - 20 minuta, najbolje klub iz Lige endese da igra jake utakmice i u prvenstvu, recimo Unicaja, Laboral kutxa ili Valencia, i gdje bi radio na deficitima u igri, primarno šutu, te igri leđima i licem prema košu.

Idealno bi bilo kad bi ga trenirao vrhunski trener s ovih prostora, kako nije realno da ga uzmu Žele ili Duda, najbolje bi bilo da ode Perasu u Valenciju, on je jedini hrvatski vrhunski trener.
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 10:49   #35
'Srednje jaki euroligaš' ne može platit odštetu za šarića, to je glavna premisa kod zaključivanja o njegovoj sudbini.
jpm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 11:55   #36
Srednje jaki euroligaš = Cedevita ako izbori Euroligu dogodine. Pod uvjetom da je sponzoru svejedno u kojem domaćem klubu igra, sve dok se pravilno razvija kao košarkaš.
Cibonu, kakva je sad Šarić je prerastao, ako Cibona izbori Euroligu teško da će financijski biti u stanju složiti puno konkurentniju momčad od ovogodišnje, a ako i nabave neke ekstra novce, postoji opasnost da će se u tom slučaju opet pretvoriti u vrlo nezdravu sredinu. Stvorit će se jaz među "domaćim" (neplaćenim) igračima i uvjetno rečeno "strancima" koji bi dobivali plaće.
Šarić bi u tom slučaju vjerojatno upao u ovu drugu kategoriju i ne bi ga baš doživljavali ni jedni ni drugi.
feanor16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 12:30   #37
Quote:
feanor16 kaže: Pogledaj post
Srednje jaki euroligaš = Cedevita ako izbori Euroligu dogodine. Pod uvjetom da je sponzoru svejedno u kojem domaćem klubu igra, sve dok se pravilno razvija kao košarkaš
Nije to dobar izbor, treba biti klub gdje će i u prvenstvu imati jake utakmice, s Cedevitom bi opet igrao ABA ligu.

Drugo, nema Cedevita novaca, Tedeschi je zatvorio pipu, rekao je da čak i u slučaju plasmana u Euroligu budžet neće biti na razini lanjskog.

Neki srednje jaki španjolski, turski ili grčki klub, dosta turskih i grčkih klubova može s lakoćom platiti odštetu.
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 13:53   #38
ako cedevita izbori euroligu, a to znači najmanje finale abe, a ako još i osvoje abu naravno da će emil raširiti kesu jer će to biti prvi veliki naslov u povijesti kluba i naravno da će se jako pojačati da budu što konkurentniji iduće sezone u euroligi...
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 16:14   #39
Pa ja ne bih baš rekao da Šarić još nije spreman za NBA. Visoki, pokretljivi igrači s dobrom obranom i odličnim pregledom igre odlično prolaze u NBA-u.

EDIT: http://www.totalsport.hr/hr/blogeri/...igrac-nba-lige

Zadnje uređivanje aerossi : 02.03.2014. at 16:36.
aerossi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 17:38   #40
Ima jos dosta prostora za napredak,pogotovo u sutu,mislim da ce mu o tome u konacni ovisiti karijera,do koje razine ce moci popraviti sut...Fali mu eksplozivnosti i to mu stvara probleme u izolaciji 1 na 1 licem prema kosu,morat ce pogadat u serijama izvana jer kad mu se malo odmaknu ako ne moze pogodit u problemima je bas zbog toga sto nema neku posebnu eksplozivnost...obrana je daleko od dobre za NBA...vece cetvorke bi ga sad prebile,a trojke i brze cetvorke bi ga presisale...tranzicija mu je veliko oruzje,a tranzicija je super bitna u NBA lgii,stvarno ih je malo te visine koji tako driblaju i vide teren u kontri...
Voltron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:16.