Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Pogledaj rezultate ankete: Tko je jači?
Tigar 25 27.17%
Lav 10 10.87%
Lemur 16 17.39%
ja san retaj! 41 44.57%
Glasovatelji: 92. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2014., 03:45   #21
nero is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 04:15   #22
Najjaci!

__________________
https://www.youtube.com/watch?v=egQJFnokk54
BAYRAKTAR - Official Song
Metuzalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 05:35   #23
Quote:
Marginalac1950 kaže: Pogledaj post

Lav ima prednost grive i urođenog instinkta za fajtom.
To je to. Da ih sukobiš na otvorenom, lav bi tigra beskompromisno napao i direktno bi ušao u fight na život ili smrt. I tigar bi, iako ima snagu da ga spraši, pobjegao od lava glavom bez obzira.
Da ih sukobiš u nekom ringu, gdje tigar nema izlaza i preostaje mu samo borba, tu bi lav jebao mačku mater.
Al jebeš ring. Lav je kralj životinja.

Puma odnosno planinski lav je ipak No1 od mačaka. Među manjima, ali kad brani svoje onda staje ispred 3 grizlija i ne mrda. Naravno mislim na onu smeđu pumu, ne crnu. Nikad zapravo nisam znao razliku između njih (osim u boji).
__________________
Proklet bio dan kad su se stvari s interneta počele vrednovat u stvarnom svijetu...
casualRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 08:31   #24
Ova monstruoznost se javi kada se mješaju.

izgleda cool, ali je preteška da bude lovac

Ligar
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 10:17   #25
Jel ovo neka pdfovska službena zoološka tema?
Galijun1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 10:52   #26
Kako Plavko kotira medju zivotinjama?
xlr8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 11:20   #27
ahahahaha
ko je ovo otvorija,nero???? pišen i pantin
__________________
-"Bolje bili narkoman nego kafeni šprinter." R.P.
Marginalac1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 11:31   #28
Quote:
rizla-wb-1950 kaže: Pogledaj post
Ja san negdi otprilike oko 2.5-3 g. gleda na NG dokumentarac bas o tin mackama ali ono sve vrste puma,pantera,gepard,leopard,Lav i tigar...I sad ono dosa kod prike i govorin mu da nije Lav samo kralj zivotinja jer zenke love za njega nego je i KRALJ jer kad popizdi razbuca sve te mackice...Sad ono govorin mu da san gleda ono najprije jeli uhvatili zenke lavice i tigrovi muski i zenski dva jelena i sad pocinje borba lavica i tigrova tko ce isti te jadne jelene,naravno vodila se ludilo borba i bili su li-la i sad govori ovaj sta je stavija kamere pogledajte reakciju Lava muzjaka ako mu dopizdi sta ce da napravi:kad ono stvarno nakon par min borbe stari ulazi LAV medju njih i znas sta je napravija muskom tigru?...za cetri sec. ga je rijesija a ovi svi ostali utekli!!!!Naravno i dan danas neprican s tin likom jer smo se posvadjali,a posvadjali smo se jer mi je lik tvrdija da su Benglaski i sibirski tigar jaci od Lava,a argumenti su mu jer su tezi od LAVA mozda za par kg
Ne majke mi,ko je ovo otvorija,i na koju šemu piše da san ja?

Stari,uopće je glupo pričat jel jači ovaj il onaj.Situacija je da ovisi o jedinki.Ali,po meni,i još ponekima,u većini situacija bi tigar ima prednost.

Nije to samo težina,i nije par kili.Sibirski tigar je od lava teži za 50-ak kili,šta će reć četvrtinu sveukupne mase lava.To nije malo.

Drugo,velika prednost tigra bi bila i kiler instinkt,lav to nema.U fajtu (sa drugim lavovima) lavovi nikad,ili EKSTREMNO rijetko idu na ubijanje,na ugriz za vrat.Tigru je to prvo.Lav to nema,jer ne lovi,jbg.

Dalje,velika,možda posli fizičkih predispozicija najveća tigrova prednost je ta šta se fajta sa obe prednje šape,balansirajući na zadnjima.Lavovi stoje na tri,a udaraju jednom.

Naravno da težina nije presudna,ali brate,nemamo mi bezveze kategorije u borilačkim sportovima.I to 5 kili razlike već kategorija druga,šta će reć i 1/20 ukupne mase.Ovo je za 1/4 više,nije malo,nikako.

Gledaj,prvo i prvo,tigar će najvjerojatnije izbjeć sukob.Jer,zašto riskirat ozljedu i umiranje posli radi nemogućnosti lova.Lav neće.Njemu je urođeno da brani čopor.

Ali pričamo o hipotetskoj situaciji,da nema uzmaka.

Na kraju krajeva,teško da će se i susrest,s obzirom da u Africi nema tigrova

E da,nisu u Aziji lavovi istrebljeni slučajno,dok tigrovi opstaju

PS.Najjači ugriz od mačaka ima jaguar,i on je,šta Ameri kažu,pound4pound neprikosnoveni car.Jedina mačka koja ubija jednim ugrizom.Ne guši,za razliku od ostalih ne grize za vrat/njušku,već za LUBANJU

PPS.Ajme kad otkrijen ko je otvorija ovo,mrak će vas poist
__________________
-"Bolje bili narkoman nego kafeni šprinter." R.P.
Marginalac1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 11:34   #29
Quote:
casualRi kaže: Pogledaj post
To je to. Da ih sukobiš na otvorenom, lav bi tigra beskompromisno napao i direktno bi ušao u fight na život ili smrt. I tigar bi, iako ima snagu da ga spraši, pobjegao od lava glavom bez obzira.
Da ih sukobiš u nekom ringu, gdje tigar nema izlaza i preostaje mu samo borba, tu bi lav jebao mačku mater.
Al jebeš ring. Lav je kralj životinja.

Puma odnosno planinski lav je ipak No1 od mačaka. Među manjima, ali kad brani svoje onda staje ispred 3 grizlija i ne mrda. Naravno mislim na onu smeđu pumu, ne crnu. Nikad zapravo nisam znao razliku između njih (osim u boji).
Ne postoji crna puma.Puma,iliti planinski lav,kuguar,je mačka Sj.Amerike.

Crne pantere su varijacija jaguara (Juž.Amerika) i leoparda (Afrika/Azija).Varijacija,kao i bijeli tigar,samo češća.Također,crne pantere nisu crne,već plave,i imaju točke)krugove kao i ostali leopardi/jaguari.

Puma,šta se fajta tiče,nije nešto,jebe je mala glava (bitno za fajt).Kao i gepard,ima jako malu glavu naspram tijela.Ali karakterno jesu zajebane.

PS.Gleda na svoje oči fajt puma vs dogo argentino.Zanimljivo za gledat
__________________
-"Bolje bili narkoman nego kafeni šprinter." R.P.
Marginalac1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 11:39   #30
napokon normalna tema..

svaka čast marginalac na otvaraju teme

i ko je dobija..puma ili doga
simpatizer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 11:41   #31
Quote:
Marginalac1950 kaže: Pogledaj post
Aj da vas naučim.Tigar jest najveća zvijer iz porodice mačaka,ali ne može se reći da je "teži od lava sto kila".
To nije istina.

Najveći tigrovi su Sibirski,iliti Amurski tigrovi (Rusija,Sibir,snig) koji u prirodi imaju prosjek oko 230 kila.Bilo je ekstremno većih primjeraka,ali pričamo o prosjeku.U zoo vrtovima su dosta veći,jer su od svih vrsta mačaka najviše skloni debljanju (valjda radi tog sniga,zalihe sala).

Afrički lavovi u prosjeku imaju ne puno manje,oko 210kg.

Dok afrički lav ima u prosjeku isto tu negdi,oko 200 kila.

Znači,to je sve tu negdi.Za sibirskog tigra bi bilo okej reć da ima prednopst težine,ali i to nije sto kila.

Pričamo o mužjacima,a da je bilo ekstrema-jest.Najteži Sibirski ulovljen u prirodi 380 kila dok u zarobljeništvu mislin čak 450.

Mada je pitanje jel to vagano nakon hranjenja.Poznato je da mačke u šutu poidu po 20 kili+ mesa,pogotovo u divljini.

Tigar ima prednost težine,ali sigurno ima prednost agilnosti i okretnosti.Lav ima prednost grive i urođenog instinkta za fajtom.

Ali,čisto ono,jedan lav NIKAD nije ulovio afričkog bivola sam, (koji teži do 850kg) bengalski tigar je više puta viđen/snimljen kako sam ubija Gaura (indijsko govedo,do tone težine)

Da ne spominjemo da faking tigar jede medvjede.I to prilično često zimi.

Kažu ljudi koji se bave time,treneri,krotitelji,da bi uvik rađe da ih lav napadne.Jer da je lav puno više prčevit,ali ga moš i smirit.Dok ovaj drugi nije toliko,al kad krene pomoli se i pozdravi sa životon.


Quote:
casualRi kaže: Pogledaj post
To je to. Da ih sukobiš na otvorenom, lav bi tigra beskompromisno napao i direktno bi ušao u fight na život ili smrt. I tigar bi, iako ima snagu da ga spraši, pobjegao od lava glavom bez obzira.
Da ih sukobiš u nekom ringu, gdje tigar nema izlaza i preostaje mu samo borba, tu bi lav jebao mačku mater.
Al jebeš ring. Lav je kralj životinja.

Puma odnosno planinski lav je ipak No1 od mačaka. Među manjima, ali kad brani svoje onda staje ispred 3 grizlija i ne mrda. Naravno mislim na onu smeđu pumu, ne crnu. Nikad zapravo nisam znao razliku između njih (osim u boji).
Issati, kakve su ove gluposti.

Tigar je najsamostalnija mačka od svih. Lav nije. Tigar sam lovi. Evo tigra kako ubija krokodila https://www.youtube.com/watch?v=Hojg3Y6RmbU

Evo tigra kako napada čovjeka na jebenom slonu https://www.youtube.com/watch?v=M4t0aeTX954

Tigar je u prosjeku, a to će Marginalac potvrdit i brži oko 30-ak kilometara od lava. Ima duže kanđže od lava, agilniji je, agresivniji je i nije sve stvar težine.

Jel uopće znate da kroz povijest od rimskih borbi tamo u areni, tigrovi su u većini slučajeva prolazili kao pobjednici. Preporučam da malo pogledate kineski zoo gdje tamo ludi kinezi namjerno stavljaju tigrove i lavove zajedno pa pogledajte što se desilo među njima. Lav miran ko mala buha

Al ovo tu https://www.youtube.com/watch?v=R7835zCPbCQ - https://www.youtube.com/watch?v=U8hLgoZJimc

Jeste znali da je tigar jedina mačka koja obožava vodu? Provjerite bengalske tigrove tamo u Indiji i kako love u vodi. Jebeni krokodili koji su stalno u vodi ih se boje.

I ovo što kaže za medvjede, sibirski tiga ubija odrase crne medvjede tamo kod njih u Rusiji.

Jedino protiv koga se ne bi kladio je polarni medvjed. On bi moga sibirskog tigra sredit. Taj je najjači predator na zemlji, ali nikad se neće srest, jebiga.

In ancient Rome, the tiger-lion face-off wasn’t uncommon. In 1959, a reader asked the Spokesman-Review this question, and the paper, in turn, asked William Bridges, the curator of publications at the Bronx Zoo. He told them that “back in the day of the Roman Coliseum, the smart money usually backed the tiger.” While we don’t have any great descriptions of the outcomes, ancient paintings of the event usually showed the tiger winning. And in the late 1800′s, the Gaekwad of Baroda, an Indian ruler, arranged a fight between the two beasts. Before the fight began, those running the bettor set the odds at 1 to 37,000 that the tiger would win. It did, and the Gaekwad lost 37,000 rupees.

And in 2011, a tiger killed a lion with a single paw swipe in a run in at Ankara Zoo in Turkey. The tiger apparently found a gap in the fence, and made its way into the lion’s enclosure. When they met, the tiger severed the lion’s jugular vein in just one stroke. Craig Saffoe, a biologist at the Smithsonian Zoo, also generally favored the tiger, telling LiveScience, “What I’ve seen from tigers, they seem to be more aggressive; they go for the throat, go for the kill. Whereas the lions are more, ‘I will just pound you and play with you.’”


Inače, meni se najviše sviđa jaguar, najjača čeljust
Matko33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 11:47   #32
Čitam da su u zatočeništvu u sukobima odrasli tigrovi našamarali lavove kao bebe zvečku SVAKI puta. Lav jedino pobjedi kad se radi o minijaturnim tigrovima.
Gost23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 11:49   #33
E to ti je to tamo kod ludih kineza. Znao sam i prije da su tigrovi većinom pobjednici, ali tek dok vidiš kako to izgleda. Nisam moga vjerovat kako se lav doslovno usrao i to odrasli lav
Matko33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 11:59   #34
Quote:
Marginalac1950 kaže: Pogledaj post
Ne postoji crna puma.Puma,iliti planinski lav,kuguar,je mačka Sj.Amerike.

Crne pantere su varijacija jaguara (Juž.Amerika) i leoparda (Afrika/Azija).Varijacija,kao i bijeli tigar,samo češća.Također,crne pantere nisu crne,već plave,i imaju točke)krugove kao i ostali leopardi/jaguari.
Tako je. Ali u narodu postoji uvriježeno mišljenje kako je puma zapravocrna pantera. Nisi svjestan koliko me to može izbaciti iz takta.


Možete lockat temu. Noj je kralj životinja.
__________________
Proklet bio dan kad su se stvari s interneta počele vrednovat u stvarnom svijetu...
casualRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 12:08   #35
Ja sam za tigra. Bez ikakvih znanstvenih objašnjenja, jednostavno mi je više kul od lava.
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 12:14   #36
Ljude je uvijek fasciniralo koja je od te dvije mačke jača, i svaki put kad su ih stavili u ring lav je završio mrtav.
Case closed.
Uvijek istok is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 12:20   #37
Quote:
Matko33 kaže: Pogledaj post

Evo tigra kako napada čovjeka na jebenom slonu https://www.youtube.com/watch?v=M4t0aeTX954
VW-AmaroK is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 12:27   #38
Quote:
Gost23 kaže: Pogledaj post
Čitam da su u zatočeništvu u sukobima odrasli tigrovi našamarali lavove kao bebe zvečku SVAKI puta. Lav jedino pobjedi kad se radi o minijaturnim tigrovima.
Kako točno dođe do sukoba u ZOO?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 12:31   #39
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Kako točno dođe do sukoba u ZOO?
Matko je spomenuo sukob, tigar našao rupu u ogradi i došetao do lava, ubio ga jednim udarcem šapom.
Bull7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 12:32   #40
Quote:
Marginalac1950 kaže: Pogledaj post
Ne majke mi,ko je ovo otvorija,i na koju šemu piše da san ja?

Stari,uopće je glupo pričat jel jači ovaj il onaj.Situacija je da ovisi o jedinki.Ali,po meni,i još ponekima,u većini situacija bi tigar ima prednost.

Nije to samo težina,i nije par kili.Sibirski tigar je od lava teži za 50-ak kili,šta će reć četvrtinu sveukupne mase lava.To nije malo.

Drugo,velika prednost tigra bi bila i kiler instinkt,lav to nema.U fajtu (sa drugim lavovima) lavovi nikad,ili EKSTREMNO rijetko idu na ubijanje,na ugriz za vrat.Tigru je to prvo.Lav to nema,jer ne lovi,jbg.

Dalje,velika,možda posli fizičkih predispozicija najveća tigrova prednost je ta šta se fajta sa obe prednje šape,balansirajući na zadnjima.Lavovi stoje na tri,a udaraju jednom.

Naravno da težina nije presudna,ali brate,nemamo mi bezveze kategorije u borilačkim sportovima.I to 5 kili razlike već kategorija druga,šta će reć i 1/20 ukupne mase.Ovo je za 1/4 više,nije malo,nikako.

Gledaj,prvo i prvo,tigar će najvjerojatnije izbjeć sukob.Jer,zašto riskirat ozljedu i umiranje posli radi nemogućnosti lova.Lav neće.Njemu je urođeno da brani čopor.

Ali pričamo o hipotetskoj situaciji,da nema uzmaka.

Na kraju krajeva,teško da će se i susrest,s obzirom da u Africi nema tigrova

E da,nisu u Aziji lavovi istrebljeni slučajno,dok tigrovi opstaju

PS.Najjači ugriz od mačaka ima jaguar,i on je,šta Ameri kažu,pound4pound neprikosnoveni car.Jedina mačka koja ubija jednim ugrizom.Ne guši,za razliku od ostalih ne grize za vrat/njušku,već za LUBANJU

PPS.Ajme kad otkrijen ko je otvorija ovo,mrak će vas poist
Sve ovo sta ti nabrajas su karakteristike i prednosti tigra nad Lavom(da znan gleda san dokumentarac i tigar u vodi kad pliva prednje sape mu postanu poput ribje peraje a zadnje mu sluze samo kao balans i pliva zamisli 32km/h)...Nemoj misliti da je meni Lav nesto drazi od Tigra dapace tigar mi je lipsi i djeluje mocnije no medjutim postoje snimke di Lav rjesava tigra brzo i brutalno,dok ne postoji ni jedan snimak di Tigar ubija Lava...
rizla-wb-1950 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:44.