Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2017., 23:31   #61
Dosta naucnika vec danas iz raznih sfera istrazivanja dolaze do ideje pa i do zakljucka kako zivimo u simulaciji.

a mislim da je simulacija veoma cudesna i mnogo komplikovanija i bogatija nego sto mi cak i mozemo zamisliti.


itd itd a neki neka veruju skolskom sistemu i wikipediji do guse...
__________________
end
iormas is offline  
Old 04.12.2017., 23:34   #62
Quote:
SnakeDoc kaže: Pogledaj post
Odgovor na ovo pitanje i mene zanima. I jos bi volio da mi netko pomocu zakona fizike obrazlozi zasto bi zemlja bila ravna ploca
Ravna ploča nije sigurno, jedino ako su tebi zagorski bregi ravni ko ploča. Lopta-kugla-?
Tebe su uvjerili da živiš na kugli, i da si okružen drugim kuglama, loptama..i da je Sunce milijun puta veće od Zemlje. A ti ist neznaju izliječiti niti rak niti dijabetes, no bitno da ti njima vjeruješ
Kužiš, toliko o uvjerenjima
Antarktika krije mnoge tajne, istraživanje Antarktike bi dalo mnoge odgovore.
Zašto nitko ne.odgovori zašto među kontinentalne avionske rute ne idu preko Antarktike ?
Nešto se tamo krije, događa, ima nešto tamo ????
Ti vjeruješ NASA slikama koje su tobože slikane iz svemira ?
Ajd pukni jednu autentičnu, ali da nije neka komp-animacija.
Jesi li se zapitao da li takva autentična fotografija zaista i postoji, ili opet slijepo vjerovanje, vidiš , jel istina, opet vjerovanje zdravo za gotovo, svemu što ti se servira pod znanost, na TV-u i udžbenicima pravljenim od golgetera laži i obmane.
Rorion is offline  
Old 04.12.2017., 23:39   #63


Concorde je u svojoj 30godisnjoj karijeri prevezao cca 2.5 milijuna putnika od kojih je svaki, ako je pogledao kroz prozor, mogao viditi zakrivljenost zemlje.(Concorde je letio na mnogo vecim visinama od ostalih komercijalnih aviona). Case closed
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 04.12.2017., 23:42   #64
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
A ti ist neznaju izliječiti niti rak niti dijabetes, no bitno da ti njima vjeruješ
Kužiš, toliko o uvjerenjima
Antarktika krije mnoge tajne, istraživanje Antarktike bi dalo mnoge odgovore.
Zašto nitko ne.odgovori zašto među kontinentalne avionske rute ne idu preko Antarktike ?
Nešto se tamo krije, događa, ima nešto tamo ????
Ti vjeruješ NASA slikama koje su tobože slikane iz svemira ?
Ajd pukni jednu autentičnu, ali da nije neka komp-animacija.
Uvek je bolje spreciti nego leciti , bar kad smo u ljudskom fazonu...

znaci od cega ljudi dobiju rak ili dijabetes? sto se to ne sprecava vec se striktno reklamiraju i guraju proizvodi koji su stetni po zdravlje .. ne spominje se mnogo stetnost elektromagnetnog zracenja...

a sto se slika tice, moraju bit fotosopirane jel se slike iz nize zemljine orbite sastavljalju u celinu.. posto kao sto i iz nase kazu .. ne moze ni tehnika preko zracnog zida... (da im je bar nesto za poverovat)
__________________
end
iormas is offline  
Old 04.12.2017., 23:45   #65
@Rorion
Prije svega, a da ne bi bilo zabune, apsolutno poštujem svačije mišljenje.

Iz tvojih zadnjih nekoliko postova nisam shvatio, pa te pitam: kakav oblik ima Zemlja po tvojem mišljenju? S obzirom da u relativno negativnom tonu navodiš ''kuglaši-loptaši'', pretpostavljam onda da nisi sklon stavu da je Zemlja geoid/sferoid/lopta/kugla (zanemarit ćemo razlike između tih pojmova, može?). Jesam li u pravu ili griješim?
Dakle, ako možeš odgovoriti, kakav oblik ima Zemlja po tvojem mišljenju (čisto da znam koliko da razlikujem tebe i kolegu klokanovca po tom pitanju).

Osim toga, pokušao sam ti dva posta prije ukratko odgovoriti zašto nema avionskih linija preko Antarktike. Slažeš li se s mojim odgovorom?
casper77 is offline  
Old 04.12.2017., 23:46   #66
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
ako je pogledao kroz prozor, mogao viditi zakrivljenost zemlje.
A eto ima pukovnika i pilota koji su leteli i vislje pa opet tvrde kako zakrivljenosti nema niti se avion tako treba upravljati kao da je na kugli vec kao da je na ploci... a i radari i antene... rade kao na ravnoj ploci... niti se ikad meni ili nekom koga znam ugasio signal jer je riknuo neki satelit u koji je navodno uperena njegova antena.....

a i u ostalom sto se ne moze kopati dublje od 12tak km?

i sto se cuti i sto nas lazu u vezi toga i svega ostalog
__________________
end
iormas is offline  
Old 04.12.2017., 23:50   #67
Quote:
casper77 kaže: Pogledaj post
Avioni lete po koridorima. Koridori nisu uvijek najkraći putevi između dva aerodroma (odn. dvije točke). Oni su dogovoreni i logični i postoji čitav niz razloga zašto je negdje u zraku uspostavljen koridor.

Koridora preko Antarktike nema iz nekoliko razloga (mislim da je tek 1). Polazeći od čiste geografije, gledajući potencijalnu povezanost između tri kontinenta koji bi mogli biti povezani preko Antarktike je zapravo mala. Radi se o Australiji i Novom Zelandu, jugu Afrike i jugu Južne Amerike.

Vremenske prilike iznad Antarktike su vrlo često nepovoljne, što se održava i na atmosferu, odn. na visine na kojima lete avioni (slično tome su česte turbulencije npr. iznad sjevernog dijela Atlantskog oceana, no potreba za povezivanjem tim putem je nemjerljivo veća nego preko Antarktike). To što avion krstari na npr. 10000 ili 11000 metara, ne znači da na atmosferu u tim visinama neće imati utjecaja cjelokupne atmosferske prilike na nekom prostoru. Nema potrebe izlagati se čestim nepovoljnim vremenskim prilikama.
Osim toga, sukladno međunarodnim zakonima u zračnom prijevozu, avioni koji bi letjeli preko Antarktike morali bi biti opremljeni s posebnom opremom za preživljavanje koja bi zauzimala relativno puno prostora u avionu, a i skupa je, stoga se avioni ne žele izlagati smanjenju prostora i plaćanju opreme. Ako se ne varam, mislim da je granica 70 st. j.g.š. Tu je još i obuka ljudi u avionima, itd.
Također, Antarktika je iznimno velik kontinent, što predstavlja ogroman problem u slučaju prisilnog slijetanja, a k tome je i nenastanjen, a manjih aerodroma je tek nekoliko i ta na obali. Pritom je problem i kontrole leta.

U konačnici, premalo aviona leti između Australije (s Novim Zelandom), juga Afrike i juga Južne Amerike da bi se uopće uspostavljao više koridora, uzimajući u obzir i sva ograničenja i probleme za avione (koje sam nabrojao gore).
Ipak, danas postoje neke avionske linije koje idu relativno blizu Antarktike, kako ne bi ipak ''letjele predugim putem'', a opet kako ne bi prelazile Antarktiku. Ako se ne varam Quantas i Latam lete. Čini mi se da postoji tek jedna linija (Cape Town-Auckland) koja leti preko Antarktike, ne znam vozi li još (i mislim da mora biti 4-motorni zrakoplov, zbog ETOPS zakona).
Lijep odgovor i hvala, no i mnogo nelogičnosti.
Mnoge linije su najbliže preko Antarktike, no NE leti se preko nje.

Po mojim saznanjima nema niti jedne rute koja ide preko Antarktike.
Kakvo prisilno slijetanje kao argument spominješ, a kako će prisilno sletjeti kada leti preko oceana, ili preko Anda ?
Gluposti.
Zatim da nema potrebe za rutu preko Antarktike je također laž. Ima itekako, samo se Antarktika izbjegava, zabranjeno je.
Dobro kažeš, kako ne bi ipak ''letjele predugim putem'', a baš lete dužim putem.
Vidiš i česte turbulencije npr. iznad sjevernog dijela Atlantskog oceana se ne izbjegavaju, a iznad Antarktike su zabranjeni preleti, ma daj, pa ne govorimo o piperima propelercima.
Rorion is offline  
Old 04.12.2017., 23:56   #68
Quote:
casper77 kaže: Pogledaj post
Dakle, ako možeš odgovoriti, kakav oblik ima Zemlja po tvojem mišljenju (čisto da znam koliko da razlikujem tebe i kolegu klokanovca po tom pitanju).
Osim toga, pokušao sam ti dva posta prije ukratko odgovoriti zašto nema avionskih linija preko Antarktike. Slažeš li se s mojim odgovorom?
Ostavljam mogućnost da nije niti jedno niti drugo. Ne možeš biti siguran.
Rorion is offline  
Old 04.12.2017., 23:56   #69
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
A eto ima pukovnika i pilota koji su leteli i vislje pa opet tvrde kako zakrivljenosti nema niti se avion tako treba upravljati kao da je na kugli vec kao da je na ploci... a i radari i antene... rade kao na ravnoj ploci... niti se ikad meni ili nekom koga znam ugasio signal jer je riknuo neki satelit u koji je navodno uperena njegova antena.....
amateri vec desetljecima salju svoje rakete u svemir, evo i jednog videa...

https://www.youtube.com/watch?v=ni7S8yyYrAw

evo jos jednog

https://www.youtube.com/watch?v=Aw11NFz14sA


ima takvih na stotine, kao i snimaka iz balona.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 05.12.2017., 00:01   #70
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
a i u ostalom sto se ne moze kopati dublje od 12tak km?
Zbog previsoke temperature, počinje se taliti alat.
Svakih 100 metara dubine temperatura raste za cca 3 stupnja celzijusa.
Rorion is offline  
Old 05.12.2017., 00:03   #71
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Lijep odgovor i hvala, no i mnogo nelogičnosti.
Mnoge linije su najbliže preko Antarktike, no NE leti se preko nje.

Po mojim saznanjima nema niti jedne rute koja ide preko Antarktike.
Kakvo prisilno slijetanje kao argument spominješ, a kako će prisilno sletjeti kada leti preko oceana, ili preko Anda ?
Gluposti.
Zatim da nema potrebe za rutu preko Antarktike je također laž. Ima itekako, samo se Antarktika izbjegava, zabranjeno je.
Dobro kažeš, kako ne bi ipak ''letjele predugim putem'', a baš lete dužim putem.
Vidiš i česte turbulencije npr. iznad sjevernog dijela Atlantskog oceana se ne izbjegavaju, a iznad Antarktike su zabranjeni preleti, ma daj, pa ne govorimo o piperima propelercima.

Kao prvo, o avijaciji ocito ne znas nista, a ni o zemljopisu.
Postoji vrlo strog set propisa o tome koliko najvise udaljenosti moze biti od kopna do aviona koji leti iznad oceana koji vrijedi za vecinu aviona, cak i onih najvecih, osim 3(nijedan komercijalno vise ne leti) i cetveromotornih aviona(747, A340, A380 i nekoliko ruskih) . Zbog toga su mnoge linije duze nego sto bi bile da se moze letiti idealnoj linijom, bez obzira radilo se o antartici ili ne.
Iznad antartike ne prolazi nijedna najkraca linija izmedju neka dva grada koja su povezana zracnim prometom - jedine linije koje bi mogle koristiti antartiku su hipotetski letovi sa novog zelanda u juznu afriku - kazem hipotetski jer nitko ne leti te linije jer nema prometa.
Bilo je promidzbenih letova iznad Antartike, i na antartiku se leti helikopterima i manjih putnickim avionima, tako da nije ni istina da nitko ne leti preko nje.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 05.12.2017., 00:07   #72
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
.
Rorione, evo ti link pa gledaj uživo. Samo pazi da ti oči ne ispadnu.

http://rijeka.meteoadriatic.net/gled...irske-postaje/
Takve idiotarije samo slobodno gledaj ti, mene ne zanimaju. Rekoh fotke iz svemira.
Rorion is offline  
Old 05.12.2017., 00:15   #73
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
amateri vec desetljecima salju svoje rakete u svemir, evo i jednog videa...

https://www.youtube.com/watch?v=ni7S8yyYrAw

evo jos jednog

https://www.youtube.com/watch?v=Aw11NFz14sA


ima takvih na stotine, kao i snimaka iz balona.
Samo si sada dokazao kako si veliki neznalica, ta raketa nije izašla niti iz troposfere, a kamoli da je izašla iz VanAlenovog pojasa, dakle u svemiru nije bila, kontaš.
Tako da blebećeš gluposti i pogledaj si na 2.21 ravan horizont snimljen iz te rakete.
Te mi odgovori koji je to balon izašao van ionosfere ?
Kada pronađeš odgovor na to pitanje shvatiti ćeš da si ovdje napisao gomilu budalaština.
Rorion is offline  
Old 05.12.2017., 00:20   #74
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Samo si sada dokazao kako si veliki neznalica, ta raketa nije izašla niti iz troposfere, a kamoli da je izašla iz VanAlenovog pojasa, dakle u svemiru nije bila, kontaš.
Tako da blebećeš gluposti i pogledaj si na 2.21 ravan horizont snimljen iz te rakete.
Te mi odgovori koji je to balon izašao van ionosfere ?
Kada pronađeš odgovor na to pitanje shvatiti ćeš da si ovdje napisao gomilu budalaština.
Jedini koji ovdje pise budalastine si ti, ali to nisu vise ni budalastine, vec provale

FAA definira svemir kao sve iznad 100 km visine, tako da da, ova prva raketa je letila na 259 km visine, dakle bila je u svemiru. Gdje ti na 2:21 vidis ravan horizont, sunce nase majesno?
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 05.12.2017., 00:21   #75
=Velo C. Raptor
Quote:
se leti helikopterima i manjih putnickim avionima, tako da nije ni istina da nitko ne leti preko nje.
Samo po rubu iliti obodu big boy.
Nešto se boje zaći u dubinu teritorije.
Rorion is offline  
Old 05.12.2017., 00:23   #76
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Lijep odgovor i hvala, no i mnogo nelogičnosti.
Južna Amerika i j.Afrika najbliže preko Antarktike, no NE leti se preko nje.

Po mojim saznanjima nema niti jedne rute koja ide preko Antarktike.
Kakvo prisilno slijetanje kao argument spominješ, a kako će prisilno sletjeti kada leti preko oceana, ili preko Anda ?
Gluposti.
Zatim da nema potrebe za rutu preko Antarktike je također laž. Ima itekako, samo se Antarktika izbjegava, zabranjeno je.
Dobro kažeš, kako ne bi ipak ''letjele predugim putem'', a baš lete dužim putem.
Vidiš i česte turbulencije npr. iznad sjevernog dijela Atlantskog oceana se ne izbjegavaju, a iznad Antarktike su zabranjeni preleti, ma daj, pa ne govorimo o piperima propelercima.
Ne znam koliko si upoznat sa znanjima iz zračnog prometa, ali nemoj sve stvari uvijek uzimati logično (najkraće, najbrže...).
Nisam provjeravao kako stvari stvoje trenutno, ali znam da je postojala ruta Auckland-Capetown preko Antarktike. I to ne preko središnjeg dijela, već recimo ''preko jedne trećine''. Očito je danas više nema. No, nebitno, bitini su razlozi zbog kojih ih nema, a tu se razilazimom u mišljenju.
Prislino slijetanje u zračnom prometu je uvijek moguće iz razno-raznih razloga. Pred mjesec dana dogodilo se prisilno slijetanje Airbusa 380 na New Foundland jer mu je eksplodirao motor. Neki su avioni sletjeli na prvi najbliži aerdorom jer je neki putnik bio pijan i maltretirao putnike. Milion stvari se može dogoditi da avion ima prisilno slijetanje. Hrpa kvarova se može dogoditi avionu zbog kojeg mora imati hitno slijetanje.
E sad, ne znam jesi li se vozio avionom, ali ako si se vozio, a da je ruta trebala biti preko mora (čak i npr. Zagreb-London), a da ne govorim o prekooceanskim letovima, onda si od stjuardesa, uz klasične upute, poslušao i kako se vezuju pojasevi za spašavanje u slučaju prisilnog slijetanja na vodu. I da, avion može prislino sletjeti na vodu/more. ne znači da će se uvijek završiti sretno, ali imaš primjera iz zračnog prometa kada su avioni sletjeli na vodu, kao dio prisilnog slijetanja. I ponekad se sve završilo sretno, čak i za sve putnike i posadu. I inače, da, osoblje je uvježbano za prisilno slijetanje na vodu, u slučaju nedostatka aerodroma.
Što se tiče planina, dao si krivi primjer. Ande su relativno uske i kratko je vrijeme potrebno da ih se preleti (u smjeru istok-zapad). U krajnjoj liniji, postoji preko 30 aerodroma sa zapadne ili istočne strane Anda, u Argentini, Čileu i Boliviji.
No, ima jedan drugi, bolji primjer, koji će te možda malo razuvjeriti. Naime, kad stigneš, u različite dijelove dana, pogledaj stranicu flightradar24.com. Odaberi prostor Himalaja i posebno Tibeta. Što ćeš uočiti? Uočiti ćeš da preko tog prostora leti iznimno malo aviona. Što misliš, zašto? Upravo zbog razloga koje sam ti naveo (nema aerodroma, potencijalno loše vremenske prilike...). Avioni zaobilaze to područje i zapravo rade nešto duži puta nego bi trebali.
E tu sad dolazimo do glavne stvari. Avioni ne lete najkraćim putem. Odnosno, ne lete svi najkraćim putem. Pokušaj to prihvatiti. Jednostavno, rizik je ponekad prevelik da bi se letjelo najkraćim putem. Bez obzira što avioni lete nešto duljom rutom, njima se još uvijek novčano više isplati letjeti tom nešto duljom rutom, nego da preuzimaju rizik da se nešto dogodi. To ti je čisti cost-benefit i cost-efectivness.
Iznad sjevernog dijela Atlantskog oceana moraju postojati rute jer je jednostavno ''transport demand'', odn. potražnja toliko velika da nema smisla izbjegavati taj prostor jer bi se fizički teško organizirale rute zbog zagušenosti avionima. Govorimo o letovima Europa/sjeverna Afrika/zapadna Azija - Sjeverna Amerika. Radi se o stotinama letova u jednom danu.
Prostori koji bi se spajali preko Antarktike nemaju dovoljno linija da bi se organizirale rute preko nje. Jednostavno nema, jer se radi o povezivanju Australije - južnog dijela Afrike - južnog dijela Južne Amerike.
I da, vremenske prilike daleko su složenije i teže u atmosferi iznad Antarktike nego iznad Atlantskog oceana, ali dao sam ti samo primjer gdje se organiziraju rute, iako baš nije uvijek povoljno za to.
Kad sam rekao da avioni lete blizu Antarktike, da ne lete ''predugim putem'', to znači da idu maksimalno blizu Antarktike koliko mogu, a da ima rizik nije veći od benefita. Ako bi se odmaknuli od Antarktike, letjeli bi ''predugo'' i ''dulje'' tj. ''previše udaljenim putem odn. rutom'' i tu bi zarada bila premala, a potrošeno vrijeme puno preveliko.
Ne zaboravi, vrijeme je novac, ali ne uvijek i ne pod svaku cijenu. Također ne zavoravi da je avionski promet, s obzirom na broj poginulih, najsigurniji oblik prometa današnjice.
Usput, znaš koliko je strujanje zraka/vjetra, na 10 000 metara, kad letiš iznad Europe, i kad nema nikakvih turbulencija, odn. kad je miran let, tj. kad bi stavio kavicu na stolić sjedala ispred sebe u avionu i kavica se ne bi pomakla ni milimetar? Između 100 i 150 km/h!
I ne znam zašto moje odgovore označavati kao ''glupost'', ja nisam nigdje napisao da su tvoji postovi ''glupost''.
casper77 is offline  
Old 05.12.2017., 00:26   #77
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ostavljam mogućnost da nije niti jedno niti drugo. Ne možeš biti siguran.
Šteta, očekivao sam decidirani odgovor od osobe koja ima poprilično čvrste stavove o mnogim stvarima (bez obzira slažem li se ja s time ili ne).
casper77 is offline  
Old 05.12.2017., 00:26   #78
Quote:
casper77 kaže: Pogledaj post
Nego, mene zapravo zanima druga stvar...
@Rorion
@klokanovac

... smatrate li, ako je Zemlja ravna ploča kao što tvrdite, da na njoj djeluje sila gravitacije? Da, ne?
I da odletiš, jedino što možeš je lupiti tintarom o zid. Za sve ostalo pobrinu se leteći avioni s Chemtrailsima.

Nema gravitacije. Zemlja se uopće ne kreće. Ni Tesla čak nije vjerovao u nju. Sunce se okreće oko nas, puno je manje i bliže nego što nam govore. Nije čak bazirano ni na heliju, već se radi o električnom tijelu, koje funkcionira na bazi magneta.
klokanovac is offline  
Old 05.12.2017., 00:27   #79
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
=Velo C. Raptor
Samo po rubu iliti obodu big boy.
Nešto se boje zaći u dubinu teritorije.
Za tvoju informaciju, redovno se leti na juzni pol manjim avionima...

Ova agencija, a ima ih vise, nudi letove na juzni pol
https://www.silverseacouture.com/whi...rt-south-pole/
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 05.12.2017., 00:28   #80
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
FAA definira svemir kao sve iznad 100 km visine, tako da da, ova prva raketa je letila na 259 km visine, dakle bila je u svemiru. Gdje ti na 2:21 vidis ravan horizont, sunce nase majesno?
Ajde ne pravi se da kao ne znaš da je najveći.problem za astronaute i alektroniku radijacija Van Alenovig pojasa, i početak svemira na 100 km je po njima, no pravi svemir bi bio ono van ionosfere, van bilo kakvog zemljinog omotača, samo vakuum.
Milo i najdraže naše, odgledaj oonovno na 2.21 i iz te kamerce snimak pokazuje ravnu, crtu, pravac.
Rorion is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:57.