Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2010., 23:31   #21
malo laičko pitanje, ali, koji dio se u ovoj priči mijenja kada je čovjek skidao kontrolnu ploču?

pitam jer kad mi netko kaže hladnjak, jedino što mi padne na pamet je blok hladnjaka kod killera .. a pitam također jer imam clio 2 98 god pa me interesira ..
hrvovk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 23:46   #22
Quote:
hrvovk kaže: Pogledaj post
pitam jer kad mi netko kaže hladnjak, jedino što mi padne na pamet je blok hladnjaka kod killera
..valjda si se krivo izrazio. To je isto ko da si napisa "jedino što mi pada na pamet je blok hladnjaka kod hladnjaka". Kiler i hladnjak je jedna te ista stvar. I to 'killer' s jednim 'l'

Ti vjerojatno misliš na hladnjak motora. Njega je prilično jednostavno skinit, pritupačan je, al ovde je rič o malom hladnjaku grijanja koji je ispod svih onih plastičetina.

Ovako izgleda Golfov. I do njega je zajeban pristup. Mogu mislit kako je kod novijih auta.
__________________
Nema pravde ni nasuprot

Zadnje uređivanje spyker22 : 12.12.2010. at 23:58.
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 00:07   #23
iskreno, do sad sam mislio da je kiler - ventilator
hvala ti što si me educirao, sad znam što je što

malo mi je bilo smiješno i kad sam pročitao "hladnjak grijanja" hehe, ono, jel griješ il hladiš )

ma moš mislit kako je jednostavno to na cliu skinut .. ova mali francuz je kod nekih takvih stvari brutalno zakompliciran ..

al što se tiče "hladnjaka kod hladnjaka" njega je lako promijenit ..
hrvovk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 00:09   #24
Ajd slikaj kako to sad izgleda pa da ti kažemo šta dalje. Ovak po opisu je teško reć dok ne vidiš sliku u kojoj si ti fazi.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 00:21   #25
ma sve kod mene radi, hehe
samo sam pitao informativno, pošto imam clio iz 98e godine, a upoznat sam samo sa tim jednim hladnjakom (kilerom )
hrvovk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 00:22   #26
Quote:
hrvovk kaže: Pogledaj post
hvala ti što si me educirao, sad znam što je što

malo mi je bilo smiješno i kad sam pročitao "hladnjak grijanja" hehe, ono, jel griješ il hladiš )
Nema problema

Zapravo se zove heat exchanger, al zovu ga mali kiler ili kiler grijanja/kabine.
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ajd slikaj kako to sad izgleda pa da ti kažemo šta dalje. Ovak po opisu je teško reć dok ne vidiš sliku u kojoj si ti fazi.
Ja mislim da je u ova 3 miseca već odradio šta je tio
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 00:25   #27
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Nema problema

Zapravo se zove heat exchanger, al zovu ga mali kiler ili kiler grijanja/kabine.

Ja mislim da je u ova 3 miseca već odradio šta je tio
Nisam gledao datume. Nije mi palo na pamet da bi netko dizao staru temu iz dosade.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 02:01   #28
Fiat Bravo - koliko košta zamjena kilera grijanja?

Zaminija san kiler grijanja u brava.Kiler me je kosta 360 kn a za ruke mi je majstor uzea 800kn.reka mi je da ima cili dan posla pa eto ruke izađu skupo.
ako ga je neko minja bi li mi moga rec kolko ga je kostalo zaminit ga da znan je li me ovaj meštar odera.
Gorgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 09:16   #29
Premješteno..sad samo čitaj od početka

Sam kiler nije problem zaminit, nego je problem doć do njega. Triba raskopat cilu armaturu i sve to posložit nazad.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 09:19   #30
meni je to bertol na punto mk1 računao 4 sata po 150kn + pdv, plus oko 300kn (valjda) kiler.

a je grije sad i ne magli više, bertol je vrlo ok
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 09:37   #31
Quote:
Gorgar kaže: Pogledaj post
Zaminija san kiler grijanja u brava.Kiler me je kosta 360 kn a za ruke mi je majstor uzea 800kn.reka mi je da ima cili dan posla pa eto ruke izađu skupo.
ako ga je neko minja bi li mi moga rec kolko ga je kostalo zaminit ga da znan je li me ovaj meštar odera.
Koje je godiste taj bravo? Ako nije u pitanju noviji model, mjenjanje kilera traje cca 40-tak minuta sa pus pauzom, armatura se uopce ne dira, samo se skine poklopac pretinca za rukavice i jedna crna plastika sa lijeve strane, i odmah vidis kiler...Znaci posao od nekih 100kn. Ako je u pitanju noviji model, onda stvarno ne znam koliko je posla oko zamjene kilera kod njega...
__________________
Ponekad samo pozelim da me neko probudi, cvrsto zagrli i kaze: Evo, ovdje je kafa i 5 milijuna eura!
Zgodni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 15:05   #32
jel itko to skidao na lanciji kappi. Tj. da li yna di se to nalazi..
mirkec_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 15:16   #33
Quote:
Zgodni kaže: Pogledaj post
Koje je godiste taj bravo? Ako nije u pitanju noviji model, mjenjanje kilera traje cca 40-tak minuta sa pus pauzom, armatura se uopce ne dira, samo se skine poklopac pretinca za rukavice i jedna crna plastika sa lijeve strane, i odmah vidis kiler...Znaci posao od nekih 100kn. Ako je u pitanju noviji model, onda stvarno ne znam koliko je posla oko zamjene kilera kod njega...

97god je fiat.onda me je dobro odera taj vise nece vidit moje auto ni na sliki!

Zadnje uređivanje spyker22 : 02.10.2011. at 00:47.
Gorgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 18:53   #34
Gorgar iso si kod majstora jer nisi znao sam to napraviti i covjek je napravio po svojoj cijeni...mozda je skidao cijelu armaturu pa je zato naplatio, nije to samo tako zamijeniti, dosta cesto kasnije curi antifriz pa imas zajebancije

ja to mijenjam doma za 300 kuna (ruke + dijagnostika motora)
__________________
4 16gb
Luka-b is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 21:20   #35
A cuj, druga je stvar ako je taj "strucnjak" zahvaljujuci svom neznanju napravio sam sebi posla, pa na kraju zbog toga njemu lupio cijenu kao da je radio ne znam ti ja sta. Mada sumnjam u to, nego je jednostavno "namirisao zrtvu" odradio poslic i bubn'o cifru. Brat bratu, ako je majstor imalo sposobniji posla ima maximalno sat vremena, tako da ocigledno je da mu je posteno zavalio. Zato je nabolje pitati za cijenu prije pocetka radova, upravo da bi se izbjegle ovakve situacije.
__________________
Ponekad samo pozelim da me neko probudi, cvrsto zagrli i kaze: Evo, ovdje je kafa i 5 milijuna eura!
Zgodni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 21:24   #36
ja sam svoju rekao...za ove sta treba skidat cijelu armaturu je druga cijena
__________________
4 16gb
Luka-b is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 06:14   #37
Pozdrav prijatelji.
Ja imam problem sa peugeotom 306, 2.0, 2001 god. Naime, primijetio sam da mi pokazuje gubitak vode na kontrolnoj tabli. nakon dosipanja pocela je ogromna kolicina vode da se pojavljuje na patosu sa strane vozaca. Otisao sam kod majstora i rekao mi je da je probusen hladnjak,veliki,( sto sam i sam vidio) i zamijenio ga. Nakon toga ponovo je poceo da mi pokazuje gubitak vode na tabli i opet se voda pojavila na patosu. Cuo sam od nekih ljudi da je u pitanju kiler grijanja i da je jako tezak posao oko toga.Interesuje me koliko kosta dio da se nabavi u Hrvatskoj i koliko bi otprilike majstor uzeo za ruke? Ja sam iz CG i ovamo majstori to izbjegavaju da rade tako da mi je tesko naci ikoga. Moze li se auto tako voziti a da se ne napravi neki dodatni problem?
Hvala unaprijed

Zadnje uređivanje ALEXINHO11 : 19.12.2010. at 06:38.
ALEXINHO11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 11:29   #38
To vam je ljudi kad stavljate običnu vodu punu kamenca i antifrize iz peveca
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 12:08   #39
grijač kabine.
zovi i pitaj
http://www.velas.hr/default.aspx?id=450
http://www.auto-katarin.hr/

majstori izbjegavaju posao?
kakvi su to majstori?
što on ima izbjegavati posao? ti mu platiš, on ima da napravi.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 15:06   #40
Valjda izbjegavaju jer im se ne da prtljat oko armature da još štogod ne slome, ne poznaju dovoljno auto (u ovom slučaju Peugeot) pa da poslije 'popravka' ne bi sve cvrčalo..svega ima..
Crnogorac, kad već neće ti majstori, probaj u ovlaštenom, al već me stra i pomislit na cifru ..il aj priko granice pa u Hercegovini. Ti svašta znaju.

Evo šta je jedan forumaš naveo:
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
meni je to bertol na punto mk1 računao 4 sata po 150kn + pdv, plus oko 300kn (valjda) kiler.

a je grije sad i ne magli više, bertol je vrlo ok
..samo, ne virujem da je kiler za Peugeota tako jeftin.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:23.